Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ne treba preterivati  da su ne znam koliko ispred nas. Bukvalno smo u istoj buli, cak oni u malo vecoj. Izgubili su ono finale protiv studentskog centra, dakle trofej, i za sad 1-3 u EL. Mi smo tu negde, posto sutra ne vidim sansu da dobijemo ,ako kojim slucajem dobijemo idemo na 2-2, a realnost kaze  1-3, .. .dakle tu smo.

Nista oni ni mi, nismo bolji. Sve je to tu negde za sad. Derbi moze da preokrene.

Edited by No name
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, cobi996 said:

Evo i Obradović profućkao+10 poena prednosti pred poslednju četvrtinu. Jel to znači da je i on nemač pojma kao Duško i da ne ume da privede nijednu utakmicu normalno kraju? Pitam za prijatelja.

Jesi gledao uopste mec?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Да смо ми испустили +14 Душко јутро не би дочекао, за све друге има оправдања и утегнуће се, а нашој новој екипи спаса нема 19ог октобра.

Slazem se, da smo mi ovako prokockali prednost u 4/4 i da je npr Teo ili bilo ko drugi prebrzo ispalio ona dva suta na karju 4/4 kao Panter, ozbiljne kofe fekalija bi radile kod nas 🤣 ali dobro to smo mi i spasa nam nema, a propasti verovatno necemo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Да смо ми испустили +14 Душко јутро не би дочекао, за све друге има оправдања и утегнуће се, а нашој новој екипи спаса нема 19ог октобра.

Da. Samo nas vodi Duško Ivanović a njih Željko Obradović. Duško ovo gubi 8 od 10. Željko 3 od 10. Za Željka smo videli da zna da podigne ekipu do maksimuma, a Duško? 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dragon said:

Slazem se, da smo mi ovako prokockali prednost u 4/4 i da je npr Teo ili bilo ko drugi prebrzo ispalio ona dva suta na karju 4/4 kao Panter, ozbiljne kofe fekalija bi radile kod nas 🤣 ali dobro to smo mi i spasa nam nema, a propasti verovatno necemo.

Pa zar te kofe upravo ne rade i kod njih? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Da. Samo nas vodi Duško Ivanović a njih Željko Obradović. Duško ovo gubi 8 od 10. Željko 3 od 10. Za Željka smo videli da zna da podigne ekipu do maksimuma, a Duško? 

Da Zeljko ima najaci rejting, ali je doziveo fijasko u uleb cup, pa izgubio Aba, a da mu niko nije trazio glavu. Ne kazem da Dusko moze da bude aboliran za greske i da ne treba menjati ako ne ide, samo bi da istaknem koliko takta, strpljenja i poverenja nemamo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Da. Samo nas vodi Duško Ivanović a njih Željko Obradović. Duško ovo gubi 8 od 10. Željko 3 od 10. Za Željka smo videli da zna da podigne ekipu do maksimuma, a Duško? 

Жељко је то изгубио 3 пута заредом од Реала значи у недељу дана је од исте екипе губио 3 пута након двоцифрене предности, изгубио је то и у финалу купа тако да неће бити баш да су ти односи 8-10 и 3-10

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bruda said:

Ne nego kukaju ca sudije.

Pa, iskreno, i nama su sudije imale faktor, isto vazi i za Zalgiris. Da su neke odluke koje su mogle, a mozda i morale, bile na nasu stranu, vjerujem da bi koja trojka vise usla i lakse bi bilo da se igra. Treca cetvrtina gdje ocigledne faulove prave, od samog starta te cetvrtine, oni do minut pred kraj bez faula. 

Motijeunas pravi ocigledne korake i umjesto da bude lopta za nas i uspjesna odbrana, mi primamo poene i to atraktivno.  Kako to da ne utice na igrace (nase da klonu, a njihove da polete)?

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BojanaCZV said:

Kad vidim Zalgirisovih 3:1, jos vise se iznerviram.

 

Daj da maznemo tu pobedu u gostima sjutra, malo da nas ogreje sunce pred derbi 🙂

Upravo gledam snimak. Cetvrta cetvrtina. Vratio, a da ne znam rezultat i citam forum. Ubi mi neizvesnost 😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BojanaCZV said:

Kad vidim Zalgirisovih 3:1, jos vise se iznerviram.

 

Daj da maznemo tu pobedu u gostima sjutra, malo da nas ogreje sunce pred derbi 🙂

Jbg, mozda da gledamo Zalgiris kako radi, pa mozda bude i nesto od nas.

Odvratni smo za sad. Kad stane sut bas smo teski za gledanje ofanzivno. Defanzivno smo ili skraceni ili glupi (Simonovicu, brate, takvo telo mora da se pametnije koristi) i konstantno spori. Dusko se ne snalazi sa skarabudzetinom od rostera (pre svega mislim na guzvu na kecu i visokim pozicijama). Nepijer ima dve uzasne utakmice. Al ne uzasne 'nije ga islo', nego bas uzasne. On mora da bude dobar da bi Teo igrao 10min. To je Teova merka u 36toj - promena ritma, par ludih pasova i klupa. Defanzivno je gori od cunja. Tobi mora da izbori 20min ili da ide u Sloveniju. Isto vazi za Bolomboja. Jedino Rokas igra svoje, ali on je u sustini igrac uloge. I Hanga. Momak igra zakrpu koliko moze. Tesko je ovo krpiti.

Pljuvanje Ilica, Lazarevica, Kuzmica, Luke je bullshit. Oni su to sto su, ne gubimo zbog njih. Dalje, Deki je juce bio los, ali ima i do toga sto su ga saigraci cinili losijim. Ne moze Teodosicu onakvi pasovi za Dejana. Ne moze Dejan da kao cetvorka pokrije centra posle izletanje Bolomboja. I jeste preskocio par suteva, jasno. Al s druge strane, retardirani +- mu je odlican. I imao je par momenata.

 

Mozda je rano, ali rezovi moraju da padnu. Mozda i otpustanja, ali za pocetak jasni parovi. Tobi i Davidovac. Bolomboj i Simonovic. Hanga i Teo. Ajd da ne odgovaramo na protivnika nego da napravimo neki identitet. Za sad smo gnjecava smesa kostiju i sala koja se bez nekog cilja seta unaokolo.

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Tobi uopšte nije toliko neatletičan, slab ili inferioran u skoku. Kako nijeste vidjeli da je sinoć u 1/4 pokupio dva ofanzivna skoka? Problem je što ga mi uopšte ne koristimo u rolu. Nema nikakvu povezanost sa plejmejkerima. Da li je kriv Duško? Da li su krivi igrači? Moraće svakako nešto da se promijeni sa Tobijem. Ne može čovjek da bude dobar centar u Valensiji i Sloveniji a da kod nas izgleda kao prosječni centar iz ABA lige. Za sada on izgleda ubjedljivo najgore od svih pojačanja. Od Simonovića i Davidovca sam svakako imao mizerna očekivanja. Oni to i opravdaju, s tim da Simonović daje neke naznake života.

Edited by Wake in Fright
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Wake in Fright said:

Tobi uopšte nije toliko neatletičan, slab ili inferioran u skoku. Kako nijeste vidjeli da je sinoć u 1/4 pokupio dva ofanzivna skoka? Problem je što ga mi uopšte ne koristimo u rolu. Nema nikakvu povezanost sa plejmejkerima. Da li je kriv Duško? Da li su krivi igrači? Moraće svakako nešto da se promijeni sa Tobijem. Ne može čovjek da bude dobar centar u Valensiji i Sloveniji a da kod nas izgleda kao prosječni centar iz ABA lige. Za sada on izgleda ubjedljivo najgore od svih pojačanja. Od Simonovića i Davidovca sam svakako imao mizerna očekivanja. Oni to i opravdaju, s tim da Simonović daje neke naznake života.

 

Koliko je dobar u Barsi nije ni dobio šansu da pokaže već je bio na kraju klupe.

Samo kažem.

Link to comment
Share on other sites

Jasno je da Teo ima najvise kosarke u nasoj ekipi ali je isto tako jasno da on u ovim godinama ne moze igrati u ovom ritmu preko 10-15 minuta po mecu.Sama cinjenica da on uzme sedam suteva za tri poena i bez pokusaja za dva je dokaz da on nema snage za nesto vise od pripaljivanja trojki a posebno ne protiv ovako jake fizicke ekipe kao sto je Monako.Naravno nedostatak snage vodi i do ovako losih procenata a sve je to uzrukovano njegovim godinama.Naravno ne bi ni igrao vise od te minutaze da smo vidili nesto od Sabaza u ova zadnja dva meca.Jednostavno sa njim na terenu smo izgledali bezidejno i po meni je on jedan od glavnih krivaca za ova dva poraza ako uzmemo za cinjenucu da bi nam on trebao biti vodeci igrac.Isto tako mislim da bi sigurno dobili jednu od ove dvije utakmice da je na parketu bio Lazic koliko god to mozda glupo zvucalo.Ono sto Teu zamjeram je cinjenica da je nas klub mogao izabrati i prije Bolonje, ali to je neka druga prica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Banalni statisticki podatak (na premalom uzorku) koji slika nase dosadasnje igre vrlo dobro.

Marko Simonovic u EL hvata 1 ofanzivni skok na svaka 4min (neodrzivo nenormalno predobro), a 1 defanzivni na 32min (lose preko bilo koje granice). Ako ce neko da mi kaze da za jedno zna da postavi telo, a za drugo ne zna - nece me ubediti. Ako neko kaze da mu je zelja jaca od fundamenta - na dobrom je tragu. A ako neko kaze da momak igra van pozicije, tjs. da moze da zlostavlja slabije od sebe, ali da u defanzivi visi predaleko od kosa (uz spore noge i pomalo komican vertikalni skok kada izlazi na close out) - ubedice me. Pride, i faul pravi na svaka 3.5min.

Ponavljam, smesno mali uzorak koji u siroj slici ne znaci nista, ali pak fino objasnjava kakvi smo za sad. Kao i da u Simonu ima potencijala za rast.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20231020-070407-com-instagram

Svesni su. Biće ovo dobro! Glavu dajem, danas dobijamo. Nema trika da odigramo tri vezane užasne EL utakmice, da Šabaz bude u kanalu tri vezane uzastopne EL utakmice i da izgubimo na identičan način treću uzastopnu EL utakmicu. 💪

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...