Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Dakle, Kanada. Nemamo nijedan realan osnov da se nešto kurčimo pred taj meč. Od Litvanije smo mi na papiru nešto kvalitetniji, posebno na bekovskim pozicijama, iako je delovalo da su oni uigraniji i bolje vođeni. Dosta se izbegava i činjenica da je Litvanija igrala bez Bendžiusa koji im je realno najbolji šuter i konceptualno strašno bitan igrač, iako overall nije neka sila. Kanada je druga priča. Oni su solidno kvalitetniji od nas, posebno ova uža rotacija koja im igra. Fizički su prespremni i sposobni da igraju najbolju defanzivu na SP, bolju i od USA. Imaju i najboljeg igrača na parketu i najboljeg na prvenstvu. Dobar je Bogdan i svi ga volimo ali all-NBA petorku može samo da sanja a to je nivo na kom trenutno igra SGA. Ono što je dobro, Kanađani za razliku od Litvanije znaju da upadnu u minute pa čak i duže periode potpuno bezglave i neinteligentne igre i to su periodi koje moramo maksimalno da koristimo. Suma sumarum, oni se pitaju na ovom meču više i dosta će zavisiti od njihovog šuta koji je do sad dosta varirao, od ciglarenja do situacije kad sipaju svi nosioci. Milutinov mora da proba da napravi prevagu na našu stranu i to je jedina pozicija gde smo na papiru u prednosti. Ja momcima ništa neću zameriti ako pristup bude kao protiv Litvanije, to se traži ali neki odavde izgleda nisu svesni da čak i takva igra možda ne bude dovoljna jer Kanada ima individualni kvalitet, opaku tranziciju i fizikalnost na svim pozicijama. Ali tu smo u 4, među zaista najboljim selekcijama na ovom prvenstvu a nisam siguran da u ovom sastavu tu i pripadamo. Samo hrabro pa šta bude.

  • Like 23
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

napadati seja u odbrani, cilj broj 1 treba da bude da ga izbacimo iz meca i igre.

mozda se cak i kockati sa njegovim sutom za 3?

bez njega to nije ista ekipa. 

u reketu moramo biti bar egal, a treba ici na milutinova i petruseva sto cesce.

rj beret je fizicki mocan, ali blago receno nije neki suter, rizikovaati sa jegovim sutem spolja. bruks ce dati svojih par komada tu nema dileme. olenik moze da poludi spolja i pravi neke probleme u skoku ali tesko da ce biti neki faktor, mislim ne bi trebalo da dozvolimo da bude. ovaj voker deluje da je u suterskoj formi, moze da bude problem mada generalno suv prosek.

dort i bruks su odlicni defanzivci.

osim prve petorke klupa im je vrlo diskutabilna... dvojac iz buducnosti i jos neki iz obradoria i hapoel...

najtanje deluju u reketu pa ga treba i najvise napadati prodorima i ici na milutinova.

i divlji su, nikako ne treba ulaziti u to ludilo brzih napada i igre jer kao i ameri lako prave ozbiljne serije. paziti na njihovu tranziciju, tu su isto izuzetno opasni. 

favoriti su, ali mogu da se dobiju. samo da bude nivo odbrane na kao protiv litvanije i mozemo.

 

generalno kari i voriorsi su sjebali kosarku kao sport, sad svaka druga ekipa ima vise pokusaja za 3 nego za 2. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Ja sam potpuno spokojan pred mec sa Kanadom i mislim da je na papiru najlaksi protivnik s kim smo mogli da igramo, elaboriracu kasnije

 

Jer doživljavaju pomračenja uma duža od 2 minuta, iz kojih ih čupa SGA.

 

5 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Znači biće ljubljenja, videćemo ko će koga 😄 

*Aleksa ljubi sve saigrače i članove stručnog štaba*

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, srlepajce said:

Bas volim ove momke

 

Samo bih nadogradio tim i to da se izjasni ko zeli, ko ne zeli molim lepo 

 

Nazovite to kako hoćete ali ja bih vodio istu ovu ekipu koja je izborila plasman na OI.

 

Uključio bih i igrače sa šireg sastava koji su se inicijalno odazvali a bili su sprečeni zbog povreda.

 

Tek ukoliko neko ne može onda bih tražio zamenu. Čisto da se zna šta je reprezentacija i da se niko ne može sprdati sa istom pa makar se zvao i Nikola Jokić.

Edited by Indig0
  • Like 18
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Indig0 said:

 

Nazovite to kako hoćete ali ja bih vodio istu ovu ekipu koja je izborila plasman na OI.

 

Uključio bih i igrače sa šireg sastava koji su se inicijalno odazvali a bili su sprečeni zbog povreda.

 

Tek ukoliko neko ne može onda bih tražio zamenu. Čisto da se zna šta je reprezentacija i da se niko ne može sprdati sa istom pa makar se zvao i Nikola Jokić.

Meni npr bi bilo bas steta da Aleksa, Petrusev, Jovici ne budu tu a da su zdravi

Bas osecam neku novu energiju od tog drustvanceta

Naravno Bogdan se ne dovodi u pitanje

Ovi su svi kao rezervisti zato ih i izdvajam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, srlepajce said:

Meni npr bi bilo bas steta da Aleksa, Petrusev, Jovici ne budu tu a da su zdravi

Bas osecam neku novu energiju od tog drustvanceta

Naravno Bogdan se ne dovodi u pitanje

Ovi su svi kao rezervisti zato ih i izdvajam

 

Jokić, Kalinić i Smailagić na ovu ekipu i to je to. Micić ako bude hteo da bude jedan od jednakih a ne neki nosilac. Aleksa, Petrušev i Jovići su u standardnih 12.

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Indig0 said:

 

Nazovite to kako hoćete ali ja bih vodio istu ovu ekipu koja je izborila plasman na OI.

 

Uključio bih i igrače sa šireg sastava koji su se inicijalno odazvali a bili su sprečeni zbog povreda.

 

Tek ukoliko neko ne može onda bih tražio zamenu. Čisto da se zna šta je reprezentacija i da se niko ne može sprdati sa istom pa makar se zvao i Nikola Jokić.

 

Necu da pricam o onima koji nisu tu, niti sam to radio do sada a narocito ovo nije trenutak da ih se prisecamo. Medjutim ovaj tim uz jos dva, eventualno tri igraca moze na OI do finala. Jokica ne vidim tu, ali Micica (koji je ne zaboravimo igrao kad je ostao bez majke), Kalinica i Pokusevskog/Smailagica... Sto da ne. Ova prica over and out.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marvin said:

Vasilije samo kao 2nd unit leader, i to ako obeca da ce d'igra odbranu 🙂

Nisam siguran da bi njegov ego mogao da podnese da, nakon toliko godina, dve titule MVP Evrolige i igre u NBA...

 

...reanimirani Stefan Jović ponovo bude ispred njega u rotaciji. :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...