Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

5 minutes ago, Redstar0356 said:

Uh, ne znam o kakvoj roli Davidovca je rec ali bih menjao Kalinica i njega u svako doba dana i noci.

 

Ne pričam da Kalinića ne treba zvati jer je Davidovac bolji, naprotiv. Nego da nije toliko falio koliko je ekipa dobro spakovana od 1/4 finala nadalje. Sumiraš celo SP i shvatiš nema onih kmekanja - e fali ovde Micić, Nedović, Jaramaz, Lučić, Jokić itd. U tome je njihova najveća pobeda i uspeh ove lude družine. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Samo bez lozenja na zlato u Parizu, ponasajmo se kao da ovog srebra nije ni bilo. Momci i strucni stab ce znati sta i kako. 

Ameri će dovesti 1st tier igrače tako da će biti mnogo teže doći do zlata svakako..

Sad sledi najteži deo za podneti: najbolji idu na noge najgorem da mu se zahvaljuju,a on će i ovaj rezultat da prisvoji. Zato više i ne mogu ljudski da se poradujem nijednom uspehu srpskog sporta.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Zaslužili su ovu pobedu, čestitam Nemačkoj! Igrali su 40 minuta jako i sa kontinuitetom, Ako neki tim pobedi sve utakmcie ne možemo da ne kažemo bravo. Za nas je bitno ono što je Aleksa rekao. Za ovakvu utakmicu nam je bila potrebna bolja rotacija. Milutinov nije znao da li će da igra zbog problema sa mišićima posle poslednjeg meča sa Kanđanima. Medicinsi tim je dao sve od sebe, ali imali su samo 48 sati da ga spreme. To je jako teško. Na početku meča smo izgubili jako bitnog igrača Dobrića. Bogdanović se razboleo, nismo znali da li će moći da igra... , tToliko problema u životu nisam video. To je istina i ja to moram da kažem, ali ni jednog momenta neću da kažem da NEmačka ovo nije zaslužula! Ponosan sam na igrače, ko ne bi bio!", rekao je Pešić!

 

Pešić o problemima Bogdanovića, Avramovića, Milutinova...

"Igračima sam rekao da ovde pravimo ono što je naš plan, a to je da odemo sa ovog prvenstva na Olimpijske igre. Ako je moguće da uzmemo medalju, uzeli smo srebrnu. Hajde sada da probamo da napravimo jedan uspeh, da uzmemo zlatnu medalju. Rekao sam im pre utakmice da sam ponosan na njih i biću ponosan i posle ovog meča. Dugo smo na ovom putu, postali smo dobri prijatelji i ja njih sve volim. Jako su posvećeni, a kada si posvećen onda tako nadoknadiš i nešto što ti fali. Mi smo imali neke probleme, da li bismo pobedili ne znam... Ali falila nam je ta rotacija! Milutinov je na svoj rizik igrao, izgubili smo Dobrića jednog od naših najbitnijih igrača na prvenstvu, naš način igre je drugačiji bez njega..."

 

Pešić: Ova medalja neće da reši naše probleme!

"Ja svoju funkciju i obavezu i svoj posao, koji je za mene izazov i želja da vratim nešto srpskoj košarci koja me je stvorila.. Ovaj rezultat koji smo napravili je čudesan. Možda nismo ni svesni koliko je to veliki uspeh pre svega za igrače. Vi znate koliko smo mi teško prolazoi kroz oproces. Bilo je tu kritika i opravdanih kritika, i omalovažoavanja i vređanja... Ja lično uopšte ne verujem da će ova medalja popraviti stanje u našoj košarci. To je malo pesimistično, ja bih voleo da ova medalj pokrene da se rešavaju problemi u našoj košarci!"

 

Dozovite se - ako to ne uradimo...

"Ljudi koji su zaduženi za košarku u Srbiji moraju nešto da urade inače ćemo biti srećni da se kvalifikujemo za Svetsko prvenstvo. A medalja neće biti. To sam rekao jasno. Mi nemamo ligu! Ne postoji liga u Srbiji, kako mi mislimo košarku da razvijamo bez lige. Pogledajte sad nemačku košarku! Međutim Nemačka ima već 20 godina jedan od najbolje organizovanih sistema takmičenja. Nije ni čudo što ovako igraju, što su napravili toliko igrača, a nije ni čudo što je Španija napravila ovakav rezultat godinama. Ako se u najskorije vreme ne desi nešto, ako mi sada posle ovoga što se desilo ovde na SP ne sednemo i ne prihvatimo istinu da moramod a se spremimo za sledeći olimpijski ciklus. Da se uredi sistem takmičenja,  da se urede odnosi sa klubovima, a toga nema! Ako toga ne bude bilo neće se ovo ponovtii! Nemojte me više vući za jezik!", oštar je bio Pešić!

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Molina23 said:

 

Ne pričam da Kalinića ne treba zvati jer je Davidovac bolji, naprotiv. Nego da nije toliko falio koliko je ekipa dobro spakovana od 1/4 finala nadalje. Sumiraš celo SP i shvatiš nema onih kmekanja - e fali ovde Micić, Nedović, Jaramaz, Lučić, Jokić itd. U tome je njihova najveća pobeda i uspeh ove lude družine. 

Uh pa ne znam, meni je sve vreme u glavi bilo da su falili Kalina ili bar Luča umesto Davidovca. Jednostavno mi je mnogo bolji fit bio da su oni tu na toj tviner 3-4 poziciji. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Drug Crni said:

Ameri će dovesti 1st tier igrače tako da će biti mnogo teže doći do zlata svakako... 

 

Naravno, zato i govorim, nas narod se brzo zapali a to nam ne treba. Nek su ovi momci zdravi, nek imaju dobre sezone u klubovima, nek dodju na pripreme svi, plus i svi oni koji sada nisu bili tu... Uz neke male izmene (najvise tri) i malo tweakovanja, imacemo tim za zavrsnicu, ali samo stpljivo i *bez nametanja pritiska od navijaca i medija.

 

Ja vec sad vidim jezgro tima i za OI 2028. a sve dalje je mnogo daleko da bismo o tome pricali. 

Edited by Duh koji lebdi
*
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam, iako posle poraza nema one sreće i endorfina kao posle pobede, veoma zadovoljan i ponosan. Košarkaška reprezentacija je, kada to niko nije očekivao, vraćena na pozornicu najbolje svetske košarke.

A red je i da Amerikanci izgube OI sa najboljim timom. Samo da nam se odazovu svi ovi plus oni koji su nam potrebni i sklopiće to senilni Piroćanac opet kako treba. Znam, znam, ali realnost nije briga na koju se obaziremo. Nije bila ni na ovom prvenstvu, pa nam je falilo zrno sreće za titulu.

  • Like 2
  • Love 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Ja sam, iako posle poraza nema one sreće i endorfina kao posle pobede, veoma zadovoljan i ponosan. Košarkaška reprezentacija je, kada to niko nije očekivao, vraćena na pozornicu najbolje svetske košarke.

A red je i da Amerikanci izgube OI sa najboljim timom. Samo da nam se odazovu svi ovi plus oni koji su nam potrebni i sklopiće to senilni Piroćanac opet kako treba. Znam, znam, ali realnost nije briga na koju se obaziremo. Nije bila ni na ovom prvenstvu, pa nam je falilo zrno sreće za titulu.

 

Jel ti ovo o srpskoj ili o nemackoj reprezentaciji? 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Wingwalker said:

Matorom naklon do poda i za ovaj nastup na KZN. Selektor kritikuje savez i stanje u našoj košarci nakon finala na svetskom prvenstvu.
Pedja Burbon izneverovo.
 

I sto je pomenuo i klubove

 

IMG-20230910-205428.jpg 

Morali bi klubovi a i mi navijaci da spustimo loptu

  • Like 6
  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

Ponosan sam na ove momke, veliki je ovo uspeh, kada se pogledaju sve okolnosti, sta se sve desavalo oko reprezentacije . Medalja, ucesce na OI, kvalitetna kosarka. Bice veliko zadovoljstvo pratiti ih opet sledece leto. Simanicu zelim sve najbolje u zivotu. Nemci su danas bili bolji, najbolji na turniru. Nismo bili daleko od pobede ,imali smo i bevezni sudjene ali tako je to u sportu, idemo dalje.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...