Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

19 hours ago, DameTime said:

 

Tako je.

 

Edit: pokaži mi baš tog navijača Junajteda koji će da se bavi više rezultatima Sitija nego našim, ili navijača Lejkersa koji više navija da Bostonu crkne krava nego da sami nešto osvoje... 

Pa upravo sam ja o ovome pricao, tamo je svuda normalno navijanje, navijas za svoj grad ili svoji reguje. 

Ovde svi navijaju za jedan od 2 kluba, to nije normalno. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DameTime said:

 

Tako je.

 

Edit: pokaži mi baš tog navijača Junajteda koji će da se bavi više rezultatima Sitija nego našim, ili navijača Lejkersa koji više navija da Bostonu crkne krava nego da sami nešto osvoje... 

Kad je PFC 2003. ušao u LŠ preko Njukasla prva čestitka koja je stigla u klub došla je od navijača Sanderlenda, Njukaslovih ljutih rivala. Pa ti vidi.

 

Ima ljudi koji se više bave tuđim timom od svog ali mislim da si ishiperbolisala par tata&zajebavantskih postova. Uobičajeno je u navijačkom svetu da se ne želi uspeh velikom rivalu i ponavljam, sve dok to ne skrene u neku patologiju uglavnom je izvor dobrog ili manje uspešnog podjebavanja i spašavanja sebe od istog u slučaju uspeha tog rivala.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam utakmicu Milano Fener Dorsi je započeo utakmicu u petorci pogodio je odma trojku ali je zato u odbrani bio ocajan i posle toga se nije naigrao verujem da ovaj tvit ima veze sa tom odlukom Sarasa  a inace se ozbiljno pise da Fener zeli Evansa tako da verujem da Feneru ne bi bilo zao izaci iz ugovora sa Dorsijem ako dovedu Evansa

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Grobarcina1992 said:

Gledao sam utakmicu Milano Fener Dorsi je započeo utakmicu u petorci pogodio je odma trojku ali je zato u odbrani bio ocajan i posle toga se nije naigrao verujem da ovaj tvit ima veze sa tom odlukom Sarasa  a inace se ozbiljno pise da Fener zeli Evansa tako da verujem da Feneru ne bi bilo zao izaci iz ugovora sa Dorsijem ako dovedu Evansa

Dorsi slicno kao Nedovic, moze da zatrpa protivnika kad se zapali ili u suprotnom ukanali svoju ekipu ako forsira kad ne ide. Odbrana ih svakako ne zanima previse.
Evans je daleko pouzdaniji igrac, tako da razumljiva bi bila odluka Fenera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Evans i Dorsey uopšte ne igraju na istoj poziciji tako da ne verujem da su konkurencija jedan drugom. Dorsey je 100 puta bolji defanzivac od Nedovića.

Tako je, Evans moze biti zamena jedino za Kalatesa, kojeg su i letos zeleli da oteraju (mada sada igra odlicno) i Neta, koji je bio projektovan kao zamena za Grka ali se povredio.

Na 2 Fener ima Vilbekina kao kombo igraca i Guduru, moze im se da se odreknu Dorsija i ta sredstva uloze u jos jednog igraca na 3 ili 4 kako bi zamenili Nou koji je iznudjeno resenje.

U tom slucaju njima ce posao na 2 zavrsiti i neki sljaker mnogo manjeg renomea od Dorsija, a koji ce pritom biti zadovoljan tom ulogom.

Na sve to imaju i podmladak u vidu Madara (ako ostane) i Hazera.

Nema zime za Fener, imaju oni bolesno jak sastav koji je Itudis sjajno skockao.

 

Sa druge strane, potreba za igracem kao sto je Dorsi je uvek velika.

Ovako na prvu, Makabi i Olimpijakos mi deluju kao dva tima koji bi se najpre raspitali za njegove usluge, tu je jos i Efes koji ce na leto u restrukturaciju, zatim Partizan, Barsa i Zvezda koji imaju tek po jednog (ili nijednog) elitnog, a cistog, beka sutera.

Mogli bi tu da se zainteresuju i Virtus, Baskonija ili Bajern, medjutim pitanje je koliko mogu da se isprse, realno je da ne mogu ili ne zele da finansijski dobace do nivoa ovih gorepomenutih kad je u pitanju Dorsi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evans moze isto lako ispasti proslogodisnji Darius Thompson ako zavrsi u pogresnoj ekipi. Dace za njega (zasluzeno) neko velike pare al pitanje je oce li imati tamo prostora da radi sto i u Kaunasu. Npr Milano je jedan od favorita za njega a naci ce se nacin ka sto ga vazda nadju da nesto zaebu tamo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Videćemo, Evans ima veći uzorak odličnih igara i deluje mi kao baš stabilna glava i da će kao odličan šuter iz driblinga (što Thompson ipak nije) moći da se snađe i u nešto manjoj ulozi. Što se Thompsona tiče, ja još uvek mislim da je super igrač i bio bih srećan kad bi KKCZ mogla nekako do njega, doduše ne po ovoj ceni po kojoj ga plaća Efes. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iz Efesa su mislili da rekreiraju situaciju sa Micicem sa Thompsonom al je problem sto je to jbg situacija 1 u milion, nije to tek tako lako. Plus su njih dvojica (Vasa i Shane) bili i individualno komplementarni i mogli da naizmjenicno se redjaju ko ce sta kad da igra a ko ce off ball da igra, zavisno od matchupa. Can je na kraju pogresnog igraca doveo sa sobom iz TT, potrebniji im je bio Grant da igra sa Larkinom kojeg je trebalo okruziti ovim 3&D igracima. Vise Bryanta I Buboa a manje ovih ball stoppera kao sto su Clyburn. Tih 2.5m sto su dali Thompsonu je trebalo dati na neke visoke igrace koji se uklapaju sa Shaneom. A oni doveli Thompsona da coskari za te pare i jos ballhandlera da najopasnijem igracu uzimaju loptu iz ruku. Clyburn je isto dio problema jer je tip umislio da je sad neki elitni iso scorer iako je poceo karijeru kao defanzivac koji je usput naucio da sutira i bude faktor napadacki. A sad da ti uzima loptu Shaneu i igra neke izolacije nije bas najoptimalnije.

 

 

Uz svo postovanje tipovi kao sto su Jones, Zizic, Daum, Willis, Holatz su mediokriteti i nijesu taj lvl na kojem je Efes bio zadnjih godina, al je razumljivo da si morao tu da se krpis kad se ispruzio za Dariusa toliko. Zato im je i sezona ovakva, Oturua moraju zadrzat, ovo ostalo sve maknut od visokih ukljucujuci i Pleisa. Sve u svemu cudno ljeto za njih a tek ce biti ovo naredno zanimljivo sto ce dalje.

Edited by MrTwister
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne bih ja sve njih u istu grupu klasifikovao. Jones je ok igrač, impresivan atleta kome treba malo privikavanja na EL. Za Willisa sam mislio da je bolji igrač a on samo pripaljuje trojke, Daum je jeftin i doveden kao zakrpa dok im je ceo frontcourt bio povređen, a za Hollatza se slažem, tužno je stanje evropske košarke ako se on tretira kao neki talenat, maksimum mu je da bude u rotaciji Albe do 10-15 minuta. Žižić je pak jedno od najvećih razočaranja, kao da je ostario 10 godina preko noći, i u Virtusu je očajan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Top potez, a nekako i očekivano. Olimpijakos je uvek i bio neki Žalgiris na steroidima po stilu igre, a od njih su i ranije uzimali igrače. Evans može i sa Walkupom u petorku, a i da bude primarni plejmejker.

 

Inače, Makabi i Valensija igraju sutra, dan ranije nego što je uobičajeno za EL termine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Demantovao je Oly ovo oko Evansa isto tako turci plasiraju vest da Fener zeli Larkina kojem istice ugovor na kraju sezone također se navodi da se u 7 mesecu bira novi predsednik SD Fenerbahcea i da zele pojacati budzet u kosarkasku sekciju ocigledno nas ceka vrelo leto na transfer pijaci kao i uvek ovi bogati ce prvo da pograbe sve sto valja 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce Dubai dovesti barem 2-3 kapitalca iz Evrolige mozda jos neke koji su neke bek ap varijante iz Evrolige i neke najkvalitetnije igrace iz Evrokupa i slicno a ostatak sa jos par nosioca igre iz El nadograditi one tamo sezone kada budu igrali Evroligu. Nesto slicno kao sto je Partizan uradio dolaskom Zeljka u Evrokupu s tim da ocekujem da naredne sezone Dubai ima znacajno veci budzet nego li Partizana sada a kamoli tada. Tipujem da nece odma da sunu sav novac jer tako ipak guraju prst u oko klubovima poput Reala koji su vlasnici vec ce nesto poput Janakopulosa slicno da povecavaju i kroz par godina ocekujem da budu tu u top4 budzeta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Čvarkov said:

Ako budu želeli, Dubai će biti top1 budžet.

 

Mislim da nece i da postoji neki interni dogovor jer sigurno nisu visedecenijski vlasnici glasali da udje Dubai a da oni dodju sunu 50 miliona na plate i da niko ne moze da im prismrdi. Ubedjen sam da se u dogovoru to sve koliko ce im biti dozvoljeno da ulazu, pogotovo u prve dve sezone recimo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...