Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Ili nisi video dobro ili si bas zlonameran. Mozda da pogledas snimak bolje gde se jasno vidi kako mu covek povlaci stajnu nogu. To se u punoj brzini iz tog ugla na TVu ne vidi, ali se na usporenom snimku, a i u hali lepo videlo.

 

Nisam zlonamjeran, vidio sam upravo i nije mi djelovalo na prvo gledanje da je bilo govora o faulu.

 

Svakako sam istakao da je suđenje za standarde aba ligaških derbija bilo prihvatljivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ScepanScekicSto said:

A setimo se Dantea i njegove igre na niskom postu

 

Ostace neprezaljen

 

Ne idealizuj. Imali smo itekako epizode nerviranja kada se igrala ta akcija kad krene Egzum da zida, i to čini mi se baš protiv komšija da nije izgledalo uvek dobro.

 

PJ stvarno izgleda kriminalno, ja sam čak sklon da kažem da je Željko izgubio utakmicu kad ga je ubacio na manje od 2 minuta do kraja kako bi poklonio Jagu 2+1.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nije samo Exum, imali ste i Lesora koji je Šakil za ovu dvojicu centara plus ste imali Madara koji je bio ekstremno agresivan defanzivac.

 

PJ Dozier nekad izgleda kao legit NBA igrač a nekad izgleda kao neki istrošeni bivši veliki talenat koji igra preko kurca do penzije.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Nije suđenje bilo nešto posebno loše, osim onog faula na Nedoviću kad je čovjek sam pao i to mi je nevjerovatno da su svirali.

Bio je čist faul, počistio ga levom nogom, pa delovalo kao klizanje, a ne vidi se lepo iz svih uglova. Ima ugao iz kog je jasno kao dan.

Link to comment
Share on other sites

Sinoc se nije desilo nista sto nije ocekivano. U duelu dve bas lose ekipe pobedila je ona koja je imala prednost domaceg terena, sto je u aba plejofu vrlo znacajan faktor i to ne od juce. Kada das 85 poena, a izveo si 42 bacanja vrlo je jasno da ti igra u napadu nije na nivou, pri tom mi igramo bas mekanu odbranu i nije sada da smo imali neko pit bul zalaganje pa kao lemali smo ih, slali na liniju i nismo im dali da se napadacki razmasu.

 

Ovo sada naknadno gledanje da li je nesto bio faul ili nije je smesno, nije poenta u tome, vecina tih klizanja i gluposti je dosla posle nekog blagog kontakta i u sustini moze da bude faul, ono je sto jeste sustina domaceg terena je kriterijum, jer ako je to pipkanje standard po kome se sviraju faulovi sam Panter bi sa druge strane trebao da izvezde 30 bacanja. Opet kazem domaci teren u abi je zakon i to je nesto sto sam ocekivao. Aba ide linijom manjeg otpora, isto ce sudjenje biti i u sredu, ali isto ce biti i u areni, Lazic ce imati tri faula posle 4 minuta, a Partizan vise bacanja nego u prve dve zajedno. Ono sto je jasno je da Partizan za titulu mora dobiti bar jednu u Pioniru, a sinoc je bila idealna prilika, sa malo vise pameti moglo se i pored svega pobediti. Sama cinjenica da ti imas mrtvu loptu i potencijalni napad za pobedu u utakmici gde si izveo 18 bacanja manje je meni neverovatna, voleo bih da mogu da vidim da li se to ikada desilo.

Mirise mi na pet teskih antikosarki od po tri sata. Inace posle lemanja bez pomisli da se svira faul i muske retro kosarke koju gledam u gluvo doba noci u nba plajfou, ovo mi je sinoc vise licilo na neko homoseksualno nadmetanje gde se najvise brine da se nekom ne pokvare frizurice, trepavice ili ne daj boze pukne nokat od kontakta. 

Uglavnom ako Partizan izgubi titulu, nije izgubio u ovoj finalnoj seriji, izgubio je protiv mege, igoke-e i ostalih levaka koji su iskoristili dane kada nasi huperi nisu bili raspolozeni za takmicarski basket. 

Jos nesto, koliko se samo buke diglo oko prelaska u Pionir, prvo Zvezda nije prodala 12k sezonskih i to ne da nije nego nije toliko nego nije ni 10, a to je sinoc bilo vise nego jasno, a drugo navijanje i pritisak deset stepenika ispod doskorasnjih u Pioniru. Bas neocekivano mlako, to nam je i dalo sansu da se drzimo do kraja i pored nase lose igre i pored kriterijuma. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Žoc je veliki apologeta mis match igre i korišćenja prednosti u igri, tih detalja i korekcija.Samo u slučaju Jaga i PJ iako su čak direktni čuvari prednost je na strani Jaga. Ok, nije post igra samo zato sto je visi igrač nego ima i do opterećenja protivnika, pregleda igre iz te pozicije i slično.

Ali daj nekog drugog, Smitha,Avrama,Ponija(kao na Jamesu) Đušu ako treba na Jagu.

PJ upariti sa Teom. Nivo nonšalancije im je sličan. Teo moze max 5 minuta. To je i PJ dovoljno.

Inače ja sam optimista za seriju sada jer ta fizika i dužina koja je na našoj strani će ako se serija razvuče doći do izražaja.

I zaista je nezgodno što su Kaminski i Smajli gotovo neupotrebljivi bili sinoć. To je baš ono dati topa fore u šahu ali nije nešto što se neće ponavljati, nažalost. To i prouzrokuje lošu igru Zeka jer mu je stalo a i troši se.

Žoc na tebe je red.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Knipex said:

Kao prvo nema potrebe za takvim tonom. Kao drugo meni stvarno nije jasno o kakvom faulu si pisao jer onako kako si sročio ispalo je da je podbacivanje zbog faula a ne zbog mrtve lopte. Drugi post sam napisao tako jer sam mislio da sam razumeo, očigledno i dalje nisam.

Jok. Napisao sam da nije mogao da se trazi celendz jer je igra prekinuta zbog (dosudjenog) faula. Ali neko je vec napisao da je pravilo takvo da da je bilo dovoljno i to sto je lopta pala na parket.

Sudjenje jeste bilo domacinski, ali moralo se dobiti i sa takvim. Jednostavno PJ radi sve pogresno. On je meni najslabija karika u ovom timu. Yago ga je prolazio samo tako. Ocekujem nakon zavrsetka serije i ugovor za Jamie-a, nadam se da se vec pregovara.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alek The Great said:

Jok. Napisao sam da nije mogao da se trazi celendz jer je igra prekinuta zbog (dosudjenog) faula. Ali neko je vec napisao da je pravilo takvo da da je bilo dovoljno i to sto je lopta pala na parket.

Ček, ti si mislio da Željko traži čelendž zbog "greške" Davidovca prilikom podbacivanja, ali je igra prekinuta zbog toga što je nakon podbacivanja posle par sekundi dosuđen faul nad Davidovcem?

 

Željko je do tada iskoristio oba čelendža.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Ček, ti si mislio da Željko traži čelendž zbog "greške" Davidovca prilikom podbacivanja, ali je igra prekinuta zbog toga što je nakon podbacivanja posle par sekundi dosuđen faul nad Davidovcem?

 

Željko je do tada iskoristio oba čelendža.

Ti ocigledno citas selektivno. Pre toga sam napisao "da mu je ostao ne bi mogao da trazi za to".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fedor said:

Sinoc se nije desilo nista sto nije ocekivano. U duelu dve bas lose ekipe pobedila je ona koja je imala prednost domaceg terena, sto je u aba plejofu vrlo znacajan faktor i to ne od juce. Kada das 85 poena, a izveo si 42 bacanja vrlo je jasno da ti igra u napadu nije na nivou, pri tom mi igramo bas mekanu odbranu i nije sada da smo imali neko pit bul zalaganje pa kao lemali smo ih, slali na liniju i nismo im dali da se napadacki razmasu.

 

Ovo sada naknadno gledanje da li je nesto bio faul ili nije je smesno, nije poenta u tome, vecina tih klizanja i gluposti je dosla posle nekog blagog kontakta i u sustini moze da bude faul, ono je sto jeste sustina domaceg terena je kriterijum, jer ako je to pipkanje standard po kome se sviraju faulovi sam Panter bi sa druge strane trebao da izvezde 30 bacanja. Opet kazem domaci teren u abi je zakon i to je nesto sto sam ocekivao. Aba ide linijom manjeg otpora, isto ce sudjenje biti i u sredu, ali isto ce biti i u areni, Lazic ce imati tri faula posle 4 minuta, a Partizan vise bacanja nego u prve dve zajedno. Ono sto je jasno je da Partizan za titulu mora dobiti bar jednu u Pioniru, a sinoc je bila idealna prilika, sa malo vise pameti moglo se i pored svega pobediti. Sama cinjenica da ti imas mrtvu loptu i potencijalni napad za pobedu u utakmici gde si izveo 18 bacanja manje je meni neverovatna, voleo bih da mogu da vidim da li se to ikada desilo.

Mirise mi na pet teskih antikosarki od po tri sata. Inace posle lemanja bez pomisli da se svira faul i muske retro kosarke koju gledam u gluvo doba noci u nba plajfou, ovo mi je sinoc vise licilo na neko homoseksualno nadmetanje gde se najvise brine da se nekom ne pokvare frizurice, trepavice ili ne daj boze pukne nokat od kontakta. 

Uglavnom ako Partizan izgubi titulu, nije izgubio u ovoj finalnoj seriji, izgubio je protiv mege, igoke-e i ostalih levaka koji su iskoristili dane kada nasi huperi nisu bili raspolozeni za takmicarski basket. 

Jos nesto, koliko se samo buke diglo oko prelaska u Pionir, prvo Zvezda nije prodala 12k sezonskih i to ne da nije nego nije toliko nego nije ni 10, a to je sinoc bilo vise nego jasno, a drugo navijanje i pritisak deset stepenika ispod doskorasnjih u Pioniru. Bas neocekivano mlako, to nam je i dalo sansu da se drzimo do kraja i pored nase lose igre i pored kriterijuma. 

 

Не знам да ли по речима Човића продато баш 12,000 сезонских карата, али јесте засигурно преко 10,000. 

У Пиониру је синоћ било око 10,000 гледалаца. Сви ходници су били закрчени, чак дотле да се човек до мене умало није упишао у гаће, јер није могао отићи до тоалета.😄

Један део сезонаца, како сам лично чуо,  нису намерно хтели ићи у Пионир, јер кажу да су љути што се финална серија не игра у Арени, и што морају да уђу два сата пре почетка утакмице.

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Един је једном приликом изјавио да је навијач Босне, а да симпатише Партизан. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Ja ovo pričam x godina, iz godine u godinu se Zvezdi pusta njen stil igre, dok nama se pusti jaca igra kad smo domaćini i tu je kriterijum ok, dok na strani to je sizifov posao, u el ovo da se pusta ljudi bi išli na f4...

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Систем те лаже said:

Един је једном приликом изјавио да је навијач Босне, а да симпатише Партизан. 


jeste, i poznat je po neobjektivnosti i koliko je pristrasan kad prica o partizanu

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, crni_bombarder said:

Ja ovo pričam x godina, iz godine u godinu se Zvezdi pusta njen stil igre, dok nama se pusti jaca igra kad smo domaćini i tu je kriterijum ok, dok na strani to je sizifov posao, u el ovo da se pusta ljudi bi išli na f4...

Ne razumem - okej je kada se pusta jaca igra Partizanu kada je domacin a nije okej kada je gost ? Nezadovoljan si sto je to samo u 50% slucajeva (iliti 50% +- jedna utakmica) i hteo bi da to bude u svih 100% ? 

Po ovome sto je napisano - pusta se UVEK domacinsko sudjenje i to je okej (ili nije okej, ali je jednostavno postao aksiom i ne moze se promeniti). Zato se treba i boriti za domaci teren a ne igrati preko kurca vs Mege, Igokee itd....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ScepanScekicSto said:

Sve ok, moguće da je Edin u pravu (ne pratim ga puno, pa ne znam, je l' i inače redovno komentariše suđenje?), meni delovalo drugačije i sasvim korektno.

Svakako bih, iz mog ugla, voleo da ovako bude do kraja serije, i kad je Partizan domaćin.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

gun-shooting-h966amw8qzhz4s8s.gif

 

@Kronostime-a jos nisu pustili? 😕 Neka uslovna za dobro vladanje? 

 

 

p.s. aj opet srecno komsije, da se ne ponavljam od prosli put, osim da bih, ako moze, da se ovog puta niko ne povredi (a sve ono ostalo bude barem kao sto je bilo). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...