Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

4 minutes ago, kokodakalo said:

Sa dve ekipe smo odigrali obe utakmice i sa obe imamo pozitivan skor. Obe su na tabeli ispred nas.

Imacemo lepu priliku za bolji medjusobni skor i od Valensije i Baskonije s obzirom da smo tamo izgubili 4 i 2 razlike. Postoji realna sansa da imamo bolji medjusobni i od Makabija i Bajerna. To su sve ekipe koje ce se verujem do kraja boriti za top10. E sad, videcemo da li cemo uopste uspeti da dodjemo u situaciju gde bi nam medjusobni skor igrao ulogu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Imacemo lepu priliku za bolji medjusobni skor i od Valensije i Baskonije s obzirom da smo tamo izgubili 4 i 2 razlike. Postoji realna sansa da imamo bolji medjusobni i od Makabija i Bajerna. To su sve ekipe koje ce se verujem do kraja boriti za top10. E sad, videcemo da li cemo uopste uspeti da dodjemo u situaciju gde bi nam medjusobni skor igrao ulogu.

I već imamo bolji od Partizana. Fin raspored, dobar momentum i samopouzdanje ekipe daje nadu da se ovaj niz neće uskoro završiti. Sa eventualnom doselekcijom sigurno ćemo biti još bolji pa možemo malo mirnije da nastavimo ovim tempom. 

Link to comment
Share on other sites

Nema šta, ovaj pozitivni momentum treba iskoristiti, da se vec naredno kolo dobije poslednji na tabeli Asvel, i da se konačno priblizimo sredini tabele, gde je mmogo ekipa sa 10 i 11 pobeda.

Bio bi prezadovoljan da u narednom duplom gostovanju uzmemo jednu pobedu, pred povratak na domaci parket. 

Prvi put smo uzeli dve uzastopne pobede, i odmah je bolje.

Ovako nesto nam je trebalo,  i sad je prilika da  još vise napredujemo.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Čočo said:

Treba sad iskoristiti one poraze u prvom delu koji su većina bili na jednu loptu pa da imamo bolji međusobni skor od svih tih ekipa sa kojima se borimo za od 7og do 10og mesta. U drugom delu sa svim ekipama donjeg doma igramo na strani i tu možemo sad da tražimo šansu i za pobede na strani a kod kuće igramo sa skoro svim ekipama iz Top10 tu mora da se da sve od sebe. U boljoj smo formi i to sad moramo da iskoristimo. Sa pobedom nad Asvelom i eventualnim iznenašenjem u Milanu postajemo konkurentni. 

 Pobeda u Francuskoj nas cini konkurentnim, jer cemo imati dve utakmice manje odigrane kao domacin u odnosu na gostovanja. Da je Topic zdrav uz pobedu nad Asvelom bio bih sklon ubedjenju da smo na dobrom putu, uprkos svemu sto je Covic uradio da ne budemo u takvoj situaciji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

mislim da je sferopulos evroligaški trener, i to ne neki usputni. konkurencija može da bude jača u acb u odnosu na aba ali to važi samo za španske ekipe koje igraju evroligu, kao i zvezda.

takođe važi i za konkurenciju u timu, ako si na to mislio.

 

ovo je bila idealna putanja za topa - pola sezone glavni igrač u ekipi koja igra aba jednom nedeljno, dakle dosta prostora za isprobavanje svega i svačega na tekmi & treninga između dve, pola sezona timske uloge u najjačoj evropskoj konkurenciji. ali jebiga.

 

daklem, ne važi ti ova priča ni po kom osnovu ( :

 

ja često pominjem da ga nisam dovoljno gledao. ovaj utisak koji sam izneo je sa dve euroleague tekme

Mislis da je ova putanja bolja za Topica nego da je recimo iduce dve godine u Saragosi, pa da onda, ako se pokaze, ode na par sezona u Real ili Barsu? Mega se gleda kroz prizmu Jokica, ali on je druga dimenzija. Doncic je takodje unikat, sa tim da je pitanje da li bi Doncic postao ovo da je bio kod nas a ne u Realu. Kod Španaca ako si klasa i talenat, ogromne su sanse da uspeš. Kod nas mora jos neke stvari da se poklope i postoje sanse da se negde igrač izgubi

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, berti said:

Mislis da je ova putanja bolja za Topica nego da je recimo iduce dve godine u Saragosi, pa da onda, ako se pokaze, ode na par sezona u Real ili Barsu? Mega se gleda kroz prizmu Jokica, ali on je druga dimenzija. Doncic je takodje unikat, sa tim da je pitanje da li bi Doncic postao ovo da je bio kod nas a ne u Realu. Kod Španaca ako si klasa i talenat, ogromne su sanse da uspeš. Kod nas mora jos neke stvari da se poklope i postoje sanse da se negde igrač izgubi

Izvinjavam se što se uključujem nepozvan, mislim da je ova putanja bolja nego 2 god u Saragosi.

On je bio (pre povrede) projektovan za lutrijskog pika, nekih 20-ak min u Zvezdi, u EL i ABA, sa pristojnom ulogom i poverenjem je najbolje što je moglo da se desi, posle odlične polusezone u Megi.

Kao lutrijski pik, biće pažljivo tretiran od svog budućeg NBA kluba, tako da njemu klubovi poput Saragose nisu potrebni, preskočio je taj deo.

 

Link to comment
Share on other sites

Svima nam je žao zbog povrede Topića i svi mu želimo što brži full oporavak. Međutim, bez obzira što je legitiman član rotacije, koga nema bez njega se mora a Topić nam nije ni među 7, 8 najvažnijih igrača. Ako je on taj tas koji nam treba da bismo dobili Asvel onda mi nismo ni u teoriji top 10 ekipa. Hanga, Yago i Nedović će imati veću minutažu, možda i neki specijal sa prenosom lopte Gidraitisa, Dede ili čak i Mitrovića (viđao sam i njega da to radi) i preživećemo nekako. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Chaos Is Me said:

Svima nam je žao zbog povrede Topića i svi mu želimo što brži full oporavak. Međutim, bez obzira što je legitiman član rotacije, koga nema bez njega se mora a Topić nam nije ni među 7, 8 najvažnijih igrača. Ako je on taj tas koji nam treba da bismo dobili Asvel onda mi nismo ni u teoriji top 10 ekipa. Hanga, Yago i Nedović će imati veću minutažu, možda i neki specijal sa prenosom lopte Gidraitisa, Dede ili čak i Mitrovića (viđao sam i njega da to radi) i preživećemo nekako. 

Slažem se ali bez njega nama treba opet igrač spolja. Bez minuta Topa protiv Fenera i Partizana prvo poluvreme ne bismo dobili. Bez obzira na mali poenterski doprinos. Treba nam neko stabilan, ne operisan od odbrane i sa energijom za 15,20min da odmeni Tea a on je to u ovo malo utakmica odlično radio. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, berti said:

Mislis da je ova putanja bolja za Topica nego da je recimo iduce dve godine u Saragosi, pa da onda, ako se pokaze, ode na par sezona u Real ili Barsu? Mega se gleda kroz prizmu Jokica, ali on je druga dimenzija. Doncic je takodje unikat, sa tim da je pitanje da li bi Doncic postao ovo da je bio kod nas a ne u Realu. Kod Španaca ako si klasa i talenat, ogromne su sanse da uspeš. Kod nas mora jos neke stvari da se poklope i postoje sanse da se negde igrač izgubi

 

da, mislim da je bolja od saragose ova verzija ili da je sezonu proveo u megi

 

pa nakon toga u zvezdu ili nba direktno, u zavisnosti od konteksta

 

i u megi i u zvezdi mu je bolje nego u saragosi i realu / barci

 

edit: navodis donchica kao kontraargument a i on je jokiceva klasa, igrao bi svugde bez pardona.

 

 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je l može da mi neko objasni ili postavi zašto više ne mogu da se registruju igrači koji su igrali EL u prvom delu? Je l grešim ili je Polonara bio registrovan za Fener pa je prešao u Žalgiris u martu mesecu?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Čočo said:

Je l može da mi neko objasni ili postavi zašto više ne mogu da se registruju igrači koji su igrali EL u prvom delu? Je l grešim ili je Polonara bio registrovan za Fener pa je prešao u Žalgiris u martu mesecu?

Pa već je počeo drugi deo sezone. Polonara je samo igrao u prvom delu sezone za Efes. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Čočo said:

Je l može da mi neko objasni ili postavi zašto više ne mogu da se registruju igrači koji su igrali EL u prvom delu? Je l grešim ili je Polonara bio registrovan za Fener pa je prešao u Žalgiris u martu mesecu?

Ako igrac zaigra za isti tim u 2 delu EL sezone onda gubi pravo da igra za drugi tim u tom drugom delu.

Moze biti registrovan al ne sme da igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Dusko said:

Ako igrac zaigra za isti tim u 2 delu EL sezone onda gubi pravo da igra za drugi tim u tom drugom delu.

Moze biti registrovan al ne sme da igra.

Nije govno, nego se pas posr'o.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Čvarkov said:

Ima li moderacija neki predlog ko bi legao na ovaj roster? :smiley33:

 

Jes pa da ih ubaciš u prelazni rok kada mu to nije i to na pdfu koji za to nije, hoćeš da se samobanuju ( ide gif Mr.Burns excellent)

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se iskreno nadam da je ovo poslednja utakmica Majka Tobija u dresu Crvene zvezde. Ako već ne možemo da se otarasimo Davidovca i Lazarevića, Tobija moramo. Znači likovi ne uđu u derbiju (Davidovac nešto malo) i onda dođe ovaj meč i sva trojica ne mogu bukvalno ništa da urade. Do te mere smo u problemu da nosioci moraju da ginu, da se ne daj Bože rizikuju povrede zato što ovi masno plaćeni luzeri ne rade apsolutno ništa. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...