Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

54 minutes ago, No name said:

Kako nije Sabaz problem?

Doveden je da bude prva violina u napadu.  Neko ko ce drzati kljuceve igre u svojim rukama. Neko ko ce preuzeti odgovornost.

Najplaćeniji je igrac u timu, i sve je trebalo da se vrti oko njega. Sta smo dobili ... deli po 17 min sa Yagom koji je treci plej, i koji je trebalo da igra po par minuta u EL, a ne po poluvreme i da preuzima odgovornost. 

Yagu u svakom slucaju svaka cast. Momak igra koliko moze i brojke mu nisu loše, za treceg pleja. 

Šabaz je itekako problem. Stoji da smo promasili koncepcijski sve, pogotovo pod kosem, ali ko je mogao da ocekuje ovo od Nejpira.

Kad primiš 60 poena od valensije za poluvreme napad ti nije najveći problem

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Grk mora da ostane, taman da pogubimo sve utakmice. Mora mu se dati da selektuje tim. Ne znam kako ce to uspeti sa Covicem, pa jedan Dusko to nije mogao. Ipak, Covica ce te njegove duboke fioke i debele fascikle iz kojih sve preliva  tesko spasiti i sacuvati na celu kluba, pa mozemo da se nadamo da ce Grk imati odresene ruka za sastavljanje tima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ja stvarno nisam pisao o Sabazu, ali ako vec pricamo o njemu imam jedno pitanje. Da je Sabaz isporucivao do sada ono sto je isporucivao do sada u svojoj karijeri, da li bi imali koju pobedu vise i da li bi onda bilo sve u redu? I tu ne mislim na vecinu ljudi sa foruma kojima je sve ok kada se dobija, nego na vas par kojima je ostatak tima bio los od pocetka sezone. Ja ti garantujem da je Sabaz isporucio svoje, da bi i ostatak tima bolje izgledao i sada ne bi pisali o tome.

Evo npr ja nisam bio za dovodjenje ni Davidovca, ni Teodosica, a da ne pricam o Bjelici koji je mind fuck u bukvalnom smislu te rijeci. Sabazz je bio svojevrsna bomba i naravno da bismo bili zadovoljniji ako bismo imali pobjedu vise, i dalje bi tim bio nakaradno zbudzen, ali ako pobjedjujemo znaci da funkcionise kako treba. Sto bi se reklo, kreativni haos. Za Gedraitisa mi je isto bilo drago jer sam ocekivao da ce uz Ivanovica procvjetati, sada nema Ivanovica tako da i ovaj ide iz loseg u jos gore. Za Simonovica sam bio okej, ali da imamo pored njega startnu cetvorku, sto znaci da onda on uzima ulogu Ilica pa je Ilici opet svojevrstan mind fuck. Bolomboj i Mitrovic barem nesto isporucuju, a Tobey je sve ono osim onoga sto smo vidjeli na SP, tako da je i on svojevrsno razocarenje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Урош19 said:

Kad primiš 60 poena od valensije za poluvreme napad ti nije najveći problem

 

definitivno je napd najveći problem, pošto je to trebalo da bude naš forte, ubacivanje lopte kroz obruč, iz viškova koji kreiraju napier i nedović ili iz pravovremenih razigravanja napiera i teodosića. od svega toga imamo samo povremeno nedovića, ne kao opciju za pravljenje viška, već onaj najluđi one-man-army šou i relativno uvek proigravanje teodosića a relativno nikada šut za tri koji je blizu ili 40%. 

 

mi smo i ovakvi, defanzivni bolgalji, koji su usput odigrali najgore defanzivno poluvreme u ovih 11 valjda el tekmi, spustili valensiju u drugom na 29 poena. može i tako da se gleda, umesto primljenih 56 u prvom.

 

razlika je što tu defanzivu, možemo slučajno da odigramo na entuzijazam i par faktora, dok je projekcija bila da napad možemo da izvedemo uvek; umesto toga, mi ga izvedemo skoro nikad  : I

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Ja nisam pao na to nijednog trenutka, bas sam bio jasan da od njega ne ocekujem bukvalno nista.

 

Ali na ovakvog Shabaza stvarno nisam bio spreman

Slazem se, pricao sam vec o Shabazzu, koliko god pljuvao Covica i upravu mora da se bude realan i da se kaze da tu nisu oni krivi. Ne znam da li postoje 2-3 tima u Evropi koji ne bi voleli Shabazz-a u timu pre ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Howie Roseman said:

Dovođenje Birča bi bilo veoma smislen potez. Što znači samo jedno: Neće se desiti.

Bio bi smislen potez kada bi se Tobi shilbovao svakako nam ne resava rupe na 2 i 4.

 

Kad smo kod zelja i cestitka ja bi voleo jednog Rondae Hollis Jeffersona poor mans Kobe i koliko se secam dosta dobar defanzivac plus Shabazzov drugar 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nele said:

Vera u Simon sa pocetka sezone mi je najveci promasaj u forumaskoj karijeri 😁

Ja lično nisam imao neku preteranu veru i Petrušev Filipa drugi deo,kako su se verovatno i nadali u klubu.

Ali nisam mogao predpostaviti da će dečko biti ovliko beskoristan i prazan u svakom smislu.

Link to comment
Share on other sites

Nejpir je problem u svakom smislu, i ofanzivno i defanzivno i u bilo kojem drugom segmentu. Igrac oko kojeg je sve trebalo da se vrti u napadu je dosao do toga da ne sme da napadne missmatch sa protivnickim centrom. Tapka loptu do iznemoglosti i onda uvali pred kraj napada saigracu da sutne preko ruke. Nula liderstva u njemu. Defanzivno nam odbrana uvek puca zbog njega, mozda ne primimo poene direktno preko njega ali je on u najvecem brojem slucaja ta inicijalna pukotina u odbrani zbog koje kasnije neki protivnicki igrac ima otvoren sut. Jednostavno, covek je do sada totalni promasaj, a nemamo previse dobrih igraca da bi mogli ziveti bez njega. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

definitivno je napd najveći problem, pošto je to trebalo da bude naš forte, ubacivanje lopte kroz obruč, iz viškova koji kreiraju napier i nedović ili iz pravovremenih razigravanja napiera i teodosića. od svega toga imamo samo povremeno nedovića, ne kao opciju za pravljenje viška, već onaj najluđi one-man-army šou i relativno uvek proigravanje teodosića a relativno nikada šut za tri koji je blizu ili 40%. 

 

mi smo i ovakvi, defanzivni bolgalji, koji su usput odigrali najgore defanzivno poluvreme u ovih 11 valjda el tekmi, spustili valensiju u drugom na 29 poena. može i tako da se gleda, umesto primljenih 56 u prvom.

 

razlika je što tu defanzivu, možemo slučajno da odigramo na entuzijazam i par faktora, dok je projekcija bila da napad možemo da izvedemo uvek; umesto toga, mi ga izvedemo skoro nikad  : I

 

Potpuno se slažem sa ovim što je napisao uini. I pre početka sezone smo znali da nam je tim defanzivni krater na gotovo svim pozicijama (tada smo se još nadali da će Hanga biti zdrav i sa Lazićem krpiti sve što može), ali smo mislili da će ofanzivni potencijal da nam donese rezultatsku prevagu, pa makar nam se utakmice završavale i NBA rezultatima tipa 110-108. Ali avaj... Niko, ali niko se nije nadao da će Nejpir da bude ovoliko kriminalan. Pa utakmice u pripremnom periodu su obećavale njegovu rapsodiju. A doživesmo tragediju. Teodosić je dobar i više nego što smo mislili da će da bude, ali nije clutch-er nikada bio, niti će. Tu nam trebaju Nedović, Nejpir i Giedraitis. Zasad ih nemamo, pa smo još i dobro prošli sa time da imamo 4 pobede. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ceka Covke da ga potpise Valensija pa da prepisemo od komsija i zaratimo sa jos nekim usput.

 

Kao sto je neko napisao, petorka gde je Shabazz jedini kreator i ball handler u petorci je trenutno jako lose resenje po meni, videlo se sinoc to.

Fali nam pre svega startna 4, pa ni Davidovac nece biti toliko los sa svojih 10 min na parketu, a imace ko da pokrije i losu odbranu bekova.

 

Teska prica drustvo... Da se nadamo da ce Dusko krenuti svoju losu seriju od sutra pa da ovi nasi dobiju mu*a za ubuduce.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja mislim da je ovo Čovićeva poslednja sezona, dobio je ozbiljan budžet pa čak i bratija koja odlučuje o istom ne voli da vidi brukanja za te pare i mislim da smo bliži nekom novom komesaru tj. crveno belom Ostoji. Ko bi bio ta ličnost strah me i da pomislim ali nije kao da je trenutna ličnost neki etalon bilo kakvih vrednosti. Problem je što mi nismo takvo ime kao KKP da izvučemo nekog asa iz rukava, izuzev perioda šljake, nama je praktično Radonjić era najuspešnija u istoriji, a dosta heroja iz tog perioda smo već potrošili pri čemu su i ta herojstva bila limitirana u evroligaškim okvirima.

 

Kako to mislis "ko"? Zna se. 

 

Ako pogledas naslovnicu Forbes-a u Srbiji, pa otvoris tekst, pa nadjes crno-belog Ostoju, pa onda samo baci pogled malo iznad i bice ti sve jasno. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice sutrasnje utakmice ocekivanja su mi na minimumu. Bio sam ubedjen da dobijamo Valensiju, pa da na krilima toga odemo Baskoniji na noge, ali ovako idemo i fizicki, a pre svega psihicki umorni i sa malim samopouzdanjem. Naravno, u duplim kolima uvek ima onaj faktor raspada koje vecina timova dozivi u jednoj od dve utakmice, tako da to ostaje kao nada kada je u pitanju Baskonija. Na kraju, 1-1 iz Spanije ne bi uopste bio los rezultat, ali nazalost na duze staze ne vidim da ovaj tim moze nesto ozbiljno da uradi. I da smo nekako dobili juce utakmicu, pa i sutra, opet bih isto mislio. Neubedljivi smo i nesigurni, sa ovakvim rosterom.

Edited by СтелаРоса
Link to comment
Share on other sites

Ma nema priče više. Bez pojačanja možemo se oprostiti od svih takmičenja već danas. Sa pojačanjima, možda se nešto promeni. Prosto i jednostavno. Koliko smo užasni je dovoljna činjenica da od ove trenutne ekipe imam manja očekivanja nego li od ekipe prošle sezone sa sve Raduljicom, Holandom, Kuzmićem i Nikolom Ivanovićem. 

Edited by Čočo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, srlepajce said:

😂

 

"Šteta bi bilo ne pokupiti ga" - KK Mrtve Duše

 

Quote

Taj je vlastelin inženjer imao tisuću i više duša, pa neka tko pokuša u koga drugoga naći toliko žita, u zrnu, u brašnu i naprosto u kamarama, i čije bi spreme, skladišta i pušnice bile natrpane tolikim mnoštvom platna, sukna, učinjenih i ustrojenih ovčjih koža, suhih riba, svakojakoga variva i povrća. Da mu tko zaviri u gospodarsko dvorište, gdje je spremljena zaliha svakakvoga drveta i suđa koje se nikada ne upotrebljava, učinilo bi mu se da je možda dospio u Moskvu na drvenarijski trg, kud odlaze svaki dan vrijedne punice i svekrve, a za njima kuharice, da nabavljaju kućne potrepštine, i gdje se poput brdâ bijeli svakakva drvenarija, slupana, strugana, zdešena i pletena: bačve, polubačve, čabrovi, vedra, žbani s noscem i bez nosca, vrčevi, lubure, močionice u koje žene slažu močeni lan i drugi smet, košare od tanke, savijene jasikovine, sudovi od brezova luba i mnogo koješta što treba bogatoj i siromašnoj Rusadiji. Šta li će Pljuškinu Čoviću, čini ti se, ovoliko mnoštvo takvih stvari? Za svega života ne bi dospio da ih upotrijebi, ni da ima dva imanja kakvo ima jedno; ali njemu se je činilo da je i to malo. Nije se zadovoljavao time, nego je svaki dan obilazio svojim selom po ulicama, zavirivao pod mostiće, pod brvine, pa bi sve na što se namjeri: stari potplat, žensku krpu, željezni čavao, zemljanu rbinu, vukao svojoj kući i slagao na onu gomilu što ju je Čičikov opazio u sobi u kutu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Ma nema priče više. Bez pojačanja možemo se oprostiti od svih takmičenja već danas. Sa pojačanjima, možda se nešto promeni. Prosto i jednostavno. Koliko smo užasni je dovoljna činjenica da od ove trenutne ekipe imam manja očekivanja nego li od ekipe prošle sezone sa sve Raduljicom, Holandom, Kuzmićem i Nikolom Ivanovićem. 

Sto je najgore ja duboko verujem da mi uz promenu dva igraca u rosteru mozemo da zalicimo na duplo bolji tim. Izvinjavam se moderaciji, ali evo Pengos i Birch umesto Nejpira i Tobija. Cak su i jeftiniji igraci, a verujem da ne bi bili toliko u kanalu kao ova dvojica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...