Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

34 minutes ago, alokin said:

Da je ostao u Partizanu sada bi bio startni plej sigurno, treća godina sa Željkom i uigranost sa timom, ovako Partizan doveo Jaramza koji na početku sezone em ne igra em je loš. Tako da mislim da je ostao bila bi win win situacija i za njega i za Partizan. Ovako u Feneru čini mi se da nije u prvom planu, danas tek ušao pred kraj druge četvrtine ili na početku treće koliko sam mogao da ispratim preko rezultata 

Očito nisi upućen

Madar je hteo da odradi ugovor do kraja sa Željkom treću godinu kako je i dogovoreno

Edited by Alexandar
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uz sve muke u realizaciji i sutu, meni je Kalinina partija bila sasvim korektna. Pre svega mislim na deo kada je u trecoj cetvrtini napadao close out prodorom i podelio vise odlicnih pasova. Vrlo je iskaznjavao nacin na koji ga je Partizan branio, doneo lake poene i ponistio ideju protivnika.

Ofc, pitanje je da li cemo ikad vide videti turbo Kalinu, ali glava je tu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Pa nesrecna okolnost nas delila od skora 2-1, sto bi bilo ok.

Veruj malo vise procesu i najboljem treneru Evrope.

 

Imaš Vasu,Larkina i Klajburna i ne udjes u plej of Eurolige, a najbolji si trener u Europi?

Jeste medju boljima,ali sigurno nije najbolji.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Barsa je bas ozbiljan tim, jako lepu kosarku igraju. Imaju i defanzivno i ofanzivno veliki potencijal. Doprineo je i Partizan losom odbranom, ali Barsi je lopta isla jako dobro u napadu, vidim da su sutnuli preko 30 trojki, a utisak mi je da je jedno 90% njih bilo otvoreno. Mogli bi se lako desiti da idu do trofeja bas ove sezone kada su otisli Saras i Mirotic.
 

I dalje mi nije jasno zasto je Partizan pustio Papetrua, a onda mu cak i nije doveo pravu zamenu. I Ponitka i Naneli su vise 2 nego 3, oni nemaju sanse protiv igraca poput Kalinica koji veceras statisticki nije odigrao nista posebno, cak je i promasivao neke zicere, ali je konstantno pravio prednost sa niskog posta i povratnim loptama unistavao odbranu Partizana.

Link to comment
Share on other sites

Partizan igra sa Andjusicem i Trifunovicem koji po kvalitetu pripadaju nekom Borcu iz Cacka. Mnogo je to zajebano kad konstantno ili u napadu ili u odbrani imas cetiri igraca na spram protivnickih pet. Kad se na to doda i Jamaraz koji uopste nije fit za ovaj Partizanov roster, i koji iz godine u godinu sve gore izgleda, to je prilican balast i nesrazmerno u odnosu na prvu petorku. Tu je jelte i Balsa, takodje tanucan igrac, ali opet za razliku od ovih, nije apsolutna stetocina.

 

To vrlo cesto jebe i Zvezdu, s tim da mislim da mi imamo manje takvih specijalaca ili da bar manje igraju.

 

Trifunovic decko vec tri godine ne moze da nauci da pogodi trojku kad je sam. Andjusic preglup kosarkas, danas uzima neku dugu dvojku preko ruke, iako pre toga nije otvorenu trojku pogodio. Suter? Bukvalno od takvih igraca da osedis.  

 

Kaminski mi je isto nikakav fit na ovaj roster. Mrtvi belac koji moze da bude koristan ako ga ide sut, a naravno da porciju suteva nema od koga da stigne da uzme. Svakako fali jedna petica. Dozier je vrhic igrac, bice bolji kako sezona bude odmicala. Avramovicu treba dati vecu ulogu, decko igra kao na baterije, pa tamo u januaru procackati oko pleja, ako bude potrebe, ali centar je pod moranje. Smailagic uzasan u defanzivnom skoku, i u odbrani generalno pedalj nije napredovao, iako on zna u napadu da odigra. 

 

Barsa korektna ekipica, videlo se da nema sanse Partizan da okrene. Kalinic u autu, ume on da podeli pas, ima IQ, ali je slabiji u odbrani nego ranije, plus daleko vise kamenjari. Jabari deluje kao matorac koji je s klincima dosao na basket, Vili nista specijalno, i onda dobar u finisu. Laprovitola je jebiga prebrz za Partizanovu spoljnu liniju. 

Link to comment
Share on other sites

Ocekivao sam dva laka poraza Barse u Pireju i Beogradu, ljudi dobise obe utakmice, veceras skoro pa rutinski. Igraju stvarno dobru kosarku i to uz mizeran doprinos skupo placenih Dzonija i Davidovca Brizuele i Pare. Karles Marko za sad radi odlican posao :default_coffee:

 

Zanimljivo da Kaminski jos nije ispalio nijednu trojku u El. 

Link to comment
Share on other sites

Partizan Barsa zanimljivo za neutralne. Ni jedni ni drugi nisu briljirali u odbrani, ali Partizan pogotovo. Da Silva se vratio na utisak iz Albe, vrlo vrlo dobar igrač, a Barsa je ekipa za gledati.

 

Armani sa stilom igre koji fura će biti noćna mora za sve. Jednostavno teraju te da ih dobiješ 1-1, visoka postava sa velikim IQ i uvek je neku u mis meču. Oli bez prave pretnje spolja nije imao šanse pogotovo nakon isključenja Kenana koji je bar odmorio za četvrtak. Ako misle da napadnu EL treba im pouzdana trpačka opcija spolja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam napisao odmah čim sam odgledao prvu njihovu utakmicu da je ovaj sastav Partizana dosta slabiji od prošlogodišnjeg. I kolega @uini mi je  s pravom skrenuo pažnju da je prerano za neke krucijalne zaključke. Ali gledajući ih dalje i dalje smatram da to nije to. Ovaj tim ima jako puno manjkavosti šta ne znači da se nekom vrhunskom doselekcijom ne mogu stvari drastično promeniti. Zasad ja ne vidim da mogu ponoviti lanjsku sezonu. Kaminski je bezveze igrač kojega sam se ja kao veliki navijač Sunsa dobrano nagledao. Meni se osobno ni Dozier ne sviđa pretjerano i smatram da je downgrade u odnosu na Exuma za kojeg smatram da im je najveći gubitak u rosteru. Za Jaramaza i Anđušu ne bih trošio reći. U Trifketu čak i vidim neki potencijal ali zašto ne isporučuje redovno ne znam u čemu je problem. Možda glava. Još ako na sve to dovedu Rossa tek ima Željko da bude ljubičast. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad ekipe za koje navijam ne mogu da uhvate defanzivni skok, moj pritisak tezi 250/150, a trenutno svi Srbi koji gledaju Evroligu osim Devila imaju cast da dozive to. Kako i ko sklopi takve ekipe meni nije jasno.

 

Kod Partizana ocekujem doselekciju, ovo je dosta lose, moze biti bolje, ali je pitanje koliko, manje vise predvideli smo ovo i pre prve EL tekme.

 

Od drugih stvari koje smo (sam) predvideli iako je rani i dalje naravno:

- raspad PAO ide po planu

- znatno losija sezona Efesa

- Asvel i Alba najgori u EL

- Valensija moze biti vrlo zanimljiva

- Baskonija zanimljiva ali slaba ekipa, Maniona su neki hvalili, iskreno i tada sam rekao da od tog lika nema apsolutno nista. Sedekersis mi se izuzetno svidja, mnogo koristan igrac.

- Real najjompletnija ekipa

- Fener ima kvalitet i dubinu, videcemo za sta je to dovoljno

- Zvezda ce imati puno ups i downs dok se ne uigra

- Juancho je bezveze igrac koji nije odigrao 10 ozbiljnih tekmi u zivotu

 

od stvari koje nismo (nisam) predvideo za sada bih izdvojio:

 

- Barsu bolju od ocekivane

- Mirotica koji vodi Armani i igra pobednicku kosarku. Iako je uziorak bas mali, deluje da to moze biti dobro na duze staze jer oni sa povredama i bez doprinosa nekih bitnih likova izgledaju dobro.

- Monako je startovao bas lose, ali Loyd i Kemba je veliki izostanak cak i za njih. 

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Meni Barsa nije iznenađenje jer su oni ostali bez Mirotića, ali su doveli Ernangomeza koji će im doneti mnogo, a sa druge strane mislim da je odlazak Šarasa čist ćar. Dakle ostalo je jezgro jako dobre ekipe na šta su doveli mlade španske igrače koji mogu biti više nego korisni.

Ko god da je došao za trenera to bi delovalo pozitivno na ekipu, a naučio sam tokom godina da ne potcenjujem španske trenere koji se Kale u njihovim nižim ligama. 

Konkretno Grimau je trenirao niže ligaša iz Barselone, učio klince košarci i usavršavao se, sigurno je klub imao neku ideju sa njim pogotovo kad se setim kakav tip igrača je bio

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bodo said:

Ja sam napisao odmah čim sam odgledao prvu njihovu utakmicu da je ovaj sastav Partizana dosta slabiji od prošlogodišnjeg. I kolega @uini mi je  s pravom skrenuo pažnju da je prerano za neke krucijalne zaključke. Ali gledajući ih dalje i dalje smatram da to nije to. Ovaj tim ima jako puno manjkavosti šta ne znači da se nekom vrhunskom doselekcijom ne mogu stvari drastično promeniti. Zasad ja ne vidim da mogu ponoviti lanjsku sezonu. Kaminski je bezveze igrač kojega sam se ja kao veliki navijač Sunsa dobrano nagledao. Meni se osobno ni Dozier ne sviđa pretjerano i smatram da je downgrade u odnosu na Exuma za kojeg smatram da im je najveći gubitak u rosteru. Za Jaramaza i Anđušu ne bih trošio reći. U Trifketu čak i vidim neki potencijal ali zašto ne isporučuje redovno ne znam u čemu je problem. Možda glava. Još ako na sve to dovedu Rossa tek ima Željko da bude ljubičast. 

 

pored validnog uzorka, treba razlikovati i "igrač nije po mom ukusu" od "ovaj igrač nije dobar"

dozier ti se ne sviđa ali sam za njega siguran da će imati sličan uticaj exumovom iako na drugačije načine

 

kaminsky je već drugačiji problem, visoki koji su liability u odbrani moraju izvrsno da isporučuju u napadu.

tebi je sigurno dodatni teret relativno visok pik sa kojeg ste ga birali i slično. ipak, razlika u kvalitetu evrope i nba može da dovede do nekog idealnog scenarija u kojem frenk isporučuje

 

on je meni potpuno neomiljen tip igrača, da se razumemo

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, berti said:

Oly otvara sezonu sa 1:2, a nekako deluju najkompletnije, uz Real. Bice ovo turbulentna sezona za sve ekipe.

Oly ima ogroman kvalitet , igru , ali i očiglednu manu , a to je nedostatak kvalitetne napadačke opcije spolja i to su počeli svi masovno da eksploatišu, pogotovo sad kad nema Slukasa, a Gos je povređen 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

KKP izgleda sa svim dobro s obzirom da pojačanja maltene i nemaju neki uticaj na igru a Panter nije u top formi. Biće to bolje vremenom ali će sigurno usljediti i doselekcija, vjerovatno iz NBA. Na centru najviše škripi, Lessort je bio u MVP konkurenciji cijele sezone dok Kaminski maltene i nema neki uticaj nakon 3 kola.

 

PAO najveće razočarenje do sad. Biće oni bolji ali ih ne vidim kao kandidate za titulu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

pored validnog uzorka, treba razlikovati i "igrač nije po mom ukusu" od "ovaj igrač nije dobar"

dozier ti se ne sviđa ali sam za njega siguran da će imati sličan uticaj exumovom iako na drugačije načine

 

kaminsky je već drugačiji problem, visoki koji su liability u odbrani moraju izvrsno da isporučuju u napadu.

tebi je sigurno dodatni teret relativno visok pik sa kojeg ste ga birali i slično. ipak, razlika u kvalitetu evrope i nba može da dovede do nekog idealnog scenarija u kojem frenk isporučuje

 

on je meni potpuno neomiljen tip igrača, da se razumemo

Ja sam recimo fan Doužera , on je i sinoć na dve dobre timske odbrane i na svoju bolju koncentraciju da ne pravi faulove bio da okrene utakmicu ili je bar napravi neizvesnijom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Oly ima ogroman kvalitet , igru , ali i očiglednu manu , a to je nedostatak kvalitetne napadačke opcije spolja i to su počeli svi masovno da eksploatišu, pogotovo sad kad nema Slukasa, a Gos je povređen 

Plus je sinoc ona budala dobila ocas posla dve tehnicke. Mekkisik i dalje povredjen?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, uini said:

 

pored validnog uzorka, treba razlikovati i "igrač nije po mom ukusu" od "ovaj igrač nije dobar"

dozier ti se ne sviđa ali sam za njega siguran da će imati sličan uticaj exumovom iako na drugačije načine

 

kaminsky je već drugačiji problem, visoki koji su liability u odbrani moraju izvrsno da isporučuju u napadu.

tebi je sigurno dodatni teret relativno visok pik sa kojeg ste ga birali i slično. ipak, razlika u kvalitetu evrope i nba može da dovede do nekog idealnog scenarija u kojem frenk isporučuje

 

on je meni potpuno neomiljen tip igrača, da se razumemo

Mala ispravka. Nismo ga mi birali nego Charlotte. Za Doziera se slažem. To šta on nije my cup of tea ne implicira da neće imati dobru sezonu u Partizanu. A ja sam na neki svoj način bio fan Exuma. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Barsa je baš rutinski dobila, vodili su celu utakmicu i kad god je KKP prilazio imali su lagano rešenje, bez bilo kakve panike. Laprovitola je sjajan igrač za evropsku košarku, neki light Navarro, ima jako brz izbačaj i vrlo dobar dribling. KKP je morao njega da napada u odbrani više. Čak je i Parker izgledao dobro, bio prisutan u zaštiti obruča i uhvatio čak 11 skokova (5 ofanzivnih) za manje od 20 minuta. Punter nije u nekoj formi, pogodiće neki lud šut uvek ali dobro je izolovan i nateran da kroz divljinu traži svoju igru. To je osnovni problem za KKP jer iako su Nunnally pa i Dozier dobri igrači, oni nisu lideri niti igrači preokreta već likovi koji će dići razliku sa 10 na 20. Dozier nema go to potez, solidan je all round ali za sada se ne ističe i izveo je svega 5 bacanja na 3 meča, za atletu to je jako malo. Tu je Exum bio jebiga dosta zajeban i visio je dosta na bacanjima. Ja znam da Anđušić mnoge nervira, pa i mene, čak i kad navijam protiv njega, ali on nije igrač za Borac nego je igrač ranga Dobrića npr, samo jebiga specijalizovan za druge strani i mekan je dosta. Trifunović je antitalenat jedini tu i što pre bi morao da prihvati neku Stefan Lazarević ulogu jer mi deluje da ima previše visoko mišljenje o svojim napadačkim mogućnostima koje su jako skromne. Aleksa se tu javlja kao džoker i veoma važan igrač ali ja mislim da sa većom minutažom od 15-20 minuta on postaje kontraproduktivan, gubi oštricu koju ima i ulazi u neke egzibicije koje ne mogu da prođu na ovom nivou u kontinuitetu. U svakom slučaju, dobar posao Grimaua za sada - Efes kući, Oli i KKP u gostima - jako težak raspored a za sada perfektno odrađen. Pomenuo bih još Satoranskog koji je na 4 poena imao indeks 19 (10 skokova, 6 asistencija, 0 izgubljenih), mnogo dobrog je uradio za ekipu bez ikakvog forsiranja.

 

Milano treba da raduje konačno jedna dobra partija Pangosa, kao leba im je falila produkcija bekova. Kao što fali Olimpijakosu, posebno u odsustvu Gossa. Brazdeikis je dosta glup igrač i nekako njegova "rešenja" štrče i odvijaju se van bilo kakvog timskog konteksta. To je bilo ok u ekipi kojoj hronično fali napadačkog talenta kao što je bio Žalgiris pa možeš da mu daš koji šut više da izdivlja, u Olimpijakosu nekako ružno i nakalemljeno izgleda. 

 

Baskonija kao i prošle sezone ima izuzetno malu marginu greške (za razliku od Valensije npr koja ima mnogo dublji roster) i oni ne mogu da nadoknade Howardovu hladno fazu jer nema ko. 

 

Za PAO je još rano da se nešto ocenjuje ali čeka ih mnogo posla i dosta tužno je izgledalo kad im se kao osnovna opcija iskristalisalo Lessortovo igranje 1 na 1. Good luck with that.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...