Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Što se tiče ove Mege, ovo je "najtakmičarskiji roster Mege" od kako ih gledamo u ABA. Gdje nije samo priorotet napad, već se vrlo požrtvovano igra i  u odbrani. Ne znam da li se radi o promjeni strateske koncepcije ili je to insistranje sjajnog trenera Baraca.

Drugo, ovo je najtalentovanija Mega poslije one gdje su igrali Jokic, Micic, Zagorac.

Trece, mislim da je ovo najmladja Mega u istoriji, što još više pojačavak utisak u kontekstu takmičarske kosarke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Bojdo said:

Što se tiče ove Mege, ovo je "najtakmičarskiji roster Mege" od kako ih gledamo u ABA. Gdje nije samo priorotet napad, već se vrlo požrtvovano igra i  u odbrani. Ne znam da li se radi o promjeni strateske koncepcije ili je to insistranje sjajnog trenera Baraca.

Drugo, ovo je najtalentovanija Mega poslije one gdje su igrali Jokic, Micic, Zagorac.

Trece, mislim da je ovo najmladja Mega u istoriji, što još više pojačavak utisak u kontekstu takmičarske kosarke

 

Dodao bih još i da imaju neverovatnu timsku hemiju.

Neverovatno koliko se bodre i podržavaju kako igrači sa klupe tako i ovi što su van protokola na tribinama. 

Momci zaslužuju totalni respekt.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bojdo said:

Što se tiče ove Mege, ovo je "najtakmičarskiji roster Mege" od kako ih gledamo u ABA. Gdje nije samo priorotet napad, već se vrlo požrtvovano igra i  u odbrani. Ne znam da li se radi o promjeni strateske koncepcije ili je to insistranje sjajnog trenera Baraca.

Drugo, ovo je najtalentovanija Mega poslije one gdje su igrali Jokic, Micic, Zagorac.

Trece, mislim da je ovo najmladja Mega u istoriji, što još više pojačavak utisak u kontekstu takmičarske kosarke

Najtakmicarskiji tim je onaj iz sezone 2015/16. Osvojili su kup i igrali finale ABA lige. Za ovaj cemo videti koliko moze, tek je pocela sezona.

Slazem se sto se tice talenta. Sam Topic je dovoljan za to jer niko u Megi nije bio ovakav igrac sa 18 godina. Pritom pored njega ima jos dosta vrlo talentovanih igraca. Djurisic mi deluje kao da stangira malo, mada je protiv Partizana odigrao odlicno. Nema Jovica u poslednje vreme, je li povredjen?

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Del Piero said:

Najtakmicarskiji tim je onaj iz sezone 2015/16. Osvojili su kup i igrali finale ABA lige. Za ovaj cemo videti koliko moze, tek je pocela sezona.

Slazem se sto se tice talenta. Sam Topic je dovoljan za to jer niko u Megi nije bio ovakav igrac sa 18 godina. Pritom pored njega ima jos dosta vrlo talentovanih igraca. Djurisic mi deluje kao da stangira malo, mada je protiv Partizana odigrao odlicno. Nema Jovica u poslednje vreme, je li povredjen?

 

Što se tiče Djurisica, on je suterski napredovao. Poboljsao mehaniku i racionalizovao selekciju , pa je njegova dobra ruka dosla do izražaja. Trenutno je na impresivnih 46% za 3P.

Smanjena mu je kreatorska uloga, što je i logično jer Topic zaista treba ima vecinu vremena loptu u rukama. Djurisic moze da ima odredjenu ulogu sekundarnog kreatora ali ne da ima onoliko loptu u rukama koliko je imao prosle sezonu. Njemu odgovara uloga izmedju Bojana Bogdanovica  i Bogdana Bogdanovića, recimo Bojanova uloga samo sa nesto većim kreatorskim ovlašćenjima, jer ima bolji dribling i kreatorske sposobnosti.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bosMan_jr said:

Za ove sto poznaju kosarku po dubini, da li Hugo Besson moze da bude neki 8. igrac evroligaske ekipe dogodine?

Ako tamo igraju Krka, Cibona i Split - onda da. 🙂 

 

 

Cim je malo tvrdje, bude los. Ali ovo je tek nekih 5 utakmica da smo ga gledali, za sada jedan ok EC potencijal, videcemo kako ce se razvijati. Dosta je mlad. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa zato sam i pitao, momak je 2001. godiste, za nase uslove ovde u Srbiji to je kao da je 7. razred osnovne, posto ne volimo bas da dajemo sansu mladima ni u cemu. 
 

Znam da je vazio za talenta svojevremeno, pa je malo ispao iz fokusa. Svakako mi je ok potez da dodje u FMP, bolje nego neki veteran. Ako slucajno bude nesto, mozemo gs probati, mada FMP nam nije dao igraca odavno, od Rita ovako iz glave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Romantik said:

Ima li neko info šta je sa Kalajžićem iz Splita? Da li je povređen, našao drugi angažman ili je udaljen iz tima iz nekog trećeg razloga?

Rece juce komentator na mecu sa FMP da je povrijedjen, vraca se polako u trenazni proces. 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako Partizan dobije u derbiju eto Buducnosti na celu tabele.

 

hcb7a-uPPJJ-256s.jpg

 

Sad malo ozbiljnije, poraz KKP od Mege nije toliko neocekivan - pre tog meca je bilo duplo kolo, nakon toga derbi u EL, prosto evroligaske ekipe iz ABA lige imaju tu neku kocnicu u vidu umora i treba da je tako. Druga je stvar sto je ceo drzavni aparat, svi mediji, vecina kosarkasa, trenera, igraca upregnuto u projekat vecitog derbija u EL po svaku cenu, a da ABA liga sluzi za relaksaciju. Jer, zasto bi bilo bitno imati bar jednu ligu koja se igra za nesto vise osim trofeja (u fudbalu se SVE lige igraju za jos neke stvari osim borbe za trofej)?

 

Sto se tice ostalih meceva, Split kao gost nece ostvariti mnogo pobeda, Zadar pokazuje da je klasa u odnosu na Krku, Mornar i Cibonu (ali to i nije toliko tesko, videcemo ih protiv Mege), Cedevita je malo prodisala kada je dosao Prepelic, ali preslabo je za to za bilo kakve vece ambicije (cak i za drugu fazu EC, u ABA grcevita borba za 4. mesto).

 

Interesantno je i da Zadar od prvih deset kola cak u sedam gostuje tako da ce oni tek da beleze dobre rezultate, samo da pregrme ovaj prvi deo sezone.

Link to comment
Share on other sites

Jos malo zanimljivosti vezane za Zadar i Megu (koji igraju u sledecem kolu):

 

I jedni i drugi imaju uzasan sut za 3 poena i sa linije slobodnih bacanja. U Zadru samo Bozic (15/38) i Dreznjak (18/33 ili cak 54%!) imaju pristojne procente, a onda idu Ramljak (0/14!), Lakic (6/25!), Vujacic i Mekic po 1/8. Ono sto je zanimljivo je da Dreznjak ima samo 13/25 sa linije penala, dakle losiji procenat suta nego za tri poena sto mislim da do sada nije vidjeno u ABA ligi. Zadar je na poslednja tri meca promasio cak 24 slobodna bacanja!

 

Sto se tice Mege - odlikuje ih neverovatno mali broj pogodjenih i sutnutih trojki. Nesto kao Buducnost kada je Dzikic bio trener - 7/25, pa 5/19, pa samo 4/12, pa 5/17, pa 4/13. Samo Bozic je protiv Krke imao 4/13 za 3, dakle jedan igrac na mecu ima ucinak kao citava ekipa Mege. Takodje, procenti Mege sa linije penala su uzasni - promasili su redom, 9, 8, 10, 6 i 10 penala uz vrlo slabe procente. Od igraca se izdvaja krlini centar Jelavic koji ima samo 1/17 za tri poena, kao i Topic koji ima 4/20. Sa linije penala imamo Jankovica koji sutira bednih 3/11 (ocekivano), Jovica koji sutira 4/10, Djurisic ima 10/16 sto i nije bas toliko slab procenat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam juce Borac - Igokea. Domacini potpuno kontrolisali mec 30 minuta i onda se raspali u poslednjoj cetvrtini. Igokea igrala bez stranaca i veci deo meca nije mogla da pogodi nista, ali u 4/4 im je proradio napad, dok je Borcu usla malo voda u usi. 

Steta za Borac, ali ne bi trebalo da brinu mnogo oko opstanka. Deluju bolje nego prosle sezone, a ima i puno bas tankih ekipa. Za njih je najvaznije sto su pod kosem bolji, pritom je Tasic sinoc odigrao poprilicno lose, ali tek mu je prva utakmica.

Igokea podseca malo na onu ekipu od pre par sezona kada su igrali majstoricu u polufinalu ABA lige protiv Zvezde. Dosta iskusnih igraca sa ovih prostora. Fizicki veoma jaki, prava ona takmicarska ekipa. Moody je sjajan strelac, a pod kosem su malo tanji jer Carmichael za sada igra jako lose. Imaju 4-1 u ABA ligi uz poraz od Zvezde i tesan poraz od Tofasa u Ligi Sampiona posle produzetka.

Za Borac je takodje steta sto igraju u onoj hali. Ugao kamere je uzasan, verovatno ne postoji bolji. Nikad nisam bio, planiram da navratim na neku utakmicu ove sezone i da vidim kako ona kutija sibica izgleda uzivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ok je za gledanje, ako zauzmes mesto gde ti konstrukcija ne zaklanja pogled

bukvalno si pored terena

mene je sinoc npr iznenadilo kako neki igraci izgledaju uzivo

da treba nova, savremenija i veca hala nije upitno

 

o utiscima sa utakmice cu veceras, posto mi je dalje u glavi samo jebeno sudjenje 

Link to comment
Share on other sites

Citam sad na mozzartu Dubai od sledeceg kola igra u19 ligu.

 

Znaci sasvim sigurno ce dogodine igrati i seniori. Meni to nije lose da se razmrda malo liga samo se nadam da ce biti i neke finansijske benefiti za celu ligu a ne samo za dzepove celnika.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...