Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Ove utakmice u januaru će nam reći u kom će nam smeru otići sezona. Jako težak raspored, puno putovanja, bez vremena za odmor.

 

Pa ćemo videti dal ostajemo kandidati za prvih 6 mesta ili ćemo potonuti u (ispod)prosečnost.

 

Ovo što se desilo sinoć, nije prvi put, pa da kažemo da je samo zbog atmosfere. Ovo je do mindseta igrača.

Edited by Xpert
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Nema razloga za ovakvu kataklizmu ovde, i dalje ste jako zajebana ekipa i to sa pozitivnim skorom. Rekao bih da ste nas malo potcenili, a verovatno i zaboravili kako se igra pred 20 hiljada protivničkih navijača. Ledey je najvažniji igrač Partizana, možda neki drugi povećavaju plafon ekipe ali on je ta stabilnost i neko ko može da doprinese i kad da 20 i kad da 4 poena. "Plejmejking" ekipe kod vas je sinoć bio na mizernom nivou, dosta toga na o-ruk i na individualnu klasu. Naši su sinoć jednostavno više želeli pobedu i možda po prvi put ove sezone odigrali utakmicu kao da im životi zavise od ishoda iste, another day in the office protiv takvog protivnika nije recept za uspeh. Ćeraćemo se još.

Bas zato sto smo jako zajebana ekipa. Niti rezultati a pogotovo igra to u ovoj sezoni ne pokazuju. Imali smo jedno mini dizanje forme gde se tek poceo nazirati potencijal i vrlo brzo nazad u kanal.

A gde ces boljeg katalizatora za nezadovoljstvo od derbija.

Nadam se da je ovo upravo samar koji nam je bio potreban i da sledi jedno skupljanje.

I da, Zeljko jbt ako ti Ponitka ovo igra, nije morao ni da dolazi. Ovo moze i Trifa da pokrije. A mislim da Pony ipak moze "malo" vise

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jedibojan said:

Bas zato sto smo jako zajebana ekipa. Niti rezultati a pogotovo igra to u ovoj sezoni ne pokazuju. Imali smo jedno mini dizanje forme gde se tek poceo nazirati potencijal i vrlo brzo nazad u kanal.

A gde ces boljeg katalizatora za nezadovoljstvo od derbija.

Nadam se da je ovo upravo samar koji nam je bio potreban i da sledi jedno skupljanje.

I da, Zeljko jbt ako ti Ponitka ovo igra, nije morao ni da dolazi. Ovo moze i Trifa da pokrije. A mislim da Pony ipak moze "malo" vise

 

Ja ne mislim da ste zajebana ekipa. Mislim da ste veoma kvalitetna ekipa koja iz nekog razloga prečesto igra na nekih 30% obrtaja. Videli smo protiv Armanija kako vi možete da igrate, ali to se vrlo retko dešava. Uglavnom ste premekani u odbrani (premekani za to kakav atletski potencijal posedujete), ili delujete nezainteresovano.

 

Ali ja da sam na vašem mestu, baš bih u tome tražio optimizam, jer kad dođu ključne utakmice i kad stisnete kako znate, biće to (za vas) dobro. Trenutno je frustrirajuće.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Ja ne mislim da ste zajebana ekipa. Mislim da ste veoma kvalitetna ekipa koja iz nekog razloga prečesto igra na nekih 30% obrtaja. Videli smo protiv Armanija kako vi možete da igrate, ali to se vrlo retko dešava. Uglavnom ste premekani u odbrani (premekani za to kakav atletski potencijal posedujete), ili delujete nezainteresovano.

 

Ali ja da sam na vašem mestu, baš bih u tome tražio optimizam, jer kad dođu ključne utakmice i kad stisnete kako znate, biće to (za vas) dobro. Trenutno je frustrirajuće.

Mi na forumu jesmo zajebana ekipa i to sto nas tim ponekad zajebe ne umanjuje nas optimizam i entuzijazam.

:classic_biggrin:

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba ići u doom n gloom mod još, ali se treba osvrnuti na par stvari. 

 

Ovo je najsramotnije izdanje ekipe ove sezone. Razbijena banda koja baulja po terenu bez ikakvog smisla kao da je u pitanju all star utakmica veterana a ne evroligaški meč. 

 

Što se tiče same košarke, uvek, ali uvek kada od starta meča postoje ozbiljni problemi sa kreacijom, mi smo viđeni da budemo jebani. Nije mi jasno držanje PJ Doziera ( na koga ću se osvrnuti kasnije ) preko svake logike, dok čovek ne može da organizuje burek iz Trpkovića u prvom poluvremenu. 

 

Izgubiti od ekipe koja je na papiru slabija nije nešto što nam je strano, izgubiti na ovakav način je stvar stava, i pre svega stvar zalaganja. I ja razumem da je i Željko objasnio da ne mogu svi da budu two way igrači, ali ne smeju svi da budu Smajli i Kaminski sa sinoćne utakmice. Imam osećaj da bih ja sa svojih 170CM pokupio barem tri skoka pored njih dvojice, a vrlo verovatno bih i probio par puta. 

 

Ja znam da je narativ na forumu da smo ovde svi drugari, da su igrači ljudska bića i da trebaju da uživaju u onome što rade, ali neko bi morao da popriča sa ekipom o tome šta derbi znači ljudima ovde. Ja kada bih otišao na posao i posle kurčine od meseca rekao da nije toliko loše jer sam ipak uživao i osećao se lepo, bio bih na tržištu rada isti dan. 

 

Potreban nam je " fuck you Datome " i " all your life you wait for me " momenat i to jako brzo. Nit je išta izgubljeno, nit smo u dubljem kanalu nego što smo bili prošle sezone, ali sada se vuče ručna. 

 

 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Kotežanin je bukvalno kasnio na svaki šut i onda u stilu Korneta, da ga Željko ne pojede, skako 3m u vis iz reketa da dovati igrača na trojci...
Dule bi trebao da dobije angažman u klubu samo za treninge nakon ovakvih pristupa.

Trening sutra u 6.
Mesto okupljanja Obrenovac.
Plan i program - trčanje u laganom ritmu do arene.
*Kretenski i splavar trče sprinteve na svakih 300m.
U kolima vas prati Matović.

Dule vas čeka u 11 u areni.
Kamikaze do 17:00.
Odlazak kući kad Kaminski odbrani pnr ili Jaramaz veže 30 slododnjaka

Krenula mi suza radosnica.

A možda Mlitavskog zovu tank zato što tankuje utakmice?
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da, Ponitka je potpuno neiskorišćen. Sveden je baš na ulogu Papapetrua od prošle sezone, a i on je mogao mnogo više u napadu.

 

Mateuš se potpuno podredio ekipi, rilja u odbrani a Željko mu vraća tako što ga šilji na njemu klupom posle prvog lošijeg poteza.

Edited by DameTime
razmak
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ubedjen da je Obradovic razocaran Frenkom, ali da ne moze da priusti da ga tek tako odstrani iz tima. Bilo bi to uzaludno bacenih pola milke. Mislim da je jasno i njemu da ce tesko da podigne nivo odbrane na bilo kakav nivo, a kamoli EL. Jedino cemu mozemo da se nadamo je da ostali malo vise povuku i smanje mu minutazu. A tu je bas teska prica jer od Balse nema neke vajde, Smajli igra toplo-hladno, a Caboclo ima taj hronicni problem sa faulovima.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Luchifer89 said:

Kotežanin je bukvalno kasnio na svaki šut i onda u stilu Korneta, da ga Željko ne pojede, skako 3m u vis iz reketa da dovati igrača na trojci...
Dule bi trebao da dobije angažman u klubu samo za treninge nakon ovakvih pristupa.

Trening sutra u 6.
Mesto okupljanja Obrenovac.
Plan i program - trčanje u laganom ritmu do arene.
*Kretenski i splavar trče sprinteve na svakih 300m.
U kolima vas prati Matović.

Dule vas čeka u 11 u areni.
Kamikaze do 17:00.
Odlazak kući kad Kaminski odbrani pnr ili Jaramaz veže 30 slododnjaka

 

Ja kapiram da je ovo psihoterapeutska fantazija, ali em nije vise to doba, em cak i da jeste - vecina onoga sto valja u ovom timu Partizana ne mora takav tretman da trpi. 😄

 

Doduse Smailagic bi mozda i morao. 😅

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Xpert said:

Ovo što se desilo sinoć, nije prvi put, pa da kažemo da je samo zbog atmosfere. Ovo je do mindseta igrača.

 

To je i problem, dakle motivacija. Kako igraci koji misle (ili makar kazu naglas) da veruju da su za F4, mogu imati ovakav pristup? A ako je nesto pre samog meca bilo jasno koliko i sama smrt nakon zivota, to je da ce njihovi igraci izaci prepaljeniji nego ukradena lokomotiva u Back To The Future 3.

 

Moze se odstraniti par trulih jabuka, ali mislim da je skoro ceo tim inficiran. I da mora ambulanta podhitno da proradi.

Edited by MC Thunder 2
Link to comment
Share on other sites

Ma, ne znam, juče sam se manje nervirao, možda zato što sam se pomirio sa porazom već posle prvog poluvremena, verovao jesam da možda možemo da stignemo, ali to je samo zato što sam optimista. Ne znam da li ste vi primetili, ali, time out Željkov, meni je upalo u oči da Kaminski uopšte nije ni blizu "kruga" oko Željka, što meni govori da je taj tip totalno nezainteresovan šta mu trener priča, isto tako me jako nervira to što se uvek buni sudijama kada promaši, druže kriv je tvoj IQ, ne sudije. Da ne govorim o mošama koje pravi svojim suigračima, krene na igrača na tri, suigrač prati igrača koji ide ka košu i odjednom se Mlohavi odluči da i on ide ka košu, a ovog na tri pušta samog kao duha 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

To je i problem, dakle motivacija


 

 

Jel imamo nekih naznaka zbog čega bi trebao da postoji problem u motivaciji ? 

Jel se kasni sa isplatama ili je nešto drugo po sredi ? 

 

Apsurdno mi je da osim ABA ( za koju objektivno izgledaju kao da ih boli ona stvar ) mi smo do Reala imali i više nego uspešnu sezonu, pobedu u dva derbija, pobeđene bitne utakmice, par njih i na nož. Koji događaj može da trigeruje naprasni pad motivacije ?

 

Ajde da kažemo da smo izgubili 80% utakmica u EL ove sezone, da smo šesti u ABA i da nema ni naznake da će biti bolje, mogao bih da razumem. 

Ovako mi deluje samo da smo iz fazona kad nam se igra jebemo mile mame, kad nismo baš nešto zainteresovani nek bude šta bude. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angola said:

Bitno je da si mene napao, zato sto sam odlucio da mirno pogledam utakmicu. A ja sam samo rekao ono, sto i ti...samo nekoliko casova kasnije. 

Zezao sam se, nije bio napad. Ali opet, nismo rekli isto, moje je samo način da preguram bez dodatnih trauma izazvanih analizom, mada ne uspevam.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Volter said:

Nije da nije bilo zalaganja, pogotovo na početku utakmice kad su se teško postizali poeni.

To se poklapa sa periodom igranja Ponitke u odbrani. U isto vreme, napad je letargičan, neizgrađen, gube se lopte kao na traci. Nakon raspada ne pokušavamo da se vratimo nego do kraja poluvremena postajemo sve gori.

 

Naravno da je igra CZ dobrim delom zaslužna za naš loš izgled (i dobro je što ste bili max našpanovani, da ne pomislimo da može da nam prođe bolekurcija) ali malokrvnost je bila vidljiva iz aviona.

Link to comment
Share on other sites

Ako mogu sa strane da primetim, po meni se cini da imate problem  jer nemate nekoga ko ce da organizuje vase odlicne igrace. Da je Teo kod vas, stavio bih pare da osvajate EL. Doveli ste Smita, a on nije taj. Obradovic vec drugu godinu pokusava bez pleja. Prosle za malo nije uspeo, pa ko sam ja da mu sudim. Naravno i Aleksina povreda je problem, jer je on srce vaseg tima. U svakom slucaju u naredne 2 nedelje ce se videti gde ste, jer imate bas tezak raspored. 

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

@Cooper, na stranu suptilno tatisanje, 8 pobeda nije neki lud zaostatak za ekipama koje imaju velikih 10; da nisu bez clyburna, dodao bih i efes sa 7. daklem, rekao bih da u ovom trenutku bar 14 ekipa pretenduje na 10 mesta.

 

recimo, ako armani bude imao dobar skor u januaru, vraca im se mirota pa postaju puno jaci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...