Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

3 hours ago, ScepanScekicSto said:

PJ sa 54% 

 

bilo bi zanimljivo videti koji je to broj pokusaja

 

3 hours ago, Barkley#34 said:

Je l' se one Pidžejeve preduge dvojke računaju kao midrejndž?

 

Od dugih (ili kako si naveo predugih) dvojki sa centralne pozicije sutira 10/15, sa leve strane 4/5, sa desne 3/8. Ovo je za El.

 

Ovo su izuzetni procenti.

 

Zeljko je uveo poludistancu nazad u El na mala vrata prosle sezone. Ima jos timova koji su prethodnih sezona sutirali cesto ali ne u tom obimu. Pisao sam par puta o tome ovde ranije da je to napravilo najvecu razliku u igri kkp-a uz odlicne procente za 3 poena. Partizan je bio tim sa najvise pogodjenih poludistanci prosle sezone a tako je znacajno koncipiram tim i ove i prosle sezone posto najveci broj igraca po timu sutira poludistancu. Nista nije slucajnost ni ove.

 

Poludistanca ako se pogadja u visokim procentima daje ogromnu prednost igracu koji na primer igra p&r jer ce igrac koji ga cuva (ili preuzima) dobiti jasne informacije da mu izlazi na poludistanci i da ga ne mozes braniti u dubokom dropu a onda taj igrac ako je dovoljno brz sa loptom moze kad god se odluci da ode na prodor jer mu je ovaj izasao visoko i recimo dobije faul ili uspe da polozi, ako odbrana skupi ide pas za sutera u cosku ili na 45 i to je to. Mislim da je tendencija da ce kkp ovo maksimalno da ekspoatise (ne samo preko Douzera) u narednom periodu jer se to jako teski brani a daje ti nekoliko opcija gde pritom imas par igraca sa 50% i vise sa poludistance ili u slucaju da ako ode na prodor i izbaci pas imas sutere spolja koji su mahom oko 40%, verovatno i vise kada se gleda samo spot up. Takodje se igraju i grenade akcije iz cega se cesto dodje do poludistance, nesto sto su Madar i Lesor najcesce radili samo sada to rade drugi igraci.

 

Koncept igre je malo drugaciji nego prosle sezone ali sustinske ideje su generalno iste i to manje ili vise funkcionise.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2024 at 4:06 PM, pendulum said:

 

 

On 1/29/2024 at 1:54 PM, Knipex said:

Sferopulos je bukvalno skočio na sudiju zato što je Avramović napravio grešku u vođenju i sudija je bio primoran da svira tehničku. Nema tu čekanja da se vidi šta će posle biti.

 

Nije. Uradio je roling i bacio pas. Delovalo nespretno jer je izgubio kontrolu u vođenju ali nije nedozvoljeno. Da je nastavio da vodi loptu bila bi greška.

Molim te zanemari tekst u tweetu, pišem sa telefona i ne mogu da prebacim samo klip na drugi izvor. Dakle fokus je na video klipu. Ovo nije klasičan roling nego su čisti koraci.

 

I onda u nastavku imamo situaciju da je Sferopulos dobio tehničku, da je prekinut napad Partizana i nije dozvoljen šut Nanelija za 3 poena.

 

I kako sada može neko da napiše da su sudije priznale da je Partizan oštećen u toj situaciji kada do nje ne bi ni došlo da nisu oštetili Zvezdu.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goofy said:

Jes glupo ali sad navijam za ovaj donji dom (asvel, albu, zvezdu, bajern, žalgiris, efes)

jer nam svaka njihova pobeda protiv gornjeg doma ide u korist...

Ma zlo vrijeme orla nacerlo,

da zimuje medju kokoskama....

Ja za Real jos navijao veceras.

Link to comment
Share on other sites

Molim te zanemari tekst u tweetu, pišem sa telefona i ne mogu da prebacim samo klip na drugi izvor. Dakle fokus je na video klipu. Ovo nije klasičan roling nego su čisti koraci.
 
I onda u nastavku imamo situaciju da je Sferopulos dobio tehničku, da je prekinut napad Partizana i nije dozvoljen šut Nanelija za 3 poena.
 
I kako sada može neko da napiše da su sudije priznale da je Partizan oštećen u toj situaciji kada do nje ne bi ni došlo da nisu oštetili Zvezdu.
 
 

Video sam ovaj snimak nakon naše diskusije pa i dalje stojim pri tome da ovo nisu čisti koraci.

Možda je na granici, ali u trku jako je teško sudiji da vidi svaki detalj čak i da jesu.

Ovo igrači vrlo često rade na ulazu ispod koša. Razlika je što je Avram ovo uradio na sredini terena i bacio pas. U Evropi je jedno vreme to počelo da se sudi na redovnoj bazi, pa su opet promenili pravila kada su se igrači i navijači pobunili.

Možda grešim. Šta kaže @Sharp?
  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goofy said:

Jes glupo ali sad navijam za ovaj donji dom (asvel, albu, zvezdu, bajern, žalgiris, efes)

jer nam svaka njihova pobeda protiv gornjeg doma ide u korist...

 

Ja sam od naših konkurenata u poslednjih nekoliko kola navijao za Valensiju jer verovatnih 2-0 protiv njih bi nam bilo osigurač u nekom eventualnom krugu. Ali ipak je realno da oni padaju (svaka im čast i za prvi deo sezone sa tankim rosterom) i da je prvih 10 već prilično poznato osim ako Armani ne preživi ovu nedelju. Sledi neizvesna borba za pozicije od 2-10.

Edited by ChrisJudd
Link to comment
Share on other sites

Ja apsolutno podržavam ovaj potez Kaminskog i kluba.

 

Ja da se pitam ja bih klub hermetički zatvorio za neprijateljske ili provokatorski nastrojene novinare na određeno vreme. Ako je Tramp pregurao da četiri godine ne odgovara na pitanja vezana za sudbinu Amerike koja su dolazila od novinara koji mu se ne sviđaju, šta nas sprečava na ovako neuporedivo manjem nivou ? Nije kao da SK radi na promociji Partizana pa su nam preko potrebni.

 

Pre konferencija, izvučemo lepo prijatelju ko si i šta si, koliko i kakvih tekstova si pisao, pa da vidimo jel možemo da ti dodelimo akreditaciju.

 

 

 

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Očekivao sam od tebe da ovo upariš s nekom pesmicom, tipa

 

Komesar Rambo pričiz

ic gejmdej bičiz!

 

 

 

Coach Željko is calling switches

But, as always, it horribly glitches.

From what I see my eye twitches,

There is no doubt

It's gameday bitches!

 

Jel sad ok? 😁

  • Like 11
  • Thanks 11
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Sa Monakom smo igrali 6 puta od 2019., izgubili prvu pa potom dobili 5 zaredom, i to dvaput u produžetku. Zaključke i predikcije izvucite sami.

Teorija velikih brojeva - znaci gubimo 🙂

 

Salu na stranu, pobeda nam Monakom - wet dream i ono sto cekamo cele sezone, a to je prva pobeda na strani od izuzetne vaznosti. Stavlja nas u lepu situaciju gde sa jednim od konkurenata imamo 2:0 (za sada pored svih konkurenata iz gornjeg doma sa kojim smo igrali imamo losiju kos razliku i 1:1, PAO, Fener, Makabi).

Poraz, i dalje smo u trci za raspodelu izmedju 5. i 10. mesta, uz neke ocekivane pobede i poraze u predstojecim mecevima.

 

Kad pogledamo spisak preostalih meceva na strani, deluje da je ovo to duplo kolo gde bi valjalo pokusati napraviti jedan brejk.

 

@Monaco

@Virtus

@Barcelona

@Milano

@Alba

 

Sta kaze digitron 🙂Ukoliko ne kiksnemo ko komsije protiv Albe, jos jedna pobeda u gostima od preostala 4 meca uz 5 od 6 kod kuce bi nas stavila u situaciju da sa konacnih 19:15 mozemo da se nadamo razigravanju, pa sa koje god bilo pozicije. Za sada samo Real deluje kao tim za izbeci u play off-u. Videcemo kako ce se razvijati ova situacija sa Rubiom i Barsom, mozda i oni do kraja ligaskog dela poprimem slican epitet.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...