Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

21 minutes ago, Dropkick Murphys said:

U kom univerzumu je Bolomboj bio na margini kod Duška? 

U jednoj utakmici u Evroligi ga nije ni stavio na klupu, cini mi se onoj prvoj. U jednoj gde je bio najbolji, uveo ga prvi put na kraju druge cetvrtine, posle ga nije uveo u finisu kom smo izgubili. Kratko pamcenje jako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zamisli da imas 37 godina, igras najaktivniju odbranu u zivotu, organizujes napade svog tima i skaces za lopte u aut, i onda ti dodje neko i kaze da si pobedio samo zato sto je protivnik bio los. Da ne pričam da se vise puta videlo koliko je iz Mitrovica i Bolomboja dusa ispala posle svakog napada u kojem su sacuvali fizicki nadmocnije centre.

 

Večeras sam saznao da bez šale postoji mišljenje da Motli iz Fenera, Plavšić iz Mege i Tanasković iz Igokee svi polude protiv Partizana a Zvezdu puštaju. Postoji nešto što se zove odbrana, po kojoj je Janis poznat i koja u dobrom procentu zavisi od zalaganja igrača, kojeg nema iz nekog razloga kod naših komšija ove sezone, i to je njihova stvar koja nema nikakve veze sa nama.

 

Takodje, ne vidim poentu diskusije ko je bolji trener. Duško je izgubio skoro celokupnu svlačionicu i tu je kraj bio priče oko njega, čak i da je najbolji trener na svetu, gotovo je kad ti igrači preskaču reklame. 

Edited by Fromthecorner
  • Like 17
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Sjajna pobeda, sjajna atmosfera, odlična odbrana, smislen napad od samog početka.

Zadovoljstvo je biti Zvezdaš noćas, nadamo se da će se isti osećaj produžiti i tokom nedelje.

Voljni momenat u odbrani Tea, Nede, Jaga (dugo osporavanih ovde) na maximumu i zaslužuju sve čestitke.

Janisovo "školovanje" nabeđenog Itudisa, na centarskim pozicijama je za posebnu trenersku kliniku.

I onda, dođeš kući više nego zadovoljan, otvoriš forum i pročitaš nebuloze pojedinih nakon ovakve večeri. Šta reći, a ne nasmejati se grohotom? Da li si druže @goldberg video neki maestralan potez košarkaškog virtuoza od 36god(na primer) ili si prebacio kanal razočaran zalaganjem Fenera?

Hvala momci, hvala Janis na divnoj večeri!

P.S. Brz oporavak svim ozleđenim momcima,nadamo se što bržem povratku na teren.

P.P.S. Jago je nakon itakmice delovao/hodao sasvim zadovoljavajuće!

  • Like 10
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

Sa Mitrovićem na četiri dobijamo skok i odbranu. Vidi se da mu bolje leži da čuva četvorke nego centre. Problem je svakako spejsing i šut za tri poena. Da barem ima poludistancu možda bi mogao da funkcioniše na ovoj poziciji. On odrađuje korektan posao, ali se nadam se da se radi nešto po pitanju neke četvorke koja bi nas pojačala.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DrMV said:

Sjajna pobeda, sjajna atmosfera, odlična odbrana, smislen napad od samog početka.

Zadovoljstvo je biti Zvezdaš noćas, nadamo se da će se isti osećaj produžiti i tokom nedelje.

Voljni momenat u odbrani Tea, Nede, Jaga (dugo osporavanih ovde) na maximumu i zaslužuju sve čestitke.

Janisovo "školovanje" nabeđenog Itudisa, na centarskim pozicijama je za posebnu trenersku kliniku.

I onda, dođeš kući više nego zadovoljan, otvoriš forum i pročitaš nebuloze pojedinih nakon ovakve večeri. Šta reći, a ne nasmejati se grohotom? Da li si druže @goldberg video neki maestralan potez košarkaškog virtuoza od 36god(na primer) ili si prebacio kanal razočaran zalaganjem Fenera?

Hvala momci, hvala Janis na divnoj večeri!

P.S. Brz oporavak svim ozleđenim momcima,nadamo se što bržem povratku na teren.

P.P.S. Jago je nakon itakmice delovao/hodao sasvim zadovoljavajuće!

А јбг увек има неких мудросера који једноставно не умеју да уживају у величанственој победи нашег тима. Хвала им на прелепој вечери што су нам приредили и само нека наставе и даље овако.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Ma da, ovih +31 protiv Fenerbahcea koji je zeleo da se trudi i grize za pobedu je dokaz da je Sferopoulos mnogo bolji od Ivanovica.

 

Dobijao je i Ivanovic 20 razlike Monaco, Efes, Valenciu, dobio je 20 razlike ASVEL ili se to zaboravilo?

 

Sustina je da u ovakvoj EL bukvalno svako moze da dodje do 5+ pobeda jer ce uvek biti meceva na kojima protivnik odluci da se ne pojavi na terenu. Gubio je i Monaco -12, pa su preokrenuli, sto tad Crvena zvezda nije dobila? Zato sto je moralo da se igra protiv motivisanog protivnika.

 

Prosto je neverovatno koliko navijaci zele da lazu sebe i koliko su gladni uspeha, pa je onda i +31 u EL znak da ekipa igra nesto, a u pitanju je obican revijalni mec - nakon 19:11 ide 25:16, pa onda 35:19, pa 40:23, pa vise nisam zeleo ni da gledam jer je postalo jasno da Fenerbahce nije zeleo da se takmici. Daleko je to bilo od gostovanja KKP, mnogo daleko, ali dobro, hajde da se lazemo i kazemo da je Crvena zvezda bolja od Fenerbahcea 31 razlike i da je u pitanju zasluga trenera ili Bolomboya koji je leteo na terenu.

Nije tebi lako, uz svo duzno postovanje ra!lucitih misljenja.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Manite se goldberga i molim vas nemojte ga citirati jer ga je dosta ljudi stavilo na ignore listu.

 

To je trla baba lan priča koja traje i traje ima već dve godine unazad. Dosta ljudi je do sada ulazilo u polemiku sa njim i niko ništa nije uspeo jer tera svoje bez obzira na činjenice koje se iznesu tokom diskusije. Jedino što je dosledan u priči, bez obzira što to veze sa mozgom nema, pa uredno drnda ljude i ovde i na KKP temi.

  • Like 26
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sferopulosova rotacija, koliko god ja voleo Duška, je mnogo smislenija i korisnija od Duškove. 

 

Rotacija koju sada imamo na bekovima je, međutim, više nego zabrinjavajuća. Bukvalno nam se povređuju samo igrači na pozicijama koje su najtanje. Kako će to da izgleda sutra, stvarno ne znam, ali nije ni samo sutrašnja utakmica. Ako se Yago sutra ne vrati, ok...ali ako obojica budu sad 20+ dana van, to je katastrofa, preti nam prvo potop u Evroligi, a onda i neki poraz u ABA ligi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Fenerbahce je i protiv Partizana odigrao sa istom ovakvom rotacijom i veci deo meca su vodili.

 

Nema nikakve potrebe da se stalno vredja inteligencija nakon ovih pobeda izjavama kako je ovo realan odnos snaga kada "Crvena zvezda odigra dobro". Dakle, KKCZ je sila koja moze da dobije i ovakav Fener i onakav KKP i vecinu EL timova 30 razlike, "samo treba da odigra ovako dobro".

 

Covece, da je ovolika razlika na mecu sa Igokeom, ja bih rekao da je Vlada Jovanovic lose vodio mec i dozvolio da ga protivnik zgazi.

 

@Crni I to sto je nasao ulogu njima dvojici je dovoljno da se Fener zgazi sa 30 razlike? Nista, onda da ocekujemo da ce svaki naredni poraz u EL biti blamaza, jer ekipa koja dobija Fener 30 razlike ne moze da gubi od slicnih ili losijih ekipa.

 

Pročitah upis i nije mi jasno da li misliš da je Zvezda odigrala dobro, Fener loše, Zvezda jaka, Fener slab ili šta?

1 minute ago, Kronostime said:

Hvala Bobu da i vi nekoga pobedite sa vecom razlikom. :classic_biggrin:

Cestitke, komsije.:thumbsup:

 

Itudis pred početak četvrte četvrtine: Nemojte da padate, oće stoka da vas nabije 30 razlike...

 

Hvala brat mi, srećno večeras ili što bi ovi mladi rekli včrs.

Link to comment
Share on other sites

Da li je Fener resio da se ne pojavi, da li je ovo, oni... Zabole me, samo znam da sam uzivao i da su mi mnogo lepse ove utakmice od onih bromazepamskih kada u zadnji minut ulazimo sa -1 i loptom za nas. Samo neka bude sto vise utakmica u kojima nas protivnik resi da ne igra i slicno.

  • Like 31
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Da li je Fener resio da se ne pojavi, da li je ovo, oni... Zabole me, samo znam da sam uzivao i da su mi mnogo lepse ove utakmice od onih bromazepamskih kada u zadnji minut ulazimo sa -1 i loptom za nas. Samo neka bude sto vise utakmica u kojima nas protivnik resi da ne igra i slicno.

 

Tačno, i mene zabole lično, napokon da peva duša dok gledam utakmicu. Koliko puta se desi da neko odigra ispod nivoa pa se niko ne buni, prema tome zabole me... zgazili smo ih i kraj, teraj dalje.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo je bilo sinoc biti u Areni, pobedjivati, i biti navijac Zvezde.

 

Volja, energija, tranzicija, odbrana, sut, sve 5.Bravo momci!

 

Sad se vec rasterecenije ide u Atinu, osakaceni smo povredama, nemam pojma ni kako ce izgledati rotacija uopste, ali svakako mislim da nam je mnovo vaznija utakmica naredne sedmice sa Milanezima

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Ma da, ovih +31 protiv Fenerbahcea koji je zeleo da se trudi i grize za pobedu je dokaz da je Sferopoulos mnogo bolji od Ivanovica.

 

Sustina je da u ovakvoj EL bukvalno svako moze da dodje do 5+ pobeda jer ce uvek biti meceva na kojima protivnik odluci da se ne pojavi na terenu. 

 

Prosto je neverovatno koliko navijaci zele da lazu sebe i koliko su gladni uspeha, pa je onda i +31 u EL znak da ekipa igra nesto, a u pitanju je obican revijalni mec

 

Solidno nipodaštavanje jedne profesionalne ekipe, vođene vrhunskim profesionalcem od trenera sa bezbroj prekaljenih igrača na terenu.


Dakle, ako te dobro razumem, Fener nije hteo da grize u utakmici sa nominalno lakšim protivnikom, gde nakon utakmice nema putovanje (za razliku od protivnika koji je sada verovatno već na aerodromu i ide u Atinu), gde će danas imati ceo dan u Beogradu za šetnju i odmor pa sutra novu utakmicu u Pioniru. To nam kažeš? Da je Itudis odlučio da se ne cima protiv Zvezde bez dva najbolja defanzivna igrača plus bez (nominalno) najboljeg napadača nakon prvog minuta utakmice? To kažeš? Da je Itudis odlučio da ide all in na utakmicu sa super odmornim Makabijem koji nema povređene igrače? 

 

Ovo je bukvalno u rangu hard core cigana koji su spremni da napišu da Itudis namerno pusti tekmu kumu Obradoviću.

 

Baš veliko nipodaštavanje takvog trenera i takve ekipe. 

  • Like 37
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Fromthecorner said:

Au kakva sam čuda imao prilike da vidim u Areni večeras:

-Mitrović seče loptu sa celog terena i dodaje pas kroz noge

-Teo ušunjava polaganje u stilu Lorenca Brauna

-Stefan Lazarević vezuje 5 poena i pokazuje publici “Ne čujem vas”

-Tobi i Deda zaključavaju reket protiv Motlija i Papajanisa

-Naš protivnik u Evroligi izvodi samo 4 bacanja

 

+Mitrovic opalio za 3 😂😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Howie Roseman said:

+ Mitrović uzeo šut za 3 poena a da nije zadnji sekund napada, mislim da mu je to prvi pokušaj od povratka u Zvezdu. Nije ni blizu bilo, ali mi je opet drago što je pokušao, malo će se raširiti teren sa njim na četvorci.

Nece, karijerno ima mizernih 17-20 procenata i to dok je redovno sutirao. Ovde je mit kako on zna da sutira i kako je pogadjao nekad, a u stvari je pogadjao svaku petu ili sestu trojku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...