Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Realno, po kvalitetu rostera, nisu Litvanci toliko ispred nas, tj. tu smo negde. Ono što mi ne daje razloga za (preterani) optimizam je činjenica da smo postali pomalo luzerska ekipa poslednjih godina. Dodatno, Pešićeve ekipe uglavnom imaju problem sa odbranom šuta za 3, što baš i nije sjajno u ovom mečapu. Ipak, protiv Litvanije su nam veće šanse nego protiv SAD, Kanade ili Slovenije. Od naših se nadam samo jednom - neka bude borba neprestana! 

Link to comment
Share on other sites

Objektivno:

- Litvanija do sada razbija na prvenstvu a igrali su protiv dosta ozbiljnijih ekipa nego mi

- fantastično ih služi šut

- najbolje su vođena ekipa ovde uz Letoniju, taktički je Maskvitis sa svojim staffom daleko iznad matorog koji se slabo prilagođava

- igrači im imaju dosta viši IQ od naših, čast izuzecima

- Valančiunas poništava naš plan A i spuštanje na Milutinova koji po prvi put na SP neće biti naviši i najkrupniji čovek na utakmici

- Litvanci su čvrsti i fizikalni na svim pozicijama

- mislim da imamo nešto veći individualni kvalitet i to je otprilike jedina naša prednost ovde

 

Subjektivno, dobijamo na guzove uz neku x faktor partiju nekog od bekova i Petruševa.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da se ocigledno Litvanci slicno pribojavaju nas kao sto mi njih koliko vidim. Lepo je videti koliko medjusobno (straho)postovanje vlada izmedju nase dve kosarkaske zemlje. 

Ovde govorim cisto o kosarci a ne o sporednom cirkusu. 


Idemo po pobedu!

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Malo kasnim, ali hajde da se baci mini analiza Litvanaca.

 

Gledao sam delove svih utakmica koje su igrali. Prve dve protiv Meksika i Egipta nisu relevantnije od nasih protiv Kine i Portorika pa ih necu uzimati u razmatranje.

 

Protiv Crne Gore su imali zadatak koji je u nekim aspektima slican onom koji ce imati protiv nas - resiti Vucevica i napraviti pritisak na spoljnu liniju kako bi usporili protok lopte i otezali ostvarivanje plana A Crne Gore, sto je hranjenje Vucevica.

 

To su i uspeli, Dubljevic se apsolutno raspao, Simonovic je uspeo donekle to da nadomesti, Vucevic je dao 19, ali uz 4/13 iz igre. Glavna stvar Litvancima je sto imaju Valancijunasa i Motejunasa unutra, pa ne moraju preterano da pomazu i skupljaju reket cak ni protiv igraca NBA kalibra. Ipak, Motejunas je bas drvo (mada priznajem da ovde igra korektno, mozda i njegov najbolji turnir za reprezentaciju) i moracemo da ga napadamo besomucno kad je na terenu.

Crna Gora je pokusala da ih razvuce i da ih sutevima visokih izvlaci van reketa i mislim da je to teoretski dobar plan, ali su imali 5/31 za tri i samim tim ne cudi sto su pukli 20 razlike.

 

Ono sto je interesantno je da je Dimsa sutirao 0/5 za tri na tom mecu, ali je ukupan sut bio 8/17 za tri. Najopasnije u vezi tog suta za tri je sto je manje vise nebitno ko sutira. Svi se dizu na tri i svi cesto pogadjaju u visokom procentu, ali takodje to nije njihov primarni gameplan, kakav je bio nekad, vec je samo data sloboda da slobodan covek sutira iz svake pozicije. Sve su to mahom otvoreni sutevi, do kojih dolaze velikih radom, niko nikad ne stoji, i vrlo fluidnom timskom igrom.

 

Grci su se drzali u prvom poluvremenu, dok su mogli da drze intenzitet. U drugom su propali nacisto. 15/24 za sut je tu bio jos impresivniji nego protiv Amera, Brazdeikis je imao 7/7 iz igre. Ovoga puta su imali luksuz Normantasa da sutira 1/5, ali kao sto rekoh prethodno, to je sve nebitno, iz prostog razloga sto oni mogu da istrpe da i bitniji igrac lose sutira.

 

Glavne udarne igle su Jokubaitis koji igra jako zrelo i lici na pleja ovde i naravno Valancijunas. Amerikanci su uspeli da ga uvedu u problem sa licnim greskama, uspeli su da ih pritisnu u drugom poluvremenu, ali ih je resio deda Kuzminskas kao X faktor.

 

Iz svega ovoga kljuc potencijalne pobede se krije u odbrani. Moramo odigrati najbolju odbranu godinama unazad, moramo odigrati fizicki izuzetno intenzivno i taj intenzitet ne sme da pada, jer Litvanci ovde forsiraju stil Amerikanaca, u odredjenoj meri.

 

Amerikancima se, pogotovo na SP, cesto desava da gube pa da preokrecu kada izmore protivnika. Ako pratimo rezultate Litvanije (osim protiv SAD, kada su isli od pocetka ultra jako i na hazard), i Crna Gora i Grcka su drzale prikljucak na pocetku meca, ali nisu izdrzali njihov intenzitet.

 

Zbog toga je jako vazno da dobro otvorimo utakmicu i da Pesic ne zaboravlja igrace na klupi jer cemo danas morati da trcimo kao nikada pre pod njim. Nadam se da imamo i drugo resenje osim sutni 30 trojki kad nam zaustave tranziciju (ne ako, kad, jer ce se to desiti), inace cemo proci kao Crnogorci.

 

Da dodam vezano za ovaj sut za tri i ne sprdam se - Risticev sut za tri kao minijatura moze da bude kljuc eventualne pobede.

Edited by McLeod
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Maksvitis svaku utamicu nadje jednog, kog besumucno pusta da sutira.

 

Protiv CG, Valancijunas je "cuvao" Dina Radoncica tako sto kampuje u reketu i pomaze Sedekerskisu kao startnom PF koji cuva Vucevica. 

Ili protiv Grcke Tanasisa.

 

Nisam siguran da to protiv nas moze da prodje, ali ajde da vidimo sta je smislio. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Samo da se prijavim, iako sam radio do 6ice i nisam uspeo da odspavam nista do sada, ipak sam resio da docekam i gledam utakmicu, jer vaznost utakmice je nekako prevelika, istorijska, imajuci u vidu rivalstvo 2 evropska powerhousa i ulog koji je u pitanju (borba za medalju zagarantovana, plasman na OI takodje vrlo moguce) a i sama situacija kako je doslo do utakmice, gde se iz utakmice u utakmicu nije znalo ko na koga na kraju ide. Spremio sam 3 piva (headshot da se lako uspavam do bar 8,9 uvece) tako da se unapred izvinjavam kolegama @Miki28 i @alpaka Bereta Sida - moracete da mi upisete neopravdani za Ostina braco, ali obecavam da cu se iskupiti u polufinalu i finalu. 

 

  Uz NJovica i Srbiju ovde (posle izvesnog vremena

  • Like 7
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, delgado said:

Samo da se prijavim, iako sam radio do 6ice i nisam uspeo da odspavam nista do sada, ipak sam resio da docekam i gledam utakmicu, jer vaznost utakmice je nekako prevelika, istorijska, imajuci u vidu rivalstvo 2 evropska powerhousa i ulog koji je u pitanju (borba za medalju zagarantovana, plasman na OI takodje vrlo moguce) a i sama situacija kako je doslo do utakmice, gde se iz utakmice u utakmicu nije znalo ko na koga na kraju ide. Spremio sam 3 piva (headshot da se lako uspavam do bar 8,9 uvece) tako da se unapred izvinjavam kolegama @Miki28 i @alpaka Bereta Sida - moracete da mi upisete neopravdani za Ostina braco, ali obecavam da cu se iskupiti u polufinalu i finalu. 

 

  Uz NJovica i Srbiju ovde (posle izvesnog vremena

 

Na pravoj strani kad si najpotrebniji ❤️

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...