Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Uini Pošten čovek u 10:15 ide da spava a mene ćerka, ničim izazvano, iscima da vozim nju i drugare na aerodrom da čekaju košarkaše. I ja tu lupim šakom o sto i kažem ima da slušaš oca, kasno je, ideš ujutru u školu, čekaj da uzmem novčanik i ključeve. 

 

I bilo lepo na aerodromu. Prelepa atmosfera. Dosta emotivno. Aleksa najveće ovacije. Klinke najviše jurile Bogdana. Ova moja da pogine ili da se slika sa mlađim Jovićem :classic_dry: Svi odoše u buseve jedino Vanja i MIlutinov uz stepenice gore do parkinga, čekali ih kolima. Masa za njima, navijanje, ludilo. Pijani Sergej Trifunović koji pokušava da nabode parking automat i plati parking, ne uspeva, ljudi mu pomažu :lol_2:

 

Darko Plavšić izašao, brat se sprema za NFL ima jedno 120 kila. Opaka faca, i njemu ovacije. Ma svima. Jedino ne videh Guduru nigde. 

 

Highlight večeri, čekaju se igrači, iz carinskog prostora izlaze ljudi koji su doputovali drugim letovima, kako se otvore ona vrata i neko izađe, krenu ovacije i masa rendom nepoznatim ljudima skandira MVP MVP :lol_2:

  • Like 11
  • Love 4
  • Ha-ha 22
Link to comment
Share on other sites



 

19 minutes ago, NMX said:

.. Ova moja da pogine ili da se slika sa mlađim Jovićem dry.png 
...

 

Zna ćera :heart:
Mali Jović je klasični "ortak iz razreda" fazon [emoji846]

Sent from my phone using their app

 

 

Edited by fancy
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, NMX said:

Uini Pošten čovek u 10:15 ide da spava a mene ćerka, ničim izazvano, iscima da vozim nju i drugare na aerodrom da čekaju košarkaše. I ja tu lupim šakom o sto i kažem ima da slušaš oca, kasno je, ideš ujutru u školu, čekaj da uzmem novčanik i ključeve. 

 

I bilo lepo na aerodromu. Prelepa atmosfera. Dosta emotivno. Aleksa najveće ovacije. Klinke najviše jurile Bogdana. Ova moja da pogine ili da se slika sa mlađim Jovićem :classic_dry: Svi odoše u buseve jedino Vanja i MIlutinov uz stepenice gore do parkinga, čekali ih kolima. Masa za njima, navijanje, ludilo. Pijani Sergej Trifunović koji pokušava da nabode parking automat i plati parking, ne uspeva, ljudi mu pomažu :lol_2:

 

Darko Plavšić izašao, brat se sprema za NFL ima jedno 120 kila. Opaka faca, i njemu ovacije. Ma svima. Jedino ne videh Guduru nigde. 

 

Highlight večeri, čekaju se igrači, iz carinskog prostora izlaze ljudi koji su doputovali drugim letovima, kako se otvore ona vrata i neko izađe, krenu ovacije i masa rendom nepoznatim ljudima skandira MVP MVP :lol_2:

 

Da li si uživao u novoj ceni parkinga na aerodromu? 400 rsd započeti sat, kao na Menhetnu da si parkirao.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Da li si uživao u novoj ceni parkinga na aerodromu? 400 rsd započeti sat, kao na Menhetnu da si parkirao.

 

Nažalost, čari novog parkinga sam spoznao pre par nedelja. Na teži način, jelte... :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Quote

Tokom povratničkog leta iz Manile za Beograd, dugogodišnji reprezentativac Srbije nam je u neobaveznom razgovoru rekao da je atmosfera bila kao nikada pre, da nešto slično nikada nije iskusio i da bi do kraja profesionalne karijere na ovaj način provodio leto.

 

To zajedništvo, druženje, hemija, celokupna atmosfera u timu… to je nešto neprocenjivo i jedan je od najvećih razloga nestvarnog uspeha Srbije na Mundobasketu.

 

❤️

  • Like 5
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Naslov vicešampiona sveta je više od bilo kakvih očekivanja, posebno ako bacimo pogled unazad i koliko smo godina bez seniorske medalje. Zato čestitke nacionalnom timu za sve ono što je pregurao na SP, uključujući sve probleme, koji su započeli i pre zvaničnog okupljanja. A zašto nije moglo i zlato, pa izgubili smo od kompaktnijeg tima u ovom trenutku. Razloge bi trebalo tražiti i u kompoziciji ekipe. Imali smo dovoljno kvalitetnih bekova, ali ne i visokih igrača. U dubini samo Nikola Milutinov i lažne „četvorke“ i „petice“ poput Filipa Petruševa. Protiv onakvog sastava Nemačke, ne ide. Kada se tome doda sudijski kriterijum, srebro je veliko kao kuća", rekao je Željko Lukajić za "SportKlub" i nastavio:

Ja ne znam sta su ove budaletine poput Lukajica i Grbovica gledale u finalu. Petrusev je odigrao veoma dobru utakmicu u oba smera, i da nije bilo njega uz  Avramovica ne bi napravili onaj povratak. Petrusev nas je odrzavao tako da nismo skroz potonuli a onda je Avramovic preuzo stvar u svoje ruke. Petrusev mora fizicki malo da ojaca ali uopste nije bio inferioran u odnosu na nemacke visoke igrace u finalu.

Edited by Miki8
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NMX said:

Uini Pošten čovek u 10:15 ide da spava a mene ćerka, ničim izazvano, iscima da vozim nju i drugare na aerodrom da čekaju košarkaše. I ja tu lupim šakom o sto i kažem ima da slušaš oca, kasno je, ideš ujutru u školu, čekaj da uzmem novčanik i ključeve. 

 

I bilo lepo na aerodromu. Prelepa atmosfera. Dosta emotivno. Aleksa najveće ovacije. Klinke najviše jurile Bogdana. Ova moja da pogine ili da se slika sa mlađim Jovićem :classic_dry: Svi odoše u buseve jedino Vanja i MIlutinov uz stepenice gore do parkinga, čekali ih kolima. Masa za njima, navijanje, ludilo. Pijani Sergej Trifunović koji pokušava da nabode parking automat i plati parking, ne uspeva, ljudi mu pomažu :lol_2:

 

Darko Plavšić izašao, brat se sprema za NFL ima jedno 120 kila. Opaka faca, i njemu ovacije. Ma svima. Jedino ne videh Guduru nigde. 

 

Highlight večeri, čekaju se igrači, iz carinskog prostora izlaze ljudi koji su doputovali drugim letovima, kako se otvore ona vrata i neko izađe, krenu ovacije i masa rendom nepoznatim ljudima skandira MVP MVP :lol_2:

Dobra komedija se od ovog moze napraviti. 🤣

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Miki8 said:

Ja ne znam sta su ove budaletine poput Lukajica i Grbovica gledale u finalu. Petrusev je odigrao veoma dobru utakmicu u oba smera, i da nije bilo njega uz  Avramovica ne bi napravili onaj povratak. Petrusev nas je odrzavao tako da nismo skroz potonuli a onda je Avramovic preuzo stvar u svoje ruke. Petrusev mora fizicki malo da ojaca ali uopste nije bio inferioran u odnosu na nemacke visoke igrace u finalu.

 

Tbh, Filip je pokazao mnogo veću čvrstinu nego što sam ja očekivala od njega u ovom finalu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Onaj potez kad je Petrušev fluidno obrnuo Vojtmana ili Tajsa rolingom (ne sećam se sad) u jednoj kretnji i prikucao ne može da izvede jedno 95% evropskih centara.

Petrušev ima mnogo skila i potencijala (topla voda), verujem da mu je, kao i N. Joviću, ovo prvenstvo dosta značilo na mentalnom planu.

 

Nadam se samo da u Filadelfiji nemaju nameru da od njega prave centra koji služi samo za ispaljivanje trojki.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Quote

Nekadašnji NBA as i reprezentativac Srbije Darko Miličić prokomentarisao je uspeh Orlova u Manili i osvajanje srebrne medalje.

Miličić je, kao i uvek, bio otvoren i za početak je čestitao celoj ekipi Svetislava Pešića na uspehu.

“Ako sam uopšte dostojan ovih momaka da o njima komentarišem, rekao bih da su mene oduševili, svako od njih ponaosob. Nikoga ne bih izdvajao, jer su podvig napravili zajedno. Pregrmeli su užasnu povredu malog Simanića, momka koji je ostao bez bubrega i jako emotivno su to sve doživeli. Drugi peh nas je zadesio u finalu, kada Dobrić nije mogao da igra, a bio je sjajan tokom celog prvenstva. Prošli su kroz razna iskušenja i probleme, držali se timski i zajedno i izdržali do poslednje utakmice. Iako su bili emotivno uzdrmani zbog saigrača, uspeli su da se vrate i što se mene tiče, skidam im kapu! Sjajni borci, imaju srce kao Srbija”, počeo je on za Informer.

 

Uprkos tome što nije bilo nekih ključnih igrača na Mundobasketu, to se u igri Srbije nije ni primetilo.

“Ove momke koji su igrali na Mundobasketu nije poremetilo ni otkazivanje drugih reprezentativaca. Neki nisu hteli da dolaze iz opravdanih, a neki, i to treba reći, iz neopravdanih razloga. I ja sam imao neopravdane izostanke i ne bih previše da to komentarišem i ulazim u detalje. Ali, ovu ekipu iz Manile ni to nije poremetilo. Bez obzira što je reč o nekim jako bitnim igračima, koji su iz ovih ili onih razloga odlučili da ne igraju. Veliki je ovo podvig i za mene, oni nisu srebrni već zlatni. I to jaka zlatna priča”.

Sve pohvale je Miličić uputio na adresu selektora Pešića koji je bio dosta kritikovan u javnosti u poslednje vreme.

“Kritičari i laprdavci su svašta pričali za Pešića. Te, ovakav je, onakav je, pregazilo ga vreme… Znate već i sami. Svima je zapušio usta! On je pozvan da bude selektor, nije digao dva prsta i molio Savez da ga dovedu. Pre bih rekao da su njega molili. Baš me zanima kako bi se komentarisalo da je odbio da preuzme reprezentaciju. Ako se nekome njegova košarka ne sviđa, to je drugi problem. A ni to, verujte, nije problem. Kritikovanje njega je budalaština teška, a čovek em vrstan stručnjak, em je sve u pravu što je rekao na konferenciji. Situacija u srpskoj košarci je labava i u pravu je kad kaže da treba dobro da se zapitamo šta će biti u budućnosti”.

 

Miličić smatra da je za igru reprezentacije Srbije daleko bitniji igrač kapiten Bogdan Bogdanović u odnosu na dvostrukog MVP-ja NBA lige Nikolu Jokića.

“Kad vidim da ljudi pljuju Bogdana Bogdanovića… Cenim i poštujem svačiji rad, pogotovo Nikole Jokića, ali čvrsto stojim uz reči da bi reprezentacija teško mogla bez Bogdana, a da bez Jokića može. Bogdan nosi nešto u sebi i to se oslikava u tome da u mesec dana ujedini ekipu, poveže saigrače i postane vođa tima. On ima to liderstvo u sebi. Ne kažem da Jokić nema, ali NBA liga rađa drugačiju vrstu liderstva. Bogdana su, žargonski rečeno, sekire gađale sa tribina dok je igrao ovde. Stvarno bi mi bilo milo da sam ih video zajedno u timu. Ne dodvoravam se nikome i čvrsto stojim iza reči da bi Srbija teško bez Bogdana, a bez Jokića može. Kad samo vidim komentare posle one utakmice kad je šutirao trojke jedan od 13… Ma, on može da šutira nula od 20 i ne sme jedna ružna reč da mu se kaže”.

Za kraj je Miličić izdvojio tihog heroja Srbije – Aleksu Avramovića.

“Ovaj momak Avramović ima srce kao Srbija! Dao je sve od sebe, kad sam video šta radi u četvrtoj četvrtini, kad je počeo da pogađa, rekao sam: “Evo ga brat nosi do kraja, sam će pobediti Nemce”. I ladno mu je malo falilo, ali nestalo je goriva i njemu i ostatku tima”, zaključio je Miličić.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...