Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Od sutra:

 

Utorak na Happy: Nemamo pare kao neki da dovodimo igrače iz NBA

Sreda na Pinku: Čestitke Vučiću na ostvarenom rezultatu a što se Gilespija tiče, samo nemojte da mi pridike dolaze iz kafića i sa foruma. Imam ja malo više iskustva u košarci

Četvrtak na Prvoj: Gileski se za dva dana uklopio bolje nego neki u drugim timovima za dva meseca ali to vam nisam ja rekao, proverite

Petak u jutarnjem na RTS: Ova dva poraza ne znače ništa, Real i Makabi su sam krem evropske košarke. Gilespi će tek pokazati zašto ima privilegiju da igraju u klubu kao što je Zvezda. Onih 1/4 iz igre i 0/5 bacanja protiv Makabija ne znače mnogo. Samo strpljenja. Zna se šta je prioritet. 


I tako 10 godina.

  • Like 14
  • Love 1
  • Ha-ha 20
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Кога занима, ево шта немачки портал sport1 пише о одласку Гилеспија из Бајерна:

 

Амерички центар Фреди Гилеспи после годину и по дана напушта освајача кошаркашког купа Немачаке Бајерн Минхена и одлази код ривала Евролиге Црвену звезду из Београда.

Бундеслигаш је то саопштио у понедељак. Овај 26-годишњак се нада да ће му овај потез дати више времена за игру.
"Фреди је био сјајан на терену и ван њега. Али понекад се једноставно деси да играч не може да буде задовољан својом улогом због дубоке ротације, а то је недавно био случај са Фредијем", рекао је спортски директор Данијеле Бајези. Минхен је био Гилеспијева прва станица у Европи.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da moze nesto da bude od njega, jedino sto mi bas smeta du bacanja, uz kvalitetnu cetvorku nije besmislen potez. Moguce je da se stvarno nije snasao u Minhenu, oni tamo bukvalno nemaju pleja ove sezone.

Francisco i Edwards samo izgledaju kao PG, a klasicni su skoreri

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Hajde da liku damo mrvicu kredita, bar zato što ga je trener birao (kaže Kankunen), nije Čovićeva kombinacija igrač.

Uostalom, vjerujem da se traži još neki igrač. Možda bismo znali i malo više o tome kad bi ljudima koji imaju neke info bilo dopušteno da o tome pišu na forumu. Ovako, čekamo i nadamo se.  

Edited by quentin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NMX said:

Od sutra:

 

Utorak na Happy: Nemamo pare kao neki da dovodimo igrače iz NBA

Sreda na Pinku: Čestitke Vučiću na ostvarenom rezultatu a što se Gilespija tiče, samo nemojte da mi pridike dolaze iz kafića i sa foruma. Imam ja malo više iskustva u košarci

Četvrtak na Prvoj: Gileski se za dva dana uklopio bolje nego neki u drugim timovima za dva meseca ali to vam nisam ja rekao, proverite

Petak u jutarnjem na RTS: Ova dva poraza ne znače ništa, Real i Makabi su sam krem evropske košarke. Gilespi će tek pokazati zašto ima privilegiju da igraju u klubu kao što je Zvezda. Onih 1/4 iz igre i 0/5 bacanja protiv Makabija ne znače mnogo. Samo strpljenja. Zna se šta je prioritet. 


I tako 10 godina.

Cek zar Gelispi nece morati da ceka drugi deo EL? Posto je igrao u 1 delu za Bajern?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Wake in Fright said:

Ja inače mislim da je Gilespi prilično korisniji igrač nego što je to pokazao u Bajernu. Samo što nama ne znači puno ovaj potez ako se ne iskopa neko četvorka. Onda može rotacija na 5 da bude Bolomboj, Luka i Gilespi. Davidovac neka igra po 15 minuta iza te famozne četvorke. 

Taman posla da bude tako. 

Mitrović u EL ima veliki doprinos samo kad je sa Bolombojem u petorci, jer Bolomboj onda igra na petici odbranu i donosi prisustvo u skoku na obe strane terena.

Ja ovo vidim kao konačnu odluku da se Mitrović koristi pretežno u paru sa Bolombojem i Gilespijem. Što ima smisla samo ako se dovede još jedna kvalitetna četvorka. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Cek zar Gelispi nece morati da ceka drugi deo EL? Posto je igrao u 1 delu za Bajern?

 

Ma bukvalno nisam o tome ni razmišljao koliko mi se povraća kakav smo klub. Da, vrv tek drugi deo. Taman do tada da ga uigramo protiv ABA zverina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se biralo izmedju njega i Birch-a jedino smisla ima (da je normalan klub u pitanju) da je trener odlucio da mu na duze staze, tj. neki njegov plan za naredne 2 sezone se vise uklapa Gilespi. Jer recimo Birch nece da potpise na duze od polu-sezone jer trazi nba angazman itd.

 

E sad posto ovo nije normalan klub i ne planira se nista duze od 2 sedmice unapred, pojma nemam

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Ja ne sporim toliko njegov kvalitet jer ga nismo videli još. Ja sporim naše odluke. Dovesti njega a da ne dovedemo krilnog centra samo smo sipali iz šupljeg u prazno i pucali sebi u obe noge. 

A da sacekas malo pre nego sto doneses neki zakljucak?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Jel imamo startnog centra? A poluigrac je zbog? 

Janis ga je birao i to je to. Znaci da je nesto vidio u njemu sto mu treba.

Kako su teski cuvari vatre.

Izvini odlicno je pojacanje. Uklapa nam se u koncept, centar od 2.08 je bas ono sto nam je trebalo. Mada mozemo da ga guramo na 4 kao Luku. 

Statistika nista bolja od Ilica. 

Ako ga dovodimo kao bekapa a ceka se jos jedan visoki, onda je to jos veci debilizam. 

Link to comment
Share on other sites

Ako neko zna ili je gledao potkast Urbonosa da potvrdi da li je istina da je u potkastu pričao kako je Gilspi bio dogovoren sa komšijama kao deo slagalice sa Mirotićem na 4. Ako je istina onda mi je jasno zašto smo ga doveli. Em je ove godine najbolji bio protiv komšija em su ga još i za malo potpisali. 

Potkast je bio početkom sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...