Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ja godinama tvrdim da sudjenje koje je jednako na obe strane, mislim normalno sidjenje, nije dobro za komšije i po njima nije regularno.

I nikad nas nece dobiti kad je takvo sudjenje. 

Ovo sinoc je bilo po meni odlicno odradjen posao sudjske trojke, pusten jaca igra, bez sjeckanja, na obe strane isto svirano, zanemarene provokatorske fore sa obe strane, Zoc iskuliran (i sam skonto pa se povuko), niti jedna tehnicka i nespoetska, celindzi minimalno.

To trazim od sudjenja i za mene nije problem ko pobjedi, odnosno ako smo izgubili zasluzeno smo izgubili.

  • Like 15
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DejoLazaKalina said:

Osim jedne trojke i onog zakucavanja, standardno nije radio nista i nije postojao u odbrani. Dalibor Ilic je daleko korisniji od njega, tj, manje je beskoristan

Da bi slika o radu i delu doticnog juce bila potpuna ne zaboraviti onu WTF predaju lopte Yagu gde Kaminski izmedju njih trojice jeftino uzima krvavo pre toga zaradjenu loptu, onda kasnjenja na Leday na sutu i sa jednm faulom na dotičnom u trenutku kad nas je Bog progledao i kad smo prvi put u mecu imali +4 koje je Leday ponistio sa 3+1. Ok, dao je Davidovac trojku, ali generalno je slab. Juce je bio manje slab nego inace. I to je porazavajuce za njega i ipak dovoljno za pobedu juče.

 

KKP se raspao jer im je sut za tri stao. Avramovic nista nije doprineo, a Zeljko je Kaminskog premalo koristio u 2. poluvremenu. Leday se opet pojavio protiv nas, ali nije mogao sâm.

 

On other news, Hanga je mogao da napravi kolosalni user juce i traumu decenije sa glupostima. Ok, imao je jedanput-dvaput loptu u zadnjoj sekundi pa ju je brze-bolje zafrljačio prema kosu pre isteka napada. Ali, preformans u 1. a pogotovo u 2. poluvremenu je epski los. Delimicno nerezonski sutevi (ali redovno cigle), gubljenja lopti, neuspesni ulazi pod kos... pored Dalibora imao je jedini negativni index (Dalibor -1 za tri minute, Hanga -3 za 21 minutu). On i Nedovic sa onim gubljenjem lopte u driblingu umalo da me definitivno urnišu. Nedovic se kasnije iskupio nekim poenima, ali i njegov index je bednih 5(!). Nije statistika sve, ali ovde pokazuje stvari kakve jesu.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, lansky said:

Ima ovaj roster svojih jasnih mana ali čini mi se da u ekipi imamo solidan broj igrača koji imaju problema sa lateralnim kretnjama što možda može biti i presudno u nekim narednim odlučujućim bitkama.

 

  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Borky said:

Mene uopste ne cudi sto Obradovicu sudjenje nije bilo dobro ako se setim da mu je bilo savrseno prosle godine kad je Kampaco dobio 5 licnih,Partizan sutirao 40 slobodnjaka,Lesor tukao koga je stigao a bio zasticen kao beli medved. Svako sudjenje koje njemu ne ide niz dlaku je lose i to je tako navikao jer ima i reputaciju i drugarske odnose sa sudijama narucito ovim starijim koje poznaje godinama i sad nasla se ova trojca da se dokazuju jbg.

Taman sam pomislio evo ide na bolje, vratio igrače na dodelu medalja, navijači pevali zajedno, sve proslo bez incidenata na tribinama, dole na terenu medju igračima fer i sportski,  i onda dodje čovek na konferenciju i na sve se pop.ša doslovno.

 

Prosto neverovatno da covek takvog renomea, takav šampion, ne moze da prihvati poraz dostojanstveno u zaista  fer utakmici.

 

Još nesto , targetirati ove mlade sudije, kada se stariji povlace je tek posebna priča. Momci su stisli petlju da sude ono sto bi retko ko prihvatio, i sudili su odlicno. I ako je bila koja greška, pa bila je ne namerno na obe strane.

 

Ako neko ima protekcije i da mu se gleda kroz prste to je Obradovic. Ono kako on psuje, unosi se u lice sudijama,  ulazi ne retko na teren, a tek ona ekipa pomocnika je tek posebna prica.

Prosle godine nama iskljuce trenera u finalu,  a na istoj toj utakmici Obradovic radi sta hoce doslovno.  

Uopste nije fer . Na stranu šampionski gen, ali ovo sve drugo je odvratno.

  • Like 27
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ju kako lepo jutro, retko šta lepše na svetu ovom ima. 😍

A sad kad se ohladila glava par crtica:

1. Miloš Teodosić obećao da će jednog dana igrati u svom najvoljenijem klubu i sada to čini i sa njim osvaja trofeje. Mnoga pokolenja ima da slušaju ovu lepu priču koju trenutno živimo. 

2.Ako je Teo pola ekipe, Bolomboj je druga polovina. Neverovatan momak. Neverovatan. 

3.Atmosfera u timu, hemija igrača između domaćih i stranih i stranih između sobom pokazuju veliku crveno belu porodicu. 

4.Odličan doprinos svih igrača. Ali mora da se pohvali DeDa tokom celog Kupa, pokazivao je on i više od ovoga ali sa ovim doprinosom kao bek ap može ekipa da ima dobiti. Takođe, sve pohvale za Ilića. 

5.Sad pauza da malo odmore a onda nam se priključuju i Topić i Trej. Da Hanga taman odmori od organizacije igre dok nas sve nije ubio. Jedva čekam da nas vidim kompletne i sa Topom i Trejom u timu. Ova ekipa nakon pauze može da zaređa neku seriju pobeda i to očekujem. 

❤️🔥💪

Lepše tebi stoje pehari... 🔴

FB-IMG-1708247618398.jpg

Edited by Čočo
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Don Dusko said:

Ljudi da vas samo napomenem da ne koristite izraze pacenik i ostalo sto se tice Zoca. Brisacemo, a ako se pretera i kaznjavati.

 

Moze se i drugacije formulisati post a da se doticni ne vredja.

I ja samo da napomenem da isti kriterijum primenite i na vredjanje zvezdinih igraca i uopste ljudi o kojima se govori na forumu.

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Teo Magija, koja kontrola tekme , kao i Faku prošle, tačno vidiš kako uvodi utakmicu u ritam koji nama odgovara.

Bolomboj najbolji potpis u poslednjih xy godina i stavom i ponašanjem i igrom 

Rokas posle lošeg starta vrhunska tekma na oba kraja

Lazić dve mnogo bitne trojke, dva klač bacanja i milion malih stvari koje rade šampioni.

 

P.S. Interakciju sa drugarima grobarima mi je ulepšala izvesna KZŠ , sve bi bilo nekako suvoparno da nije bilo toga 😁

 

P.S.S. Šta nas čeka u budućnosti, Teo i Džoel vrte pik, a u jednom ćošku Gidra, u drugom tetejac. Ja se već radujem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dugo u meni nesto nije izazvalo toliko gadjenje kao konferencija od sinoc. Ne verujem da neko ima obraza da ono izjavi. Sad da kazu zeljku okej pokrali su vas evo nadji 3 greske vise u korist Zvezde, on bi reko "kome je sad do gledanja ove utakmice". 

Nadam se da ce ga nasi i u finalu Abe isprasiti kako treba. 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Nego je l može neko da nađe i izdvoji deo pri kraju utakmice kad nas je bilo 6 igrača na terenu a u poslednjem trenutku Teo primetio i uhvatio se za glavu. 😂

 

Čovek sve vidi.

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Igor_ said:

Dugo u meni nesto nije izazvalo toliko gadjenje kao konferencija od sinoc. Ne verujem da neko ima obraza da ono izjavi. Sad da kazu zeljku okej pokrali su vas evo nadji 3 greske vise u korist Zvezde, on bi reko "kome je sad do gledanja ove utakmice". 

Nadam se da ce ga nasi i u finalu Abe isprasiti kako treba. 

Ne treba našima veći motiv od ovakvih paušalnih i pakosnh izjava. Sore loser u punom smislu te reći. 

Edited by bodo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Gledajući kako može da se dobije utakmica i osvoji prvi trofej u sezoni, Sferopulos je na poluvremenu birao odbranu i pogodio sa izborom. Primili smo samo 35 poena u drugom delu meča i jasno je da je to bio presudan faktor u finalu KRK.

Jago je bio žrtva takvog izbora našeg trenera, pa otuda velika minutaža za Hangu koji u poslednje vreme ima dosta problema u organizaciji napada, kreiranju za druge i šutu spolja.

 

Odlična switch odbrana u drugih 20 minuta, neretko i dupla i trostruka, je ponovo zatvorila opcije sa visokim igračima KKP oko lakta. Reket je bio potpuno zatvoren. Naklon za Bolomboja, po ko zna koji put, ali i za Gidru, Hangu i Lazu koji su neutralisali sve na papiru nepovoljne mismečeve. Naravno, nešto se mora i ostaviti napadu, pa je KKP to iskoristio preko strech opcija svojih visokih, pre svih Ledeja koji je odigrao skoro savršen meč.

 

Teo je još jednom pokazao da bez njega nema ni veikih pobeda, a verovatno ni trofeja. Živa legenda i to u crveno-belom dresu.

 

Još nešto... Nema smisla više pisati o g. Obradoviću, bar ne na ovoj temi. Ako je već postao veći od KKP, nećemo valjda dozvoliti da bude veći od Zvezde? Neka priča i radi šta želi, to ionako nije upereno prema KKCZ i njenim navijačima, već prema njegovoj strani. Uzeli smo Kup, da se polako pripremamo za završnicu ABA lige i u Evropi odigramo dostojanstveno do kraja. Pa da podvučemo crtu na kraju sezone.

  • Like 30
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Čočo said:

Nego je l može neko da nađe i izdvoji deo pri kraju utakmice kad nas je bilo 6 igrača na terenu a u poslednjem trenutku Teo primetio i uhvatio se za glavu. 😂

Sta mislis ko je bio taj 6ti? Lazarevic naravno😀 

Teo ga gleda i ne vjeruje, u fazonu dje si ti pošao?

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...