Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Na prvu je delovalo da panter nije presao na polovinu, nisam znao da ne moze da se gleda to, bas sam komentarisao da je glupo sto ne pogledaju. 
Je li Željko imao challenge, nisam gledao celu ali nisam primetio da ih je trošio uopšte.. A i ovo mi je wtf da ne može da se gleda, ko smišlja ta pravila jbt Linija k'o linija, ako može aut..
Link to comment
Share on other sites

Zbirno 34 ofanzivna skoka protivnika u dva poslednja EL meča. To je očigledan manjak kvaliteta. A onaj skriveni kvalitet je što smo pored svega lošeg bili blizu oba puta, jednom malo manje a drugi put na dlaku razmaka.

 

Samo da ne ostane na tome da smo uvek sa pogrešne strane granice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Sector said:

Derbi će biti specifičan. Duel ekipa sa najmanjim i najvećim brojem centara u takmičenju.

 

Ono što je zajedničko za obe ekipe jeste da i jednima i drugima treba centar.

 

mozda partizanu treba bolji centar ali sam sinoc izbrojao tri komada u igri, 10mins-16mins-16mins

Link to comment
Share on other sites

Docekasmo i Kaminskog da siri i sutira trojke, da li cemo docekati da nas ne ostavlja na cedilu u odbrani, videcemo. Bitan momenat kad dobija tehnicku, i ostavlja nas na Balsi i Alenu koji je vec imao 4 faula. Jos decijih bolesti, koje ce Zeljko da dovodi u red tokom sezone, nadam se ubrzanim tempom.

Umetnost Zeljka da pocne sa Alenom 2pol, na Fallu, kog je unistio za kratko vreme. Sasuo mu 11pt za par mninuta. 

Idu dva derbija, da vidimo na cemu smo sto se tice visokih igraca naspram Zvezdinih brojnih, ali ne tako kvalitetnih kao sto su Barsini i Olijevi. 

Link to comment
Share on other sites

Barcokas to radi kroz svoju celu karijeru.

 

Nego brzo ste se odvikli od ovakvog "Domaćinskog" suđenja. 3/4 bilo skroz ok i onda zaokret da se duva u jedra domaćina. Generalno ste imali dobro suđenje i prošle i ove sezone, ali eto uvek ima neki izraženi domaći teren, kao juče na primer, gde sudije teško odolevaju pritisku.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pre nego što su Panteru svirali preko pola, Vokap mu je izuo patiku, al da je samo to bilo, skandal potpuni.

Ne preterujem ako kažem da je ovo bilo u top 3 navlačenja za neku ekipu koje sam ikada video, al neće ništa da pričaju jer žele A licencu.

Ćuti, trpi i radi.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Opravdano smo slani zbog suđenja ali dešava se u EL i ako bih bio potpuno iskren, prošle sezone smo prošli poprilično dobro na velikom uzorku. Mnogo veći imam problem kada se u ABA ligi dešava nešto poput ovoga, a nije da u prošlosti nije bilo igrača ala Walkup koji su igrali fenomenalnu odbranutm na našim ball handlerima u određenim serijama. Navlači se za neku ekipu (uglavnom domaću) katkad, a raduje to što smo bili blizu uprkos, pa kroz neki wishfull thinking gajim nadu da će igračima utakmice protiv Makabija, Barselone i Olimpijakosa poslužiti kao nekakvo korisno iskustvo i lekcija, da će sve manje dozvoljavati protivniku da skuplja lopte kako hoće i da nas nadhasluje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postavili su kriterijum tako da u potpunosti odgovara Olimpijakosu. Walkup sa 4 faula je konstantno igrao na granici faula, da je neki drugi klub i neki drugi igrac u pitanju sigurno bi dobio petu licnu posle dve takve odbrane. Izuvanje patike Panteru ne znam kako nije faul. Ali da je bilo toliko ocigledno navlacenje i nije bas, jer se u bitnom momentu utakmice svirao faul na Panteru za 3p (setimo se serije protiv Reala i Musine izbacene noge prilikom suta), a takodje su propustili da sviraju faul u napadu Smajlija koji je postavio nepravilan blok Papanikolaou koji na sve to dobija i samar od Pantera sto nije okarakterisano kao faul u napadu ili nesportska. I to pri neresenom rezultatu, nakon cega Smajli odmah pogadja trojku.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Mene mnogo više smara to što sudije useru utakmicu lošim odlukama i generalno kriterijumom, nego što se smo mi tu kao izgubili zbog njih.

 

Puno nesigurnosti, loše uspostavljanje kriteriju odmah u startu, ali i kasnije u zavisnosti od toka igre. Svako malo gledanja ponovljenih snimaka... Baš ubije utakmicu. A dodatno stvar zakomplikuju prenosi na video bimu u hali. Ja ne znam ko se toga setio i kako nisu zabranili već. Em se stvara pritisak od strane svih u hali, em na osnovu toga nekada može da se traži čelendž.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam sve vreme vodio računa o glupostima nasih da sudije nisam ni primetio. Nekako ocekivati sam da ce biti ovako sudjenje, jbg.Cini mi se da je ovo sve u testnoj fazi kod Zoca. Imam osjećaj bilo je prostora da se Smajliju produži rok trajanja sa klupirajem ali on to nije htio. 

Sto rece @Milos 3.14 skok zavisi i od ukupne pogubljenosti u odbrani, trebaće vremena dok se ne ukapira ko gradi a ko kupi lopte. To će doći vremenom. 

Ako je Ponitka duže u autu pomjeriti PJ na njegovo mjesto i dovesti pleja jakog na lopti, da se ne kurche protivnici na Panteru i Danilu.

Edited by odupri se ludilu
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, СтелаРоса said:

Ali da je bilo toliko ocigledno navlacenje i nije bas, jer se u bitnom momentu utakmice svirao faul na Panteru za 3p (setimo se serije protiv Reala i Musine izbacene noge prilikom suta)

 

Niko ovde ne tvrdi da su sudije bile na zadatku da Olympiakos pobedi pa da ova situacija ide u prilog kontra argumentu, jednostavno su doneli loše procene u odlučujućim trenucima, nakon što su nam visoke napunili baš smešnim faulovima. Dešava se, idemo dalje, malo soli i kiseline još danas i to je to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, uvrnuto said:

Ima onih utakmica kada bih više voleo da smo izgubili 20, nego malom razlikom u  poslednjim napadima, ali ovo nije ta.

 

Deluje mi da će ova utakmica značiti za izgradnju karaktera ove ekipe. Videli ste i frustracije u prvom poluvremenu, prvo Zeka, a onda i Pantera kad je otresao loptu o pod. Verujem da im je značilo što smo se vratili iz bule i imali priliku za pobedu. 

 

Ono što mi se ne sviđa, a što je možda i normalno, je što smo najbolje izgledali kad je stara garda bila na terenu. 

 

Deluje da niko od novih nije doprineo ni malo. Što neko pomenu, ko da smo sa pet i po igrača igrali. 

 

Prvi put ove sezone da nije "ni da me dirne" utakmica, osetilo se opet to nešto od prošle sezone. 

 

Kad se pogleda trenutni iskor, mislim da smo skroz ok. Što smo morali da dobijemo, dobili smo rutinski, a porazi nisu nikakav bauk. 

 

I prošle sezone smo komentarisali u tim nekim mikro ciklusima, pa tako mislim da nam sledi jako bitan period. 2 derbija i Baskonija na strani. 

Duga je sezona, al' valjalo bi se dobiti 

 

Da nisi mozda bio u Atini? 😏

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uvrnuto said:

Mene mnogo više smara to što sudije useru utakmicu lošim odlukama i generalno kriterijumom, nego što se smo mi tu kao izgubili zbog njih.

 

Puno nesigurnosti, loše uspostavljanje kriteriju odmah u startu, ali i kasnije u zavisnosti od toka igre. Svako malo gledanja ponovljenih snimaka... Baš ubije utakmicu. A dodatno stvar zakomplikuju prenosi na video bimu u hali. Ja ne znam ko se toga setio i kako nisu zabranili već. Em se stvara pritisak od strane svih u hali, em na osnovu toga nekada može da se traži čelendž.

Upravo. Ja ne mogu verovati koliko je to sve retardirano sa gledanjem snimaka, podesavanjem vremena, a onda im se desi da coveku protivnicki igrac izuje patiku u poslednjih 20ak sekundi utakmice i to kao ne mogu da pogledaju jer je tako po pravilima. Gledam pre neki dan na Zvezda Monako pocetak 3/4 zaustavili su utakmicu da bi podesili vreme i pazite sad - Zvezdi je istekao napad na samom pocetku cetvrtine, a na semaforu je pisalo 09:34 (znaci 2 sekunde su nestale). Dva minuta su to gledali i na kraju stavili vreme na 09:35 i nastavili dalje???? Koga zajebavaju sa tim stvarima i ubijanjem ritma utakmice, a tesko im je da smisle pravila po kojima je moguce da gledaju kljucne momente i odluke na ponovljenom snimku kad vec imaju tu mogucnost odmah pored terena.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Nego brzo ste se odvikli od ovakvog "Domaćinskog" suđenja. 3/4 bilo skroz ok i onda zaokret da se duva u jedra domaćina. 

 

Ja sam to napisao na komsijskoj temi prosle nedelje, u Kaunasu. Cim je dugogodisnji domacinski domacin EL davljenik u 4/4, krece ovo govno zvano "sudjenje".

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sharp said:

 

Kao što su npr.? Jasna mi je frustracija radi potencijalnih sudačkih grešaka ili previda, ali budi siguran da što je samih pravila oko coach challengea i uporabe IRS-a tiče sve bilo čisto. 

 

Zašto kod gledanja snimka za potencijalni physical altercation od strane Pantera prilikom ulaza (mahinalni šamar u facu (valjda) Vokapu) nije gledan nastavak akcije kada je Gos uhvatio Smajlija za ruku i napravio potencijalni nesportski faul? Na kraju je presuđeno da je kod Pantera bilo sve čisto (nenamerno) a Gosu sviran samo običan faul, što je inicijalno i bilo odsvirano. Svi sa naše strane su nakon tog faula tražili nesportsku, a sudije gledale samo raniji Panterov duel? Šta ih je sprečavalo da odgledaju i taj deo snimka jer je bilo logično da će to prvo da gledaju? Kad se već gubi vreme da se sve živo gleda mogli su i to da provere jer ne verujem da su bili 100% sigurni sva trojica da je sve čisto.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Zbirno 34 ofanzivna skoka protivnika u dva poslednja EL meča

 

Gledam malo statse. Maltene 16 skokova u napadu za protivnika u proseku u prva 4 meča. Mi smo na preko 10 ofanzivnih skokova u proseku za protivnika. 

 

Jezivo i jedno i drugo. 

 

Samo što mi imamo cirka 11 centara. 

 

Ako ima neko negde da iskopa, kako je bilo prošle sezone. Sećam se da smo i jedni i drugi dozvoljavali dosta off skokova protivniku ali ovo sada je kriminal.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...