Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Luka Mitrović je empty stats igrač više i nego Nedović - ubica spejsinga sa četvorke i hodajuća bela zastava na petici, u odbrani niti ima sajz, snagu i atleticizam da bude faktor u reketu, niti ima noge da na vreme izlazi na šut i brani closeout situacije. Verovatno najgori profil visokog za današnju košarku, makar na EL nivou (za ABA je sasvim dobar centar). Što manja uloga za njega to bolje i to naravno na 5, a ako ga Sferopulos i definitivno vidi na 4 onda bih rekao da nam treba i novi trener. 

  • Like 23
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Yago, Teo, Smart, Gedraitis, Mitrovic, Ilic i Bolomboj po meni treba da budu projektovani u 12 za narednu sezonu. Lazic moze biti prvi igrac van klupe, a za 14. igraca nemam problem da to bude Lazarevic. 

 

Ilic bode oci, ali decko ulazi u trecu godinu ugovora i gotovo da stagnira jer se ne radi planski sa njim. On se cak bolje pokazao kada je nenadano dobijao sansu u EL nego kada smo ga na silu forsirali u Aba ligi sa rezervnim petorkama. Nije igrac koji uzima loptu u ruke, nego zavisi od tima, treba da igra sa najboljima na terenu. Jedan 3/4 igrac, jedna prva cetvorka i Mitrovic kao 4/5, pa tek onda Ilic kao 12. igrac otprilike, ali treba da bude u sastavu i koristi svaki minut. Sto se tice Smarta pokazao je kroz meceve u Aba ligi da ima potencijal i  nakon perioda adaptacije bi trebalo da nam pruzi jos vise pogotovo sa jasno definisanom ulogom. Nije skup igrac i moze vise da nam donese nego odnese.  

 

Nedovic igra solidno cele sezone, ali nazalost zbog povreda i velikog pritiska navijaca na njega mislim da je najbolje da se razidjemo. Naravno, mozda i najvaznije, treba nam drugaciji profil beka na ovakav roster. 

 

1: ????, Yago, Teo

2: ????, Smart

3: Gedraitis

3/4: ????

4: ????, Ilic

4/5: Mitrovic

5: Bolomboj, ????

 

+ Lazic, Lazarevic

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Yago, Teo, Smart, Gedraitis, Mitrovic, Ilic i Bolomboj po meni treba da budu projektovani u 12 za narednu sezonu. Lazic moze biti prvi igrac van klupe, a za 14. igraca nemam problem da to bude Lazarevic. 

 

Ilic bode oci, ali decko ulazi u trecu godinu ugovora i gotovo da stagnira jer se ne radi planski sa njim. On se cak bolje pokazao kada je nenadano dobijao sansu u EL nego kada smo ga na silu forsirali u Aba ligi sa rezervnim petorkama. Nije igrac koji uzima loptu u ruke, nego zavisi od tima, treba da igra sa najboljima na terenu. Jedan 3/4 igrac, jedna prva cetvorka i Mitrovic kao 4/5, pa tek onda Ilic kao 12. igrac otprilike, ali treba da bude u sastavu i koristi svaki minut. Sto se tice Smarta pokazao je kroz meceve u Aba ligi da ima potencijal i  nakon perioda adaptacije bi trebalo da nam pruzi jos vise pogotovo sa jasno definisanom ulogom. Nije skup igrac i moze vise da nam donese nego odnese.  

 

Nedovic igra solidno cele sezone, ali nazalost zbog povreda i velikog pritiska navijaca na njega mislim da je najbolje da se razidjemo. Naravno, mozda i najvaznije, treba nam drugaciji profil beka na ovakav roster. 

 

1: ????, Yago, Teo

2: ????, Smart

3: Gedraitis

3/4: ????

4: ????, Ilic

4/5: Mitrovic

5: Bolomboj, ????

 

+ Lazic, Lazarevic

Šta je to Smart epohalno uradio da zaslužuje mesto u timu sledeće godine, takvih kao on a i boljih ima na stotine preko bare. Takođe, ovaj budući roster je maltene isti kao sadašnji pa se pitam kako ćemo proći sledeće godine ako nam je ovako bilo ove.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, djura.net said:

Kakvu Neda prelaznu ocenu ima? Moze prelazna za prelazak u drugi klub, prelazna za novu sezonu u kkcz, ni preko veze. Sve da mu je veza licno kum.

13.8 поена по чему је 15и у Евролиги а на 40 минута је трећи стрелац иза Хауарда и Ернангомеза. За 2 има 55.2% за 3 има 40.5% слободна бацања 86.8%. Заиста катастрофа.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nick_theking said:

Šta je to Smart epohalno uradio da zaslužuje mesto u timu sledeće godine, takvih kao on a i boljih ima na stotine preko bare. Takođe, ovaj budući roster je maltene isti kao sadašnji pa se pitam kako ćemo proći sledeće godine ako nam je ovako bilo ove.

Pa dobro, moze umesto Smarta i neki drugi preko bare, vise je poenta u profilu igraca. 
 

Ne moze biti isti jer bi doslo 5 novih igraca sto je skoro 50% dvanaestorke, od cega bi cetvorica bili projektovani kao prve opcije na svojim pozicijama. To bi dalje znacilo i drugacije uloge za Tea, Rokasa, Mitrovica...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

13.8 поена по чему је 15и у Евролиги а на 40 минута је трећи стрелац иза Хауарда и Ернангомеза. За 2 има 55.2% за 3 има 40.5% слободна бацања 86.8%. Заиста катастрофа.

Nedović je sličan kao Šabaz. U napadu može biti nezaustavljiv dok u odbrani ne postoji. Prihvatio bih ga i kao takvog da je konstantan u napadu i da nije sklon povredama i kao takav bi bio jedan od najboljih napadača u Evropi. Ovako ga ne vidim u ekipi koja bi da ima neke domete kad moramo pred svaku utakmicu da gledamo u pasulj u kojoj će se fazi pojaviti na utakmici. Kao takav ni jedna EL ekipa ne može imati koristi od njega na duže staze. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Nisu tacno definisani parametri prelazne ocene, tacno je da Lazic mora biti na oko 40% za 3 (sto je i bio veci deo sezona blizu tog procenta) da bi imao vise smisla u napadu jer je to fakticki jedino sto radi. Ipak odbranu 1 na 1 i dalje vrlo dobro igra i itekako je mucio mnoge bekove ove sezone to smo svi videli.

 

S obzirom na godine i povrede on vise nije ni za bek ap opciju vec bi naredne sezone od starta morao biti 3. opcija na toj poziciji ako hocemo u plej of a uz Nedovica bi nam po meni trebala kvalitetnija opcija od Smarta, odnosno sigurnija i iskusnija. Smart ima potencijal da bude dobar El igrac, tek je odigrao 10ak utakmica u El, ima 24 godine i sve to stoji ali nit igra odbranu bolju od Lazica niti je u napadu bolji od Nedovica a nama treba bolji igrac od Nedovica za startera. 

 

Inace fun fact: Lazic je dao 30 poena iz suta za 3 ove sezon a 27 poena je dao za 2 (47%) i imao 11/12 sa linije penala. Sferopulos mu je dao slobodu da napada close out ulazom nekim flouterima i uglavnom je iznudio faul i pogodio skoro sva slobodna bacanja. Nije bas da samo sutira za 3 u napadu ali da definitivno je premali uzorak na nivou cele sezone i bez 40% suta za 3 je fakticki igrac manje u napadu. Po meni je sasvim ok za 3. opciju na poziciji 2 (sto je igrao kod Sferopulosa cele sezone dok je ranije cesce igrao na 3) naredne sezone u toj nekoj konstalaciji od 15 igraca gde imas na svakoj poziciji po 3 igraca kao sto i imaju vecina ekipa u ligi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa dobro, moze umesto Smarta i neki drugi preko bare, vise je poenta u profilu igraca. 
 

Ne moze biti isti jer bi doslo 5 novih igraca sto je skoro 50% dvanaestorke, od cega bi cetvorica bili projektovani kao prve opcije na svojim pozicijama. To bi dalje znacilo i drugacije uloge za Tea, Rokasa, Mitrovica...

Za prvi deo posta 👍. A za drugi nisam baš siguran, jedino ako nam dolaze nba igrači iz prajma. Nama treba restart, kompletan. A to znači novi predsednik, trener i igrači i to po mogućstvu oni koji nisu igrali kod nas(pričam o domaćoj osnovi). 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Cavani said:

  Kosarka nije samo statistika.

Secam se kako smo beskrvno delovali kada su bili povredjeni Lazic pa i Hanga, pogotovo nasa mekana spoljna linija.    Bukvalno se podigla cvrstina i agresivnost cele ekipe kada su se vratili i mnogo smo kompaktnije delovali.

  Takvog igraca uvek treba imati, pogotovo jer smo sklopili najmeksu spoljnu liniju u istoriji kosarke. 

Najbolje bi bilo da usledi kompletan remont spolja ali to se nece desiti.

 

Uvek treba imati igrača koji je u poslednje 3 sezone propustio 30% utakmica, igrač je manje u napadu i mašina je za pravljenje faulova... A pošto propušta 30% utakmica samim tim ga i nemaš uvek, nego na 20-25 utakmica u EL. I onda će on da ti diže čvrstinu i agresivnost cele ekipe, zajedno sa njegovim vršnjakom Hangom koji je isto propustio solidan broj utakmica. A ko će to da radi kada su njih dvojica out?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od sadašnjeg tima ja bih ostavio Bokija, Tea(kao druga, treća opcija, i možda Lazu i Daču kao 12. I 13. 

1 minute ago, Guru said:

 

Uvek treba imati igrača koji je u poslednje 3 sezone propustio 30% utakmica, igrač je manje u napadu i mašina je za pravljenje faulova... A pošto propušta 30% utakmica samim tim ga i nemaš uvek, nego na 20-25 utakmica u EL. I onda će on da ti diže čvrstinu i agresivnost cele ekipe, zajedno sa njegovim vršnjakom Hangom koji je isto propustio solidan broj utakmica. A ko će to da radi kada su njih 

Teško je da neki shvate da je 2024. a ne 2012.

  • Like 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Plej,Teo,Jago

Bek, Nedovic,Hanga

Krilo,DeDa,Lazic

K. centar,Ilic,Luka

Bolomboj,Centar,Luka

 

Moje želje:

Topic, 

Lojd

Oyleje

Derik Wilis

Dan Oturu ili Moses Wright 

Edited by propolis
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nick_theking said:

Od sadašnjeg tima ja bih ostavio Bokija, Tea(kao druga, treća opcija, i možda Lazu i Daču kao 12. I 13. 

 

10 minutes ago, Nick_theking said:

Teško je da neki shvate da je 2024. a ne 2012.

 

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, СтелаРоса said:

1. ????, Yago, Teo

2: ????, Smart

3: Gedraitis

3/4: ????

4: ????, Ilic

4/5: Mitrovic

5: Bolomboj, ????

 

1. ?, Teo, Jago

2. ?, Nedovic, Lazic

3. ?, Giedraitis/Hanga, Davidovac

4. ?, Mitrovic, Ilic

5. Bolomboj, ?, ?

 

Mislim da ce ovako biti.

 

15 igraca na svakoj poziciji po trojica. Tako praktikuju skoro svi timovi u ligi trenutno.

 

Zaradicemo dosta novca od Topica i to je odlicna vest a on ako bi ostao nisam siguran da je to to sto nam treba za pleja a za toliko obestecenje od njega se moze dovesti bolji igrac od Topica.

 

Sto se tice pozicije 2, Nedovic ima ugovor a Smart nema. Po meni nam treba bolji igrac od Smarta jer kao sto napisah iznad nama treba bolji igrac od Nedovica a Smart to nije.

 

Sto se tice pozicije 3 svakako nam treba kvalitetan starter, idealno bi bilo da Giedraitis bude bek ap. S tim da Hanga ima ugovor a Giedraitis nema. Davidovac je bolji na poziciji 3 nego na poziciji 4 sto smo videli svaki put ove sezone kada je igrao poziciju 3 (sto je bilo na mozda 4-5 utakmica u sezoni) i bolji je igrac od Lazarevica sveukupno gledajuci koji je po meni visak iako ga gotivim, 16 igraca je vec previse. Pride Davidovac ima ugovor za narednu sezonu mada sa domacim igracima nema problema ako s nekim treba da se raskine ali sigurno se nece raskidati Nedovic a kapiram i Davidovac.

 

Pozicija 4 svakako nam treba kvalitetan starter. Mitrovica sam stavio za bek apa tu jer mislim da ga Sferopulos iskljucivo vidi na 4 i nije odigrao nijedan jedini minut na 5 cak i kada je imalo smisla da igra na 5. Ilic 3. opcija tu ok. 

 

Na 5 bi uz Bolomboja doveo jos jednog kvalitetnog centra. Svakako da je dobar defanzivac ali i bolji u napadu nego Gilespi, sto nije tesko. 3. opcija je manje vazna, tipujem da ce juriti nekog Plavsica ako ne ostanu Tobi ili Gilespi za 3. opciju (ili pak vrate Simonovica na 5 za 3. opciju) a ja bi gledao da sva 3 centra budu dobra defanzivno i da nikad ne budemo lose defanzivno sa te pozicije sto je dosta vazno.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Guru said:

 

Uvek treba imati igrača koji je u poslednje 3 sezone propustio 30% utakmica, igrač je manje u napadu i mašina je za pravljenje faulova... A pošto propušta 30% utakmica samim tim ga i nemaš uvek, nego na 20-25 utakmica u EL. I onda će on da ti diže čvrstinu i agresivnost cele ekipe, zajedno sa njegovim vršnjakom Hangom koji je isto propustio solidan broj utakmica. A ko će to da radi kada su njih dvojica out?

 

  Ne bih ni ja produzavao vise ni Lazica a pogotovo Hangu, vreme je za mladje i drugaciju sklopljenu ekipu.

  Ali ove sezone delujemo bolje, cvrsce i kompaktnije kada je on u ekipi i to je fakat.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Aj da probam po pozicijama 

1. Topic,Teo Jago- Mislim da Top sigurno ide, tako da nam treba igrac pre svega dobar defanzivac i cvrst i nesto kao Jovic u prajmu, i da nije sklon povredama

2. Smart, Neda, Lazic- Mozda bi se cak i moglo ostaviti ako se moze ocekivati poboljsanje od Smarta, ipak mu je ovo prva sezona u EL

3. Rokas, Hanga-ovde treba sveze krvi, i jedan i drugi su po meni igrali ispod ocekivanog

4 Mitar , Deda, Ilic-sva trojica aut , dovesti krstenu cetvorku za +25 minuta po mecu , Luka moze da ostane i kao 5. igrac u rotaciji na 4 i 5

5 Joel, Tobi, Gilespi-Joel ostaje, dovesti jos jednog centra 

Link to comment
Share on other sites

Ali neko da Stavlja Smarta pre Nedovica, ja ne znam sta vi gledate...

Na stranu sto je Nedovic Zvezdino dete i domaci igrac...

On je tu sigurno i sledece sezone, hvala bogu... Nadam se uz Tea, I Kalinica, prava ciganska ekipa...

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Guru said:

Luka Mitrović je empty stats igrač više i nego Nedović - ubica spejsinga sa četvorke i hodajuća bela zastava na petici, u odbrani niti ima sajz, snagu i atleticizam da bude faktor u reketu, niti ima noge da na vreme izlazi na šut i brani closeout situacije. Verovatno najgori profil visokog za današnju košarku, makar na EL nivou (za ABA je sasvim dobar centar). Što manja uloga za njega to bolje i to naravno na 5, a ako ga Sferopulos i definitivno vidi na 4 onda bih rekao da nam treba i novi trener. 

 

Znaci drugi visoki ako daju 9.5 poena po mecu i imaju 5 skokova to su stvarni poeni i stvarni skokovi a Mitrovicevi su neki emty stats, ono imaginarni? Iluzija? On je Matrix, a mi smo Neo.

 

1.7 asistencija po mecu mu je takodje empty stats valjda. 

 

Sto se tice sajza, sasvim dovoljan za poziciju 4 sto se i uvidjalo cim je stavljen na 4, sto u odbrani sto u napadu.

 

Sto se tice spejsinga izgleda da si malo gledao utakmice ove sezone ili jednostavno nisi dovolino obracao paznju kako se koristio Luka u napadu. Uzmi vrati bilo koju utakmicu i pogledaj. Bez greske mu je postavljena uloga u napadu da se to ne odrazi na spejsing ili nemogucnosti da postizemo poene. Pa postigli smo vise poena od 8 ekipa u ligi (sa jos par smo gotovo egal), od nekih i brdo vise svi oni imaju cetvorke koje mogu da sire a sigurno nam Mitrovic nije kriv za procente za 3 poena sto nam je bio glavni problem sto se tice napada kao i to sto nam je falio neki dokazani clutch igrac u Evroligi i uglavnom smo imali neka losa resenja u zavrsnicama meca i morali su da pokusavaju igraci koji nisu puno puta u karijeri bili uspesni u tome.

 

Sto se tice odbrane, uzmi pa istrazi naprednu statistiku, eye test mi govori da je dosta dobro branio cetvorke 1 na 1 (kao i one koji igraju ledjima) i da kad je preuzimao bekove da je to cesce izgledalo bolje od Bolomboja. Svakako je nadskakao skoro sve match upove u sezoni, uglavnom parirao u poenima i to se stvarno dogodilo i u tome nema nista empty vec je to stvarno.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

Kakvu Neda prelaznu ocenu ima? Moze prelazna za prelazak u drugi klub, prelazna za novu sezonu u kkcz, ni preko veze. Sve da mu je veza licno kum.

Bukvalno. Kad pogledas ± ima najgori u ekipi, skoro uvek. Da ne pominjemo da odbrana svaki ali SVAKI put puca na njemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, fasper said:

Bukvalno. Kad pogledas ± ima najgori u ekipi, skoro uvek. Da ne pominjemo da odbrana svaki ali SVAKI put puca na njemu.

A jesi li svestan da na 3 klika sve ovo mozes i da vidis, pa nemoj da te mrzi da pogledas pre nego sto napises

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Luka Mitrović je empty stats igrač više i nego Nedović - ubica spejsinga sa četvorke i hodajuća bela zastava na petici, u odbrani niti ima sajz, snagu i atleticizam da bude faktor u reketu, niti ima noge da na vreme izlazi na šut i brani closeout situacije. Verovatno najgori profil visokog za današnju košarku, makar na EL nivou (za ABA je sasvim dobar centar). Što manja uloga za njega to bolje i to naravno na 5, a ako ga Sferopulos i definitivno vidi na 4 onda bih rekao da nam treba i novi trener. 

Ja ovo pricam godinama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

Znaci drugi visoki ako daju 9.5 poena po mecu i imaju 5 skokova to su stvarni poeni i stvarni skokovi a Mitrovicevi su neki emty stats, ono imaginarni? Iluzija? On je Matrix, a mi smo Neo.

 

Nauči prvo šta znači izraz empty stats pa mi onda repliciraj... Ili možda bolje nemoj ni onda.

 

Da ti pomognem: drugi visoki će i sa manje poena i skokova imati pozitivniji uticaj na svoju ekipu. Kao što su mnogi centri imali pozitivniji uticaj na igru od Vladimira Štimca u sezoni u kojoj je imao ovakvu statistiku:

 

Vladmir-Stimac.png

 

2. najveći indeks po minuti posle Luke Dončića, 2. najbolji skakač po minuti posle Tomasa Robinsona, u top 6 skorera po minuti među centrima... Nema šta - zver i dabl-dabl mašina, mučeni Kajl Hajns jedva imao 8 poena i 4 skoka prosek za 22 minuta u igri.

 

12 minutes ago, Brat od Korneta said:

Sto se tice sajza, sasvim dovoljan za poziciju 4 sto se i uvidjalo cim je stavljen na 4, sto u odbrani sto u napadu.

 

Kao što sam napisao - sajz nije problem na 4, nego su problem noge, odbrana šuta i closeout situacija. To u odbrani, o napadu ću dole.

 

15 minutes ago, Brat od Korneta said:

Sto se tice spejsinga izgleda da si malo gledao utakmice ove sezone ili jednostavno nisi dovolino obracao paznju kako se koristio Luka u napadu. Uzmi vrati bilo koju utakmicu i pogledaj. Bez greske mu je postavljena uloga u napadu da se to ne odrazi na spejsing ili nemogucnosti da postizemo poene. Pa postigli smo vise poena od 8 ekipa u ligi (sa jos par smo gotovo egal), od nekih i brdo vise svi oni imaju cetvorke koje mogu da sire a sigurno nam Mitrovic nije kriv za procente za 3 poena sto nam je bio glavni problem sto se tice napada kao i to sto nam je falio neki dokazani clutch igrac u Evroligi i uglavnom smo imali neka losa resenja u zavrsnicama meca i morali su da pokusavaju igraci koji nisu puno puta u karijeri bili uspesni u tome.

 

Luka se koristio u napadu mahom kao roll man - gde je ispodprosečan finišer, zbog čega nam je ubedljivo najbolji finišer iz rolla i moćna lob meta (Bolomboj) često bio van linije za tri poena - gde je pak on ispodprosečan. U normalnoj ekipi bi Bolomboj igrao sa streč četvorkom što bi otežalo pomoć na rolu, te ne bi dolazli u situacije da Mitrovićev čuvar bampuje Bolomboja ostavljajući ovog potpuno samog na šutu znajući da nije pretnja. Iz ove druge varijante smo dobili par dobrih lob pasova za Bolomboja (dok nismo pročitani) i neuporedivo više poseda u kojima nam je napad vezan u čvor jer je Mitrović primio loptu na 6 metara od koša i ne zna šta će sa njom. 

 

Pravdati u 2024. godini igranje sa "četvorkom" koja ne predstavlja apsolutno nikakvu pretnju van reketa može samo potpuna košarkaška neznalica, ili tendenciozni spiner.

 

30 minutes ago, Brat od Korneta said:

Sto se tice odbrane, uzmi pa istrazi naprednu statistiku, eye test mi govori da je dosta dobro branio cetvorke 1 na 1 (kao i one koji igraju ledjima) i da kad je preuzimao bekove da je to cesce izgledalo bolje od Bolomboja. Svakako je nadskakao skoro sve match upove u sezoni, uglavnom parirao u poenima i to se stvarno dogodilo i u tome nema nista empty vec je to stvarno.

 

Što se tiče odbrane, Mitrović konstantno kasni prilikom izlaska na šut, posebno kada nam odbranu ispomeraju sa više dodavanja, što se dešava prilično često imajući u vidu koliko sporonogih igrača imamo. Uz to prečesto uopšte ne pomogne ni prilikom rola, nego ostane ni tamo-ni vamo, Davidovac u tim situacijama makar pokazuje neku anticipaciju i preseče koji pas, ili napravi dobar faul, ovaj ni to. A sve to je u današnjoj košarci je mnogo bitnije od toga kako se brane mrge koje napadaju leđima, jer je takvih igrača neuporedivo manje u odnosu na floor spacer-e koji primarno prete šutem za 3 i napadaju closeout situacije. 

 

 

  • Like 12
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...