Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

19 minutes ago, jedibojan said:

Frenk? Behind 🙂?

Uz ekipu nisu povređeni Uroš Trifunović i Aleksa Avramović, kao i Frenk Kaminski koji je blizu oporavka od povrede rebra, ali je još uvek nije najspremniji da zaigra. Ako sve bude prošlo kako se očekuje, Kaminski bi naredne nedelje ponovo krenuo da igra mečeve. 

 

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/dobre-vesti-za-obradovica-ledej-naneli-i-jaramaz-krenuli-za-kaunas/469296

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Ali generalno % za tri u ABA:

 

Ponitka 60%

Kaminski 52,6%

Danilo 51,4%

Ledej 43,5%

Naneli 41,4%

Smajli 40%

Doužer 40%

Aleksa 37,9%

Tristan 37.5%

 

I još na listi nema Pantera koji je na 25% zbog lošeg početka, ali na poslednje dve tekme ima 58%.

 

I timski su brojke odlične, 40% za tri i 63% za 2.

 

I pored toga tri poraza u aba ligi. Odbrana, odbrana, Partizane odbrana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Arsenije Pesic said:

I pored toga tri poraza u aba ligi. Odbrana, odbrana, Partizane odbrana.

 

Ako gledamo 40 minuta mečeva protiv Monaka i Panatinaikosa, na poslednjih 6 mečeva prosek 68 primljenih poena.

 

Ima i tu napretka, mada ima još puno posla. Naročito će biti teško održati taj ritam sa skraćenom rotacijom, ali ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo napravili gresku sa Bozicem. Ne znam jesmo li ga razmatrali pa odustali, ili uopste ni nismo (sto je jos gore), ali bi bio prakticno savrsen fit za razumne novce. Svakako da je bek sada prioritet, pa da vidimo sta nam je sporcki sektor dalje pripremio.

Načuh da je do njega, tj. da je razmišljao i da je na kraju prelomio da ne dođe, najmanje zbog para i uloge.
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Marvin said:

@Luka Bozic

 

Neko je na ovoj temi pisao da smo mu nudili da prvo dodje i trenira sa nama, nesto kao Daca Ivanovic, a on nije bio u tom fazonu. E sad ne znam je li to istina, ali ako jeste to bi bilo dosta neozbiljno sa nase strane.

 

Po meni nije. 

Nije baš da je 5 EL ili barem EC timova čekalo na njega, pa da mu je ispod časti da dodje da trenira par nedelja, nego mu je jedina druga opcija bila povratak u Zadar. 

 

Samim tim i sumnjam u tu verziju događaja, pošto mislim da bi on došao.

Link to comment
Share on other sites

Luka Božić bi vas koštao dosta manje od Ponitke, a doneo bi bar duplo više.

To vam je greška, koja ne mora da bude kobna, ali je greška.

Čovek je jezivo koristan glue guy.

A kad ne bi bio go to guy, nego neko na kog se protivnik ne fokusira, tad bi bio još opasniji.

Čovek je kao od stene odvaljen, sa visokim nivoom košarkog iq i sa prilično pouzdanim šutem iako mehanika jeste ružna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@realno *w

To je navodno bilo dok se cekao Mirota, da bi Bozic bio bekap na 4.

 

Ali svejedno, igracu u najboljim godinama (bez obzira sto za njega nije postojalo interesovanje drugih EL klubova, za EC ne znamo) nuditi tako nesto je imho bezveze, ponizavajuce. Bar ja tako nesto u svojoj karijeri (nakon 25-e godine) ne bih prihvatio.

A sumnjam da bi kostao vise od jednog Tristana.

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Luka Božić se doslovno nigde van Zadra nije pokazao u pozitivnom svetlu, a kad je dobio priliku na iole većoj sceni totalno se raspao 

 

6 minutes ago, Marvin said:

@realno *w

 

Ali svejedno, igracu u najboljim godinama (bez obzira sto za njega nije postojalo interesovanje drugih EL klubova, za EC ne znamo) nuditi tako nesto je imho bezveze, ponizavajuce. Bar ja tako nesto u svojoj karijeri (nakon 25-e godine) ne bih prihvatio.

Željkovi timovi su uvek to radili, igrač nema klub - klubu trebaju igrači za trening (obično u sezonama kada se igra neko prvenstvo), dobije šansu da se pokaže i zaradi ugovor (neki su ga i zaradili), ne vidim šta je tu ponižavajuće, ako nećeš sve kul

 

Edit: ispravljam se, bio je dobar i u Širokom posle Budućnosti, ali opet interesantno da je u Podgorici toliko bio loš da ga čak ni "njegov" Zadar nije pokupio nego je morao kroz ABA 2 da ide 

Edited by Shikamaru
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, realno *w said:

 

Ako gledamo 40 minuta mečeva protiv Monaka i Panatinaikosa, na poslednjih 6 mečeva prosek 68 primljenih poena.

 

Ima i tu napretka, mada ima još puno posla. Naročito će biti teško održati taj ritam sa skraćenom rotacijom, ali ok.

 

Ima drastičnog napretka. Monako i Milano u EL, FMP i SC Derbi prvo poluvreme, nebo i zemlja u odnosu na neke renije utakmice.

 

15 minutes ago, John Terry said:

Luka Božić bi vas koštao dosta manje od Ponitke, a doneo bi bar duplo više.

To vam je greška, koja ne mora da bude kobna, ali je greška.

Čovek je jezivo koristan glue guy.

A kad ne bi bio go to guy, nego neko na kog se protivnik ne fokusira, tad bi bio još opasniji.

Čovek je kao od stene odvaljen, sa visokim nivoom košarkog iq i sa prilično pouzdanim šutem iako mehanika jeste ružna.

 

Možda, ali to teško možeš unapred da znaš. Postoji mnogo primera igrača koji su kidali u manjim klubovima pa ništa nisu uradili kad su prešli u veće. Ima naravno i suprotnih primera, ali kažem, ne vidim kako jedno ili drugo može da se tvrdi na neviđeno.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Marvin said:

@realno *w

To je navodno bilo dok se cekao Mirota, da bi Bozic bio bekap na 4.

 

Ali svejedno, igracu u najboljim godinama (bez obzira sto za njega nije postojalo interesovanje drugih EL klubova, za EC ne znamo) nuditi tako nesto je imho bezveze, ponizavajuce. Bar ja tako nesto u svojoj karijeri (nakon 25-e godine) ne bih prihvatio.

A sumnjam da bi kostao vise od jednog Tristana.

 

Sve je to ok, ali pričamo o igraču koji nije mrdnuo iz ABA lige, iako ima 27 godina. Imao je onaj pokušaj u Budućnosti, kao neki nagoveštaj polu-ozbiljne ekipe, imao je 3 poena po meču.

 

I onda njemu ispod časti da dodje na preko leta na treninge u tim koji je 2 meseca pre toga igrao 1/4finale Evolige?  Ako je tako, daleko mu lepi Zadar.

 

 

17 minutes ago, John Terry said:

Luka Božić bi vas koštao dosta manje od Ponitke, a doneo bi bar duplo više.

 

ne bi

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da bi nam Bozic dobro dosao bez obzira na sve, taman za ABU da rastereti. Nije bolji igrac od Ponitke i nemam pojma sto su se ljudi navrzli na Ponitku covjek se vraca iz povrede nije mlad igrac, treba mu vremena. Nije stetocina a i imao je svojih lucida intervala.Mnogi zaboravise saglasje sa prvih utakmica kako smo u njemu dobili boljeg igraca od Pape i slicno.

Nije on nama problem.

Nama su problem ritam utakmica i povrede koje nam ne dozvoljavaju pun roster, kao neki zacarani krug uzroka i posledica. Zbog kratke rotacije veca ucestalost povreda a zbog povreda kratka rotacija. Na tom planu vidjeti pod termin ne da se usranom do potoka.

Elem ukoliko se trazi igrac na play/bek poziciji mozda nakon ovih vijesti sa Bosfora da "udjemo" Feneru u roster i da probamo oprostiti "malom izdajniku  veseljaku" ruzni rastanak. Ako se bune onda moze i Nikola Ciglarevic jbg daj sta das.

 

Edited by odupri se ludilu
mali pokajnik bi bolje pristajalo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marvin said:

@Luka Bozic

 

Neko je na ovoj temi pisao da smo mu nudili da prvo dodje i trenira sa nama, nesto kao Daca Ivanovic, a on nije bio u tom fazonu. E sad ne znam je li to istina, ali ako jeste to bi bilo dosta neozbiljno sa nase strane.

 

Dakle, Luka Bozic > Austin Hollins 😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, realno *w said:

Ali generalno % za tri u ABA:

 

Ponitka 60%

Kaminski 52,6%

Danilo 51,4%

Ledej 43,5%

Naneli 41,4%

Smajli 40%

Doužer 40%

Aleksa 37,9%

Tristan 37.5%

 

I još na listi nema Pantera koji je na 25% zbog lošeg početka, ali na poslednje dve tekme ima 58%.

 

getting buckets. posle se meni smeju što tražim 35-40% zvezde za tri, to je za partizan ponor.

isto bilo i prošle godine, 40% u plejofu i sl

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...