Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Napisao sam to i na KKCZV temi, situacija u kojoj dovedeš par pojačanja ispod koša a Mitrović ti je i dalje alfa i omega svega je ozbiljno zabrinjavajuća

 

Drugo, na 5 razlike sa tajma auta 5 min do kraja, Teo baca neku užasnu dugu dvojku, pa kasni u odbrani, ok igrao je vrlo dobro sinoć, ali ta njegova iskakanja iz šablona i isključivanje iz utakmice (koja je oduvek imao) sve teže mogu da se kontrolišu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dzep said:

na 5 razlike sa tajma auta 5 min do kraja, Teo baca neku užasnu dugu dvojku, pa kasni u odbrani.

Svi su to primetili, ali niko ne spominje, da je ipak tako nesto uradio neko drugi, bio bi razapet.

 

Link to comment
Share on other sites

Monaco - Virtus je samo jos jedna u nizu sprdnji od meceva u ovakvom formatu EL. Neko ko bi samo pogledao rezultat bi mogao da kaze "Virtus je odigrao odlicno", ali ako se malo udubimo u statistiku, mozemo zakljuciti sledece:

 

1. Monaco je sutirao samo 17/42 za 2 i samo 4/22 za tri poena, dok je Virtus pogodio cak 16 trojki iz 31 pokusaja.

 

2. Ono sto je bitnije, Monaco je imao bednih 13/25 sa linije slobodnih bacanja, od cega James 4/9 i Motiejunas 1/5

 

Dakle, jasno se vidi da domacin nije imao nikakvu volju da se uopste pojavi na ovoj utakmici. Jer, u redu je gubiti 10 ili 15 razlike, ali to ne znaci da treba dici ruke, pa se tih 15 razlike pretvori u 25, a pricamo o slabijoj ekipi koja vodi protiv jace.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dzep said:

Napisao sam to i na KKCZV temi, situacija u kojoj dovedeš par pojačanja ispod koša a Mitrović ti je i dalje alfa i omega svega je ozbiljno zabrinjavajuća

 

Drugo, na 5 razlike sa tajma auta 5 min do kraja, Teo baca neku užasnu dugu dvojku, pa kasni u odbrani, ok igrao je vrlo dobro sinoć, ali ta njegova iskakanja iz šablona i isključivanje iz utakmice (koja je oduvek imao) sve teže mogu da se kontrolišu

Kao što se vidi i u vašem slučaju teško je naći pravu peticu, a bogami i četvorku i onda imaš situaciju da se jure neke varijante sa komplementarnim veštinama. 

Bolombaj je sinoć bio na momente dobar, a Tobi je od povratka sa svetskog očajan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Kao što se vidi i u vašem slučaju teško je naći pravu peticu, a bogami i četvorku i onda imaš situaciju da se jure neke varijante sa komplementarnim veštinama. 

Bolombaj je sinoć bio na momente dobar, a Tobi je od povratka sa svetskog očajan.

 

Apsolutno, deficit visokih je očigledan, ali ok, dovodiš Tobija, čemu onda Bolomboj? I zašto dovodiš Tobija, da bude zamena? Šta ti treba od centara, rol igra, zaštita obruča, skok, sve to? Ili pop igra, šut, pas igra? Ja ne shvatam Czv plan, apsolutno isto kao što ne shvatam kako ovi moji nisu doveli specifično defanzivnu četvorku/peticu poput recimo Monekea, al dobro, šta ja znam, nisam ja trener...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

kako mislis? dva potpuno razlicita & kompatibilna igraca.

 

Zaboravio sam i Simonovića... niko od njih ne može na 4, imaš i Mitra koji ne može na 4, a da ne pominjem davno zaboravljenog Kuzmića, znači sve same petice, kako svima dati minute i kako da svi imaju kontinuitet,pitam ja tebe moj brate uini... ja stvarno ne vidim plan, isto kao na pleju, daj tea shabaza jaga, daj sve - ok shabaz može na dva, ali opet, gde je jedna četvorka i gde je neki Lojdolik/Bili Beron tip igrača, takav bi vam lego ko budali šamar (Šabaz to nije)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Овогодишња ЕЛ слабија од прошлогодишње,Турци у каналу,склепане екипе,Оли слабији него прошле,Барса такође за нијансу слабија,Макаби би био на нивоу од претходне сезоне,Партизан са врхунском одбраном и солидним шутем може доста,Жалгирис сигуран у 8,не знам за топ 6,Бајерн и Валенсија бољи ,треба да се уиграју још,посебно Бајерн.Цзв борба за топ 10,Реал но1,Пао врв у топ 8...

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dzep said:

 

Apsolutno, deficit visokih je očigledan, ali ok, dovodiš Tobija, čemu onda Bolomboj? I zašto dovodiš Tobija, da bude zamena? Šta ti treba od centara, rol igra, zaštita obruča, skok, sve to? Ili pop igra, šut, pas igra? Ja ne shvatam Czv plan, apsolutno isto kao što ne shvatam kako ovi moji nisu doveli specifično defanzivnu četvorku/peticu poput recimo Monekea, al dobro, šta ja znam, nisam ja trener...

Bolombaj je OK koncepcijski jer je različit igrač od Tobija i Mitra, njih trojica su kompatibilni. Problem je Simonović odnosno Tobi, tu imamo preklapanje, moglo je bez jednog od njih i definitivno treba dobar PF kojih isto nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dzep said:

 

Zaboravio sam i Simonovića... niko od njih ne može na 4, imaš i Mitra koji ne može na 4, a da ne pominjem davno zaboravljenog Kuzmića, znači sve same petice, kako svima dati minute i kako da svi imaju kontinuitet,pitam ja tebe moj brate uini... ja stvarno ne vidim plan, isto kao na pleju, daj tea shabaza jaga, daj sve - ok shabaz može na dva, ali opet, gde je jedna četvorka i gde je neki Lojdolik/Bili Beron tip igrača, takav bi vam lego ko budali šamar (Šabaz to nije)

 

ne moraju svi da imaju minute na centru; niti je u pitanju time share, niti je centarska pozicija dobrotvorna ustanova

 

u svakom slucaju, ne razumem dilemu tobey - bolomboy, nevezano za to da li imamo dva ili pet centara

..

za naper-teo nemam komentara

valjda je jasno da je to nas competitive advantage u odnosu na druge el ekipe

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Kao što se vidi i u vašem slučaju teško je naći pravu peticu, a bogami i četvorku i onda imaš situaciju da se jure neke varijante sa komplementarnim veštinama. 

Bolombaj je sinoć bio na momente dobar, a Tobi je od povratka sa svetskog očajan.

 

Tobi je karijerno ocajan, mek igrac koji ofanzivni ucinak bazira na sutu za 3 i asistiranim poenima na obrucu, najbesmisleniji tip igraca u danasnjoj kosarci, a sve je vise takvih visokih.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Romantik said:

 

Tobi je karijerno ocajan, mek igrac koji ofanzivni ucinak bazira na sutu za 3 i asistiranim poenima na obrucu, najbesmisleniji tip igraca u danasnjoj kosarci, a sve je vise takvih visokih.

U evropskoj košarci su popularni i imaju upotrebnu vrednost počev od Plajsa , preko Šanlija, papajanisa, Tobija.

E sad, konkretno Tobi nije mek i pravi vrhunske blokove, biće on koristan i više od toga.

 

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:


Tezak udarac za Fener.

Baš težak, skroz bi oni druga ekipa bili sa njim i Netom

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...