Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

4 minutes ago, duboko said:

Ajde dajte neku pozitivnu, a ne samo lele kuku, pljuc pljuc. Prodje zivot...

Pozitivno je da su Neda, Teo i Rokas u dobroj formi, da je Bolomboj standardno dobar, a čini mi se da i Šabaz daje znake života.

Premalo i dalje za najplaćenijeg j igrača sa najvećom reputacijom. Deda 3 trojke i to je to, Luka imao faulove, pa nije mnogo igrao, ali standardno dobar.

Ostalo, plač majke božije...

Publika mlaka i mekana kao uostalom i tim sto nam je.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mi smo tako jedna frankestajn ekipa, pa cak i ako se dovedu pojacanja necemo biti znacajno bolji vec samo malo manje odvratni.

 

Svi trubimo o Nejpiru, ali on momak nije glavni problem ove ekipe. Ok nije ekvivalent ulozenog i dostavljenog ali njemu barem znas da ce biti bolji, neke naznake se vide.

 

Ali

 

Problemi su Tobi, Simonovic i Davidovac.

 

Jer

 

Ti na bekovima imas prostora sa Hangom, da ubacis Topica od polu sezone, to mu dodje to, jer vrlo brzo ide zamor materijala kod Tea, a onda i kod Nedovica cim veze jos neku dobru partiju. Naravno ne zelim im nista lose ali iskustvo nas uci sta biva sa njima tokom sezone.

 

Ali Tobi, koja beskorisna masa, veliko pitanje gde je gori... jbt ljudi su poceli da mu se smeju kad je odlucio da zakuca, i jos uspeo u tome, ali svirali faul pre toga. Covek od 210 + koga svaku utakmicu zalepe, igrac ili obruc nije ni vazno. Sramota ko je njega projektovao za prvog centra.

 

Simonovic, pa ovog decka bi i rodjeni menadzer iz svog kluba najurio da pruza ovo sto pruza kod nas. Toliko losa kordinacija, tromost, donosenja odluka, on na zagrevanju masi zicere, prosto neverovatno sta smo mi doveli u klub da nam bude igrac. Simonovic iz Mege i ovaj sad NBA Simonovic kao dva totalno drugacija igraca. KK Vizura place za ovakvim talentima.

 

Davidovac, njegova najveca greska je sto igra vise od 10 minuta... Ako je istina da je placen 700k, to je za zatvor onome ko je to platio. Ubite me ako Moneke ima vise od 500k a pogledajte kakav igrac u odnosu na ovog sto mi placamo. 

 

Zakljucak

 

Treba nam prva cetvorka/davidovac/mitorovic/bolomboj/centar i da pevamo. 

 

Frankestajn na steroidima od tima.

 

Ako su glasine tacne, i da dr leti nakon izbora, hvala na svemu, idi u penziju i da ti vise grobari ne pevaju pesme... Ali verujem da nece stati, to im je postao stil, jbg to su oni. 

 

  • Like 4
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Ma nama bi najveće pojačanje bilo da Nejpir igra kako se očekuje od njega, ovo što trenutno igra može i Gordić. 

 

Mi bi sa Voltersom od prije dvije sezone makar 7-7 skor imali, a takav igrač se može naći za manje od 500k, a ne 2 miliona.

 

Do doselekcije ne vjerujem da će doći, eventualno Topić u januaru i Bjelica ako mu se bude igralo, a kako pare troše Bagzi, Dozet i Čović i bolje da niko ne dolazi.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ceceras pristojna poseta, iznad mojih ocekivanja, ali navijanje i atmosfera krajnje mlako. Delije na el kao da dolaze po zadatku i da svaka grupa salje neku minimalnu kvotu, dok je ostatak publike prilicno isfruatriran svime sto se desava sa nama od pocetka sezone. Sto se tice tima, Bolomboj, Luka, Teo, Neda i veceras Gidra zasluzuju svaki dinar, Yago je zalutao na ovaj nivo kosarke, a Shabazz mi se cini da pokazuje znake zivota i malo vise energije. U svakom slucaju bez 2-3 igraca sve preko 12-13 pobeda ce biti uspeh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Alba bas ima visoku ekipu.

 

Bekovi: Spanjolo 193cm, Samar 197cm, Matiseck 194cm, Delov 198cm, Tomas 196cm, Braun 198cm, Procida 198cm. Povremeno koriste Procidu ili Brauna na 3 kao 3. bolhendlera.

 

Krila: Bin 201cm, Olinde 205cm, Snajder 208cm.

 

Centri: Koumadje 223cm, Timan 205cm, Nikic 213cm, Vecel 206cm.

 

Znacajno su visi od nas, doduse nije im igrao Koumadje veceras. Pritom nekoliko igraca im ima bas vidno veliki raspon ruku da ne bude da pricam samo o visini. Uzalud im to bez kvaliteta. Nece dobaciti do 10 pobeda u zivotu sa ovim sastavom. Zao mi je Albe jer imaju dobar sistem i igrali su specificnu kosarku oduvek. Timan, Olinde, Braun, Koumadje, Procida i aj moze da prodje Tomas kao bek ap suter u ekipama manjeg budzeta. Ostalo nema kvalitet ni za bek ap opcije u El. Mozda Spanjolo postane neki pristojan bek ap El igrac s obzirom da je 03 godiste, ima predispozicije i dobar pregled igre ali trenutno je to dosta tanko.

 

Kad smo vec kod Albe, to je verovatno jedini klub odakle mi mozemo da dovedemo igraca tokom sezone da platimo obestecenje i da mu damo duplo vecu platu nego sto je tamo imao, eventualno da se neki klub odrekne nekog igraca tipa Pao Vildoze ali ne bi ulazio u te egzibicije vec nam trebaju ili Nba igraci ili igraci koji su u formi iz El (a to tesko da mogu biti nosioci bilo koje ekipe osim Albe), ako ne bude tu nista, morali bi probati i sa G ligom, pa i platiti obestecenje za neke iz Evrokupa koji su trenutno tamo najbolji kao poslednju opciju. Ne bi se bunio za rokadu Timan-Tobi iako veceras nije blistao, dosta dobro igra ove sezone, ima sut za 3 poena i dosta je kvalitetniji napadacki a rekao bih i nesto cvrsci defanzivno od Tobija sto i nije tesko. Cak moze podjednako dobro da pokrije i 4 i 5 pa se moze koristiti i samo na 4, al ovo sto Tobi prikazuje ima manje smisla cekati ga nego Sabaza i to ne samo zbog toga ko koliku platu ima. Ako ima para dovesti zamenu za Tobija i cetvorku, ako ne jedan visoki je pod moranje svakako. Davidovac nije 4 vec trojka o cemu sam pisao i kad je dosao, jako su retki mec apovi gde on moze na 4 da hvata skok. Simonovic sve losiji nazalost. Jedan visoki mora doci i tu nam gori. Ako se povrede Mitrovic ili Bolomboj mi tesko da mozemo dobiti neki mec osim ako nemamo lude procente suta. Bez beka nekako i mozemo da preguramo, barem trenutno jer Hanga se ocekuje protiv Reala. Igrao 1, 2 ili 3, dobijas jos jednog dobrog defanzivca i jos jednog bolhendlera, nije bas elitan, ali ume sa loptom. Tipujem da ce ga Janis koristiti na 1 da uzme ove Jagove minute. Jago je ok opcija za 3. pleja i nista vise od toga za sada. Moze da bljesne sa sutem neku utakmicu, ali ni tu ne mozes skroz da se oslonis ocigledno s obzirom da je na prethodne 3 utakmice da 1 trojku. Ispod prosecan mu je pregled igre kao i defanziva zbog visine a agresivnost mu nije ni blizu Lazicu recimo. Nije trenutno za bek ap pleja, a kamoli za startera da pravimo razliku sa njim na pocetku. On bi po meni trebalo da igra Aba ligu i eventualno usled necije povrede uleti kao bek ap plej od 10ak minuta u El. Mozda se on razvije u super El igraca sledece ili one tamo sezone s obzirom da je '99 godiste a rekao bih da Kampaco u njegovim godinama nije bio nista bolji, ali jednostavno nije jos uvek za ulogu u El ekipi koja navodno ima za cilj dokopati se mesta koje vodi u plej in.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jel to Partizan dobio Zalgiris pa ovakva upokojanka na temi?

 

Vidi stvarno, jeste. Ne znam uopste ni sto sam guglao. 

 

Samo da izjavim za dnevnik da je makar meni drago sto je Gidra izrokao a Neda zavrteo u ringispil protivnika koga Zvezda nekako narocito inspirise. Srecom ne i veceras. 

Edited by Horium
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Horium said:

Jel to Partizan dobio Zalgiris pa ovakva upokojanka na temi?

 

Vidi stvarno, jeste. Ne znam uopste ni sto sam guglao. 

 

Samo da izjavim za dnevnik da je makar meni drago sto je Gidra izrokao a Neda zavrteo u ringispil protivnika koga Zvezda nekako narocito inspirise. Srecom ne i veceras. 

Pa mi sve ekipe narocito inspirisemo, mi dodjemo kao neka univerzalna muza.

 

Ili igramo uzasnu odbranu, nesto od ta dva.

 

Super sto smo dobili, ali ovo nema menja apsolutno nista. Od Albe smo bolji, ali sada smo pregurali i drugu utakmicu na kojij smo u ovom sastavu veliki favorit. Problem je sto imamo jos 20ak u kojima nismo to. Hitno se mora uraditi doselekcija ekipe, ako planiramo nesto u ovoj sezoni.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Čvarkov said:

Rutiniramo uvek neugodnu Albu i samo dve stranice ispisane. Stvarno smo qrčine od navijača.

 

Slazem se da smo pimpek od navijaca, barem na ovom topiku generalno, ali ipak ova Alba nije vise ona neugodna i ovde se pobeda nije smela dovoditi u pitanje pa cak i rutiniranje s ozbirom da smo igrali kod kuce. Osim pobede ne treba uzimati niti ovaj sut za neki relevantniji uzorak niti to da smo primili malo poena jer ipak smo igrali protiv najslabijeg napada. Pise se pobeda i to je to.

 

Od pozitivnih stvari Sabaz se popravio za neku mrvicu, mozda 10%, da li ce se dizati jos 10% ili 20% videcemo narednu. Giedraitis je podigao formu i to je jos jedna pozitivna stvar. Od pozitivnih stvari bi izdvojio skoro 18 000 ljudi, skor je 4-9 a protivnik je bio najmanje atraktivan tim u ligi. Kad nam je vec fetis da se poredimo sa komsijama u svemu, njima je bilo 14 i nesto hiljada na 4-9 protiv Efesa bas u ovo vreme.

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mile1 said:

Pohvale za avatar ja bi iskoristio za jos jedno 7 igraca

Posle 10 godina apsolutno ravna linija za ovu bezmudasku ekipu dal pobedili ili izgubili isti je osecaj


Hoces li ti da prestanes da kukas ovde? Bio si kvazi insajder koji pogadja svako 20. pojacanje, sad ti se svaki post svodi na to da places i hiperbolises uz dodatak da te nije briga i da ne gledas. Pa nemoj da gledas, niko te ne tera, a da je istina da te nije briga, ne bi pisao na svakih cirka nedelju dana da je tako.

Nista licno, ali niko od nas nije slep, dovoljno je pesimizma i to sto se ova tema pretvorila u recap Partizanove sezone u Evroligi, ne treba da se lazemo, ali ne treba ni da skidamo gace na pola decembra.

Edited by Mirage93
  • Like 14
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Slazem se da smo pimpek od navijaca, barem na ovom topiku generalno, ali ipak ova Alba nije vise ona neugodna i ovde se pobeda nije smela dovoditi u pitanje pa cak i rutiniranje s ozbirom da smo igrali kod kuce. Osim pobede ne treba uzimati niti ovaj sut za neki relevantniji uzorak niti to da smo primili malo poena jer ipak smo igrali protiv najslabijeg napada. Pise se pobeda i to je to.

 

Od pozitivnih stvari Sabaz se popravio za neku mrvicu, mozda 10%, da li ce se dizati jos 10% ili 20% videcemo narednu. Giedraitis je podigao formu i to je jos jedna pozitivna stvar. Od pozitivnih stvari bi izdvojio skoro 18 000 ljudi, skor je 4-9 a protivnik je bio najmanje atraktivan tim u ligi. Kad nam je vec fetis da se poredimo sa komsijama u svemu, njima je bilo 14 i nesto hiljada na 4-9 protiv Efesa bas u ovo vreme.

Brate jesi ti realan sta pišeš 

 

 18k veceras, dobar vic, možda po flashscor-u, najviše ako je bilo 14-15 hiljada.

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Priznajem da nisam gledao Albu ove sezone i očekivao sam da nam naprave više problema. Užasan im je ovaj roster, baš su se mučili iz napada u napad, sve nešto na silu, otprilike kao mi kad igramo protiv jačih ekipa. Čekam utakmice protiv reala i makabija, tu ćemo da vidimo da li pojedini igrači polako dižu formu ili ne.

Edited by K.Dot
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Mislim da ni sam ne verujes u to da primamo 20+ poena preko Davidovca a kamoli 30+, ne postoji nijedna utakmica verovatno gde smo primili 20+ poena zbog njegovih gresaka u odbrani.

 

O odbrani bi moglo da se prica pre nego sto su dovodjeni igraci, da iskazujemo nase zelje i slicno. I ja bi voleo da imamo bolji defanzivni tim i definitivno sam Radonjic team sto se tice koncepcije rostera bez obzira imao mali ili veliki budzet. Ali s obzirom da je sastavljen drugaciji tim onda komentarisemo njegove prednosti i mane i fokusiramo se na ono sta imamo. Uostalom gro ljudi jer kod Radonje pre 2 sezone pisao da se ne moze igrati kosarka sa Lazarevicem, Kuzmicem itd. odnosno sa igracima koji nisu opasni po kos a sad se fokusiraju na odbranu...

 

Da nam je napad bio efikasniji imali bi dosta vise pobeda i ne bi pricali o odbrani. Odbrana nam je takva kakva je i nemamo puno prostora za napredak, povratkom Hange bice malo bolja, mozda i dolaskom nekog pojacanja, ali u napadu imamo, bar na papiru s obzirom na procente igraca iz prethodnih sezona, jako puno prostora da se to poboljsa. Ako se procenti poboljsaju u kontinuitetu, pobedjivacemo, ako se ne poboljsaju, necemo. Svaki mec smo gubili po par razlike, ne zbog odbrane jer nam ona nije forte, vec mahom losih procenata pre svega za 3 poena ali i promasenih zicera sto ne bi smelo da se desava na ovom nivou ako hoces da pobedis. 

 

Partizanova odbrana je znacajno losija od nase ako se pogleda uzorak na 13 utakmica jer smo 5 pozicija ispred njih ako gledamo primljene poene na 100 poseda, sto je verovatno i najrelevantiji podatak. A na tabeli su oni ispred nas 9 pozicija. Dakle razlika je efikasnosti napada. Obe ekipe su koncipirane pronapadacki. Kada je ekipa koncipirana prodefanzivno onda se meri dal smo primili ispod 70 poena ili ne, da li nam je odbrana bila dovoljno dobra ili ne. To ne znaci da se zanemaruje napad tada ili odbrana sada, vec se istice sta je forte ekipi i zbog cega se pobedjuju utakmice odnosno gube.

 

Ne postoji ta odbrana koja moze da spreci Pantera, Larkina, Majk Dzejmsa i tako u svakoj ekipi po nekoliko takvih (isto je i u Nba i u svakoj drugoj ligi) da dodju do svojih brojki, a i ne postoji ta timska odbrana koje ce nas spreciti da dodjemo do barem 20ak izgradjenih pozicija za sut. Glavni problem je sto smo takve situacije pogadjali u malim procentima u odnosu na ono o cemu raspolazemo.

 

Ako to neko ne moze da rasudi, kako je ekipa koncipirana, karakteristike ovih igraca i sta je glavni problem i na cemu treba biti fokus za kritiku igre, onda zaista barem ja tako vidim znanje o kosarci je na minimumu, cak mozda i ne znanje o kosarci koliko rasudjivanje sta je kljuc.

Ja ne verujem koju kolicinu gluposti ti pises, a sve ti prolazi mesecima pod velom "dugih postova"  pa fazon neka za trud grota da se kritikuje. 

Mozda ti ne zelis da verujes u to da je Davidovac trenutno najgori defanzivac na poziciji 4 u El i verovatno najgori igrac koji ima toliku minutazu. 

Mozes naci u vecini meceva tih 20 od igraca koje je cuvao davidovac ili 30 sa pozicije 4. Primera radi samo u prvoj cetvrtinu protiv Baskonije primili smo 7 greskama davidovca. 

A tom tvojom logikom da nama fali napad a ne odbrans mozes samo da mlatis praznu slamu i teras pricu u krug, ako ces tako da gledas mi smo po broju datih poena u gornjem delu tabele a opet smo fenjerasi. Nas jebe sto smo i po broju primljenih poena u gornjem delu tabele, najveci problem ove ekipe je sto ne moze nista da odbrani. 

  • Like 6
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  imam jednu misao koja ce biti ultra nepopularna na ovom topiku a to je da su neki nasi problemi koje imamo itekako resivi pa sve i da ostanemo sa ovim rosterom....obrazlozicu kad stignem...

 

   inace Yago u ove poslednje 3 EL utakmice pokazao EC nivo, to mi je nekako najveci utisak...skautiran je detaljnije, zatvoris mu sut za 3 i to je za njega kraj...nema dovoljno skila da resi centre u switch-u sto je bas veliki problem...ali tu je uz Tea pa moze da nauci dosta o svojoj poziciji...uglavnom bi mu trebalo smanjiti ulogu...

 

koliko je Alba lagana ekipa, trener sedi celu utakmicu...dobili izgubili njima sasvim svejedno...

Edited by hakeem
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Markovic_CZ said:

Brate jesi ti realan sta pišeš 

 

 18k veceras, dobar vic, možda po flashscor-u, najviše ako je bilo 14-15 hiljada.

 

Hala je bila poprilicno puna da ne kazem gotovo puna. Dole je bilo mozda par stotina praznih stolica, gore je bilo puno sve osim par sektora sa obe strane i to sa jedne u gornjoj polovini samo u par sektora.

 

Vidi se da nisi bio na utakmici. 15 000 je kada je jedna cetvrtina hale prazna.

 

Inace kolega Filam moze da proveri ono sto pisem za prethodnu sezonu, ako mu je taj deo sporan. Moze se i na EL TV vratiti ta utakmica pa videti kako izgleda kada je 14-15000 ljudi u hali a kako veceras.

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...