Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

5 minutes ago, Čočo said:

Ako u sledeće 5 utakmice ( Real, Makabi, Panata, Fener i Partizan) uđemo sa trenutnim rosterom možda na neku foru dobijemo samo Makabi. Ali i tu su minimalne šanse. Ostalo piši propalo. 

 

Pitanje je koliko bi nam u takvom rasporedu pomogla i doselekcija, 2 pobjede premija.

 

Ko nas jebe kad smo iz dosadašnjeg rasporeda izvukli minimum minimuma tj. pobjede protiv Albe, Asvela, Bayerna te oslabljenih Fenera i Efesa, sve kod kuće.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Volter said:

 

Bio je ko sajla. Brži i ratoborniji.

  ne bih rekao...osnovna razlika je sto je u Megi imao svu slobodu i samopouzdanje...

 

    njegov najveci problem je defanziva, da tu moze da doprinese na pravi nacin on bi bio vrlo zahvalan igrac...moze da ubaci trojku, prisutan na ofanzivnom skoku cak moze i da napadne close out (ima dosta brz prvi korak za visokog igraca)...ima potencijala...

 

  ne mogu sad da se vracam da vidim na koliko je potpisao, ako je na vise godina treba ga istrpeti...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sector said:

 

Pitanje je koliko bi nam u takvom rasporedu pomogla i doselekcija, 2 pobjede premija.

 

Ko nas jebe kad smo iz dosadašnjeg rasporeda izvukli minimum minimuma tj. pobjede protiv Albe, Asvela, Bayerna te oslabljenih Fenera i Efesa, sve kod kuće.

 

 

Možda ne bi pomogla ali ne može ni da odmogne. Gore od ovog do sada ne može. Možda dobijemo barem jednu u vrh glave dve na novu energiju. Inače u ovom rasporedu i sa ovim timom ja ne vidim ni jednu pobedu a kamoli dve. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, hakeem said:

  ne bih rekao...osnovna razlika je sto je u Megi imao svu slobodu i samopouzdanje...

 

    njegov najveci problem je defanziva, da tu moze da doprinese na pravi nacin on bi bio vrlo zahvalan igrac...moze da ubaci trojku, prisutan na ofanzivnom skoku cak moze i da napadne close out (ima dosta brz prvi korak za visokog igraca)...ima potencijala...

 

  ne mogu sad da se vracam da vidim na koliko je potpisao, ako je na vise godina treba ga istrpeti...

Kao i Petrušev 1+1, sa ciljem da ga kad eksplodira uvalja nekom drugom već sledeće sezone. E prc, uvaljaj ga sad nekome a najgore što ćemo mi da aktiviramo ovu plus 1. Jer neće imati gde a to je u stilu ala Čović. 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, СтелаРоса said:

Posto se cesto znalo provuci ovde kako imamo slican budzet kao komsije, mozda za nijansu manji, da li vam je onda realno da imamo oko 20 miliona budzet ove sezone kao i komsije? 

Овде је све реално јер исту причу исти људи врте од почетка наших лоших резултата 😁

Што не задржасмо Кампаца, Вилдозу, Петрушева кад смо имали оволике паре па да око њих градимо тим?

Јасно је као дан да ћемо бити икебана екипа ове године, а где ћеш боље прављење икебана екипе од довођења потрошених, маторих и повредама склоних некада великих играча. Нас од катастрофе дели Теово неиграње јер све утакмице које добијамо или играмо егал су због њега који на индивидуални квалитет све извлачи и свака му част на томе.

Ово тако подсећа на 2009-2010 сезону где се од ККЦЗВ очекује континуитет и искорак у односу на прошлу сезону и коначно свргавање ККП с трона, а онда се дешава све супротно.

Тек кад се направи осврт на крају сезоне ће бити јасно колико је све ово било танко.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Šarunas said:

 

Јасно је као дан да ћемо бити икебана екипа ове године, а где ћеш боље прављење икебана екипе од довођења потрошених, маторих и повредама склоних некада великих играча.

 

nije lako u svetu teorija zavere

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giorgio said:

Nevezano za temu, ovaj termin je jedan od besmislenijih ikada uz "Čak, šta više"... 

 

vezano za temu, nije.

pošto kolega gore hoće da kaže kako mi dobijamo (i to manje) novca da kupujemo istrošene penzionere a ovima koji se valjda ne uklapaju u taj opis, narede da igraju loše.

sve to kako bi bili ikebana ili kako je jedan kolega partizanovac koji više ne piše govorio, da bi bili tu da ulepšavamo rivalove uspehe

 

teorija zavere i služi da bi se pokazalo kako te neka viša sila sprečava u onome čemu težiš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, СтелаРоса said:

Posto se cesto znalo provuci ovde kako imamo slican budzet kao komsije, mozda za nijansu manji, da li vam je onda realno da imamo oko 20 miliona budzet ove sezone kao i komsije? 

 

Kada se pricalo o tome, govorilo se o ceni prvog tima, da je slicna, i ja i dalje stojim pri tome. A drugo, ne mozemo jednom verovati a drugi put ne, sta se prica, u zavisnosti od toga da li nam odgovara izreceno. Ja ne verujem nista ni Ostoji ni Covicu, jer to su partijski ljudi. 

 

Drugo, budzeti nasih klubova bukvalno ne znace ni klinov kurac, jer je poslovanje krajnje netransparentno, pa izreceno ne mora uopste da znaci da je tacno, a ako je tacno, ne mora da znaci da je taj novac zaista i otisao na plate igraca. Ko moze da ti garantuje da cetvrtina od tih 20 miliona komsija nije otisla u dzepove clanova SNS. Ko moze da ti garantuje da nije u pitanju klasicno siromasenje budzeta mahinacijama? Ko normalan moze da veruje da je svih 700k Davidovcevog ugovora otislo ili ce otici njemu, ili 400k Raduljice?

 

Da li ti znas kako funkcionise finansiranje dva nasa najveca kluba? Tako sto drzava sipa i uzima kako god joj se prohte. Eto tako. 

 

Prema tome, ako su nam namere ciste i prijateljske, manimo se ovakvih insinuacija. Da je Ostoja rekao da je budzet 35 miliona, ti bi to poverovao, a da je rekao da je 10 miliona ti bi se smejao. Isto sto i Kuperu nekako nije jasno kako to, prema njegovoj racunici, njihov tim kosta 8 miliona evra, a ne pada mu na pamet da samo Punter i Ledej imaju oko 4.5m.

 

Aj da batalimo to sve i da se bavimo onime sto vidimo i sto mozemo, a to je sport.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, СтелаРоса said:

Posto se cesto znalo provuci ovde kako imamo slican budzet kao komsije, mozda za nijansu manji, da li vam je onda realno da imamo oko 20 miliona budzet ove sezone kao i komsije? 

 

S tim sto je njima (navodno) 8 miliona od tih 20 otislo na vracanje dugova, pa ispade da je budzet za plate zaista tu negde. A razlika u rosterima kao izmedju Bajernovog i Albinog.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, СтелаРоса said:

Posto se cesto znalo provuci ovde kako imamo slican budzet kao komsije, mozda za nijansu manji, da li vam je onda realno da imamo oko 20 miliona budzet ove sezone kao i komsije? 

 

    kod nas se pricalo da je budzet za plate negde oko 12 miliona...po EL pravilima mislim da maks 65% budzeta moze da se daje za plate...ako gledamo tako onda je nas minimalan budzet oko 17 miliona...

  verujem da se i kod nas i kod komsija to malo filuje i da se za plate igraca daje vise od 65% budzeta..

 

35 minutes ago, Čočo said:

Kao i Petrušev 1+1, sa ciljem da ga kad eksplodira uvalja nekom drugom već sledeće sezone. E prc, uvaljaj ga sad nekome a najgore što ćemo mi da aktiviramo ovu plus 1. Jer neće imati gde a to je u stilu ala Čović.  

  ako neko moze da uvalja igraca bilo gde to je Misko al to nije poenta njegovog posla...Simonovic je mlad igrac i njemu treba mesto gde moze da se izbori da igra a ne da presedi sezonu, ocigledno da je Miskova i njegova procena bila da mogao da igra kod nas...realno mislim da bi i mogao da igra kad bi svoje vreme u igri koristio na najprostiji moguci nacin...kako to mislim...

 

 npr da ne vuce kontru kao juce jer nema potrebe, protiv Mege uzima loptu na trojci i krece sa zida masi naravno...mlad igrac koji nema neki status u timu treba da ceka da njemu dodje lopta a ne on da izmislja nesto, kad steknes postovanje onda mozes da krenes da izmisljas...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, СтелаРоса said:

Posto se cesto znalo provuci ovde kako imamo slican budzet kao komsije, mozda za nijansu manji, da li vam je onda realno da imamo oko 20 miliona budzet ove sezone kao i komsije? 

 

Kad dodaš da je pod 20m i drugi klub, gotov sigurno je tu negde.

 

To što mi pare dobijene koristimo za odstupnicu udbaškoj bitangi a grobari za dovođenje igrača, jbg, šta da nam radim.

 

Plus, na sve to, ogromne pare (jer na FMP ide sića u odnosu na KKCZ) ulupaš u ovakav roster.

 

89gjg0.jpg

 

  • Like 14
  • Thanks 4
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John Terry said:

 

Kada se pricalo o tome, govorilo se o ceni prvog tima, da je slicna, i ja i dalje stojim pri tome. A drugo, ne mozemo jednom verovati a drugi put ne, sta se prica, u zavisnosti od toga da li nam odgovara izreceno. Ja ne verujem nista ni Ostoji ni Covicu, jer to su partijski ljudi. 

 

Drugo, budzeti nasih klubova bukvalno ne znace ni klinov kurac, jer je poslovanje krajnje netransparentno, pa izreceno ne mora uopste da znaci da je tacno, a ako je tacno, ne mora da znaci da je taj novac zaista i otisao na plate igraca. Ko moze da ti garantuje da cetvrtina od tih 20 miliona komsija nije otisla u dzepove clanova SNS. Ko moze da ti garantuje da nije u pitanju klasicno siromasenje budzeta mahinacijama? Ko normalan moze da veruje da je svih 700k Davidovcevog ugovora otislo ili ce otici njemu, ili 400k Raduljice?

 

Da li ti znas kako funkcionise finansiranje dva nasa najveca kluba? Tako sto drzava sipa i uzima kako god joj se prohte. Eto tako. 

 

Prema tome, ako su nam namere ciste i prijateljske, manimo se ovakvih insinuacija. Da je Ostoja rekao da je budzet 35 miliona, ti bi to poverovao, a da je rekao da je 10 miliona ti bi se smejao. Isto sto i Kuperu nekako nije jasno kako to, prema njegovoj racunici, njihov tim kosta 8 miliona evra, a ne pada mu na pamet da samo Punter i Ledej imaju oko 4.5m.

 

Aj da batalimo to sve i da se bavimo onime sto vidimo i sto mozemo, a to je sport.

Слажем се с овим. Само је потпуно ирелевантно причати о томе како ККЦЗВ и ККП су барабар што се тиче буџета ако смо твојим постом дошли до закључка да се буџети не могу знати због много потенцијалних махинација.

Eye test говори да је у КПП много већа лова у питању с обзиром на ростер, тренера и континуитет. И тако већ неколико сезона. Зашто ККЦЗВ нема такве услове и могућности не знам, али је то предуслов за прављење успеха у спорту.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Šarunas said:

Слажем се с овим. Само је потпуно ирелевантно причати о томе како ККЦЗВ и ККП су барабар што се тиче буџета ако смо твојим постом дошли до закључка да се буџети не могу знати због много потенцијалних махинација.

Eye test говори да је у КПП много већа лова у питању с обзиром на ростер, тренера и континуитет. И тако већ неколико сезона. Зашто ККЦЗВ нема такве услове и могућности не знам, али је то предуслов за прављење успеха у спорту.

 

Ali moj post je upravo sa ciljem da kazem kako cifre mi nikako ne mozemo znati i da se sve svodi na to sto ti kazes eye test, to jest subjektivni utisak i da zbog korektnosti diskusije ne treba stalno da otvaramo tu temu. Poenta je i da se sa nasim parama mogao napraviti daleko smisleniji roster (ne nuzno kvalitetniji vec bolje osmisljen i balansiran), poenta je da smo bacili pare na neke ocigledne kombinacije Covica. 

 

Sve drugo je manje vazno. Sad ce @goldberg da me lajka. Pogle Zalgiris, kostaju manje od nas, podosta manje, a rezultati tu negde, a cesto i dosta bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Поздрав свима!

 

Као нови пријављени члан форума желим да вас све срдачно поздравим. Кошарку, као и спорт уопште пратим од неке 1981. године, тако да желим својим конструктивним уписима да допринесем квалитету рада форума, који је свакако на високом нивоу. 

  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

Just now, Систем те лаже said:

Поздрав свима!

 

Као нови пријављени члан форума желим да вас све срдачно поздравим. Кошарку, као и спорт уопште пратим од неке 1981. године, тако да желим својим конструктивним уписима да допринесем квалитету рада форума, који је свакако на високом нивоу. 

 

Dobrodosao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Terry said:

 

Ali moj post je upravo sa ciljem da kazem kako cifre mi nikako ne mozemo znati i da se sve svodi na to sto ti kazes eye test, to jest subjektivni utisak i da zbog korektnosti diskusije ne treba stalno da otvaramo tu temu. Poenta je i da se sa nasim parama mogao napraviti daleko smisleniji roster (ne nuzno kvalitetniji vec bolje osmisljen i balansiran), poenta je da smo bacili pare na neke ocigledne kombinacije Covica. 

Slazem se sa tobom da ne treba te izjave uzimati zdravo za gotovo, ali sta nam onda kaze eye test?

 

Mislim da nema potrebe da individualno poredimo igrace jer je kvalitet znatno na strani Partizana, tu cemo se verujem lako sloziti. I ne samo kvalitet, nego i godine u kojima su igraci, njihova forma, ucinak u prosloj sezoni. Sve je to na strani igraca koji su u Partizanu. Ono sto se cesto provali kroz pricu i sto navodno kompenzuje tu razliku je cinjenica da Zvezda ima vise igraca u rosteru. Brojevi kazu da Zvezda ima 16 igraca, a Partizan 14. Ako uzmemo u obzir recimo Lazarevica i Ilica, da li njihove plate zaista imaju toliki uticaj u svemu ovome? Istina, ima i Partizan jeftinihjih igraca poput Jaramaza, Trifunovica i Koprivice, ali na drugoj strani su tu jos i Kuzmic i Lazic, a cisto cumnjam da je Yago dobio neku veliku kintu, bar ne u prvoj godini ugovora.

 

Kada uzmemo ove stvari u obzir ja zaista ne vidim kako je to Zvezda blizu Partizana po budzetu za plate. Pogotovo sto Partizan ima i nekoliko bitnih igraca kojima je ovo treca godina u klubu (Panter, Ledej, Avramovic, Smailagic) i koji su u medjuvremenu dobili novi ugovor i verujem, zasluzeno, sigurno veci u odnosu na prethodni. 

 

I cisto da bude jasna jedna stvar. Nije ovo patkometrija, niti licno imam problem sa tim da Partizan ima vece mogucnosti od Zvezde (ako ih ima). Ali u nedostatku pravih informacija pokusavam da logikom pronadjem Zvezdino mesto na lestvici budzeta. Jer ako je budzet kao i Partizanov, tj u top8 u Evropi, onda je sve ovo sto su nam Covic i ekipa priredili prava katastrofa. I ovako nije daleko od toga.

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mrk said:

Plavsic je na pocetku utakmice rekao da po njegovoj proceni ima oko 14-15 hiljada.

E ako je Plavsic rekao onda verujemo. Hala je bila puna. Bilo je i praznih stolica, ali ne 5 hiljada. Zasto po neki put ne verujete i nekome ko je bio na utakmici. Evo, ako je neko bio na utakmici, a misli da je bilo 14-15 hiljada neka se javi.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...