Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Kad bi kod nas 16.000 ljudi htelo da da od 150€ do par hiljada evra za sezonske i još 5.000 ljudi od 30 do nekoliko stotina evra za svaku utakmicu druga bi se pesma pevala. Ovako ćemo propasti čim padne Vučić.

  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Mislim da bi broj navijača kao i broj vernika drastično pao u roku od odmah. Sećam se da smo na nekim diskusionim forumima Zvezde onomad kada su odnošeni koševi diskutovali da dajemo po 100 evra članarine, računica je bila 100 000 nas po 100 evra i eto ti održivi budžet. Obaška to što država to ne bi dozvolila, ali broj ljudi koji su se javili da su spremni da to plate (pazi, za klub koji im je "život") bio je mizeran, možda njih desetak.
Dakle neće da da 100 evra, ali hoće vrhunske igrače. To ti dovoljno kaže kakav je ovo narod.

Isto tako i za vernike, plaćajte si bre sami svoje bogomolje, pa da vidimo koliko stvarno veruju.

Mislim da grešiš. Ogromne pare se i sada ostavljaju crkvi u formi priloga. Isto tako su velike pare date na sezonske i dnevne karte kod nas (u skladu sa Chrisovom zajebancijom iznad), a i kod vas nije loše a bilo bi još bolje u drugačijim uslovima. 

 

Fora je u uspostavljanju direktne veze između onoga što daješ i šta dobijaš. Mi, uglavnom sa pravom, imamo negativan odnos prema raznim opštim globama kao što su porezi ili pomoć klubu kroz donacije - nemamo pojma gde to ide i znamo koliko se manipuliše. Mene je čak iznenadilo koliko su ljudi spremni da daju za ulaznice za KKP ali očigledno je tako zato što znaju šta dobijaju zauzvrat.

 

Kada bi u nekoj lepoj budućnosti bili čisti i javni papiri o funkcionisanju klubova postojala bi solidna zajednica koja bi odvajala za tu namenu kroz sezonske, članarine, donacije... jer bi znala šta se radi s tim novcima i osećala bi da je deo upravljanja klubom. Nije to ništa novo u svetu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Ogromne pare se i sada ostavljaju crkvi u formi priloga.

 

Ma to je sica za ono koliko Crkva prihoduje. Ovo sto se desilo sa vama ove godine sa sezonskim je stvarno za pohvalu ali to nije pravilo vec izuzetak a i opet je deleko ispod potreba kluba za funkcionisanje.

 

Ja se u principu slazem sa tobom.

 

Ok, hoces da tvoj klub dovodi dobre igrace, izvadi iz svog dzepa. Ovo sto se prikupilo od sezonskih nije ni blizu toga koliko treba za funkcionisanje kluba sa ovakvim igracima kakve imamo i mi i vi.

 

@robespierre je napisao gore, drzava za profesionalni sport treba da da tacno 0 dinara. Drzava treba da ulaze u sportska igralista, u amaterski sport i u skole sporta.

 

Sto se Crkve tice, ja do sada nisam video da su vernici odusevljeni idejom da placaju verski porez.

 

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Kada bi u nekoj lepoj budućnosti bili čisti i javni papiri o funkcionisanju klubova postojala bi solidna zajednica koja bi odvajala za tu namenu kroz sezonske, članarine, donacije...

 

Tome se i ja nadam.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Kada bi u nekoj lepoj budućnosti bili čisti i javni papiri o funkcionisanju klubova postojala bi solidna zajednica koja bi odvajala za tu namenu kroz sezonske, članarine, donacije... jer bi znala šta se radi s tim novcima i osećala bi da je deo upravljanja klubom. Nije to ništa novo u svetu.

Sto bi kaz`li Pancevci i ostali precani: Di su moji novci?

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Ma to je sica za ono koliko Crkva prihoduje.

Kažem ti da grešiš a na tebi je da li ćeš da veruješ ili ne. Druga je stvar kako se to dalje raspodeljuje. Ali tema je off pa ne bih nastavljao.

 

33 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

drzava za profesionalni sport treba da da tacno 0 dinara. Drzava treba da ulaze u sportska igralista, u amaterski sport i u skole sporta.

To je tačno, ali nije poenta ove teme. Pisao sam o tome pre par nedelja na fudbalu, država treba da uredi oblast profi sporta i da se stara da se svi propisi sprovode kako treba, kao i da učini tu oblast atraktivnom za ulaganje. Bez toga bi se i blizanci i ostali klubovi urušili u roku od odmah što bi značilo propuštanje šanse za korist i državi i građanima, a jedini efekat bi bio radovanje onih koji bi tripovali kako ih država više ne krade... dok ih krade na svemu ostalom.

43 minutes ago, Kronostime said:

Sto bi kaz`li Pancevci i ostali precani: Di su moji novci?

:classic_biggrin:

Jeste da treba da se zna sve o novcima ali su uglavnom ti koji su to govorili kukali zbog svojih izgubljenih pozicija, ali to je već druga tema, ne za ovo mesto.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote


- I Budućnost je igrala veoma dobro. Recept je da Panter, Ledej i Naneli budu na svom nivou, ali i igrači sa klupe, koji su na prošloj utakmici postigli samo tri poena. Igrači treba da shvate da košarka nije samo dati koš. Zakazao sam već sutra ujutru nekima trening, pravo sa aerodroma. Da vidimo šta se dešava sa njima - rekao je Obradović nakon jučerašnje utakmice.


A sada je otkriveno i koji košarkaši Partizana su morali da se pojave na treningu.

Kako saznaje MaxBet Sport, reč je o trojici igrača, a to su Alen Smailagić, Aleksa Avramović i Uroš Trifunović.

 

 

Počinje opasno da me nervira Željko ovim iživljavanjem nad domaćim mladim igračima dok strancima ne sme ništa da kaže.

 

Kao ono hvatanje Smailagića za vrat u Monaku, što tako ne uhvati Kaminskog ili Kabokla ?!  Svaka čast na trenerskim kvalitetima ali kao čovek izgleda da je težak dripac. 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Skyglider said:

Počinje opasno da me nervira Željko ovim iživljavanjem nad domaćim mladim igračima dok strancima ne sme ništa da kaže.

 

Kao ono hvatanje Smailagića za vrat u Monaku, što tako ne uhvati Kaminskog ili Kabokla ?!  Svaka čast na trenerskim kvalitetima ali kao čovek izgleda da je težak dripac. 

 

Nek pređu u Zvezdu, tamo su domaći igrači zaštićeni :wicked:

 

Sad šalu na stranu, što Želimir nekog više "maltretira", više mu je stalo do tog igrača. Tako da njemu je baš stalo da Smailagić napreduje, isto Aleksa itd. 

Čim prestane da im zvoca i da ih smara, to je znak da je odustao od tog igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Nek pređu u Zvezdu, tamo su domaći igrači zaštićeni :wicked:

 

Sad šalu na stranu, što Želimir nekog više "maltretira", više mu je stalo do tog igrača. Tako da njemu je baš stalo da Smailagić napreduje, isto Aleksa itd. 

Čim prestane da im zvoca i da ih smara, to je znak da je odustao od tog igrača.

 

Ja verujem da mu je stalo ali mora da se zna neka granica, recimo ono hvatanje Smailagića za vrat je prelaženje granice.  Verujem da mu je stalo i da Kaminski napreduje i prilagodi se Evro košarci pa ga ne hvata za vrat i ne unosi mu se u facu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste prelaženje granice, slažem se, kao i u slučaju Vujoševića i Bogdana. Međutim pričao je Željko i na temu da ne prilazi na isti način svakom igraču; da ima drugačiji pristup sa svakim jer su oni različiti karakteri. Smajli i Aleksa su sami po sebi "rastreseni", da ne kažem pogubljeni, tako da sa njima očigledno neguje malo grublji pristup (s tim da ne bi trebalo da hvata za vrat). Kako god nama Kaminski deluje ovako sa strane, moguće je da je on dosta fokusiran zapravo. Mislim da to nema nikakve veze da li su stranci ili domaći igrači. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čuj da se uvredi, piše se o tome ovde godinama, tačnije da nema napretka kojem smo se nadali. Od Smajlija su svi očekivali da na onakav drugi deo sezone nadogradi nešto, a on zakačio salmonelu, izgubio 10 kila i izgubio se košarkaški. Uvredili bismo se da si rekao da je Željko upropastio domaće igrače.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DameTime said:

Jeste prelaženje granice, slažem se, kao i u slučaju Vujoševića i Bogdana. Međutim pričao je Željko i na temu da ne prilazi na isti način svakom igraču; da ima drugačiji pristup sa svakim jer su oni različiti karakteri. Smajli i Aleksa su sami po sebi "rastreseni", da ne kažem pogubljeni, tako da sa njima očigledno neguje malo grublji pristup (s tim da ne bi trebalo da hvata za vrat). Kako god nama Kaminski deluje ovako sa strane, moguće je da je on dosta fokusiran zapravo. Mislim da to nema nikakve veze da li su stranci ili domaći igrači. 

 

Ništa nije čudno što ima drugačiji prilaz svakom igraču ali sve može da se objasni i uradi na mnogo normalniji i kulturniji način. Smailaigić zaista deluje malo ograničeno kao tele, ali to ne znači da treba da ga tretiraš kao tele, da ga udaraš, hvataš za vrat... čitao sam nedavno neki komentar od nekog ko je pristustvovao tome na utakmici kako mu je preko celog terena psovao majku... Na šta liči takvo džibersko i dripačko ponašanje od nekog ko treba da bude uzor igračima i bukvalno pedagog ? 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ono što je sad već očigledno je da nema više poente prebrojavati NBA igrače po rosterima kao neki prebitan faktor, niti nužno balaviti za njima. Ovo se posebno odnosi na mlađu gardu.

 

Nekim igračima je zapravo dosta lakše da igraju i funkcionišu u NBA u odnosu na Evropu, u drugačijim rolama, na osnovu fizikalija i nekih ofanzivnih karakteristika. Ovde je, ipak, na sve to potreban određen IQ i taktička potkovanost, pa dosta lakše do izražaja dođu neke mentalne limitiranosti.

Edited by fillam
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

I Smajli i Trifa imaju po 24 god. Da kazes mozda ima nade, pa im se dere, driluje ih...

Al da drndas reprezentativca Aleksu od koga sa 30 god treba da ocekujes da zaboravlja, a ne da uci🤔

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fillam said:

Ono što je sad već očigledno je da nema više poente prebrojavati NBA igrače po rosterima kao neki prebitan faktor, niti nužno balaviti za njima. Ovo se posebno odnosi na mlađu gardu.

 

Nekim igračima je zapravo dosta lakše da igraju i funkcionišu u NBA u odnosu na Evropu, u drugačijim rolama, na osnovu fizikalija i nekih ofanzivnih karakteristika. Ovde je, ipak, na sve to potreban određen IQ i taktička potkovanost, pa dosta lakše do izražaja dođu neke mentalne limitiranosti.

Evropska kosarka>>>Nba, uvek i svugde.

Tamo igraci poput Wemby-ja ili Vukcevica blistaju na konto ciste fizike i ofanzivenog talenta, a koji su u Evropu non faktor pre svega zbog takticke i tehnicke nepismenosti i nedovoljnog IQ-a, pa i karaktera. U Evropi je kosarka mnogo vise timska igra.

Inace, naravno da ce Zeljko da pridavi Smajlija i Avrama, kako drugacije da ih utegne. Jednom je omiljena pesma misici a drugi samo sto ne sutira na svoj kos 🙂

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2024 at 2:44 PM, pierre van hooijdonk said:

Kako bih ti rekao... Božić, Čanak i Džikić su bili treneri baš onda kada je SNS bio na vlasti. 😄 

 

Kada bismo imali vremeplov, 99% nas ovde bi diglo obe ruke da se košarka i politička situacija defaultuju na neku '09 i da ponovo gledamo Lučića, Bogdana, Bo-a, kao i Duleta pored linije, dok Glavni Šef lepi tablicu bulevar Ratka Mladića na Novom Beogradu. Ne znam šta očekuješ od mene ovde. Ja se nadam da kada SNS padne sa vlasti, Partizan će biti dovoljno etabliran u EL zaslugama Željka na prvom mestu, pa onda države, da smanjenje budžeta neće značiti Adin Vrabac na 3 i da krpi na 4. 

 

On 4/2/2024 at 7:52 PM, Barkley#34 said:

Priznajem da mi nije jasna logika po kojoj se kao kontrateža ovom sns finansiranju klubova priželjkuje njihovo siromaštvo. 

 

Valjda bi kao ideal trebalo postaviti promenu vlasti, uređivanje oblasti finansiranja celokupnog sporta, rešavanje svih odnosa u sportu, jačanja škola košarke, podsticanja učešća privatnog kapitala u profi klubovima i još svašta nešto kako bi KKP i KKCZ postali zaista održivi ali i ostali kako-tako konkurentni na Evro nivou. Ja želim da živim u uređenoj zemlji ali i da moj klub bude jak. Zašto se te dve stvari isključuju, makar kao daleki ideal?

 

Srbija nije odrzivo drustvo, Srbija je brod koji tone i jedino sto mozemo da uradimo smenom vlasti je da usporimo neizbezno, odnosno da i nasa deca i mozda i unuci mogu da zive u kakvoj takvoj civilizaciji, a ne u anarhiji i totalnoj bedi.

 

Finansiranje KKP i KKCZ, ovakvo kakvo jeste je samo pokusaj skretanja paznje na bedu u kojoj se nalazimo:

 

1. Tako sto cemo da najpre da ignorisemo realnost jer smo zauzeti najgorim strastima (videti samo koliko procenata navijaca oba kluba moze normalno da podnese neki neuspeh, a da ne skrene u ludilo teorija zavere, otud i tolika kolicina mrznje koja je prisutna svih ovih godina)

2. Tako sto cemo da zivimo u iluziji da nam je zapravo sve bolje, jer, gle, nekada je Dule prodavao sve sto je znalo da igra kosarku, onda su igrali Vrabac i kompanija, a sad dolazi The Najveci koji samo sto ne kaze da zivimo u Svajcarskoj i da je to new normal na koji moramo da se naviknemo.

 

Sustina je jasna, SNS odgovara onda kada i mi imamo direktne ili makar spiritualne koristi u vidu glamura i sjaja "nasih najvecih klubova" koji gaze i mlate neke tamo Buducnosti, Cibone, Cedevite i ostale milogorce, "uje", "muje" ili janeze. Otud i taj krik zadovoljstva i prkosa - "mozda ste svi pobegli od nas, mozda smo izgubili rat, mozda nam je drzava sve manja i manja, a dug sve veci i veci, ali imamo Zvezdu, imamo i taj Partizan, bre, jaci smo od svih, Evropa nam se divi i klanja, bla bla bla bla..."

 

Valjda je gazda zelenih iz Grcke glup pa umesto da je ubacio svoje milione, mogao je samo da iskoristi vrednost brenda i milione navijaca i eto mu novca za uspesnu sezonu. Kad ono ne, jednom je stedeo na platama i njegov klub odmah poljubio dno tabele EL.

 

Klupska kosarka u Evropi je sport gubitasa, sport na svom zalasku, sa jednom organizacijom koja je spala na to da se ponizava i glorifikuje duel dva SNS projekta ili dize iz mrtvih klub iz peska arabijske pustinje jer ostaje bez milionera koji bi da guraju novac u klubove, ostali su bez klubova iz Rusije, da im se nije pojavio Pariz morali bi da razmisle o smanjenju broja klubova. Dakle, niko zivi ne ulaze u tu delatnost i onda treba jedna Srbija da finansira, pazi sad, ne jedan nego dva! KK, jer mora da bude i neko koga cemo mrzeti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...