Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

kad pomenu nakica, zasto je igrao samo 2 minuta?

nije se valjda povredio

 

on je imao bas dobar ulaz u proslu sezonu dok ga ona uzaasna povreda nije sasekla

ako je potpuno oporavljen za ocekivati je da im bude jedan od glavnih igraca, a ne neko sa kraja klupe ko igra nekoliko minuta po utakmici

Link to comment
Share on other sites

aba moze da bude strasna liga, samo je potrebno da dva od tri hrvatska velikana budu bar na nivou bud i ced. meni bas nedostaju jaki cibona i zadar i split pogotovo.

pa ovo je i bila jedna od ako ne i najjaca liga u evropi u vreme yu.

od zadra ocekujem puno vise, da bude iznenadjenje lige. citam predstavljanje i luka se predstavlja kao trojka a on je u stvari 4/5 i aktuelni mvp lige.

juce su imali ocajno sutersko vece, mada relano fali im jedan do dva amera da budu u 8.

mega takodje deluje veoma zajbano jer nemaju sta da izgube, a maldi su i zeljni dokazivanja i bas imaju talentovanu ekipu. 

buducnost sa ova dva potpisa deluje nikad jace i bice izazov dobiti u pg.

cedevita je uvek ekipa koja igra rng i koja moze svakoga da dobije i od svakoga da izgubi.

igoekea moze bolje od onoga juce, mudi ih je ubio. svakako imaju kvaliteta za 8. a i nece im biti problem da promene stranca ili da se pojacaju.

 

czv, par, bud, ced, mega, igokea, zadar, studenti. bice velika borba za plej of. 

 

 

 

Edited by jaka blazic
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, jaka blazic said:

aba moze da bude strasna liga, samo je potrebno da dva od tri hrvatska velikana budu bar na nivou bud i ced. meni bas nedostaju jaki cibona i zadar i split pogotovo.

pa ovo je i bila jedna od ako ne i najjaca liga u evropi u vreme yu.

od zadra ocekujem puno vise, da bude iznenadjenje lige. citam predstavljanje i luka se predstavlja kao trojka a on je u stvari 4/5 i aktuelni mvp lige.

juce su imali ocajno sutersko vece, mada relano fali im jedan do dva amera da budu u 8.

mega takodje deluje veoma zajbano jer nemaju sta da izgube, a maldi su i zeljni dokazivanja i bas imaju talentovanu ekipu. 

buducnost sa ova dva potpisa deluje nikad jace i bice izazov dobiti u pg.

cedevita je uvek ekipa koja igra rng i koja moze svakoga da dobije i od svakoga da izgubi.

igoekea moze bolje od onoga juce, mudi ih je ubio. svakako imaju kvaliteta za 8. a i nece im biti problem da promene stranca ili da se pojacaju.

 

B1: Split zapravo nikad nije bio nesto posebno jak u ovom veku, oni su uzeli one tri titule prvaka evrope pre raspada SFRJ i od tada se nisu mnogo pitali ni u Hrvatskoj ni u ABA ligi. Zadar i Cibona fale, prave gostujuce atmosfere u kojima je veliki uspeh vratiti se sa pobedom. Ti klubovi su (uz Olimpiju i kasnije Buducnost) bili i razlog formiranja regionalnog takmicenja.

 

B2: Nema veze Bozic sa pozicijama 4 i 5. Krilni centri u ekipi uglavnom igraju bez lopte, ucestvuju u skoku i cekaju povratni pas da sutnu za tri poena. To u ekipi Zadra radi Dreznjak, ideja da on moze da bude krilo, a Bozic cetvorka je daleko od onoga sto se desava na terenu. Centar treba da bude snazan, slabo pokretan u napadu, da zna sutne za tri ili da uputi povratni pas ili da prosto dominira u oba reketa. To radi Zganec, opet, ideja da on moze da igra spolja, a Bozic da igra centra nema veze sa realnoscu. Zapravo, Bozic retko i igra krilo, nekad izigrava beka, nekad cak i pleja.

 

B3: Nema vise prostora u budzetu za dovodjenje novih igraca, ali to ne znaci da nisu favoriti za ulazak u PO.

 

B4: Buducnost je teski autsajder u mecevima u BG, a u PG ce biti cilj da se ne dozvoli dominacija beogradskih projekata i da se ocuva podrska ekipi sa tribina. Vetar u ledja moze da im bude to sto ce najverovatnije biti na celu tabele nakon 5. kola i onda mogu da iskoriste neku eventualnu krizu ili umor u taboru KKCZ u 6. kolu. Cedevita mi se nimalo ne svidja ove sezone, ali iz nekog razloga prave probleme Obradovicevom KKP.

Link to comment
Share on other sites

dobar je lik sava

za aba jeste rupa u odbrani, unistavali su nas preko njega i hejla, ali ima onog staaaarog basket smeka, nekih poteza koje su centri ranije mnogo cesce upotrebljavali

najavio je bio da bataljuje, cudi me da je nastavio

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni ništa nije jasno u vezi FMP-a.

Meni jedino sto je jasno jeste da se Covici igraju kosarkaskog menadzera u stvarnom svetu.

 

E sad, to sto su im potezi nelogicni, jbg, 'ebe se njima za smisao toga. 

 

Prijavili su se opet za FIBA LS i ove godine a onda doveli mozda i najvece pojacanje nakon sto su ispali iz konkurencije za istu.

 

I onda ga jos pustis (Besona) da izdivlja u prvoj utakmici ABA lige sa 15 suteva iz igre (doduse sa produzetkom), bez mnogo respekta ka ostalim saigracima (bez obzira sto ga je isao sut na utakmici, sa njim na terenu FMP je imao najveci minus, a imao je jednu asistenciju). Super za timski duh.

 

A pojacanja su do tad bila u vidu 3 amera koji su onako, njah, i dva povratnika Ascerica koji je konstantan u rasponu od -10 do 30 indeksnih poena i veterana Subotica (koji ce isporuciti svoje i on mi jos i ima smisla jer je tanka pozicija 4), i gomile neke Zvezdine dece koja dolazi i odlaze i ne dobijaju mnogo sanse. 

 

Ne znam da li bas toliko Stefanovicu kroji tim Filip Covic ili su ovo ipak njegove odluke?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Košarkaški klub Cibona se poslednjih dana suočava sa izrazito teškom situacijom, najtežom ikad, a tim povodom dvostruki evropski prvak je izdao saopštenje.

 

Nakon što je račun kluba bio blokiran više od 120 dana, klub je završio u stečaju.

Iz Cibone poručuju da postoji plan da se situacija popravi, ali da to sada zavisi isključivo od poverilaca i njihove volje da prihvate ideju koju je klub predstavio.

 

Plan Cibone je transformacija kluba u sportsko deoničarsko društvo kojim bi se omogućilo da se poverioci namire kroz deonice

Iz Cibone su se oglasili saopšenjem povodom situacije koja je snašla dvostrukog šampiona Evrope.

"Imajući u vidu veliki interes javnosti, KK Cibona želi pojasniti trenutno stanje kluba, kao i plan na temelju kojeg se svi problemi mogu i nameravaju rešiti. Tačno je da se klub nalazi u verovatno najtežem stanju u svojoj bogatoj istoriji, ali je to stanje bilo neizbežno nakon dugotrajnog upravljanja klubom na pogrešan način. Klub se već duže vremena bori s konstantnim blokadama računa od strane raznih starih poverilaca, a da u isto vreme nastoji osigurati nastavak nastupanja u svim takmičenjima. Međutim, klub je uveren da je upravo ovo trenutak i prilika da svi zauzmu ispravnu stranu, i omoguće klubu da prvenstveno finansijske probleme reši na jedini mogući način, a to je preoblikovanjem kluba i pretvaranjem dugova u deonice kluba, te postizanjem dogovora sa svim poveriocima koje klub može realno finansijski izdržati. Sve osobe u klubu i oko kluba usmerene su na postizanje tog cilja. No, ostvarenje tog cilja prvenstveno zavisi od poverilaca kluba", navodi se u saopštenju kluba iz Zagreba.

 

U objavi Cibona poziva poverioce koji nisu odblokirali račun kluba da to učine jer ne postoji način, niti postoje sredstva da na taj način u ovom trenutku, sa klubom u ovakvom statusu, naplate svoja potraživanja.

"Tačna je informacija da je račun kluba blokiran više od 120 dana, i da je Finansijska agencija u skladu sa zakonom predložila otvaranje stečajnog postupka. Međutim, nakon višekratnih razgovora sa svim poveriocima, iznos blokade računa je u međuvremenu značajno smanjen, jer je većina njih postupila razumno i povukla svoje blokade. No, svega nekolicina njih je ostala je pri blokadi računa, iako im je jasno rečeno da mogućnosti za prisilnu naplatu nema, i da insistiranjem na prisilnoj naplati neće uspeti u naplati svojih potraživanja, a nad klubom će se otvoriti stečajni postupak. Imajući u vidu da je klub u predstečajnoj nagodbi već ostao bez gotovo sve svoje imovine, poverioci neće biti uspešni u naplati svojih potraživanja niti u stečajnom postupku. Na taj način čini se šteta klubu, ali i svim poveriocima, jer je jedini način da naplate svoja potraživanja opstanak i uspešan dalji rad kluba. Najveći pojedinačni poverilac odnosno grupa investitora već su nekoliko puta deblokirali račun kluba, ali su sada zauzeli jasan stav da to više nije moguće, i da se sva buduća ulaganja mogu realizovati samo u postupku preoblikovanja kluba i uz dogovor sa svim poveriocima, o čemu su se izjasnili i putem pisma namere. Klub nastavlja da razgovara sa svim poveriocima, i verujemo da ćemo sa svima postići dogovor, te da će svi povući blokade računa, i doprineti da prestanu razlozi za stečaj kluba, jer drugog puta nema".

 

 

Ja ovo iskreno ne razumem. Zar je interes Hrvatske da se Cibona ugasi? Jel moguće da baš ništa niko neće da učini?

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, John Terry said:

 

Ja ovo iskreno ne razumem. Zar je interes Hrvatske da se Cibona ugasi? Jel moguće da baš ništa niko neće da učini?

 

 

I gore je nego što misliš. Ova nova ekipa na čelu grada Zagreba toliko brine o sportu i Ciboni da su KC (košarkaški centar) Dražen Petrović pretvorili u dvoranu za rukomet i futsal na način da su uvukli teleskopske tribine oko terena radi širenja parketa za ta dva sporta. :ajme:

  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Tužno. Mislim ovo sipanje u Zvezdu i Partizan je čista bolest, ali ovi u Zagrebu idu u drugu krajnjost. Kome je u interesu da klub takve tradicije nestane?

 

Ponavljam, ne trebaju se sipati milioni, ali da ne može da se klub spasi i dovede na neki nivo da je stabilan ABA ligaš, to mi je potpuno nečuveno. Cibona vam je posle Dinama najveći klub. A istorijski uz Jugoplastiku ubedljivo najveći.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, John Terry said:

 

Ja ovo iskreno ne razumem. Zar je interes Hrvatske da se Cibona ugasi? Jel moguće da baš ništa niko neće da učini?

 

 

4 hours ago, John Terry said:

Tužno. Mislim ovo sipanje u Zvezdu i Partizan je čista bolest, ali ovi u Zagrebu idu u drugu krajnjost. Kome je u interesu da klub takve tradicije nestane?

 

Ponavljam, ne trebaju se sipati milioni, ali da ne može da se klub spasi i dovede na neki nivo da je stabilan ABA ligaš, to mi je potpuno nečuveno. Cibona vam je posle Dinama najveći klub. A istorijski uz Jugoplastiku ubedljivo najveći.

 

Racunaj na to da je Hrvatska ipak u EU, a tamo ove "balkanske" egzibicije politike i sporta nisu bas prihvacene. Svakako da moze tu nesto da se uradi, ali treba tu onda i te politicke volje a i malo vise improvizacije. 

 

Steta je za Cibonu da skroz propadne, i svakako mi nisu jasni ti poverioci koji zatezu i na taj nacin sve izgube umesto da barem nesto dobiju, makar kroz te deonice. Osim ako poverioci nisu sami konkurenti Cibone ili simpatizeri konkurencije (tipa Zadra i Splita). A i tada, da nekim slucajem KKP ide u bankrotstvo i da sam jedan od poverioca, bio bih maksimalno fleksibilan s ciljem da se KKP spasi. Zaista. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2023 at 2:51 PM, John Terry said:

Tužno. Mislim ovo sipanje u Zvezdu i Partizan je čista bolest, ali ovi u Zagrebu idu u drugu krajnjost. Kome je u interesu da klub takve tradicije nestane?

 

Ponavljam, ne trebaju se sipati milioni, ali da ne može da se klub spasi i dovede na neki nivo da je stabilan ABA ligaš, to mi je potpuno nečuveno. Cibona vam je posle Dinama najveći klub. A istorijski uz Jugoplastiku ubedljivo najveći.

 

Postoji razlog zasto je to tako - na Balkanu se sport finansira zbog populizma, a ne zbog tradicije, rada u klubu, mladjih kategorija, promovisanja lojalnosti stanovnistva prema svojim lokalnim sredinama.

 

Najbolji primer tu je kosarka - u Hrvatskoj je taj sport daleko manje popularan ne samo od fudbala, nego i od rukometa. Za razliku od Srbije, u Hrvatskoj se kosarka negovala i van glavnog grada, pa tako imamo KK Zadar i KK Split, ali te sredine su sada preslabe da bi imale konkurentne kosarkaske klubove. U Zagrebu vec davno ne postoji klub koji moze da napuni halu, to nije ni Cibona, kao sto nisu bili ni Zagreb ni Cedevita.

 

Dalje, imamo CG sa KK Buducnost kao politickim projektom - i upravo zbog te politike je to sada jedini klub koji se jos uvek trka sa dva beogradska projekta i jedini klub sa podrskom navijaca kada na svom terenu igraju protiv KKP ili KKCZ.

 

Srbija je davno ispricana prica - kroz KKP i KKCZ se forsira lazan osecaj velicine, uspesnosti, sjaja, a tu je i postojanje rivala koji moze da se mrzi i sluzi kao simbol svega loseg sto se gomila u zivotima prosecnog ljubitelja kosarke u toj zemlji. Zato mediji besomucno ponavljaju dve mantre - velicina/uspeh/pobede, rivalstvo, velicina/uspeh/pobede, rivalstvo. Najbolji pokazatelj svega toga je ova i prosla sezona u kojoj se svi - navijaci, igraci, treneri, mediji pa i drzavni vrh - upinju da dokazu da su ovako skupoceni sastavi i ovoliki budzeti posledica enormne velicine ovih klubova, iako je jasno da je obrnuto, da su klubovi u ovom polozaju zato sto se ulaze ogroman novac i zato sto se dovode skupi igraci.

 

Glavni problem ABA lige i jeste taj sto se sve toliko izdegenerisalo da je klupska kosarka postala sredstvo donosenja lazne srece masama i zato i imamo Cibonu u ovakvim problemima (jer taj klub nikada nije imao mnogo navijaca), a zato i imamo pojavu dva projekta u Srbiji (jer to mase u ex YU i zele da gledaju, barem vecina).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@goldberg Ja se, znas vec, slazem sa time sto si sad napisao, ali ovog puta bih voleo i da dodam da iako sada postoji taj forsiran, vestacki osecaj velicine, i KKCZ i KKP jesu veliki, monumentalni klubovi za ovaj prostor, a samim tim i za evropu jer je Srbija ili SFRJ prakticno kolevka kosarke. A sta tek reci za Cibonu? Dakle, nisam pisao da bih skretao paznju na politikanstvo i populizam ocito prisutan ovde, vec da zaista izrazim duboko zaljenje zbog nerazumevanja i ubijanja jednog istinskog velikana kosarke.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...