Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

8 minutes ago, Kronostime said:

Teranje zalizanog je sevap.

Exum fali - sto jes` jes`.

Mi kad teramo igraca znaci da je zestoko zasrao, a nije da nismo imali netalentovanih igraca u proslosti.

:default_coffee:

Ne bih da me shvate opet pogresno, ali bih te pitao sta je decko zasrao? Mogao je da ne skoci za tu loptu, pa se ne bi ni desilo da ona od njegove ruke udje u kos, a to su mnogi juce radili. Juce ste imali mnogo vecih problema od Trife. Govor tela Pantera je katastrofalan. Desavace se jos i Zvezdi i Partizanu da odigraju ABA ligu ovako pogotovu posle duplog kola. I mi smo gubili juce na 5 min do kraja i da je bila Mega desilo bi se isto.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte zajebavati poštene grobare. Trifunović je očajan igrač, ne bi bio petorka ni u Megi. Kao da je bildovanjem i prešaltavanjem na poziciju SF zaboravio i ono malo košarke što je znao. Ne samo da mu je skill krajnje limitiran nego čak deluje i kao dosta low IQ igrač što je baš loša stvar za prašinara/fizikalca. Što se sinoćnje situacije tiče, lepo je Lavrnja napisao, ako je već bio na lopti trebalo je samo da je izbije što dalje od koša jer svakako nije bilo vremena za bilo šta drugo. 

 

Ja se moram složiti sa DameTime u fezi Frenka. Jeste sinoć razbio u napadu ali je prilično proslavio izvesnog Plavšića a i bekovi su završavali pored njega kao na korzou. Pričamo o liku koji ima zavidno NBA iskustvo, naravno da mora posedovati neke vrline, ali one su isključivo vezane za napad. Mi cigani makar znamo kako je to sa mekanim centrima, propatili smo zbog njih godinama. Nema gore stvari u košarci od centra koga se nijedan protivnik ne plaši već mu se diže patka kad ga vidi u reketu. Uvek radije biram fizikalca i defanzivca pod košem nego primadonu koja ima napadački talenat ali naravno troši lopte u napadu a u odbrani bušan. Takođe, ne znam koji je problem sa Smailagićem, čovek ima sve fizičke atribute da bude respektabilan moderni centar ali skok baš pati sa njim na 5, a nije neki skakač čak ni za poziciju 4.

 

Nadam se da me neće razuveriti u derbiju ali meni Dozier deluje potpuno nevidljivo i nesnađeno na parketu, kao od svega po malo a u stvari ništa na šta se možeš osloniti. Najveća vrlina mu je za sada što "lepo izgleda" kad ga vidiš na terenu. Da sam na Željkovom mestu, na nekoj lakšoj ABA utakmici bih ga žestoko isforsirao da uzme 15+ šuteva i da se oslobodi malo. Iskreno, i kod Frenka i kod njega se vidi da ih muči to čuveno "privikavanje na evropsku košarku" ali to je i bila svojevrsna kocka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno svi zasluzuju kritike, pocevsi od Zeljka i Pantera. Da ne pricam o Ostoji ili Trifi. Ono sinoc je cist voljni momenat nista vise. Kosarka je igra gde motivacija i ulozen trud prave razliku izmedju poraza i pobede. Nekad je suv kvalitet dovoljan, ali cesto puta ne bude. Kada naletis na ovako mladu, talentovanu ekipu i imas stav kakav su nasi igraci imali sinoc vrlo lako se desi da izgubis utakmicu, pa zajedno sa utakmicom mozda i prednost domaceg terena, a na kraju i titulu. Sistem takmicenja je surov, razlika u kvalitetu dve ekipe u odnosu na ostale je ogromna, jedan kiks posle ovakvog duplog kola i fizickog i mentalnog praznjenja je dovoljan da cela sezona ode u propast. 

Ono sto je dobro je da i dalje stvari drzimo u svojim rukama i da Zvezda iako je dobila, a ono je sramota sta je fmp odigrao nakon sto su preuzli vodjstvo, izgleda u najmanju ruku lose kao mi. Ono sto nije dobro sto obe sledece utakmice apsolutno moramo da dobijemo, a sa ekipom koja zivi i umire od suta za 3 kakva je danasnja Zvezda nikad ne znas sta ces dobiti i kada ce imati 45+ procenta pogodjenih pogotovo na nasu ocajnu odbranu istog tog suta. 

Bilo bi takodje lepo da prestane da se uporedjuje proslogodisnja ekipa iz juna sa danasnjom iz oktobra, a slicica je mali podsetnik kako je to izledalo negde u ovo vreme, pa i nekoliko nedelja unapred. 

dd.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nemojte zajebavati poštene grobare. Trifunović je očajan igrač, ne bi bio petorka ni u Megi. Kao da je bildovanjem i prešaltavanjem na poziciju SF zaboravio i ono malo košarke što je znao. Ne samo da mu je skill krajnje limitiran nego čak deluje i kao dosta low IQ igrač što je baš loša stvar za prašinara/fizikalca. Što se sinoćnje situacije tiče, lepo je Lavrnja napisao, ako je već bio na lopti trebalo je samo da je izbije što dalje od koša jer svakako nije bilo vremena za bilo šta drugo. 

Mene je Trifa "kupio" bas zato sto mi je delovao kosarkaski pismeno.

Ispunjavao Zeljkove specijale, kidisao u odbrani i na skoku, u napadu postovao loptu, i manje vise radio ono sto se od njega ocekivalo. A za suteve sam sam sebe ubedjivao da ce vremenom poceti da ulaze...

Medjutim ovo sto ove sezone radi u napadu je zlocin protiv kosarke. I da, protiv Mege bi vec sada trebalo da bude na 10+ poena i 5-6 skokova, tako da polako dizem ruke od njega. Potrosio sam municiju 🙂

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nemojte zajebavati poštene grobare. Trifunović je očajan igrač, ne bi bio petorka ni u Megi. Kao da je bildovanjem i prešaltavanjem na poziciju SF zaboravio i ono malo košarke što je znao. Ne samo da mu je skill krajnje limitiran nego čak deluje i kao dosta low IQ igrač što je baš loša stvar za prašinara/fizikalca. Što se sinoćnje situacije tiče, lepo je Lavrnja napisao, ako je već bio na lopti trebalo je samo da je izbije što dalje od koša jer svakako nije bilo vremena za bilo šta drugo. 

 

Ja se moram složiti sa DameTime u fezi Frenka. Jeste sinoć razbio u napadu ali je prilično proslavio izvesnog Plavšića a i bekovi su završavali pored njega kao na korzou. Pričamo o liku koji ima zavidno NBA iskustvo, naravno da mora posedovati neke vrline, ali one su isključivo vezane za napad. Mi cigani makar znamo kako je to sa mekanim centrima, propatili smo zbog njih godinama. Nema gore stvari u košarci od centra koga se nijedan protivnik ne plaši već mu se diže patka kad ga vidi u reketu. Uvek radije biram fizikalca i defanzivca pod košem nego primadonu koja ima napadački talenat ali naravno troši lopte u napadu a u odbrani bušan. Takođe, ne znam koji je problem sa Smailagićem, čovek ima sve fizičke atribute da bude respektabilan moderni centar ali skok baš pati sa njim na 5, a nije neki skakač čak ni za poziciju 4.

 

Nadam se da me neće razuveriti u derbiju ali meni Dozier deluje potpuno nevidljivo i nesnađeno na parketu, kao od svega po malo a u stvari ništa na šta se možeš osloniti. Najveća vrlina mu je za sada što "lepo izgleda" kad ga vidiš na terenu. Da sam na Željkovom mestu, na nekoj lakšoj ABA utakmici bih ga žestoko isforsirao da uzme 15+ šuteva i da se oslobodi malo. Iskreno, i kod Frenka i kod njega se vidi da ih muči to čuveno "privikavanje na evropsku košarku" ali to je i bila svojevrsna kocka.

 

Mislim da će u četvrtak skapirati, ako Sferopulos pusti Bolomboja da igra. On je najčvršći centar u obe ekipe (mada nije neka konkurencija) i to može biti vaša prednost. Sinoć u jednom periodu KKP svaki napad gura dole na Frenka, on postigne koš, ali onda na drugoj strani upravo pored njega bekovi polože ili visoki Mege pogađaju moguće i nemoguće šuteve.

 

Za Smajlija, on je i dalje najbolji za ulogu specijalca koji će da izvlači teškaše iz reketa. Zapravo naginje dosta toj viziji modernijeg centra, problem je što se on i Kaminski preklapaju i po vrlinama i po manama. Uz Alena stvarno treba neki fizikalac a la Lessort, a i sa njim je bilo dosta nevolje na skoku. Sve u svemu baš čudna rotacija na visokim pozicijama.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mfmilan said:

Panter trojke ove sezone

  • u Aba ligi 0/9
  • u EL 1/12

ukupno 1/21 iliti u prevodu 4.8%.

 

Gledajte to sa vedrije strane. Dolazi vam protivnik čija će granitna odbrana da vrati ove procente na prajm Redži Milera

  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, NMX said:

 

Gledajte to sa vedrije strane. Dolazi vam protivnik čija će granitna odbrana da vrati ove procente na prajm Redži Milera

 

Kakva divna atmosfera na forumu! Možda da napravimo zajedničku lajv temu za derbi, pa da opletemo svako po svojima. 😄

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 26
Link to comment
Share on other sites

Odlučio sam da poraz od sinoć prihvatim kao takav, i nastavim dalje. 😁

 

Šalu na stranu, i prošle godine smo mi nerijetko bili zreli za kikseve u ABA-i nakon pražnjenja u EL, ali smo se uglavnom provlačili. I sinoć smo se zamalo provukli. Posebna tema je kako smo dozvolili da na polovini 3/4 imamo minus 20, ali opet i onaj povratak za 10ak minuta ima svoju težinu čak i protiv Meginih klinaca (kojim prije svega fali iskustvo, ali talenta, poletnosti i motivacije ima na pretek). 

 

Definitivno ni timski ni individualno nismo u dobrom momentu. Vrlo malo raspoloženih igrača šuterski, a timski mnogo stvari za uobličiti. 

 

Sinoć se mnogo toga svalilo na Uroša, posebno zbog onog posljednjeg detalja, ali bih rekao da je to samo kulminacija u odnosu na njegove igre i taj neki stav na početku sezone. Trenutno je na 3/18 iz igre u ABAi (identični procenti za 2 i za 3, po 16.7% 🙂 ), prošle godine je na nivou sezone furao 64/45/80. Kapitena smo već komentarisali.

 

Pojma nemam, možda su i te skraćene pripreme ostavile traga u ovom sporijem ulasku, i možda će benefiti toga tek da se osjete kada se u ovako stisnutom rasporedu nagomilaju minuti u nogama.

 

Ne smatram da je bilo šta izgubljeno, niti da smo u ne znam kakvom bespovratnom ponoru, samo se nadam da ćemo što prije da hvatamo pravi zalet. Četvrtak bi bio odlična polazna stanica.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...