Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

2 hours ago, Beonegro said:

 

Gledaj ovaj klip, imaš 2 ili 3 slične situacije u kojima centri tijelom guraju igrača sa loptom od koša i nijednom nije sviran faul, dakle ovo što radi Kamenjaš nije automatski faul, stvar slobodnog sudijskog uvjerenja je da li intenzitet kontakta izlazi iz dozvoljenih okvira. Ja dok sam pokušavao da igram košarku prije skoro 30 godina baš ovo su nas učili, kad kao centar stigneš nogama da odguraš beka na centar to je bio vrhunac odbrane od p'n'r, danas se možda igra malo mekša košarka i to se manje toleriše, ali nemojmo sad da padamo u drugu krajnost i da svaki kontakt proglašavamo faulom.

 

 

Uz pozdrav starom drugaru iz reketa, da bacim i svojih 5 centi na ovu temu. Ovo na klipu su skolski primeri pravilnog tj. pravovremenog iskakanja visokog igraca. Kamenjas je u ovoj situaciji sinoc prvo kasnio, pa onda nije mogao da se zaustavi i na kraju inercijom tela je zakacio Pantera koji je zavrsio na podu. Dakle, upravo skolski primer lose izvedenog iskakanja tj. faul ko kuca, po mom misljenju 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nešto gledam ove kladioničarske kvote za sledeće EL kolo, pa reko da bacim na digitron koje su nam šanse za plej in, pod nekom pretpostavkom kvota u poslednjem kolu. Šanse da mi dobijemo obe utakmice su oko 60%, a šanse da se dogodi bar jedan od neophodnih uslova (poraz Efesa ili oba Baskonije) su oko 85%. Pa su šanse za prolaz 51%, tako da nemoj da se nervirate.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Razlog zbog kog Obradović ipak dobija ugovor na tri godine je što je mandat predsednika Ostoje Mijailovića kraći. Zato se razgovara o opciji da Obradović potpiše na tri godine, uz opciju na još dve. Dakle, sigurno je da ostaje najmanje do leta 2027. godine, a za sada nije poznato da li uz njega ostaje i sportski direktor Zoran Savić.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aman 2 said:

Preko 2000 grobara u Berlinu kažu...

 

Pa naravno, ova utakmica je i bila inspiracija za naziv topika. Praštajte ako je došlo do nesporazuma.

  • Like 1
  • Love 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 29
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Bas nikakva odbrana bekova Buducnosti. Frimen, Mekinli, Ferel, Megi... nule u odbrani. Popovic i Pol nesto pokusavali. Ne secam se da ste imali ovoliko otvorenih suteva ikada, i to uglavnom Naneli (najbolji suter lige sa pozicije 3) i Ledej (verovatno najbolji suter lige sa pozicije 4). Potpuno pomracenje uma.

 

Isto tako, a mozda i gore su odbranu igrali igraci SC Derbija, ali tada je Partizan promasivao i promasivao i promasivao za tri poena, pa su onda ovde neki pisali kako je Nunnally heroj jer je pogodio onu trojku, a bas se videlo da je igracima KKP tada bilo svejedno da li ce da dobiju. I bice im svejedno dok god ih EL bude pozivala ma sta bude u ABA ligi i davala im neformalnu A licencu (tako sto izbacuju koga mogu, samo da se KKP i KKCZ ne diraju).

 

Razlika izmedju Doziera i Ferrella, Puntera i mucenog Freemana, Nunnalija i Magee-a, LeDaya i Makondoua, Kaminskog i Kamenjasa je ogromna, bukvalno svako od ove prve petorice bi bio ubedljivo najbolji igrac Buducnosti, a Ferrellu se spremala sudbina Smitha da pravi drustvo Jaramazu na tribinama. Ne mogu EC igraci kojima razni Ulmovi, Arisi i Turk Telekomi prave pakao u odbrani i ostaju sami pri sutu da sacuvaju petoricu sjajnih sutera, neko mora da ostane sam, samo sto su se u Buducnosti nadali da ce jos malo da lazu i sebe i navijace tim drugim mestom, a KKP se sa tim nije slozio.

 

Mislim, ako pogledamo Split, Megu, Igokeu, sve te poraze, SC Derbi iz prosle sezone, sve je to posledica spustanja zveri iz KKP na nivo pomenutih klubova, a onda ih ti klubovi pobede na iskustvo (hocu da kazem, oni su vec navikli na losu igru).

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, goldberg said:

Isto tako, a mozda i gore su odbranu igrali igraci SC Derbija, ali tada je Partizan promasivao i promasivao i promasivao za tri poena, pa su onda ovde neki pisali kako je Nunnally heroj jer je pogodio onu trojku, a bas se videlo da je igracima KKP tada bilo svejedno da li ce da dobiju. I bice im svejedno dok god ih EL bude pozivala ma sta bude u ABA ligi i davala im neformalnu A licencu (tako sto izbacuju koga mogu, samo da se KKP i KKCZ ne diraju).

 

Kakav smo ekonomski košarkaški tigar Evrope... 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Isto tako, a mozda i gore su odbranu igrali igraci SC Derbija, ali tada je Partizan promasivao i promasivao i promasivao za tri poena, pa su onda ovde neki pisali kako je Nunnally heroj jer je pogodio onu trojku, a bas se videlo da je igracima KKP tada bilo svejedno da li ce da dobiju. I bice im svejedno dok god ih EL bude pozivala ma sta bude u ABA ligi i davala im neformalnu A licencu (tako sto izbacuju koga mogu, samo da se KKP i KKCZ ne diraju).

 

Primetio sam da si počeo pre par meseci da vrtiš ovu o svejednosti pobede, pa tako objašnjavaš razne pobede domaćih ekipa u EL, razne poraze u ABA... motivacija u sportu je mnogo bitna stvar ali je dosta kompleksnija od bola u preponama. Nešto slično viđamo i kod daleko profesionalnijih i plaćenijih sportskih kolektiva, jednostavno je iluzorno očekivati isti motiv, grajnd, fokus na svakom meču tokom sezone, a malo i zaboravljaš kakvu je seriju Partizan igrao pre tog SC Derbija gde su se svi psihički i fizički istrošili. Neki su vukli i povrede tokom ABA PO.

 

U teoriji zvuči lepo da nema wildcard-ova i da se ne gledaju marketinški benefiti/budžeti ekipa, ali podsetiću te da nisu ABA ligaši pokvarili kontinentalnu košarku već se to desilo u kontra smeru. Koja još liga nema ekipe za koje se zna da mogu/da će igrati EL? Ko se još nada Manresama, Ulmovima i Budućnosti u EL danas? Samo ti, verovatno, i pokoji ogorčeni ljubitelj košarke.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kad bi jace ekipe uvek bile na nivou onda ove slabije nikada ne bi napravile iznenadjenje. Moglo bi unapred da se ne igra, jer se zna pobednik. Koja je onda poenta slabijih klubova? Sport je ziva stvar sto bi se reklo, nije samo treniranje robota i njihovo pustanje na utakmicama, ima tu i do motivacije, emocija, privatnih problema, itd... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bezveze se nipodaštava pobeda Partizana koji jeste 5 puta skuplji od Budućnosti ali Podgorica je jedno do retkih ABA gostovanja koje ne može da se odradi baš na autopilotu kao preostala ABA boranija i moraš da se oznojiš protiv ekipe koja je ekstra motivisana, a ti si uglavnom fokusiran na EL. Endesa liga je mnogo jače takmičenje od ABA lige i tamo ima mali broj klubova koji ne može relativno kompetentno da se suprotstavi Realu i Barsi dok oni odrađuju posao sa evroligom kao glavnim prioritetom (dok igraju u trećoj, maks četvrtoj brzini), naravno drugačije je kad se španski blizanci uozbilje i kad krene PO. Jeste Real mnogo jači od Manrese ali je i ta Manresa mnogo jača od random ABA ligaša osim Budućnosti i Cedevite. Budućnost je odigrala dosta dobar meč ali je Partizan izvukao na čist individualni kvalitet međutim to ne čini njihovu pobedu nezasluženom.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Primetio sam da si počeo pre par meseci da vrtiš ovu o svejednosti pobede, pa tako objašnjavaš razne pobede domaćih ekipa u EL, razne poraze u ABA... motivacija u sportu je mnogo bitna stvar ali je dosta kompleksnija od bola u preponama. Nešto slično viđamo i kod daleko profesionalnijih i plaćenijih sportskih kolektiva, jednostavno je iluzorno očekivati isti motiv, grajnd, fokus na svakom meču tokom sezone, a malo i zaboravljaš kakvu je seriju Partizan igrao pre tog SC Derbija gde su se svi psihički i fizički istrošili. Neki su vukli i povrede tokom ABA PO.

 

Sve to pada u vodu kada uporedis ofanzivni i defanzivni potencijal obe ekipe koji je neuporediv.

 

Da je KKP zavisila EL od ucinka u ABA ligi ne bi gledali heroja kako cupa pobedu u PG u poslednjem minutu.

 

3 hours ago, pierre van hooijdonk said:

U teoriji zvuči lepo da nema wildcard-ova i da se ne gledaju marketinški benefiti/budžeti ekipa, ali podsetiću te da nisu ABA ligaši pokvarili kontinentalnu košarku već se to desilo u kontra smeru. Koja još liga nema ekipe za koje se zna da mogu/da će igrati EL? Ko se još nada Manresama, Ulmovima i Budućnosti u EL danas? Samo ti, verovatno, i pokoji ogorčeni ljubitelj košarke.

 

Zapravo, nema ABA liga i upravo ta Buducnost moze da igra EL ako osvoji ABA ligu.

 

A sto se tice klubova koje si pomenuo, kada SNS padne sa vlasti (ne znam, mozda jesmo najveca stoka na kontinentu koja je navikla na pastira i ne zeli da ga menja, ali sve ima svoj rok trajanja), KKP moze samo u kontekst tog Ulma i Manrese jer nece imati novca, kao sto nisu imali novca kada su treneri bili Bozic, Canak ili Dzikic. Tako da, malo pazi sa podrzavanjem ovog modela EL, nemoj da bude kukanja kada ubace Dubai i London, a ovdasnji mediji horski zavape "a sporstki princip?", "a rezultati na terenu?", "a tradicija?".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

A sto se tice klubova koje si pomenuo, kada SNS padne sa vlasti (ne znam, mozda jesmo najveca stoka na kontinentu koja je navikla na pastira i ne zeli da ga menja, ali sve ima svoj rok trajanja), KKP moze samo u kontekst tog Ulma i Manrese jer nece imati novca, kao sto nisu imali novca kada su treneri bili Bozic, Canak ili Dzikic. 

 

Kako bih ti rekao... Božić, Čanak i Džikić su bili treneri baš onda kada je SNS bio na vlasti. 😄 

 

Kada bismo imali vremeplov, 99% nas ovde bi diglo obe ruke da se košarka i politička situacija defaultuju na neku '09 i da ponovo gledamo Lučića, Bogdana, Bo-a, kao i Duleta pored linije, dok Glavni Šef lepi tablicu bulevar Ratka Mladića na Novom Beogradu. Ne znam šta očekuješ od mene ovde. Ja se nadam da kada SNS padne sa vlasti, Partizan će biti dovoljno etabliran u EL zaslugama Željka na prvom mestu, pa onda države, da smanjenje budžeta neće značiti Adin Vrabac na 3 i da krpi na 4. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Priznajem da mi nije jasna logika po kojoj se kao kontrateža ovom sns finansiranju klubova priželjkuje njihovo siromaštvo. 

 

Valjda bi kao ideal trebalo postaviti promenu vlasti, uređivanje oblasti finansiranja celokupnog sporta, rešavanje svih odnosa u sportu, jačanja škola košarke, podsticanja učešća privatnog kapitala u profi klubovima i još svašta nešto kako bi KKP i KKCZ postali zaista održivi ali i ostali kako-tako konkurentni na Evro nivou. Ja želim da živim u uređenoj zemlji ali i da moj klub bude jak. Zašto se te dve stvari isključuju, makar kao daleki ideal?

  • Like 10
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Zato sto je teza da kosarka u Evropi nije profitabilna. Ili si golja ili u tebe drzava sipa pare (odnosno privatnik po nalogu drzave), nema trece.

 

ima trece: imas "ocinski" fudbalski klub koji ti daje dzeparac (Real, Barsa, Bajern). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Priznajem da mi nije jasna logika po kojoj se kao kontrateža ovom sns finansiranju klubova priželjkuje njihovo siromaštvo. 

 

Valjda bi kao ideal trebalo postaviti promenu vlasti, uređivanje oblasti finansiranja celokupnog sporta, rešavanje svih odnosa u sportu, jačanja škola košarke, podsticanja učešća privatnog kapitala u profi klubovima i još svašta nešto kako bi KKP i KKCZ postali zaista održivi ali i ostali kako-tako konkurentni na Evro nivou. Ja želim da živim u uređenoj zemlji ali i da moj klub bude jak. Zašto se te dve stvari isključuju, makar kao daleki ideal?

 

Ako pričamo o dalekom idealu:

 

1. Ako će ovo jednog dana da bude pravična država, svi profesionalni klubovi koji su u de facto državnom vlasništvu, tzv. "udruženja građana", treba da dobijaju istu cifru.

2. U idealnom slučaju ta cifra treba da bude 0.

3. U manje idealnom slučaju napraviće se sistem sličan nemačkoj verskoj taksi - Kirchensteuer , gde ću ja moći da tražim da se mojim novcem ne finansira profesionalni sport. 

4. Sve gore navedeno treba da važi i za SPC

 

Pa bi se odlično videlo kolika je ta armija navijača koju blizanci imaju, a SPC vernika.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ma, postoje različite normalne opcije finansiranja, nije to nuklearna fizika pa da je retko kome jasno o čemu se radi. U uređenom društvu (što, jelte, podrazumeva mnogo ozbiljnije stvari od funkcionisanja sportskih klubova) bi se i to dovelo u red.

 

Kao što rekoh gore, reagujem na stalno poturanje jedne priče "da se jedva čeka da sns sleti sa vlasti pa da klubovi padnu na nivo bede" kako bi valjda takmičenje bilo interesantnije jer su svi jednaki (u drugoj srpskoj su svi jednaki pa to nikog ne zanima). Lažna je teza da je siromaštvo jedina suprotnost ovom pogrešnom načinu sipanja novca? Poluistine su najgora stvar.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

Priznajem da mi nije jasna logika po kojoj se kao kontrateža ovom sns finansiranju klubova priželjkuje njihovo siromaštvo. 

 

Fetišistički odnos našeg naroda prema bedi. Kod nas je biti jadan, da te kuče nema za šta uape, jednako biti pošten, ili ti samo siromah je pošten. Od pretpostavke da se do bogatstva stiže samo lopovlukom.

 

To je kod nas ustaljeno mišljenje, pa tako oni koji su ubogi, podređeni, imaju simpatije a oni drugi su po defaultu lopovčina.

 

Ne vidimo šumu od drveća. Ono što je nakaradno je sistem ili način finansiranja profesionalnog sporta gde se sve svede na to koliko ti neko udeli a ne da ti se omogući da zaradiš, pa tako oni što imaju manje zapravo nisu pošteniji već nisu u mogućnosti više da ukradu.

 

8 hours ago, robespierre said:

Pa bi se odlično videlo kolika je ta armija navijača koju blizanci imaju, a SPC vernika.

 

Mislim da bi broj navijača kao i broj vernika drastično pao u roku od odmah. Sećam se da smo na nekim diskusionim forumima Zvezde onomad kada su odnošeni koševi diskutovali da dajemo po 100 evra članarine, računica je bila 100 000 nas po 100 evra i eto ti održivi budžet. Obaška to što država to ne bi dozvolila, ali broj ljudi koji su se javili da su spremni da to plate (pazi, za klub koji im je "život") bio je mizeran, možda njih desetak.
Dakle neće da da 100 evra, ali hoće vrhunske igrače. To ti dovoljno kaže kakav je ovo narod.

Isto tako i za vernike, plaćajte si bre sami svoje bogomolje, pa da vidimo koliko stvarno veruju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...