Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

10 minutes ago, Volter said:

Teško i da dobijete utakmicu sa ovakvim učinkom Nanelija, Pantera, pa i Ledeja. Al zato Smit ladan ko ledenica. Odličan plej-of za njega.

 

Smith čisto da pokaže Želimiru koliko se zajebao što ga nije više koristio kad je trebalo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Smith čisto da pokaže Želimiru koliko se zajebao što ga nije više koristio kad je trebalo.

Zelimir je po mom mišljenju i kumovao velikom disbalansu u ekipi i na prvi, a i drugi pogled ne baš sjajnim odnosima unutar tima sa klupiranjima i odstranjivanjem igrača iz rostera na kraće ili duže periode. Evidentno je veliko nezadovoljstvo kod nekoliko košarkaša, posebno domaćih. Smith je takav lik, kulijana, nije trovač atmosfere i se već pomirio u jednom momentu da će presedeti ostatak sezone, ipak...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Bolje sad, možda ne budeš više imao prilike. 😁

Ipak ću sačekati, ova ekipa mi uliva povjerenje da ću imati još prilika

(iako moram da kažem da ciganijakos djeluje kao da je doktornebojša pronašao crvotočinu za povratak u slavno doba Steve Tomatoa i Marka Lavljeg Srca Cvetkovića)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako vas neko pita šta je to mrtvo puvalo, samo pokažite na ovogodišnji KKP.

 

Busanje u grudi, chest bampovanje, pobednički plesovi nakon kucanja, fleksovanje mišića.. i onda u sledećem napadu se protivnik prošeta pored tebe. Ili se iscimaš taman da napraviš and one. Al si im u prethodnom napadu pokazao!

 

Najveće razočarenje među puvalima mi je Naneli. U početmu mi je bio veliki gotivac, a sad je neko ko se stalno kurči, treš tokuje, provocira, i to je to. Jeste, ubada trojke, uradi i nešto dobro, ali njegov net value, odbrana, pristup, uticaj na tim - kurcobolja.

 

I taj stav se prelio na ostatak ekipe, bitnije da se u jednom trenutku pokaže nešto, fleksne, prikuca, bampuje, nego da se uspostavi neki sistem rada i ponašanja. I zato su se i desili svi porazi koji su se desili ove sezone, zato što ne postoji sistem, nego je sve case by case, kome kako dođe. Ono što je kod Duleta bilo "nije bitno ko je pogrešio, trčim u odbranu", ovde je <Gangula ton>"al sam im jebo mamu, eeee"</Gangula ton>.

 

I ne mogu a da se ne zapitam šta je Željkova ideja? Produžio ugovor na još dve godine, šta planira da radi? Sa istim ovim igračima da naprasno to bude drugačije? Mentalitet ove ekipe je potpuno pogrešan, i to se ne može ispraviti. Ja bih ostavio Smita, Kabokla (sa nadom da može da bude neki Lesor-like napredak) i Koprivicu (zato što je domaći i relativno mlad), možda Ponitku. Ostale ne bih zadržavao. Ali šta to onda znači, pravljenje ekipe od nule? Verovatno je najpametnije ostaviti možda i Zeka, Nanelija, ali za prvu zvezdu dovesti nekog ko će uspostaviti prave vrednosti, pravi mentalitet ekipi, a ne ovo što dobijamo od Pantera. Ili možda planira da nastavi isto? U tom slučaju ćemo se verovatno pozraviti (koga lažem).

 

Ne znam, teško je verovati u proces posle ovakve tri godine. Sve i da uspemo nekako da preokrenemo, to će biti na silu i kvalitet, nikako na nešto smisleno, tako da ovo gore ostaje.

 

I na kraju čestitke komšijskim navijačima u dvorani - onoliku mržnju nisam skoro video/osetio. Ne znam dal su tri pesme bile navijanje za Zvezdu, sve ostalo je bilo protiv Partizana ili, najčešće, uvrede. Baš bezukusno. Nisu ni naši cveće, ali nisu ovoliko ogrezli. Hvala Čoviću.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Meni je najsmešnije kako se obraćaju jedni drugima. Čoviću je KKP "neki drugi klub" a Ostoji je KKCZ "gradski rival".

 

Baš fini i kulturni ljudi, puni poštovanja prema protivniku i sportu.

 

Zato sto se ovde sport shvata kao idealan metod za lecenje kompleksa nize vrednosti - eto, odabrao sam da navijam za klub koji je najbolji, najveci, najsilnii, najmocniji, najposteniji, a ako nije tako to je zato sto su se sile zla umesale i otimaju nam ono sto je nase.

 

Naravno da se onda svuda vide neprijatelji i ne postoji postovanje ni za koga - KKCZ je arhineprijatelj koji otima ono sto prirodno pripada KKP (trofeji), ostali klubovi u ABA su nebitni i nikoga ne zanimaju, EL klubovi su zli bogati zapadnjaci koji mrze nas tako originalne i jedinstvene i otimaju nam mogucnost da zasednemo na tron EL (da na pricam sta se desava ako se donese odluka da uopste nema mesta u EL).

 

U sustini, navijanje za klubove bi trebalo da bude isto kao i izbor omiljene boje - mozda ja volim zutu ili narandzastu, a nesto ne mogu da se nateram da zavolim sivu ili crnu, ali to ne znaci da sam ja tu nesto pametniji, bolji ili srecniji zbog tog svog izbora.

 

No, da bar u regionu nemamo tu tendenciju da gledamo smenjivanje dva kluba na tronu i to smatramo normalnim opala bi i ta netrpeljivost. Paradoksalno, bas zato je i napravljen projekat regionalne lige (tada Goodyear lige), no, nije se racunalo da ce samo u jednoj zemlji kosarkaski klubovi da se koriste u svrhu propagande jednog coveka i njegove zelje da vecno bude na vlasti + nije se racunalo da ce skoro sve druge sredine toliko da dignu ruke od finansiranja profi kosarke.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uvrnuto said:

Znate onu nervozu kad vrtite striming servise i ne znate šta biste da gledate. E, pa zamislite da to radite sve vreme od kad se završila ova utakmica. Odlepiću

 

Ja sam krenuo da se istuširam i spavam, ali sam toliko toga vrteo u glavi dok sam se tuširao da sam na kraju skontao da će teško ići to spavanje, da bi bolje bilo da stavim na papirforum sve to, da izbacim iz sebe. I odatle ispade ovaj post gore. S tim što sam bio malo kulturniji u postu nego što sam u glavi.

 

Bacih pogled na stats, Panter +- -16, Avramovic -10, Leday -9. Smit +5. Anđušić i Trifa 0 minuta. Naneli šut 0-9, 2 poena za 34 minuta. Panter 2-8. Ne znam.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Cavani said:

Aleksa molitva pre svakog bacanja, bilo bi svasta da je i Mirota potpisao.

Kad odu zajedno na post pa krenu pesaka za Hilandar u sred borbe za play off EL 😄 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ono sto upada u oci je koliko je bedan ucinak ove ekipe KKP u gostima/na neutralnom terenu:

ABA Superkup - poraz u finalu (najmanje bitno)

Kup - poraz od KKCZ

EL - 4:13 (pobede samo protiv ASVELa, Albe, Zalgirisa i Valencie, to su 4/5 najlaksih gostovanja).

ABA liga - mucenje u PG, poraz u PG, poraz u Ljubljani, 0:3 protiv KKCZ.

 

Ovde cak nije u pitanju ni kvalitet, samo nedostatak volje, nedostatak kosarkaske inteligencije, a nekada su u pitanju i oba faktora. Toliko je KKP los da mislim da ne bi osvojio ABA ligu cak ni kada bi igrali protiv Buducnosti, a da se svi mecevi igraju u PG.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je Aleksa, kao reprezentativac i neko ko se uz sve svoje mane daje iz sve snage, stvarno najveći problem ove ekipe, a imaš Pantera kao kapitena i projektovanog nosioca koji cele sezone kao da je u PMSu, onda i treba da ode.

 

U neku normalniju sredinu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Aleksa jeste jedan veliki problem pre svega na psiholoskom aspektu. Lik ko da jedva ceka da izgubi da se izljubi sa ovima preko puta??? Kakve su ono izjave, kakav je to mentalni sklop lebe mekani? Jago mu uzima niciju loptu, pogledom je ispratio samo...Kontam da ga i ovi crnci gledaju kao rednecka teskog. Lik je za ove tri godine odigro onaj derbi pod maskom na neki inat i to je to. Daleko mu lepa kuca

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam cuo rastajete se sa 8 igraca, a medju njima su Aleksa i Zek, a za ostale ne znam.

Sto se navijanja tice, to smo mi. Isti smo i dok se ne ubacuje nista u teren i to je prihvatljivo. Nemojte da ste cistunci, posto cete vec u nedelju da pevate Covic Vesni i Nedovicevoj zeni. I onda o kakvoj mrznji pricate? 

Kako kaze Aleksa, vazno je da se ovo zavrsi bez povreda, pa ko god da pobedi. To sta ko vice, ako je mnogo za necije usi ne treba ni da se bavi sportom, posto je vecina njih to isto dozivela u Turskoj, Grckoj, Italiji, a ovde se prave kao nevinasca. Ja licno nikada nikoga nisam uzeo u usta, i najvise bi voleo da kao sto sam u Blaugrani lepo gledao utakmicu sa svog sedista, a ne da ga prestojim na nogama.

Sportski pozdrav i neka pobedi bolji, a ja bih voleo da to budemo mi 😀

24 minutes ago, 630_ said:

Aleksa jeste jedan veliki problem pre svega na psiholoskom aspektu. Lik ko da jedva ceka da izgubi da se izljubi sa ovima preko puta??? Kakve su ono izjave, kakav je to mentalni sklop lebe mekani? Jago mu uzima niciju loptu, pogledom je ispratio samo...Kontam da ga i ovi crnci gledaju kao rednecka teskog. Lik je za ove tri godine odigro onaj derbi pod maskom na neki inat i to je to. Daleko mu lepa kuca

Pitanje je samo kako to Aleksa postane superstar kada odigra za reprezentaciju. Moje je misljenje da bi nas verovatno dobili da je on igrao vise minuta. Inace fanfekt je da ste nas ove godine dobili dva puta i oba puta za to je bio najzasluzniji Jaramaz koji od tada nije ni na klupi.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Valjalo bi da i Zeljko jednako odgovara za ovu (jos par dana pa zvanicno) uzasnu sezonu. Ako ne i vise od igraca.

 

Samo meni ne pada napamet u kojoj bi on formi uopste mogao da snosi odgovornost. A.k.a. nema od toga nista, jer ne postoji nacin za to, osim da samom sebi u ogledalu kaze par reci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Valjalo bi da i Zeljko jednako odgovara za ovu (jos par dana pa zvanicno) uzasnu sezonu. Ako ne i vise od igraca.

 

Samo meni ne pada napamet u kojoj bi on formi uopste mogao da snosi odgovornost. A.k.a. nema od toga nista, jer ne postoji nacin za to, osim da samom sebi u ogledalu kaze par reci.


sto sam licno ubedjen da i radi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva užasna utakmica sa naše strane u kojoj smo možda ukupno ne više od 7 minuta zaličili na ekipu kakvu svi želimo da bude. 

 

Ne možemo da dobijemo u gostima na vruće terenu cele godine i svaki put ista priča - ne možemo da povežemo dobre odbrane i napade, pri tome imamo brainfartove svako malo, odbrana se u clutchu igra pogledom i tako, standard za ovu sezonu...

 

U nedelju sam na tribini, kao i uvek, mislim čak da ćemo i dobiti ove utakmice, ali malo to vredi kad nam igra nema glavu i rep, a za nalaženje glave i repa maj je potpuno pogrešan i okasneo mesec.

Link to comment
Share on other sites

Treba pazljivo pogledati klupu Partizana u četvrtoj četvrtini i reakcije na istoj. 

Aleksa utučen u pojam, Andjušić bez ikakvih ambicija, Kaminski i Leday koji sede iza klupe. Bukvalno svako za sebe. 

 

Užasan je odnos Obradovića prema Aleksi. Željko juče bukvalno moli PAntera da pridje na skok (kod slobodnih bacanja) a na Aleksu se dernja non-stop. Dozlogrdillo. 

Užasna je razlika u ponašanju prema strancima i prema par srpskih igrača. 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Mnogo su se razmazili navijači KKP, do pre 2 sezone mogli ste samo da sanjate trio Punter-Leday-Nunnally u rosteru. Pa još i da se dvojica od navedenih produže.

 

Kevin je pre godinu dana bio "kep" a sad je štetočina. Kao da on nije isti igrač od prethodne sezone - samo sa promenjenim okolnostima. 

 

@MC Thunder 2, pa jedino otkaz da mu date da ga pozovete na odgovornost.

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad se gubi onda se gleda svaka sitnica i to sto se neko smeje, place, mrsti, cacka nos na klupi. Kad se pobedjuje, onda je i nerazgovaranje Djordjevica i Danilovica  simpaticno. 

70 utakmica je ovaj tim odigrao ove sezone. 70 utakmica, 700 idiotskih gresaka na utakmicama koje se ponavljaju, 700 treninga, razgovara, analiza, 7000 molim te, kumim te sine,  i 16. maja mi smo 0-2 u finalnoj seriji takmicenja koji treba da se podrazumeva da se osvoji. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se Željko zaigrao sa klupiranjem i rotacijama. Prvo je početkom godine forsirao domaću osnovu zbog kupa verovatno, a Smit mu sedeo na tribinama, da bi mu se posle okrenuo kao iznuđenom rešenju kad je narušio odnose sa tom istom domaćom osnovom.

Nekako mi deluje da su napadi na Aleksu orkestrirani pa se to preliva i na običan svet. Ima on svoje vrline i mane, ali postoje igrači koje bih ja pozvao na odgovornost pre njega.

 

Vodimo 2:0 , ali ništa nije gotovo pre svega jer vi posedujete realan kvalitet, a mi osim što imamo manji kvalitet imamo i tri zdrava kolena u ekipi , ako se serija produži to može biti važno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mfmilan said:

 

I na kraju čestitke komšijskim navijačima u dvorani - onoliku mržnju nisam skoro video/osetio. Ne znam dal su tri pesme bile navijanje za Zvezdu, sve ostalo je bilo protiv Partizana ili, najčešće, uvrede. Baš bezukusno. Nisu ni naši cveće, ali nisu ovoliko ogrezli. Hvala Čoviću.

 

Ne bih se složio sa ovim, pošto već neko vreme ne idem na utakmice protiv FMP-a i Zvezde baš zbog toga.

Da ne bismo vagali, ajde da kažemo da su isti i jedni i drugi.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...