Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Posted (edited)
23 minutes ago, Kooineeperk said:

Realno, cele sezone igracima se puni glava kako je KLS trofej nebitan. I onda dodje momenat da covek bira izmedju buducnosti svog deteta i par nekih nebitnih utakmica u vec prilicno raspaloj situaciji (raspad svlacionice). 

 

Tako da mogu da razumem njegovu stranu. 

 

Postoji jedan covek koji je to mogao da resi. Onaj sto vidi unapred i sve mu je jasno i gde ce stvari da idu... Ne bih da ovo ispadne jos jedan anti-Zoc rant ali imamo primere gde su treneri to resili smekerski:

 

 

 

Koju Kaboklovu stranu možeš da razumeš? Ovu što su novinari pustili u etar o starateljstvu? 

Da li vidiš saopštenje kluba u kome se navodi da je igrač samovoljno bez OBAVEŠTENJA NAPUSTIO KLUB I OTISAO? 

Da je  atmosfera u klubu kako treba, da je igrač zatražio nešto verovatno bi mu izašli u susret, ali se ovde radi o samovolji igrača, koji odlazi bez ikakvog obaveštenja. Uzgred, ovo mu nije prvi put .

 

 

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Eddard said:


Poenta je u Šarasovom “ja sam mu dozvolio”. Komunikacija je bitna. 

Upravo o tome pricam, zato i kazem da je Zoc propustio priliku. Ako je uopste tacna ova prica da je otisao zbog sudjenja i da je trazio da ide a da mu klub/Zoc nije dozvolio. 

 

 

55 minutes ago, No name said:

Koju Kaboklovu stranu možeš da razumeš? Ovu što su novinari pustili u etar o starateljstvu? 

Da li vidiš saopštenje kluba u kome se navodi da je igrač samovoljno bez OBAVEŠTENJA NAPUSTIO KLUB I OTISAO? 

Da je  atmosfera u klubu kako treba, da je igrač zatražio nešto verovatno bi mu izašli u susret, ali se ovde radi o samovolji igrača, koji odlazi bez ikakvog obaveštenja. Uzgred, ovo mu nije prvi put .

Ja sam negde procitao da je trazio da ide a da mu nisu dozvolili, pa je onda on samovoljno otisao. 

 

Razumem ga, kao otac. 

Link to comment
Share on other sites

Jedna je stvar kad igrac dodje kod trenera i pita ga, a druga kad se njegov agent zvanicno obrati klubu. Nije dobio dozvolu i morao je to da proguta. 

Ako sam dobro shvatio on je mislio da moze neprimetno da ode i vrati se do prve utakmice. Nije mu uspelo i treba da snosi posledice.

Link to comment
Share on other sites

Pisali smo vec o ovome na KKCZ temi kada se povela tema o broju domacih igraca i "zasto ne i 12 stranaca ili 12 Amerikanaca ako ce da igraju i bore se?".

 

Sustina je da je KLS potpuno besmisleno takmicenje, ABA bi mozda bila smislena kada bi prvak stvarno jedini imao mesto u EL, a ta EL jedina i zanima sve te strance. Kao sto bi igrace sa ovih prostora kada bi otisli u neku Belorusiju (Tsmoki Minsk) i igrali EC, zanimao taj isti EC i tu bi gledali da daju sve od sebe, VTB ligu bi otaljavali, a kup i ligu Belorusije apsolutno ne bi ni igrali ako ne bi morali.

 

Ono sto je cinjenica je da je KKP izgledao neuporedivo bolje i opasnije u EL od KKCZ, a da su u finalu ABA lige bili skoro pa bezopasni. U redu je cak i izgubiti seriju, nije to neko veliko iznenadjenje, ali ocekuje se da u svih pet meceva bude egal zavrsnica, a samo u prvom mecu smo dobili takav scenario.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Alek The Great said:

Jedna je stvar kad igrac dodje kod trenera i pita ga, a druga kad se njegov agent zvanicno obrati klubu. Nije dobio dozvolu i morao je to da proguta. 

Ako sam dobro shvatio on je mislio da moze neprimetno da ode i vrati se do prve utakmice. Nije mu uspelo i treba da snosi posledice.

Ako je istina da se obratio klubu , bilo preko agenta ili lično i da ga nisu pustili onda je to stvarno bezveze od kluba.

Sa druge strane i on je verovatno znao za suđenje dosta ranije , pa je mogao da se javi i pre nego što su registrovani stranci za kls.

 

Nedopustiva diskomunikacija u svakom slučaju 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nedopustiva diskomunikacija u svakom slučaju 

Ovo. Cele sezone komunikacija u timu/klubu izgleda kao da se viđaju jednom mesečno a u međuvremenu nemaju nikakav kontakt pa se neko odjednom nešto seti, iznenadi, začudi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Alek The Great said:

Ako sam dobro shvatio on je mislio da moze neprimetno da ode i vrati se do prve utakmice. 

 

Pa nije par čarapa da prođe neprimetno, već košarkaš od 2.06m i sa 2.31m wingspanom :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Barkley#34 said:

Ovo. Cele sezone komunikacija u timu/klubu izgleda kao da se viđaju jednom mesečno a u međuvremenu nemaju nikakav kontakt pa se neko odjednom nešto seti, iznenadi, začudi...

Upravo to, meni je neverovatno da trener/tim menadžer/ sportski direktor ne pričaju sa ljudima.  

Mislim generalno u svakom poslu ako vodiš neke ljude komuniciraš sa njima i o privatnim stvarima i to ne zato što zabadaš nos već što hoćeš da budeš spreman za svako eventualno odsustvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Upravo to, meni je neverovatno da trener/tim menadžer/ sportski direktor ne pričaju sa ljudima.  

Mislim generalno u svakom poslu ako vodiš neke ljude komuniciraš sa njima i o privatnim stvarima i to ne zato što zabadaš nos već što hoćeš da budeš spreman za svako eventualno odsustvo.

Ne znam sta ti je neverovatno. Kod nas, a i u vecem delu Evrope je kosarka cist amaterizam. Bivsi kosarkasi koji kao upravljaju necim, a nemaju pojma sta u stvari rade. Meni je naprimer neverovatno da se kosarkas sam leci, tj das nekome milion i onda ga pustis da sam ide kod lekara, da sam ide na terapije itd. To se u NBA ne moze dogoditi, jer se tamo o svakom kosarkasu razmislja i imas citavu organizaciju iza njih.

Meni je bilo cudno kako to da niko nije u kontaktu sa reprezentativcima u toku godine, a jednostavno nije, pa sto bi bilo drugacije u klubu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Pa nije par čarapa da prođe neprimetno, već košarkaš od 2.06m i sa 2.31m wingspanom :lol_2:

Ovaj podatak o njegovom wingspanu me naveo da pogledam neke druge kosarkase po EL. Tavares 2.36, Fall 2.28, Ibaka 2.28, Nebo 2.18...

 

Stvarno neverovatan podatak, pogotovo kada se uzme u obzir da je on 4/5 igrac i nizi od gore nabrojanih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Ako je istina da se obratio klubu , bilo preko agenta ili lično i da ga nisu pustili onda je to stvarno bezveze od kluba.

Sa druge strane i on je verovatno znao za suđenje dosta ranije , pa je mogao da se javi i pre nego što su registrovani stranci za kls.

 

Nedopustiva diskomunikacija u svakom slučaju 

Slazem se, rociste nije isto kao porodjaj deteta. Jer rociste imas tacan datum(cak se zna nekoliko nedelja/meseci unapred) meni je problem kako se sve odigralo.

Stim da on verovatno ima advokate a valjda je mogao(?) da odlozi rociste?

 

Uzasna komunikacija svakako. Da je otisao kod Zoca/Savica i rekao imam to i to ne bi ni doslo do ove situacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Don Dusko said:

Slazem se, rociste nije isto kao porodjaj deteta. Jer rociste imas tacan datum(cak se zna nekoliko nedelja/meseci unapred) meni je problem kako se sve odigralo.

Stim da on verovatno ima advokate a valjda je mogao(?) da odlozi rociste?

 

Uzasna komunikacija svakako. Da je otisao kod Zoca/Savica i rekao imam to i to ne bi ni doslo do ove situacije.

Pa nismo jos uvek culi Kaboklovu stranu price. Cisto sumnjam da se samo pokupio i otisao, uprkos nacinu na koji je otisao iz proslog kluba. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, СтелаРоса said:

Ovaj podatak o njegovom wingspanu me naveo da pogledam neke druge kosarkase po EL. Tavares 2.36, Fall 2.28, Ibaka 2.28, Nebo 2.18...

 

Stvarno neverovatan podatak, pogotovo kada se uzme u obzir da je on 4/5 igrac i nizi od gore nabrojanih.


I šta mu to vrijedi? Loše se postavlja, ima loš tajming za skok, mekan u odbrani, jedino ima mekanu ruku i tu se priča završava.

 

Na duže staze učinio nam je uslugu i dao osnov za raskid ugovora što sam nekako i priželjkivao.

 

Usko gledano ovo je veliki šamar klubu, još jedan u nizu rekao bih i ljudi u klubu stvarno moraju da stave prst na čelo i da preduzmu neke korake za ponovno uspostavljanje hijerarhije i discipline, pa makar i silom. Jer ovo više odavno nije izolovan slučaj nego epidemija.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, СтелаРоса said:

Ovaj podatak o njegovom wingspanu me naveo da pogledam neke druge kosarkase po EL. Tavares 2.36, Fall 2.28, Ibaka 2.28, Nebo 2.18...

 

Stvarno neverovatan podatak, pogotovo kada se uzme u obzir da je on 4/5 igrac i nizi od gore nabrojanih.

 

Sve to je džabe, kad mu je wingspan inteligencije (ne samo košarkaške) cca 50cm. 

 

Kaboklo pokušava neprimetno da ode u Orlando i vrati se, kolorizovano:

 

spacer.png

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, sad, hteo da ode u Orlando i vrati se neprimetno, pa se nikome nije javio.

Koliko god momak važi za dijabolu, da li ta verzija ikome zvuči realno?

Pa, nije to Smajli, da skoči za čas do Koteža, možda ga ne u'vate...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kaboklo je po meni najbolje partije pružao u odsustvu Ledeja na četvorici. Nema on tehniku za centra, pa ste se zato i mučili sa svičom i morao je da igra Kaminski.

Kaboklo je kroz celu karijeru igrao nekog PF i mislim da mu je to najbolje.

To što može da uskoči na 5 je dodatni kvalitet. 

Svakako on košarkaški ima mesta u dosta EL ekipa uključujući obe naše. Zvezdi bi legao ko budali šamar.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Son_of_a_gun said:

Usko gledano ovo je veliki šamar klubu, još jedan u nizu rekao bih i ljudi u klubu stvarno moraju da stave prst na čelo i da preduzmu neke korake za ponovno uspostavljanje hijerarhije i discipline, pa makar i silom. Jer ovo više odavno nije izolovan slučaj nego epidemija.

Vala kad je krenulo od letos, šta se sve desilo za 10 meseci, neka je i ovo i od jula reset i svi sve pametnije i opreznije. Valjda sve što može da krene po zlu je ispucano u ovoj sezoni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, PatrickStar said:

Vala kad je krenulo od letos, šta se sve desilo za 10 meseci, neka je i ovo i od jula reset i svi sve pametnije i opreznije. Valjda sve što može da krene po zlu je ispucano u ovoj sezoni.

Jedan je to sve sumirao. Ne znam kako da učitam ceo thread.

 

Može da se na njegovom Tviteru vidi šta je izdvojio.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, PatrickStar said:

Valjda sve što može da krene po zlu je ispucano u ovoj sezoni.

Mislim da mali deo stvari koje su se desile ove sezone spadaju u kategoriju "pošlo po zlu". Većina je posledica raznih varijanti lošeg rada, uz malo bušenja sa strane.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da mali deo stvari koje su se desile ove sezone spadaju u kategoriju "pošlo po zlu". Većina je posledica raznih varijanti lošeg rada, uz malo bušenja sa strane.

Ima i toga svakako. Ali sezona u kojoj bukvalno ni 1 šut za pobedu ne udje, a bilo ih je, a da ni 1 za poraz ne propusti da udje je bas hard core losa sreća. Daleko od toga da svojim glupostima od čekanja na igrača 3 meseca, do autogola sa Madarom, pa klupiranja pola rostera itd nismo zasluzili, ali sve što se izdesavalo za 10 meseci, retko koji klub prodaje u par sezona...da se svi u klubu, oko kluba i svi mi spustimo na zemlju i sidjemo sa talasa sezone 22/23, posle koje smo svi očekivali još vise, nesvesni koliko je bila nerealna.

Link to comment
Share on other sites

Nije bila nerealna, per se. Mi smo igrali taj basket, mesecima a ne samo nedeljama, nismo ga sanjali, trebalo je mnogo truda koji su svi pruzali.

 

Dobro da, nerealna u smislu da se isti nivo ponovi sa nesto razlicitim timom ove sezone, bez najdominantnijeg pg i najenergicnijeg centra (za Lesora smo svi naknadno doktori, realno smo ocekivali da sinkuje u PAO i vrati se kod nas vec ovog leta). Zamenis ih belim defanzivnim mrtvakom, nedorecenim Doziranjem, pa malo ajmo da se izivljavamo na kapitenu kriterijumom ne-sudjenja, pa onda nesto pukne unutar ekipe i dobili smo katastrofu, pracenu sto kazes sa svakim mogucim promasenim i primljenim kosem.

 

Hocu reci, ako je prolece 22/23 bilo nerealno po igri + fortuni, onda je i ova sezona jednako nerealna samo u drugom smeru. A zapravo su obe rezultat odredjenog nacina rada i hemije.

 

Kada se Zeks zajebe sa koncepcijom tima, in-game desižnima i produzenom dejstvu eksperimentisanja za koje smo mi svi videli da ne ide, dobije se ova sezona. Kada se ne zajebe, dobije se 22/23.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, PatrickStar said:

Ali sezona u kojoj bukvalno ni 1 šut za pobedu ne udje, a bilo ih je, a da ni 1 za poraz ne propusti da udje je bas hard core losa sreća.

Moja poenta je da ništa od toga ne bi promenilo sezonu, samo bismo se koji put više poradovali. Kada se vidi kako smo smušeno ulazili u finiše utakmica nije ni čudo da takvi šutevi nisu ulazili. 

 

Loša sreća su npr. nekoliko povreda, što je redovno sjebavalo ekipu. A sve ostalo je rezultat nerada, neposvećenosti, tvrdoglavosti, loših odnosa, nemara, bolenja patke za navijače koji su ih podržavali do kraja i tome slično. Uz par pomenutih bušenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...