Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Lepo je osvojiti kup ali ja bih ga lako dao u zamenu za relevantnost u Evroligi. Ima ova ekipa puno mana bez obzira na ovaj trofej i ne treba padati u neku euforiju. Svega par igrača odavde bih voleo da vidim i dogodine. Mi imamo toliko neizbalansiran roster da je Janis morao da rotira kao u rukometu ofanzivne i defanzivne petorke. Imali smo sreće da i Partizan ima svoje probleme i nelogičnosti. Ipak, da ne idemo predaleko, uzeli smo kup i prošle sezone pa je ista realno bila neuspešna. Voleo bih da nas ovaj trofej natera da izgaramo u preostalim evroligaškim utakmicama.

  • Like 48
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan jedini razlog za radovanje ne postoji, dok ne budemo klub sa normalnom kosarkaskom logikom koji pravi tim sa ciljem da bude sto bolji u takmicenjima koje igra. Ne trazim puno, trazim ono sto radi otprilike tacno 99.9999999 klubova na svetu. Sve ostalo je klasicno zamazavanje ociju. Od Albe i Asvela nas samo odvaja domaci teren....

Kad se ispuni ovaj uslov onda mozemo da napravimo vatromet i slavlje. Ja cu to slaviti kao f4 EL bukvalno..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Don Dusko said:

A ono odavno bolje sudjenje nije bilo. Ako su negde pogresili to je tolerisanje Avrama...

Sudjenje je bila solidna cetvorka. Greske su bile jednom kod auta na Dozieru kad je bio faul u 1. poluvremenu. Mozda faul na Kaminskom od Teodosica kad su sudjeni koraci. I ocigledno nesudjenje nesportske greske Punteru na kraju.

 

Mozda mi je i nesto promaklo, ali nisam imao utisak da su sudije odlucile pobednika.

 

Moze Zoc da se pita zasto Belosevic i drustvo nisu hteli da sude ovo kao ni proslo finale ABA. Ali, mislim da je i on deo problema, koliko god on sebe vidi kao nekog koji je iznad mulja u koji je, eto nenadano, upao.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Lepo je osvojiti kup ali ja bih ga lako dao u zamenu za relevantnost u Evroligi. Ima ova ekipa puno mana bez obzira na ovaj trofej i ne treba padati u neku euforiju. Svega par igrača odavde bih voleo da vidim i dogodine. Mi imamo toliko neizbalansiran roster da je Janis morao da rotira kao u rukometu ofanzivne i defanzivne petorke. Imali smo sreće da i Partizan ima svoje probleme i nelogičnosti. Ipak, da ne idemo predaleko, uzeli smo kup i prošle sezone pa je ista realno bila neuspešna. Voleo bih da nas ovaj trofej natera da izgaramo u preostalim evroligaškim utakmicama.

 

Pa i prosle sezone smo posle kupa vezali puno pobeda u EL, cak i pomogli Partizanu. Ali smo ipak bili jako losi u finalu ABA i Dusko je ispod prosečno spremio taj plej of, iako smo imali dosta dobar tim. Nije ni problem sto smo izgubili jer se Partizan dosta pitao, ali smo preloše izgledali 3 puta u Areni. Isto je bio utisak da je Dusko tad izgubio svlacionicu i da su nam neki igraci bili mislima na nekom egzotičnom ostrvu.

 

Sada je situacija povoljnija jer smo sačuvali pol poziciju, ali nimalo lako nam nece biti jer moramo da dobijemo prve dve utakmice u finalu. Bez obzira na njihov raspad, oni su i dalje bolje posložena ekipa i baš veliki posao čeka Sfera. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mnogo mi je drago zbog ovih momaka. Tim je sklopljen kako jeste, desavalo se sta jeste, klub nam vodi ko vodi, ali nemamo drugi (a da nije FMP xexexe).

Mnogo mi je drago sto je Boki produzen, sto ce ako Bog da Rokas biti ozvanicen uskoro, sto mislim da ne postoji sumnja da ce Teo izgurati jos jednu sezonu....Ipak, jedna zelja postoji, da se kompletira ova druzina, a verujem da svi znamo ko je poslednji delic slagalice.

"Svi da odu, jedan da se vrati"!

Edited by Mirage93
  • Like 12
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Molina23 said:

spacer.png

 

Ono kad ti je Kup Koraća u zadimljenom Čairu bukvalno veći i draži od EL pehara i svih MVP priznanja do sada. Jedan jedini. Jedan od nas. Miloš Teodosić. 

 

Volim te #4 🚬🥃

Nekome je trofej aba draži od 9 titula el...ovo su dani visokog napona

  • Like 2
  • Love 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2024 at 11:05 AM, Nenadd said:

S obzirom na to da se silom prilika Mitar vratio na 5, bice neverovatno vazna uloga Davidovca u finalu.

Usled pretumbancije tima i pomeranja za po poziciju, gubimo dosta na skoku (Mitar sa 4 na 5) i na Gidrinom poenterskom ucinku (sa 3 na 4), to je ono sto zrtvujemo ovom odbranom koju igramo i pomeranjem litvanca na 4.

U takvoj konstelaciji, jako je vazno da Davidovac, koji ce imati ozbiljnu minutazu, obezbedi neki pristojan broj skokova, sto direktno hvatanjem lopte, sto pravovremenim zagradjivanjem.

Imace sigurno par otvorenih suteva, kao i Branko, bilo bi lepo da bocne bar neki.

Kada su nam sutevi tih igraca ulazili, po pravilu smo dobro kontrolisali utakmice i dobijali.

 

Sada je situacija jos teza, nasa inicijalna prednost u skoku je dobrim delom smanjena i tu nema prostora za Dejanovih 20 minuta i 0 skokova.

Odnosno ima, ali onda su nam sanse za pobedu gotovo jednake tom broju.

 

Nasa tuzna sudbina je da u prvoj utakmici za trofej toliko zavisimo od verovatno najslabijeg igraca u timu, shodno minutazi koju ima, ali to je sitaucija na koju se svaki pravi navijac Zvezde odavno navikao.

 

Lepo je sto je Dalibor odigrao onako kako je odigrao sinoc, isto ocekujem i u polufinalu.

To i jeste uloga igraca koji je van 12, da bude spreman i odmeni nosioce u takvim utakmicama, da pokaze da iako najslabiji u svom timu, moze da bude bolji od bilo kog igraca u nekom abaligasu.

Druga stvar je sto Daca kuburi sa samopouzdanjem, pa to ne isporucuje redovno, niti mu se zbog toga previse veruje.

 

Pa ipak, nije realno da dobije neku ulogu u derbiju, njegovi eventualni minuti bi verovatno znacili da se Dejan totalno raspao, ili da ce Grk zeleti da vidi jos neki minut Gidre na trojci.

Iskreno, mislim da to nije vredno toga, odnosno da trener o tome ozbiljno i ne razmislja.

Momci ispostovali sve navedeno, alal im vera.

Sferopulos skratio rotaciju u reketu i maestralno vodio utakmicu.

Bravo Teo, bravo Zvezdo!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Gledajmo mi naš tim, pustimo Željka. Nije lako kada se izgubi pogotovo finale.

 

. Lepo je kada se osvoji trofej, pogotovo protiv najvećeg  rivala, i na tome cestitam. Nikakvu lepotu u igri i ne ocekujem na ovakvim utakmicama.  Ovde je bitno pobediti i na kraju to se samo pamti .

 

Imamo mi svojih problema jako vidljivih, o kojima treba pisati i ne gurati pod tepih.

 

 Ali sada treba slaviti  , jer su momci pored svih pehova, povreda, losih partija pre svega u Euroligi, uspeli da se uzdignu i dobiju mec za trofej. Ovde igra srce, cvrstina, iskustvo, a reklo bi se da je to na nasoj strani. 

 

 

 

Edited by No name
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Unknown said:

 

Pa i prosle sezone smo posle kupa vezali puno pobeda u EL, cak i pomogli Partizanu. Ali smo ipak bili jako losi u finalu ABA i Dusko je ispod prosečno spremio taj plej of, iako smo imali dosta dobar tim. Nije ni problem sto smo izgubili jer se Partizan dosta pitao, ali smo preloše izgledali 3 puta u Areni. Isto je bio utisak da je Dusko tad izgubio svlacionicu i da su nam neki igraci bili mislima na nekom egzotičnom ostrvu.

 

Sada je situacija povoljnija jer smo sačuvali pol poziciju, ali nimalo lako nam nece biti jer moramo da dobijemo prve dve utakmice u finalu. Bez obzira na njihov raspad, oni su i dalje bolje posložena ekipa i baš veliki posao čeka Sfera. 

Boga mi svasta bi bilo da nije napravljena ona pauza od mesec dana posle nase pobede nad ekipom buducnosti. Misllim da nas je to itekako saseklo u finalu. Bili smo bas nostreni posle dominacije nad Podgoričanima. 

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Volter said:

''Poslednje tri sezone kad dolazimo ovde, znamo šta da očekujemo. Ova tri momka koja su sudila nisu za finale.'' E jebo ga ja Željko, opet sudije krive. Evo sad ljut na medije i priču o državnom projektu.

Bukvalno prvi put u istoriji foruma da su se svi slozili sa obe strane da je bilo extra sudjenje i onda ovo.

Uz to je i na terenu sve proteklo sportski, na tribinama mirno.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...