Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

171 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Goldberg mode ON

Razmišljam koliko bi zanimljivo bilo vlasnicima evrolige bilo zanimljivo kada bi Vučko sada odlučio da smanji državni novac Zvezdi i Partizanu i da im naredi da pređu u okrilje FIBA. Makabi odluči da napravi pauzu sledeće godine jer ne može da dovede nijednog kvalitetnog igrača. Pariz odustane iziritiran zahtevima za minimalni budžet i što im ne daju trogodišnju licencu. Virtus odustane jer ne mogu da nađu koosponzora.

 

Voleo bih.

Goldberg mode OFF

 

Ove sezone će pozivnice dobiti Pariz, Crvena Zvezda, Partizan, Alba i Virtus. Valensija će igrati evrokup. To će biti objavljeno za desetak dana.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Knipex said:

Ove sezone će pozivnice dobiti Pariz, Crvena Zvezda, Partizan, Alba i Virtus. Valensija će igrati evrokup. To će biti objavljeno za desetak dana.

 

Koliko prizivivate ovaj scenario misleci da ce se realizovati ako se desi, pa da ispadne da ovde postoje neki insajderi.

 

Sve ce se znati za tek mesec dana, sto je dobro jer, ako nista drugo, otezava projektima mogucnost da odmah potpisuju skupe slobodne igrace.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Barkley#34 said:

Kad bi blizanci otišli na f4 EL a neko od njih i osvojio na kraju goldberg bi se tačno roknuo u znak protesta.

 

Isto mozes da napises za SNS vlast i ono malo ljudi koje glasaju protiv iste i post bi ti zvucao kao da ga je DJV licno pisao.

Link to comment
Share on other sites

Tacno cu prestati citat ovaj forum nakon 10 15 godina zato sto na svakoj drugoj stranici se pise o SNS-u. Kako se dopusta vise ovom Goldbergu,ne interesuje me ni Sns, n svaka druga stranka na svijetu,ovo je kosarkaski forum. 

A dok god nase timove finansira drzava ja cu navijati da sto vise novca dobiju. 

Bolje oni nego da lopovi pokradu. Ovako barem imamo sta gledati. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da smeta goldberg jer ne dozvoljava da se na ovom forumu zakopa jedina istina - KKP i KKCZ ne bi mogli da izigravaju evropske gigante da im AV nije dao pare za to. Na stranu neki drugi njegovi stavovi sa kojima se ne slažem, 100% je u pravu što to apostrofira.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne bi,i sta sad.

Ako moram da gledam Vucica i Dodika na bilbordima zasto moram i na kosarkaskom forumu da slusam o njima,nebitno da li u pozitivnom ili negativnom svjetlu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

Naravno da smeta goldberg jer ne dozvoljava da se na ovom forumu zakopa jedina istina - KKP i KKCZ ne bi mogli da izigravaju evropske gigante da im AV nije dao pare za to. Na stranu neki drugi njegovi stavovi sa kojima se ne slažem, 100% je u pravu što to apostrofira.

Okej, apostrofirali smo, slazemo se svi, SNS finansira klubove, ali je l' moramo svaka dva dana o tome da pricamo? Evo nek se javi ko ne misli da SNS daje vecinu para oba tima. Niko?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, odupri se ludilu said:

DBAU za đale (UDBA iza leđa) je grupa koja je svojevremeno na Gitarijadi pobijedila.

Mene ime podsjeća na Dubai, još sad naročito . Nisu ni svesni kad im dr Nebojša pukne jedno saopštenje i izvuče fioku sa naslovom Nesvrstani+arapski svet/liga, osjetiće njen dah na vratu.

Da saznamo sve malverzacije šeika iz Uae. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
59 minutes ago, DameTime said:

Naravno da smeta goldberg jer ne dozvoljava da se na ovom forumu zakopa jedina istina - KKP i KKCZ ne bi mogli da izigravaju evropske gigante da im AV nije dao pare za to. Na stranu neki drugi njegovi stavovi sa kojima se ne slažem, 100% je u pravu što to apostrofira.

 

A ko to zeli da ospori da drzava ne finansira oba kluba? Ja iskreno takvog nisam primetio, mozda pre 3 godine kad je dosao Zeljko je bilo nekih prica ali u poslednje vreme bas nisam nekog video da osporava tu cinjenicu.
Smatram da ume da smeta ljudima jer tera istu pricu kroz 500 postova i vrti u krug i sve gleda sa neke mracne strane a najmanje da nekom saspe istinu u lice jer mislim da je i jednim i drugim navijacima kristalno jasno odakle dolazi ovoliki novac u poslednje 2-3 godine.

Edited by zvezdale
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se osporava i cim se to pomene na kkp topiku, krene popularno teranje.

 

Mislim nemojmo se praviti sad naivni, iako je vecina ljudi ovde jedna normala, bilo je i par njih sa genijalnim upisima na tom topiku da se otperja drzava i da kkp moze da ima isti budzet kao sada prodajom ulaznica i marketingom.

Epic shit 😂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jelencom said:

Tacno cu prestati citat ovaj forum nakon 10 15 godina zato sto na svakoj drugoj stranici se pise o SNS-u. Kako se dopusta vise ovom Goldbergu,ne interesuje me ni Sns, n svaka druga stranka na svijetu,ovo je kosarkaski forum. 

A dok god nase timove finansira drzava ja cu navijati da sto vise novca dobiju. 

Bolje oni nego da lopovi pokradu. Ovako barem imamo sta gledati. 

 

Ah, ta stara dobra poznata rascepanost i autizam srpskog duhovnog bića:

- Brat Rus je zakon, Amerika i truli zapad su zlo - šalje decu na studije u Ameriku, evro mu ipak miliji od rublje... 

- Kosovo je srpsko, Krim je ruski 

- Čović je prevarant, ljiga, krimos, ubica, trebalo je odavno da trune u zatvoru, sve to znamo mi, ali ovo je košarkaški forum, on je ovde samo košarkaški funkcioner, ono drugo nas ne interesuje, a DV je isto zlo kao i on. 

- SNS je kancer srpskog društva, moramo da ih skinemo sa vlasti svim mogućim sredstvima, pa makar i sa Zverima i Zavetnicima, inače smo propali skroz - ali, jeste on daje pare za klubove za koje mi navijamo, trule su to pare, ali ne smeta mi mnogo, možda malo, ali bolje i to nego da Mali kupi još 320 stanova u Bugarskoj, bar imamo Željka i radosti malo u životu / smo razbucali Željka i radujemo se tome... 

 

Košarka/Sport u Srbiji je integralni deo političkog svakodnevnog života i jedan njegov važan instrument. 

 

Zato, puna podrška @goldbergu, smaraj brate ako treba na svakoj strani, ti si risperidon za napaćeno srpsko biće.

 

Disclaimer: ne mislim na nikog pojedinačno, da ne bude da delim dijagnoze. 

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

O cemu ti pricas ,kakav Rus i Amerikanac? 

Kakvo Kosovo i Krim?

Kakvo glasanje na izborima? 

Šta ja imam sa tim ? 

Ako neko napise da je cuo da neki igrac dolazi u Zvezdu ili Partizan,kazu to nema veze sa temom,brisu se postovi,a tema je kosarka.

A ovo sto vi pricate ima baš veze sa temom pa se ne briše.

FUJ

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 hours ago, DameTime said:

Naravno da smeta goldberg jer ne dozvoljava da se na ovom forumu zakopa jedina istina - KKP i KKCZ ne bi mogli da izigravaju evropske gigante da im AV nije dao pare za to. Na stranu neki drugi njegovi stavovi sa kojima se ne slažem, 100% je u pravu što to apostrofira.

 

 SD Prtzn/Czv ( maltene sve sekcije) su od svog osnivanja na ovaj i/ili onaj način favorizovane i danas ne bi bili to što jesu da nije države/partije ( da ne pišem,  znamo svi se). Prvo su to bili komunisti (policija/vojska), potom 90-tih SPS, nakon tog DOS/DS i koalicioni SPS, nakon 12-te SNS (uglavnom) , SPS su "izgurali", i uvek je neki AV davao pare, aminovao dovođenje igraca i zabranjivao odlazak istih preko.

  I tu se apsolutno ništa nije promenilo od osnivanja do danas.

 Dotični Goldberg je dosadio i bogu i narodu,  dobro doduse malo je prestao sa vredjanjem sagovornika( jbg nema više zaštitnika) ali ovo sto on radi je odavno preraslo u bezobrazluk i nema potrebe da apostrofira,  naučili smo.

Brat od Korneta mu je lepo odgovorio na KKCz temi, ali jbg, ne vredi.

Edited by Fat Zadd
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Jelencom said:

O cemu ti pricas ,kakav Rus i Amerikanac? 

Kakvo Kosovo i Krim?

Kakvo glasanje na izborima? 

Šta ja imam sa tim ? 

 


Tvoj post sam iskoristio samo kao povod, rekao sam da se ne odnosi ni na koga konkretno, već na kolektivnu svest.

Link to comment
Share on other sites

Ovo spočitavanje je baš dečije, kao kada matorci buše deci loptu jer se ovi zezaju. Ko ima moralne dileme ne mora da prati ili piše o klubovima. SNS od poreza finansira i svoje botove, kol centre, anketare itd. pa daj onda da se svi iselimo i ne plaćamo porez. 
 

Skroz je kontra-produktivno pisati ove stvari na opozicionom forumu gde svi imamo isto mišljenje o SNS mafiji. Ništa se ne postiže osim da se ljudi stalno i na svakoj strani iritiraju da bi se pojedini forumaši osećali bolje. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Priča o Zvezdi i Partizanu u Vučićevoj Srbiji je priča o sportu u bilo kom opresivnom sistemu.

 

Rumunski narod plakao je od sreće kad Steaua pobjeđuje, iako je to bio klub režima koji ga je izgladnjivao.

Veliki ruski kompozitor Dimitri Šostakovič koji je dugo bio u nemilosti Staljina i godinama strahovao za život, rijetke trenutke sreće nalazio je na stadionu dok gleda utakmice Zenita - državnog i režimskog kluba.

 

Svako pismen i sa tri grama mozga zna da su Zvezda i Partizan državni i režimski klubovi, ali kako ljudima spočitavati što navijaju za njih, ako su im to rijetki trenuci uživanja u inače turobnoj svakodnevici? To je naprosto nepošteno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Problem je što čovek jednostavno ne može da pobegne od njegove 1001 put prepričane priče iako je na ignore jer se stalno nađe neko ko će ući u raspravu sa njim i udariti quote. Ima više od 3 godine kako sam shvatio da sa dotičnim ne postoji mogućnost argumentovane diskusije. 

 

Kad moram ovako da napišem boli me bre ona stvar što Vučić daje milione u Zvezdu i Partizan. Jebe mi se. The end!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Da ne odgovaram svima pojedinačno - ne postoji poricanje SNS finansija iz prostog razloga zato što ne možete to da poreknete sve i kad biste želeli. Ali postoji poistovećivanje sa greatness-om kupljenim SNS parama, kao i to megalomansko razmišljanje o kom @goldberg stalno govori, da BG klubovi zaslužuju da igraju EL pre svih ostalih. Evo na jednom topicu se već troše milioni koje navijači očekuju od države Vučića i sklapa roster za narednu sezonu... 

 

Za sve ostalo u Srbiji je odgovoran Vučić kao jedan čovek koji vuče sve konce, a kad se potegne pitanje finansiranja KKP i KKCZ to se racionalizuje pričom da su to naše pare, bolje i to nego da pokradu ovi na vlasti, a i CZ i PAR su uvek bili pomagani od države... Jesu, no razlog što goldberg toliko insistira na ovome jeste što je SNS samo dno koje smo dotakli kad je u pitanju vlast. Sve je na nikad nižim granama i strašno je važno da ne prestanemo da govorimo o tome, čak i kad je reč o sportu. Nikada CZ i PAR nisu bili više korišćeni u političke svrhe nego danas. 

 

Okej, neko bira da žmuri na tu priču što je u redu (meni lično nije, ali svako ima izbor), samo nema ljutnje kad neko ko ne želi da žmuri ukaže na to. Goldberg je očigledno navijač KKCZ koji ne želi da navija za ovakvu KKCZ i ja to poštujem, jer je dosledan u svojim stavovima, dosledniji od svih nas. Koga iritira njegovo pisanje, pa preporučujem da se zapita zašto ga iritira. Hint: nema nikakve veze sa samim goldberg-om. :)) 

 

P.S. Ipak mi je najjači @Losmi17 koji je "prešao" za PAO, pa su ga ovde pitali kako može da podržava pijanog milionera koji je za jednu sezonu sklopio roster tako što je pokupio preskupe igrače. Pa makar ulupava svoje pare u PAO. Dok mi ovde imamo KKP koji se vratio u EL zahvaljujući parama (pošto na terenu to nisu zaslužili) i doveo F4 igrače, a kroz KKCZ po sezoni prodefiluje 20ak igrača i muljaju sa platama kako bi doveli jednog od najskupljih plejeva Evrope...

Edited by DameTime
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fat Zadd said:

Brat od Korneta mu je lepo odgovorio na KKCz temi, ali jbg, ne vredi.

 

Da, to je onaj post napisan za lajkEve napaćenih Zvezdaša koji su dočekali ABA titulu posle užasne sezone, gde on maltene tera goldija sa teme jer on valjda svojim prisustvom kvari sreću poštenim Ciganima. Ako sam ja srećna meni niko ne može da pokvari sreću, pogotovo ne neko ko samo piše na nekom forumu. Baš odličan post. Not.

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim poentu, hocemo svaki dan da odradimo petominutnu rutinu gde napomenemo da su oba tima SNS projekti i onda nastavimo o kosarci? Ili da batalimo kosarku u potpunosti, jer nema smisla pricati o Evroligi jer smo SNS projekti? Ili treba da se pri svakom postu pravdam i sramim jer navijam za projekat drzave, ko belac u Americi sto mu svaka druga recenica da ga je sramota sto ima priviledz? Stvari jesu kakve jesu, menjaju se na birackom mestu, evo jako brzo je jedna prilika za to, al sto se sporta tice, znamo koja su pravila, prihvatili smo ih i igramo u okvirima tih pravila. Ako, daj boze, Vucic padne ubrzo, svi smo svesni da Zvezda i Partizan mogu lagano u Fiba LS i da ih ta sudbina vrv i ceka, al da stvarno na svakoj temi svaki dan prolazimo tu pricu kako smo SNS projekti, pa radije samo necu otvarati ovaj forum, jos mi treba da mi Vucic i na njemu izlazi iz frizidera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...