Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

167 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

29 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Osjecam da ce Top ako ne ode u NBA ili neki klub tipa Real da zavrsi u KKP. To ce biti poslastica za Miska u znak pomirenja sa KKP. Napanuce ga KKP sigurno. 

 

Njegov otac je veliki gospodin i Zvezdaš tako da su za to šanse manje od 0.001 posto.

 

Baš sam pre ovih dobrih tekmi Topića komentarisao sa @stari djed 33 da će pre u Nba nego li u Zvezdu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene i dalje niko ne moze ubijedit da mali Topic ne bi bio i vise nego ok u Zvezdi kao drugi plej. Po ovom dosad vidjenom ne bi sigurno bio losiji od Teodosica, a kroz sezonu bi sigurno dovoljno napredovao. Nije da imaju nekog monstruma kao drugog pleja nego polupenzionera vracenog radi sentimenta i lozenja navijaca. 

Edited by alpaka Bereta Sida
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

mene cudi da je to nekom uopste dilema

 

a, osim ako se ne desi nesto nepredvidjeno izvesno je da ce u nba sledece sezone

njega vec guraju u top 15, ako ovako nastavi moze samo ici gore, a u tim okolnostima nece se dovoditi u pitanje dal odmah ide u nba

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Mene i dalje niko ne moze ubijedit da mali Topic ne bi bio i vise nego ok u Zvezdi kao drugi plej. Po ovom dosad vidjenom ne bi sigurno bio losiji od Teodosica, a kroz sezonu bi sigurno dovoljno napredovao. Nije da imaju nekog monstruma kao drugog pleja nego polupenzionera vracenog radi sentimenta i lozenja navijaca. 

E Bog ti dao zdravlje.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Mene i dalje niko ne moze ubijedit da mali Topic ne bi bio i vise nego ok u Zvezdi kao drugi plej. Po ovom dosad vidjenom ne bi sigurno bio losiji od Teodosica, a kroz sezonu bi sigurno dovoljno napredovao. Nije da imaju nekog monstruma kao drugog pleja nego polupenzionera vracenog radi sentimenta i lozenja navijaca. 

I ja to isto napisah pa dobio nazad da sam košarkaški analfabeta. S tim da sam možda i više gravitirao ka tome da nam Yago nije bio nikako potreban pored maloga šta sam i napisao u postu prije  ali sam se dotakao i Miloša nakon toga. Ono na čemu mora ozbiljno poraditi još mali je šut. Tu mora biti mjesta za napredak. 

Link to comment
Share on other sites

Ekipa u kojoj je Avramovic postao glavni igrac ne moze da ima veliki domet. Znam da ce se neki mozda ljutiti sto ovo kazem jer vole Aleksu, ali on decko nikada nije imao kapacitet da vodi tim, pogotovo ne sa pozicije 1 jer je nikakav kreator i organizator igre (sinoc samo 2 ass na 30+ minuta). Kada ga ide ozbiljan je trpac, mnogo je napredovao i vise nije EC nego EL igrac, ali mislim da je po ekipu lose da on ovoliko davi loptu i toliko suteva uzima (bez obzira sto ih vecinu pogadja trenutno). 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je po ekipu loše da igrač koji pogađa uzima šuteve?

 

Baš naivno ti zvuči ovo, u fazonu Avram nije taj pa je kontraproduktivno što izgleda najbolje, što je apsurdno. 
 

Avram povlači & ispada kao glavni igrač kada ostale opcije budu ugašene ili podbace. Što je dobra stvar, a ne loša. Njegove dobre partije ne dolaze na uštrb drugih igrača. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Njegovu ulogu diktira učinak ostatka tima, Avram nekako prirodno uskače u ovaj roster kao odličan šesti čovek sa vrhunskom energijom, odbranom a često i praćkom. 


Kapiten je za sada u leru, Dozier nedorečen, da tako kažem, a Jaramaza ne znam ni kako bih opisao. Anđuša je čak i dobro ušao u sezonu ali eto, na bekovskim pozicijama imaš samo Avrama i Anđušu koji trenutno igraju na kakvom-takvom nivou, pritom je Anđuša sinoć klupiran nakon 4, 5 minuta.

 

Avramović je i u reprezentaciji iskočio kada su nam neka druga rešenja zatajila, to se prethodnih godina nekako uklapa u njegovu rolu, koja ako nije neki dodatni impuls, jeste nadomešćivanje nekih drugih opcija. Nije Avram projektovan za lidera ovog tima, jednostavno iskače kao jedina ili jedna od retkih pouzdanih opcija u ovom trenutku.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bodo said:

I ja to isto napisah pa dobio nazad da sam košarkaški analfabeta. S tim da sam možda i više gravitirao ka tome da nam Yago nije bio nikako potreban pored maloga šta sam i napisao u postu prije  ali sam se dotakao i Miloša nakon toga. Ono na čemu mora ozbiljno poraditi još mali je šut. Tu mora biti mjesta za napredak. 

 

Ne bi za malog bilo nikakvog smisla da je ostao kao treci plej. Dobijao bi minute na kapaljku pored Shabazza i Tea svakako. On je po mom misljenju trebao dobiti prliku kao drugi plej vec ove sezone. Mozda bi na startu sezone imao problema sa privikavanjem na EL i nivo kosarke s kojim se dosad nije susreo no obzirom da vidimo kako Milos igra, siguran sam da mali ne bi bio nista losiji. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ne bi za malog bilo nikakvog smisla da je ostao kao treci plej. Dobijao bi minute na kapaljku pored Shabazza i Tea svakako. On je po mom misljenju trebao dobiti prliku kao drugi plej vec ove sezone. Mozda bi na startu sezone imao problema sa privikavanjem na EL i nivo kosarke s kojim se dosad nije susreo no obzirom da vidimo kako Milos igra, siguran sam da mali ne bi bio nista losiji. 

Ja sam bio za to da se malome daju veliki minuti u Abi na uštrb Miloša kojemu u ovoj fazi karijere jedna utakmica nedjeljno je sasvim dosta. A tu su i dupla kola u EL. A Topu u EL eventualno koji minuti u zavisnosti od razvoja događaja na parketu. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Topiću bolje ovako. Da je Crvena zvezda neka krštena organizacija gde se zna ko pije a ko plaća plus da ima navijače koji su prevazišli nivo razmaženog deteta, pa i da kažeš da bi dobro bilo da igra rezervnog pleja.

 

Da igra u ovakvoj Zvezdi, to je bacanje u haos, postoji mogućnost da bi on iz toga isplivao jači i bolji, ali su veće šanse da bi potonuo u blato.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Topić može biti zadovoljan u Zvezdi samo kao najmanje back up plej, nikako kao treći. Tim je još luđe angažovanje Yaga jer ako Topić nastavi sa ovakvim igrama, a ne ode u NBA naredne sezone, u KKCZ će igrati rezervnog plejmejkera, a Yago sigurno neće biti startni tako da ne znam koja je njegova računica bila. A možda je jednostavno angažovanje Teodosića razbilo celu koncepciju jer je ideja mogla da bude da Shabazz bude starter a da se Yago i Top ravnopravno bore za preostalih 15-20 minuta, u zavisnosti od situacije. Verujem da bi u tom slučaju takva uloga bila prihvatljiva i Nikoli i Milenku. Međutim, da se ne lažemo:

- malo ko je očekivao da Topić bude ovako dobar već sada kao alfa i omega solidnog ABA ligaša

- sve i da je dobio malo veću ulogu u KKCZ velika je šansa da bi ga pritisak pojeo, tako da je za njega lično Mega bila vrhunski izbor, em je lider em igra bez pritiska rezultata, em će na startu naredne sezone biti mnogo bolji seniorski igrač i akcije će mu još dodatno porasti

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Topić može biti zadovoljan u Zvezdi samo kao najmanje back up plej, nikako kao treći. Tim je još luđe angažovanje Yaga jer ako Topić nastavi sa ovakvim igrama, a ne ode u NBA naredne sezone, u KKCZ će igrati rezervnog plejmejkera, a Yago sigurno neće biti startni tako da ne znam koja je njegova računica bila. A možda je jednostavno angažovanje Teodosića razbilo celu koncepciju jer je ideja mogla da bude da Shabazz bude starter a da se Yago i Top ravnopravno bore za preostalih 15-20 minuta, u zavisnosti od situacije. Verujem da bi u tom slučaju takva uloga bila prihvatljiva i Nikoli i Milenku. Međutim, da se ne lažemo:

- malo ko je očekivao da Topić bude ovako dobar već sada kao alfa i omega solidnog ABA ligaša

- sve i da je dobio malo veću ulogu u KKCZ velika je šansa da bi ga pritisak pojeo, tako da je za njega lično Mega bila vrhunski izbor, em je lider em igra bez pritiska rezultata, em će na startu naredne sezone biti mnogo bolji seniorski igrač i akcije će mu još dodatno porasti

 

42 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Shabazz kao starter i Topic/Yago kao drugi plej je smislenija ideja od vracanja Teodosica u 37. godini zivota svakako. 

 

U nekoj perspektivi, recimo u drugoj polovini sezone, nakon prelaznog roka, ja mogu da zamislim da vratimo Topica i da bude ovako nesto. 

 

Teo i Topic za kreaciju, Yago na pozajmicu, Shabaz moze i na 1 a i na 2 da se pomeri, nema bas neki size ali mogao bi. Videli smo ove sezone da su Shabaz i Teo bili zajedno na terenu. I nije to to uopste lose izgledalo. U vidimo da u modernoj kosarci i ne treba posebno robovati klasicnim pozicijama i da jedina neka podela postoji na "visoke" (4/5) i "male" (1/2/3). Nedovic vidimo da je opet rovit, izostajace ali hajde da kazemo da dobije 15min, Hanga da pokrije sta god da treba od 1 do 3. Lazic samo ponekad kao specijalac ili kad neko od nosioca odmara (mada ce kod Sfera kao i kod Radonje naci svoju ulogu). Gidra zakucan na 3 kao primarna opcija, osim mozda u nekoj small-ball varijanti kad ode na 4. 

 

Po pozicijama to bi bilo ovako:

1) Teo 15min, Topic 15min, Shabaz 10min

2) Teo 5min, Shabaz 15min, Nedovic 15min, Hanga 5min (osim kad je tu i Lazic)

3) Gidra 25min, Hanga 15min

 

Po ukupnim minutima: 

Gidra 25min, Shabaz 25min, Hanga 20min, Teo 20min, Nedovic 15min, Topic 15min 

 

Lazica, Lazarevica, DeDu ne uzimam u ove kalkulacije, sto manje njih verovatno ce biti bolje po tim, DeDa i Lazarevic ionako cesce odigraju na krilnom centru nego na krilu. 

 

Za nosioce ovo je minutaza u rangu onog sto su i inace igrali u poslednjim svojim sezonama, minut manje minut vise, osim Nedovica koji bi dobio manje ali mislim da mu to i prija. 


I da Topic pocne sve vise minuta da uzima Teodosicu. Ili da Shabaz dobije vise minuta na pleju. 

 

 

Sta znam, razmisljam samo kako bi Topic mogao da ima sigurne minute, i ovo mi deluje kao moguca varijanta. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Chaos Is Me said:

Glupo je to i razmatrati, ove sezone je tako kako je. Takođe, Nedović je igrač za mnogo više od 15 minuta, nismo mi Real.

Stooo? Mogu i ja da budem Kosarkaski ManaDJer, sto da ne?! 😄 

 

On a more serious note - Nedovic jeste igrac za mnogo vise od 15min, ali njegovo telo, nazalost, nije. 20min mu je neki plafon, ako hocemo da ga imamo dostupnog na najvecem broju utakmica a da to ima smisla, da je produktivan i zdrav. U Grckoj je igrao jedno 20% vise minuta i zato je odigrao manje utakmica zbog povreda, a sada je 2 godine stariji nego tada. 

 

U ovu sezonu sa tom smanjenom minutazom je lepo usao. A onda 20min protiv Borca, pa EL duplo kolo, 25min protiv Monaka, putesestvije do Bolonje i eto povreda nakon 10min igre.

 

15min mu je sasvim OK. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...