Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

171 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

 

Inace, koliko su se sudije pogubile (ili kako vec to da nazovemo) govori i cinjenica da im je trebalo celih 5 minuta konsultacija od kad je Savic prigovorio Hordovu do davanja isntrukcija klupi Buducnosti da Ferel mora da napusti halu. Sva trojica sudija se konsultuju, pa pitaju zapisnicki sto, pa onda objasnjavaju Obradovicu, pa onda posle klupi Buducnosti... 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sharp said:

Pošto nisam jučer gledao utakmicu pa tek sad vidim ovu situaciju - ovo je faul Ferrella. 

 

spacer.png

 

Prvi kontakt se dešava na bedru iznad koljena Puntera što znači da ga Yogi nije uspio promašiti u zraku već mu je ušao u cilindar. Nakon tog kontakta Punter širi nogu u stranu i radi ono što je njegov TM (prenaglašavanje svakog kontakta), ali ovdje ne možemo pričati o faulu u napadu ili tehničkoj za njega jer nije kontakt na potkoljenici ili stopalu van njegovog cilindra pa da kažemo da ga je on uzrokovao tim širenjem desne noge, a ne Ferrell.

demantuje te ABA liga
https://www.b92.net/sport/kosarka/aba/21294/saopstenje-aba-lige-buducnost-ostecena-u-areni/vest

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sharp said:

Pošto nisam jučer gledao utakmicu pa tek sad vidim ovu situaciju - ovo je faul Ferrella. 

 

spacer.png

 

Prvi kontakt se dešava na bedru iznad koljena Puntera što znači da ga Yogi nije uspio promašiti u zraku već mu je ušao u cilindar. Nakon tog kontakta Punter širi nogu u stranu i radi ono što je njegov TM (prenaglašavanje svakog kontakta), ali ovdje ne možemo pričati o faulu u napadu ili tehničkoj za njega jer nije kontakt na potkoljenici ili stopalu van njegovog cilindra pa da kažemo da ga je on uzrokovao tim širenjem desne noge, a ne Ferrell.

Ili ipak ne. 

6:47 until the end of the 3rd quarter – While attempting a 3-point shot, the offensive player (Kevin Punter) moved his right leg sideways and initiated a contact with the defensive player (Kevin Ferrell). The referees called a shooting foul on the offensive player (Kevin Punter), which was the wrong decision.

The referees should have given a techical foul to the offensive player (Kevin Punter).

Odluka sudijske komisije Admiralbet Aba lige. 

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
8 hours ago, Sharp said:

Pošto nisam jučer gledao utakmicu pa tek sad vidim ovu situaciju - ovo je faul Ferrella. 

 

spacer.png

 

Prvi kontakt se dešava na bedru iznad koljena Puntera što znači da ga Yogi nije uspio promašiti u zraku već mu je ušao u cilindar. Nakon tog kontakta Punter širi nogu u stranu i radi ono što je njegov TM (prenaglašavanje svakog kontakta), ali ovdje ne možemo pričati o faulu u napadu ili tehničkoj za njega jer nije kontakt na potkoljenici ili stopalu van njegovog cilindra pa da kažemo da ga je on uzrokovao tim širenjem desne noge, a ne Ferrell.

 

IMG_1835.png

Musa potez, smešna je priča da Panter nije ispružio nogu van cilindra. Jedino ako mu je cilindar 2 metra.

Edited by Bad
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oduvek su mi bila nepotrebna ova zvanična saopštenja liga nakon sudijskih grešaka ako ne budu sudije kažnjene, posebno ako se ponavljaju greške istih sudija. Šta ima klub koji je izgubio šansu da se bori za titulu od toga? Kao biće im lakše? I ne mislim samo na ovaj meč (nije patkometrija) nego generalno.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ruku na srce 😄 , bilo je i vise nego par diskutabilnih odluka na štetu Prtzn-a u drugoj polovini 2/4 (prvu nisam gledao s'  pažnjom), i te odluke su bas dovele da naelektrisanja atmosfera na tribinama, i uneli malu nervozu medju igrace Partizana. 

  

2 hours ago, Sharp said:

 

 

 

Zanimljivo. Za mene je ispravna druga više nego prva, za njih obrnuto. 

 

 I ti si kupio diplomu :classic_tongue: (faulove i/ili situacije koje su na granici, ne vide sve sudije isto, sto je i naravno normalno)

 

P.S: ja nisam video taj udarac u glavu Alekse, tako da posle završetka igračke karijere ne mora da brine za budućnost,  moze kod Bjele preko veze 😄

Link to comment
Share on other sites

Najjace je kad isti sudija u regularnom dijelu sezone na mecu KKP /Igokea prilikom otvorenog udarca Ledeja sakom u glavu Tanaskovica na zakucavanju procjenjuje da nema elemenata za nesportsku,a sada gleda snimak dje bi Avramovicu i Buskets pozavidio i svira namjernu ...dvostruki arsini,ma jok.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sharp said:
2 hours ago, NikadProtivKaline said:

 

 

Zanimljivo. Za mene je ispravna druga više nego prva, za njih obrnuto. 

 

Upravo ono sto sam ti rekao - treba pogledati iz vise uglova a ne na osnovu zamrznutog kadra jednog ugla. Kad sam video iz dobrog ugla, jasno je bilo da u slucaju da nije bilo ispruzene noge, igrac Buducnosti bi prosao pored Pantera bez kontakta. 

 

S druge strane, ono za namerni faul, ja ga i dalje ne vidim - ne vidim udarac u glavu vec u rame, a to nit je bilo nekog intenziteta da Aleksa onako padne niti je bilo namere. A to su sudije gledale jos tada, pa sad jos ABA potvrdjuje nakon analize. Jasno je da postoji kontakt, udarac, ali ne po glavi i ne sa namerom. 

 

Steta sto se ABA nije oglasila i o drugim momentima koji se pominju, i te neke situacije na stetu Partizana u prvom poluvremenu i te neke faulove u napadu koje pominje druga strana. Mozda ce KKB uraditi opet neku svoju analizu.

 

Mrzelo me da gledam celu utakmicu 😄 pogotovo sad kad znam rezultat. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Lovcenac 73 said:

Najjace je kad isti sudija u regularnom dijelu sezone na mecu KKP /Igokea prilikom otvorenog udarca Ledeja sakom u glavu Tanaskovica na zakucavanju procjenjuje da nema elemenata za nesportsku,a sada gleda snimak dje bi Avramovicu i Buskets pozavidio i svira namjernu ...dvostruki arsini,ma jok.

 

 

Ovo nije istina. Na toj utakmici je bila potpuno drugačija trojka od one jučer.

Da se razumijemo, ono je bila očigledna nesportska tad i ozbiljan propust na štetu gostiju. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sharp said:

 

 

Ovo nije istina. Na toj utakmici je bila potpuno drugačija trojka od one jučer.

Da se razumijemo, ono je bila očigledna nesportska tad i ozbiljan propust na štetu gostiju. 

Tacno,izvinjavam se,ovo je bila informacija sa drugog mjesta,tek sam sad provjerio,
hvala puno i izvinjavam se jos jednom svima.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bad said:

 

IMG_1835.png

Musa potez, smešna je priča da Panter nije ispružio nogu van cilindra. Jedino ako mu je cilindar 2 metra.

  Noga Pantera ide napred i u stranu i inicira kontakt. Razmak izmedju leve noge koja je u prirodnom polozaju i desne noge je oko metar. 

  Iskreno, za koga je ovo ulazak u cilindar i faul odbrane diskredituje se po meni iz ozbiljne diskusije. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nijedan od ovih sudija ne sudi nuzno u korist nekog kluba, nego ide se linijom manjeg otpora posto Liga kao organizacija ne pruza sustinski nikakvu zastitu sudijama,pa im je lakse da se ne zamjeraju domacinu,i ne rizikuju neprijatnosti a novac ce ici pa ce ici.
Tu su uvijek neki modeli po kojima to ide,ako domacin krene lose onda se ne da da se protivnik odvoji puneci ih faulovima,davanjem slobodnih bacanja za sve i svasta,dok se protivniku ne svira maltene nista dok se domacin ne vrati pa onda na talasu toga dobije impuls energije i prelomi meceve,tako su bili npr susreti Buducnost Zvezda g3 i g4 2019 i 2021.
Drugi model je kad se domacin odvoji na pocetku 15 ak,pa onda sudije krenu da nivelisu malo i krene da se ujednacava kriterijum,spusta protivnik razliku i onda kada dodje do blizu egala opet krene punjenje faulovima ,3,4 napada neujednacenog kriterijuma i opet se ide na bezbjednu razliku.
Takve su prosle godine npr bile utakmice finalne serije.
 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Jednostavno je, sudije su dovoljno placene da primete a pogotovo da procene neke stvari i radnje koje se ponavljaju i da to pravilno regulisu. Na njima je takva odgovornost, kao ovaj primer Pantera sa ispruzenom nogom, gde ne znam da li je tokom sezone uopste dobio tehnicku a sigurno je 10+ izborio 3 bacanja, pritom on to ni ne radi skriveno i elegantno nego vrlo ocito. Slican slucaj je odbrana kolenom Branka Lazica, kada odigra lockdown navodno telom a ubije nogama protivnika. Takve stvari treba prepoznati i saseci u korenu, da bismo imali fer i pravednu igru. Mada je retko kome od kosarkaskih zvanicnika bitnije samo unapredjenje lige u svakom smislu, vec da je najbitnije biti prvi u selu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

S druge strane, ono za namerni faul, ja ga i dalje ne vidim - ne vidim udarac u glavu vec u rame, a to nit je bilo nekog intenziteta da Aleksa onako padne niti je bilo namere. A to su sudije gledale jos tada, pa sad jos ABA potvrdjuje nakon analize. Jasno je da postoji kontakt, udarac, ali ne po glavi i ne sa namerom. 

 

 

Kojom rukom? Lijeva ruka Ferela izvjesno kači Aleksu po glavi/licu. 

 

I što bi morao nesportski faul da bude sa namjerom? Kao što pomenuh ranije, bilo je i u EL ove sezone situacija gdje se neki careless potez rukom/laktom prilikom ulaza ili šuta svira kao nesportska.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lovcenac 73 said:

Najjace je kad isti sudija u regularnom dijelu sezone na mecu KKP /Igokea prilikom otvorenog udarca Ledeja sakom u glavu Tanaskovica na zakucavanju procjenjuje da nema elemenata za nesportsku,a sada gleda snimak dje bi Avramovicu i Buskets pozavidio i svira namjernu ...dvostruki arsini,ma jok.

 

Ne ne... cekaj, da te ispravim. Prvo ne dosudjuje nesportsku Ledeju, ONDA IDE DA GLEDA SNIMAK I POTVRDJUJE SVOJU ODLUKU. Onaj dvojac na B92 sto prenosi su prilicno uzdrzani po pitanju ocene sudija, uglavnom kazu "procenite sami" ili taku neku alibi izjavu.

Za ovo su rekli da je definicija nesportske licne, cak se niko ne bi ni bunio, pa ni Ledej, znao je on sta radi i prihvatio bi takvu odluku, kao kad neko namerno u fudbalu dobije zuti da spreci kontru.

Ali... sudije su nakon gledanja snimka odlucile da nije nesportska.

 

Bas mnogo je prostora za manipulaciju u kosarci, ne vredi ni gledanje snimaka, ponekad ti je utisak da sudije tvrdoglavo donesu neku odluku, onda ispostuju formu ako se trazi challenge, odu pogledaju ali ne promene odluku. Kao da kazu trenerima "ti li ce me ucis sudjenju...."

 

I to stalno tako, na mnogim utakmicama i ne samo odredjenim ekipama... prosto kao da su se odmetnuli.

3 hours ago, Lovcenac 73 said:

Mislim da nijedan od ovih sudija ne sudi nuzno u korist nekog kluba, nego ide se linijom manjeg otpora posto Liga kao organizacija ne pruza sustinski nikakvu zastitu sudijama,pa im je lakse da se ne zamjeraju domacinu,i ne rizikuju neprijatnosti a novac ce ici pa ce ici.

 

On 5/11/2024 at 1:31 AM, Juan Pablo Montoya said:

Atmosfera koja je kreirana u ABA ligi je takva da je sudijama najlakše da sviraju domaćinski. Tako će biti najmanje pljuvani i garantovan im je bezbedan izlazak iz hale, a dnevnica će leći svakako. 

 

Isto mislimo.

3 hours ago, Sharp said:

 

 

Ovo nije istina. Na toj utakmici je bila potpuno drugačija trojka od one jučer.

Da se razumijemo, ono je bila očigledna nesportska tad i ozbiljan propust na štetu gostiju. 

 

Nema veze sto nije isti sudija, to nije vazan detalj. Vazan detalj je njihovo vrlo cesto potpuno neshvatljivo ponasanje. Ja isto ne mislim da oni sude uvek "za nekoga", ali jesam stava da cesto namerno potkopavaju neku ekipu ako im se nesto ne svidi ili sta ti ja znam...

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Zaprepasten sam misljenjem pojedinih forumasa da treba izaci iz/ukinuti ABA ligu.

Bez ABA lige:

a) samo bi se premoc Zvezde i Partizana prenijela na domacu ligu, koju ama bas niko ne bi gledao i koja ne bi imala prolaznost u Jurolig. KLS bi otisao u polu-amatersku ligu.

b) ne-srpske domace lige ne da bi otisle u amaterizam nego u amaterluk.

 

Nadalje, apsolutno je suludo prozivanje vecitih da su rupe bez dna, koje gutaju novce bez rezultata. Jel netko brani Ciboni i Splitu i Olimpiji i Bosni da se izbore za drzavni novac kroz drzavne sponzore? I nemojte samo sa pricom da u EU drzava ne moze sponzorirati tako neki klub. Preduboko sam u carsiji da znam stanje u svim hr klubovima, a neki ovdje pisu o financijama kao da su njihova financijska revizija 😂

Nadalje#2 - neki pisu kao da je SNS prva stranka koja ulaze/baca pare u kosarku. Kao da npr KKP koji je bio prvak Europe nije bio sponzoriran od drzave. I sta sad, da im oduzmemo titulu? 🙄

Nadalje#3 - mnogi forumas izrazava zelju za povratkom u beton-ligu i na oslanjanje na mlade talente, bez stranaca. To automaCki znaci otprilike 10 godina neigranja Jurolig.  Isti ti forumasi bi nakon 2 godine neigranja Jurolig/Jurokupa kmecali kako ih Europa ne zeli jer su balkanska institucija bla bla.

Been there, seen that.

 

'nuff said.

 

 

I da mnogi forumas ne pomisli da mi je liga idealna....nije, ima tu hrpa stvari za popraviti, pocevsi od ocjenjivanja sudija,pa preko tribinskih mandrila do sredjivanja vlasnickog poola lige.

Edited by Kosta
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Sharp said:

 

 

 

Zanimljivo. Za mene je ispravna druga više nego prva, za njih obrnuto. 

 

Obe odluke su bile pogrešne,a ova odluka Abe je samo neki mrtvi kompromis. 

 

Deluje da je jedino rešenje strane sudije kao u grčkom fudbalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...