Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Ja jesam ludi optimista ali stvarno ne znam otkud toliko optimizam prethodnih dana da ce se dobiti Barsa. Ljudi su jaki ko crna zemlja

Barsa ima 7 poraza na strani u EL, ili slikovito na svaka 3 meca na strani, 2 izgube.

Na stranu to, ovde je kriminal napravljen mnogo ranije i sve je ranije predodredjeno.

Opet ni to ne abolira trenera i igrace zna neke bas blede partije.

Dan mrmota uglavnom.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Danas mi je najvise zasmetalo sto nismo uspeli Barsu da uvedemo u fajt, ni u jednom trenutku. Strava su oni ekipa i  super su i sutirali, ali mi deluje da se nisu ni oznojili i da su nas odradili u leru. Ranije kod Radonje a i sa Kalinom se znalo, mozda ce nas dobiti ali ce propisati krv za pobedu.

Ovo sada sto igramo sa Nedom na celu vise lici na neobavezni Nba basket, pobeda ili poraz nije bitno, fotkanje za insta i drustvene mreze a lova kaplje.

Za sledecu sezonu mi je zelja samo da sastavimo fajtesku ekipu, posto je nasa domaca osnova prestarila i pregorela ne bih se bunio da zalicimo na Monako sa strancima atletskim zverima.

@duboko

Smart je definicija macke u dzaku.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Losmi17 said:

Barsa ima 7 poraza na strani u EL, ili slikovito na svaka 3 meca na strani, 2 izgube.

Na stranu to, ovde je kriminal napravljen mnogo ranije i sve je ranije predodredjeno.

Opet ni to ne abolira trenera i igrace zna neke bas blede partije.

Dan mrmota uglavnom.

 

Inace 2. Februar kada smo igrali ovu utkamicu sinoc (sada je vec poceo 3. Februar) je stvarno Dan mrmota.

Znaci nismo mogli nista drugo do "ono nase" u Evroligi.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Groundhog_Day

Edited by Borca
  • Like 6
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DejoLazaKalina said:

Da sam hteo da pevam, skacem i igram isao bih da slusam muziku a ne da gledam utakmicu a i ne volim pokosovski ciklus.

Pošto je jelte intelektualni napor otvarati usta i pratiti utakmicu u isto vreme, to su dve isključujuće radnje, a mi koji to nekako uspešno obavljamo smo neka mitska bića. A uhvatiti se za ,,pokosovski ciklus" koji uglavnom traje 1 do 2 minuta  i to najčešće u pauzama četvrtina kao razlog zašto si mrtvo puvalo u hali o čijoj atmosferi priča  cela košarkaška Evropa i svet je poprilično jadno, napiši nešto što pije vodu ili prosto iskreno reci mrzi me bole me noge sve ok niko ne bije po ušima što sediš samo nije lepo lagiti. 

 

 

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 3
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lansky said:

Pošto je jelte intelektualni napor otvarati usta i pratiti utakmicu u isto vreme, to su dve isključujuće radnje, a mi koji to nekako uspešno obavljamo smo neka mitska bića. A uhvatiti se za ,,pokosovski ciklus" koji uglavnom traje 1 do 2 minuta  i to najčešće u pauzama četvrtina kao razlog zašto si mrtvo puvalo u hali o čijoj atmosferi priča  cela košarkaška Evropa i svet je poprilično jadno, napiši nešto što pije vodu ili prosto iskreno reci mrzi me bole me noge sve ok niko ne bije po ušima što sediš samo nije lepo lagiti. 

 

 

I sta imamo od toga sto cela evropa prica o atmosferi u hali? Ja mislim da bi svi istog momenta menjali atmosferu i rezultate sa recimo Monakom. 

 

Navijanje je 10 puta bolje kad nije organizovano. Zato sto publika uglavnom prepozna  trenutke kad treba da zvizdi protivniku ili da da podrsku domacinu. 

Organizovana tribina radi upravo suprotno, imaju  svoj repertoar kao na tezgi i toga se drze.  

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, paxxx said:

Lepo je Nedović ovo rešio. Očekujem da će uskoro da okači ono od prošle sezone "Meni stvarno trofej plej-of plej-in ne treba..."

Prošle je uzeo kup, ove mu verovatno ni to ne treba

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, TB Told said:

Da nije taj Nedović pre toga dao 7 poena kada smo sa -18 došli do -10? Baš čudno što nije dao 15 poena u nizu, pri čemu kod blokade koja mu se najviše spočitava je Rokas propustio otvoreni šut.

Zato smo tu gde jesmo, veći problem je Nedović, a ne parazit Davidovac, koji traži da mu se ne dodaje lopta.

 

Nedović je veliki problem jer je bio planiran kao prva napadačka opcija a to nije i ne može da bude u ekipi koja planira da uđe u plej of. Tu nema ni simpatija ni antipatija prema njemu, samo je jasno da on nema kontinuitet za to + donosi izuzetno glupe odluke na terenu, posebno kada je važno. On je na nivou dobre EL ekipe eventualno 6. igrač pa ako ga krene.

 

To nikako ne isključuje problem visokih gde postoji 1 čist EL igrač koji takođe nije nosilac Bolomboj + Mitrović koji može da bude igrač za određene utakmice kada je u formi. Davidovac sa ovakvim igrama je pitanje da li je uopšte košarkaš a kamoli EL četvorka. Ali to je već neko vreme jasno, kao i greške uprave u selekciji, kao i nedovođenje 4 u doselekciji, kao i dovođenje Gilespija koji nema šta da traži na ovom nivou itd. 

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, filip83 said:

 

Nedović je veliki problem jer je bio planiran kao prva napadačka opcija a to nije i ne može da bude u ekipi koja planira da uđe u plej of. Tu nema ni simpatija ni antipatija prema njemu, samo je jasno da on nema kontinuitet za to + donosi izuzetno glupe odluke na terenu, posebno kada je važno. On je na nivou dobre EL ekipe eventualno 6. igrač pa ako ga krene.

Otkud ti ovo? Zna se ko je trebao biti no1 opcija.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Koliko nama zatrpavaju koš igrači iz drugog plana.

Sinoć Brizuela,pre toga Kahudi,Lo,Rogavopulos.

Sve vidim protiv Žalgirisa da će nam Lekavičius dati 3,4 trojke.

Svakako,Barsa je dosta kvalitetnija ekipa,nudili su se da ih uvedemo u neizvesnu završnicu,ali smo imali i loše odluke u napadu,kao i da nam je šut za tri bio kriminalan.

 

Sad nas čeka tradicionalno teško gostovanje u Podgorici gde nam pobeda potpuno otvara prvo mesto pred plej of.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Каква мржња влада према Недовићу ненормално. Утакмица где су нам се појавила једва три играча Боломбој, Недовић и Јаго људи узму да пљују једног од њих тројице. Без Недовића шут за 3 је синоћ био 3-20, а његов +- је у утакмици коју смо изгубили без икакве шансе био +4. 

Ја не знам која је фора Сферопулосу да сваку утакмицу почиње са Јаго, Лазић, Гедраитис па земљаче мора да почне један од Тео/Недовић или макар један од Ханга/Смарт како мислиш да играш кошарку са једним у петорци који зна табати лопту.

  • Like 27
Link to comment
Share on other sites

Videli smo otprilike kako izgleda jedan ozbiljno slektiran roster koji pretenduje na F4 EL, pa smo mogli da uporedimo kako mi stojimo trenutno na toj skali kvaliteta. Što bi rekli, pravi reality check.

Koncentracija kvaliteta i jasan plan igre koje je Barsa sinoć imala, uz dobru odbranu i iskakanje Brizuele u prvi plan, su bili dovoljni da bez tenzija vode i privedu meč kraju.

 

Dobar skauting trenerskog stafa Barse, zatvorili su skoro sve u odbrani i maksimalno iskoristili činjenicu da su viši, jači i čvršći od nas. Odlična odbrana 1 na 1 primarnih čuvara, ali i kod switcha. Aktivnost sa strane pomoći i dobra anticipacija. Dosta smo snage gubili u off ball kretnjama i generalno u kontaktima bez lopte, tako da smo retko dolazili u situaciju da šutnemo iz pozicija naših ofanzivnih setova. Kad se uzme da smo gomilu otvorenih trojki promašili, onda je jasno da nismo imali šta da tražimo u sinoćnjem meču.

 

Naša odbrana je bila zadovoljavajuća. Veseli (16) i Lapro (12 poena) je nešto sa čim može da se živi. Ernangomez i Džabari poenterski limitirani. X faktor je bio Brizuela, sa onih 6/7 za 3, ostatak tima Barse je šutirao mizernih 3/15. Da nije bio on, iskočio bi neko drugi, jer Barsa ima takav kvalitet u rosteru da se ne mogu zapušiti sve rupe u odbrani. Mnogo po nas nepovoljnih mismečeva na parketu, od spoljne do centarske linije, tako da je za neko iznenađenje i našu pobedu trebao biti perfektan šuterski dan, a bio je dijametralno suprotan. Pohvale i za igru Satoranskog, sve je radio na parketu, uz najveću minutažu. Njemu ide dobar deo zasluga za pobedu.

 

  • Like 34
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Wingwalker said:

Gilespi, ni kriv ni dužan, kao onaj ortak na basketu u školskom kojeg vazda šlepaš u tim jer su samo njemu uspele semenke iza ćalove vikendaje koje je Rile Rizla poslo iz Nederlanda.


 

Gile je imao nekoliko dobrih defanzivnih sekvenci, ali sta kuma donese, to i odnese na drugom kosu. Bas izgleda zalutao na ovaj nivo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dve omiljene zrtve na forumu su Davidovac i Nedovic. Neda igra svoju igru zadnjih +10 godina i znali smo sta nas ceka u startu. Klasicni live and die by the gun. On top on tako kod nas mora da igra vise nego ikada jer niko u ekipi ne moze vola da ubode u nekim periodima utakmice. Imam utisak da se Nemanja istinski trudi, da mu je stalo, da se cima I prilicno sam zadovoljan zalaganjem. A to je najbitnije na kraju krajeva. 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Sa sutem za 3p 6/27 (22.2%) od cega smo tri trojke ubacili pred kraj meca kada je vec sve bilo reseno bi imali problema i protiv mnogo slabijih protivnika od Barselone. Znaci dok je rezultat bio jos koliko toliko aktivan imali smo svega tri pogodjene trojke. Premalo da bi se pobedila ovakva Barsa. Real je previse dominantan i u poredjenju sa njim mislim da dolazi do potcenjivanja Barse, Fenera i ostalih, a zapravo su to sve odlicne ekipe protiv kojih ti se mora poklopiti dosta kockica da bi ih dobio. Utisak mi je da je Barsa klub koji nas je najvise pobedjivao u poslednjih 10 godina, cesto rutinirajuci. 
 

Pljuvanje igraca koji se jedini pojavio sinoc napadacki je bas bezveze. Valjda je trebao da ubaci 35 poena uz 100% iz igre da bi navijaci bili zadovoljni, a ni to ne bi bilo dovoljno jer ostatak tima nije mogao vola da ubode. Covek je kriv izgleda za svaki poraz, a kada pobedimo onda vazi ono "sad se setio da odigra tako, gde je bio protiv..."

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Jutro pametnije od veceri.

Odigrali smo mozda i najgoru utakmicu kod kuce. Izašli sa stavom kao da je gostovanje u pitanju, mekano i premekano.

 

Ubili su i publiku,navijanje tim svojim stavom. Utakmica odigrana bez iole hrabrosti, brdo propuštenih šuteva nakon inicijalnih promašaja.

 

Nisam ljubitelj Nedovica, ali nemojte kriviti čoveka za poraz. Svi sem Bolomboja su bili jaaako losi. Mogao je i Sfero puno bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Pradedovac ti je žrtva, rekreativac koji za ogromne pare ne može ni makar povremeno da zaliči na košarkaša? A mi što to gledamo nismo žrtve?


Ako se osecas zrtvom je to tvoje dobro pravo. Ja ti jedino mogu reci da ja taj osecaj nemam, i ne zelim ga ni imati da budem iskren. Postujem tvoje misljenje (iskreno), ostajem pri svojem. Svako dobro.

Jedino sto mi smeta u tvom upisu su ti epiteti i pogrdna imena za nase igrace, pa i Dekija. Mozda sam old school ali dokle god neko ponasanjem ili zalaganjem ne blati grb Crvene Zvezde nije zasluzio uvrede i pogrdna imena. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...