Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

https://www.b92.net/sport/kosarka/nba/12456/vukcevic-otisao-sam-u-nba-jer-mi-je-bilo-jako-lose-u-partizanu/vest

 

"Bila je to moja odluka, nije mi se svidelo u Partizanu. Proveo sam tamo dve veoma loše godine. Kada se ukazala prilika, rekao sam: "Baš me briga, platiću i to je to". Dogodilo se mnogo stvari, ne želim da ulazim previše u detalje. Ali, nisam mnogo igrao i zbog toga se nisam osećao prijatno", 

Link to comment
Share on other sites

Meni Tristan i deluje kao klasican igrac za NBA, bez da omalovazim tu ligu, ali tamo ima brdo takvih neobaveznih kosarkasa koji ubacuju po 10, 15 poena u timovima koji tankuju. Videlo se da zna u napadu, ali boli koliko je los u odbrani u Partizanu bio i koliko generalno nije ni imao zelju da je igra. Nikakav hustle, nikakav pokusaj, bekovi ga unosili na prodorima, bas da ne zelis da mu das sansu da igra.

 

Tako da, mislim da i nije Obradovic tu napravio preveliki kiks. Luksuz je takvom igracu dati vecu ulogu, jer nije sposoban da ikog sam natrpa, a da ga drzis da tu i tamo bude dvocifren kad preko njega padne xy poena, plus da spusta moral ekipe tim laganica stavom, stvarno nikom ne ide u prilog. 

 

Bukvalno Kaminski je za njega hustler. Nek demantuje decko, idealno u reprezentaciji i pokaze da je sposoban da igra pobednicku, a ne statisticku kosarku. 

Edited by Markoss
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Tesko ce Tristan zaigrati za reprezentaciju kada su mu na 4 konkurenti Jovic, Petrusev  i Pokusevski. Jedino da neko od njih ne zaigra na nekom takmicenju u buducnosti ili da Tristan napreduje ne znam koliko pa da izbaci nekog od njih, u sta bas sumnjam. Mada i Poku je nedokazan u tom nekom pogledu u reprezentaciji ali ova dvojica su zacementirani na 4 za sada. Na stranu sto ako svi budu isli na oi ce verovatno ponovo jedan od Lucic-Kalinic da igra na 4 i uz Jovica kao bek apa (i Jokic i Milutinov na 5) i to je to a Petrusev da bude neki 5. visoki 4/5 varijanta. Mada Lucic ima 34 godina kapiram da ako bude isao da mu je to poslednje za reprezentaciju.

 

Jedno vreme maltene nismo imali cetvorku u reprezentaciji ali u godinama pred nama bicemo tu odlicno popunjeni po svakoj prilici.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tristan mora biti 5 i samo 5, nema on sta na 4 da traži, naravno preduslov je da se mnogo nabije i ojača da bi uopšte mogao se nositi sa centrima.

 

 

Nikako repka ili bilo šta ovo leto, on od maja do oktobra mora da radi nikad jače na fizici, ako želi da u Nba bude neki faktor, pa i u tom Wasingtonu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja kod Tristana nisam video ni naznaku bilo čega što centar treba da radi ni u odbrani ni u napadu. On je neki šuter zarobljen u telu tweenera između 4 i 5. Ali dobro, svakako je daleko od gotovog proizvoda i videćemo u šta će se razviti, i Petrušev je npr bio do skoro svileni mekanić ali on je naspram Tristana Hakeem po skillu na postu. Iz ove vizure mi deluje da je best case scenario za Tristana da bude neki Towns iz narodne kuhinje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tristan za razliku od Boriše ipak zna po malo da spusti loptu na parket, nije operisan od driblinga. Klinac je on još pa i nije čudo da je umišljen, praktično se bez ozbiljne košarke dokopao NBA. Videćemo kako će se razvijati ali ta meka ruka mu je praktično jedina karta za uspeh za sada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali on loše šutira ( iz vrlo dobrih pozicija), a opet ima dobar broj poena a i ne libi se da uzme 5 6 trojki po meču( verujem da moze 3/8 imati bez problema).

 

 

Te pop pozicije on može konstantno imati kad je na 5, neki mladji Porzingis na to mi ide, jer iz rola dobija dobre lopte i tu ima ok situacije, sa strane pomoći je dobar i odatle dolazi do blokade koji ne znam da li je 10 imao u kkp za ovih 2,5 godine boravka.

 

 

Čak i osećaj za pas u odnosu na prosečnog visokog igraca mu je dobar, iako ni to se nije videlo u kkp.

 

 

Bitno mu je da Wizardsi je draftuju nekog visokog, to ga može ozbiljno zakovati za klupu naredne godine...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U prvim mečevima QF ABA2 lige je Spartak u Domžalama već rešio pitanje pobednika dok je veliko iznenađenje za mene debakl Zlatibora u Podgorici gde su izgubili sinoć 24 razlike i primili 113 koševa...

 

Danas de igraju prvi mečevi druga dva para, Vojvodina gostuje u Nikšiću od 18 dok MZT od 20h dočekuje Široki...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Zna li se uopste ko ce biti trener Dubaiju i ima li glasina za igrače...

 

Pricalo se da je Kari Pesic jedna od opcija. Sto se tice igraca neki insajder je napisao da su ponudili ugovor Larkinu.

 

Tipujem da ce dovesti Itudisa jer je on najbolje dostupno resenje (ako je Paskval dogovoren u Efesu) i da ce dovesti barem 2 top pojacanja.

 

Pandanu ovog naziva nikad jace regionalne kosarke, mogla bi se tema sledece sezone zvati nikad jaca neregionalna kosarka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zadar usporedno igra dva natjecanja i ima puno kraći kadar i znatno veći pritisak rezultata. Ne bi se pogriješilo ni s Baraćem, ali meni izbor Jusupa ima smisla. 

Lazića nema smisla komentirati. Propustio je 9 utakmica i igra manje od 15 min u prosjeku. Jedino u rangu toga bi bilo da je opet Željko izabran za najboljeg trenera. 

Edited by Sharp
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2024 at 2:01 AM, Chaos Is Me said:

Tristan za razliku od Boriše ipak zna po malo da spusti loptu na parket, nije operisan od driblinga. Klinac je on još pa i nije čudo da je umišljen, praktično se bez ozbiljne košarke dokopao NBA. Videćemo kako će se razvijati ali ta meka ruka mu je praktično jedina karta za uspeh za sada.

Tristan ima bolju ledjnu tehniku od francuske zirafe. Ja nisam video smehotresnijeg igraca od francuza kada pokusa da zida ledjima.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Miki8 said:

Tristan ima bolju ledjnu tehniku od francuske zirafe. Ja nisam video smehotresnijeg igraca od francuza kada pokusa da zida ledjima.

Eh, nije Andjusic igrao kod vas....

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Jusup apsolutno zasluzeno i konacno izbor na mestu. Covek je cudo napravio sa ovim limitiranim timom i lepo je videti kad neka nagrada zavrsi u pravim rukama. Pri izboru za trenera godine mora da se uzme u obzir sta je trener imao na raspolaganju i koliko je prebacio ocekivanja, a tu niko nije ni blizu Jusupu. Barac je uradio dobar posao, kao i Sferopulos, ali po meni to je par stepenica iza onog sto je uradio Jusup, a jos je pride skroz rehabilitovao i Bozica, kapa dole.

 

Sto se Lazica tice to je stvarno sramotno i to ne po prvi put.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Romantik said:

Jusup apsolutno zasluzeno i konacno izbor na mestu. Covek je cudo napravio sa ovim limitiranim timom i lepo je videti kad neka nagrada zavrsi u pravim rukama. Pri izboru za trenera godine mora da se uzme u obzir sta je trener imao na raspolaganju i koliko je prebacio ocekivanja, a tu niko nije ni blizu Jusupu. Barac je uradio dobar posao, kao i Sferopulos, ali po meni to je par stepenica iza onog sto je uradio Jusup, a jos je pride skroz rehabilitovao i Bozica, kapa dole.

 

Sto se Lazica tice to je stvarno sramotno i to ne po prvi put.

Pa Jusup je imao i prosle godine Bozica, Dreznjaka, Lakica, Ramljaka, Mazalina.

 

Ne umanjujem njegov posao koji je fenokenalno odradio ali ipak Barac je izgubio najjoljeg igraca na polovini  sezone i cini mi se da je od tog momenta imao skor 10-3 u Abi i dobio Crvenu Zvezdu u gostima i nanio im jedini poraz na domacem terenu a pritom dobili i Partizan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobio je KKCZ tako sto su ovi taj mec pustili niz vodu, ne zato sto je napravio neku neverovatnu taktiku u napadu ili odbrani.

 

Po meni je Jusup zasluzeno dobio tu nagradu, njegov tim se bukvalno sastoji od sest igraca koji igraju najbolju kosarku u karijeri ikada (jedan dosao iz Sirokog, drugi iz Splita, treci iz Bosne...), ostala sestorica ni u ABA2 ne bi imali mogli da vode neki tim do vrha tabele.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...