Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

30 minutes ago, uini said:

 

sta je bila poenta, ozbiljno pitam

 

U suštini, da nam je selekcija smeće i da će zbog nultog poverenja u ekipu propustiti pisanje na topiku. Čini mi se da je bilo tako nešto.

 

Nisam bio daleko od tog mišljenja, ali atletika koju smo dobili sa Gilespijem i Topićem, spejsing u napadu bez Mitrovića na 4 i defanzivni sistem koji je uspostavljen u ove dve utakmice mi daju nadu da ipak možemo nešto da uradimo ove sezone.

 

Inače, igrač sa avatara mi se rapidno penje na listi omiljenih stranaca ikada.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je Hanga pregotivan, baš deluje kao dobrica. Nekako imam želju da nakon karijere ostane u klubu(na nekoj funkciji), liči mi na nekog kome bi odlično legla ta pozicija [emoji3526]

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2024 at 7:48 AM, hakeem said:

 

 

  ova nedelja je ta sto se nas tice, ili ili...verujem da vecina misli da je sve gotovo da nemamo nikakve sanse ali ne bih rekao da je tako...uz relativno povoljan raspred u narednim kolima ako uspemo da izvucemo 2-0 sad na krilima toga nastavljamo da plovimo...

 

  

 

   ja sam verovao u ovaj ishod u ovoj duploj nedelji, znam da nisam jedini...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo autoritativnije delujemo bez mlakonja u ekipi. I nadam se da ce ubuduce to prvi kriterijum da nam bude pri selekciji igraca. Mnogo je lakse kad nemas centra kog svi unose u kos, uprkos tome sto Tobi deluje kao stvarno dobar decko. Takodje se i mnogo lakse dise kad Davidovac ne igra 20 plus minuta, jer je najsporiji igrac na terenu, i konstantno na njemu puca odbrana koju pokusavamo da igramo. Mada je pogodio trojku na pocetku posle koje smo krenuli da pravimo seriju, tako da nije bio beskoristan u potpunosti, ali je cinjenica da je slaba tacka ove ekipe.

 

Mora sad da se prepozna trenutak i dovede cetvorka, bice bas steta ako nam zbog toga propadne sezone, i ako nam bas to bude falilo kad dodje povuci potegni. Ovo ostalo je korektno popunjeno, u skladu sa budzetom i onim kako smo usli u sezonu, sa pucanjem u koleno jer smo doveli prevaranta za glavnog igraca. 

Edited by Markoss
  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Sve vise sam srecniji cinjenicom da Teo igra u Zvezdi. Mozda sam previse bio ljut sto to nije ucinio ranije, ali i MJ se vratio iz penzije pa pokazao da je klasa vecna. Evropa je iznedrila pregrst sjajnih plejeva, a Teo je u samom vrhu i Zvezda ima cast da jedno takvo ime bude deo nje.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

Mnogo autoritativnije delujemo bez mlakonja u ekipi. I nadam se da ce ubuduce to prvi kriterijum da nam bude pri selekciji igraca. Mnogo je lakse kad nemas centra kog svi unose u kos, uprkos tome sto Tobi deluje kao stvarno dobar decko. Takodje se i mnogo lakse dise kad Davidovac ne igra 20 plus minuta, jer je najsporiji igrac na terenu, i konstantno na njemu puca odbrana koju pokusavamo da igramo. Mada je pogodio trojku na pocetku posle koje smo krenuli da pravimo seriju, tako da nije bio beskoristan u potpunosti, ali je cinjenica da je slaba tacka ove ekipe.

 

Mora sad da se prepozna trenutak i dovede cetvorka, bice bas steta ako nam zbog toga propadne sezone, i ako nam bas to bude falilo kad dodje povuci potegni. Ovo ostalo je korektno popunjeno, u skladu sa budzetom i onim kako smo usli u sezonu, sa pucanjem u koleno jer smo doveli prevaranta za glavnog igraca. 

Davidovac je prvu cetvrtinu odigrao solidno, pumpfake asistencija za samog nedovica koji je promasio, faul nad njim kada je Topic vodio bezidejni napad i iz coska izdejstvovao faul nakon kojeg smo poentirali, dao trojku,odbrana na smajlagicu i udvajanje koje je rezultiralo nasoj lopti,nad njim nije poentirano nisam siguran,ni kos u prvom dijelu. Slazem se da je slaba tacka i mislim da je visak u ekipi, al prvo poluvreme(cetvrtinu) je odradio posao.

Nadam se da ce Gilespi nastavito ovako,jer ostajemo bez bolomboya sigurno minimum mjesec dana u koliko je slomio prst, bas nam malo fali,jedno fino pojacanje i sa ovim rasporedom i momentumom mogli bi u pleyoff

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Николица said:

Сад цео викенд уживанција. Нема ништа лепше од дупле победе у ЕЛ па дође викенд. Прелепо....

Treba ispiti sokove na badnji dan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po prvim rezultatima sinocna utakmica je generisala 100+ miliona impresija na globalnom nivou, neverovatno stvarno.

Stizu mi poruke celu noc od prijatelja spanaca pitaju kako je ono moguce 

  • Like 32
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čim se zaigra Radonjizam u Sferovoj varijanti, navijačima toplo oko srca, nevezano što je ovo bio derby. Bilo je ovoga i u Istanbulu. Ne volim kad se dobija sa mlakonja stilom i bez rudarenja ( a moguće je i tako dobiti gde spičiš 17 trojki sa bušnom odbranom, užasavam se takvog basketa). Da li je ovo nagoveštaj trenda ili izuzetak, pitanje je. 

 

Dejo nikada ne bi doveo Nejpira, bez obzira na ofanzivnu potentnost. A on je bio projektovan za 2 mil startnog playa. Epic fail.

Topić sa svojih 198 i rasponom ruku 216 i Gilespi sa atleticizmom je već DejoLike pojačanje.

Čović se ponovo kao svaki kockar basketaški vadi uz pomoć doselekcije čuvene. Pri tom je čak i zaradio 2 mil. 

 

Profesor mašinstva i košarke. 

 

Želimirov tim malo podseća na FKCZ iz ove jeseni. Prečesto odsutni na terenu, skupo plaćeno i šalabajzerski pristup utakmicama. Iako su defakto individualno jaki, ali samo prva polovina rostera, ovo drugo je miljama od te udarne polovine. Pokušavam da zamislim Vujoševićev tim da ovako igra derbije i ne mogu. On je znao da dobije derby samo sa Šuputom i tinejžerom Bakićem i to samo na čisti fajt i želju. Ali to su pitanja za njih. 

 

I naravno Teo=Katai=Magija

Forma je prolazna, klasa je večna. 100x bolje izgleda nego u Virtusu, na terenu. O Bolomboyu da ne pričam, najbolji dokaz da brojke i statistika iz drugih timova, ne znače ništa. Čovek je sasvim drugi košarkaš u odnosu na Oly, gde je ulazio da prašinari 8,9 min bez ikakve slobode. Naravno Oly ima i druga rešenja na tim pozicijama, ali eto samo kažem da brojke znaju i da zavaraju. Nigde u statistici nema odbrana Geidraitisa, recimo.

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Teo... Lazu da su dinosaurusi izumrli.

Nil u Vrelini ima princip da se ne vezuje za bilo sta sto ga moze spreciti da ode ako iza ugla stize frka. Teo se toliko vezao za nas klub, da kada oseti frku, on ode pravo na nju da se rve, bori i pobedi je.

Markus je činio da igrači oko njega budu mnogo bolji nego što jesu. Teo pored toga čini i da svi Cigani budu mnogo srećniji nego što jesu.

Neka traje magija...

  • Like 7
  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

Каква је играчина Тео. Оно је чиста магија, а још воли клуб. Доста нас овде је било скептично да кажем како ће да игра човек, али све нас је демантовао. Ово је стварно привилегија коју има о да гледамо уметника на делу у нашем тиму.

Link to comment
Share on other sites

Dolazak Miloša u Zvezdu je klasičan, "ma nek' ide sve u ***ac, uradiću to", onaj njegov heroball gde je 90% Srbije urlalo - pa nemoj jebotebog. Mnogo toga je stavio na kocku pred kraj karijere, pre svega tolike situacije gde će ga minorni deo naših budala i većina onih preko plota non stop pratiti, vređati i čekati svaki lošiji potez ili gest da useru legacy top 5-10 plejmejkera istorije evro košarke. 

 

I opet je potegao mudima i poslušao to ludo cigansko srce. Ovog puta je zajebao sve, desila se Garbahosa varijanta. Velika zadovoljština što sam 1000% verovao da neće biti fejla nego samo ponosa i radosti. Najveći si komšija, volim te ❤️

Edited by Molina23
  • Like 8
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Uz sve pozitivno od sinoc ima i negativnih stvari. Najvise mi je zapalo za oko da je Yago izuzetno nepouzdan na vodjenju lopte iako bi svako pretpostavio da mu je to kao niskom igracu glavni forte.

Precesto se zabija, gubi dribling, bezidejan. Kad prodje prvu liniju odbrane, krene na polaganje, biva lako blokiran, a jednom je prosao i promasio cisto polaganje ali je Fredi ispravio.

 

Gomila losih odluka, da ne kazem cirkuzantskih i podsecanje na Ivanovica sa tapkanjem lopte 20 sekundi i onda neki Hero ball sa 10 metara. To je juce uslo, uglavnom nece.

 

Timovi koji brane Yaga ne treba uopste visoko da iskacu na piku, dovoljno je da visoki ostane izmedju linije za 3 i linije slobodnih bacanja i Yago je bespomocan. Nema visinu za ulaz, nema ideju za kick back, nema sut za poludistancu. Evrokup igrac u najbolju ruku, i sve zbog fizicke inferiornosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Markoss said:

 

A bez Pantera bi ovo bilo plus 45 za nas.

 

Izvini što ti odgovaram ovde, iako je tvoj odgovor meni bio na live temi. Panter definitivno nije bio X factor Partizana juče, iako sam već pomenuo da će on isporučiti svojih 15-20 poena (dao ih je 17). Da pojasnim, ja sam napisao da bi utakmica bila egal, da nije Tea. I dalje ostajem pri tome, jer bez njega i Hange u petorci, nije baš da smo imali rešenja. Većina pikova je kretala od njih dvojice, Hanga prenese loptu da ne bi udvajali Tea, doda Teu, Gilespi se odmota iz bloka i to je to. Mat u tri poteza. Topić je i pre povrede sagoreo od želje da pokaže da može da igra i sa velikima i na ovom nivou. Jago je povremeno zablistao, ali je imao i brainfart momenata, kada je srljao i žurio. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Inace za CedOli nek Tobey, Ilic, Lazarevic igraju. Yago da dobije 30+ minuta.

 

Teo ce biti u timu ner klub nece rizikovati sa Topom tako da Top i Bolomboy ce propustiti taj duel.

Svakako imamo lijepu prednost na tabeli, nema potrebe nesto da forsiramo. Bitniji je odmor i duplo kolo sledece nedelje. 

 

Sve ovo treba potvrditi protiv Lyona

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...