Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Nama je Ponitka prvi skakač, u napadu može Frenki da isporuči ali nazad će Mateuš mnogo značiti dok se iz kluba ne smiluju da dovedu neku oprugu. Neće tu biti baš tolika rupa koliko se čini, biće tu čuvenih korekcija i pomaganja dok se Frenki ne dovede bar u pristojno stanje.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Andjusica,

38ad9d63-2980-43c5-82f0-068095312995_tex

 

Partija odlicna, medjutim rival sasvim nedorastao. Primecuje se ove sezone da je aktivniji na defanzivnom skoku i tu se vidi napredak, ali hajde da ne odlazimo sad u neki tezak esid trip sa pricama kako nam je on pojacanje za ovu sezonu. U EL ce svaki njegov minut uglavnom boleti jako; na bilo kakav pritisak se raspadne toliko sveobuhvatno da posle danima trazis i ne mozes skupiti ostatke da ga ponovo sastavis.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ponitka je najsvestraniji igrac Partizana ove sezone i ako nekom nije bilo jasno jer ga nije puno gledao do sad, bice ubrzo.

 

Covek igra odbranu, skace, vrlo dobro kreira sa te pozicije, nije neki skorer ali ce biti cesto dvocifren, sutirao je u dosta dobrim procentima 37% za 3 prosle sezone, doduse ne uzima puno suteva vec 1 zarez nesto po mecu i sutira jedino kad je sam, ali dovoljno da ne smes da ga ostavis samog.

 

Bio je 5. najkorisniji igrac na poziciji 3 u Evroligi prosle sezone a ove sezone ne bi iznenadilo i da bude u top3 s obzirom da ima znacajno kvalitetnije saigrace te ocekujem i veci broj asistencija i nije iskljuceno da bude prvi asistent ekipe s obzirom da Douzer i Avramovic nisu neki razigravaci kao ni Panter. Osim sekundarnog kreatora mozda ce nekad i da prenosi loptu.

 

Ponitka-Naneli je najjace pokrivena pozicija 3 u Evroligi posle Hezonja-Dek tandema. S tim da ce Dek igrati vise cetvorku ako Real ne dovede beka apa Jabuseleu a prosle sezone je to bio Kornelije, tako da kapiram da ce dovesti nekog u skorije vreme. Ako racunamo Elajdzu Brajanta u trojke posto igra 2/3 u Efesu onda je 3. najjaca u El Ponitka-Naneli, iza Klajburn-Brajant i Hezonja-Dek.

 

Spoiler

Mi smo u teoriji tu negde sa Giedraitis-Hanga ali u praksi ce Hanga kako stvari stoje igrati beka kod nas.

 

Link to comment
Share on other sites

Frenk zna napada sto je pokazao na pripremama, ali tek treba da bude cuvan od strane EL centara. Ocekujem i tu growing pains, neke sramotne banane i sl. Naravno, ocekujem da se pre nego kasnije adaptira kada napada takve centre.

 

Za odbranu se ne usudjujem da se nadam bilo cemu vise od toga da se makar upristoji 1 na 1.

Edited by MC Thunder 2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Barkley#34 said:

Ja se nimalo neću buniti ako Anđušić, Trifa, Balša, Smajli... budu mogli da se nose sa protivnicima u ABA pa da ne mora kao prošle sezone Ledej da igra 30+ minuta, Naneli  i Panter vade neke šuteve i tome slično.


To i jeste fora, broj utakmica je nerealan, kad bi Jaramaz, Djusa, Trifa, Smajli, Tristan i Balsa izneli na vecini utakmica onoliko minuta koliko ce u EL, na derbijima i eventualno u Podgorici izneti Aleksa, Panter, PJ, Pontika, Naneli, Zek i Frenk bez da se to oseti na rezultat i obezbedjivanje onog sto je moranje, a to je domaci teren u aba, to bi bilo idealno.  E sad tu po meni fali jedan ozbiljan visoki da rotira sa Kaminskim i Zekom i kec koji ce preuzeti kormilo od Alekse, a njemu dozvoliti da bude vodje te "druge ekipe". Naravno to sve pod uslovom da su nam ambicije stvarno f4, a ne samo demagogija predsednika koju je imao od koga da nauci... Na ovu ekipu jos neki novi Lesor i Madar i dajte taj Real da ga merimo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Glavni utisak nakon vecerasnje utakmice mi je semafor gde je pola sata pred pocetak i dalje pisao proslosezonski sastav, bas sam se navikao na proslogodisnju ekipu, cini mi se da je sezona trajala godinama i da je cela prica mnogo duza od tih 7, 8 meseci.

 

Utakmica nekako mlaka, u leru, uspavanka, ali svakako bolje nego kada Trifa, Tristan i Djusa prospu double digits. 

 

Tristan izgledao agilnije nego prosle sezone, mada to i nije neki feat. Andjusa mi takodje deluje agilnije, spremnije, ili je samo do frizure na opasno.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Barkley#34 said:

Ja se nimalo neću buniti ako Anđušić, Trifa, Balša, Smajli... budu mogli da se nose sa protivnicima u ABA pa da ne mora kao prošle sezone Ledej da igra 30+ minuta, Naneli  i Panter vade neke šuteve i tome slično.

 

8 hours ago, fedor said:


To i jeste fora, broj utakmica je nerealan, kad bi Jaramaz, Djusa, Trifa, Smajli, Tristan i Balsa izneli na vecini utakmica onoliko minuta koliko ce u EL, na derbijima i eventualno u Podgorici izneti Aleksa, Panter, PJ, Pontika, Naneli, Zek i Frenk bez da se to oseti na rezultat i obezbedjivanje onog sto je moranje, a to je domaci teren u aba, to bi bilo idealno.  E sad tu po meni fali jedan ozbiljan visoki da rotira sa Kaminskim i Zekom i kec koji ce preuzeti kormilo od Alekse, a njemu dozvoliti da bude vodje te "druge ekipe". Naravno to sve pod uslovom da su nam ambicije stvarno f4, a ne samo demagogija predsednika koju je imao od koga da nauci... Na ovu ekipu jos neki novi Lesor i Madar i dajte taj Real da ga merimo. 

 

Ova tekma svakako nije merilo. Prošle godine nam je dobar deo tekmi u gostima bila problematičan i nosioci su igrali puno. Onda na to dodaš i recimo 3-4 najjača protivnika na domaćem terenu, pa na to i par nekih tekmi na domaćem terenu, koje su u najavi bile slabije, pa se zakomoplikovale, dobiješ sasvim veliku potrošnju najboljih igrača. 

 

Od ovih pobrojanih, svakako da Danilo deluje kao neko ko ima najveće šanse da podigne lestvicu na nivo više. 

 

Kako god, za kvalitetnu rotaciju nam treba još jedan visoki. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, realno *w said:

Ova tekma svakako nije merilo. Prošle godine nam je dobar deo tekmi u gostima bila problematičan i nosioci su igrali puno. Onda na to dodaš i recimo 3-4 najjača protivnika na domaćem terenu, pa na to i par nekih tekmi na domaćem terenu, koje su u najavi bile slabije, pa se zakomoplikovale, dobiješ sasvim veliku potrošnju najboljih igrača. 

Nabrojao si skoro sve utakmice. :classic_biggrin:

 

Jasno je da ova utakmica nije pokazatelj da će ovako moći protiv svakog. Opet, 110 poena uz minimalnu potrošnju nosilaca i isprobano sve i svašta nije za bacanje. Ako bismo takav odmor za Pantera i drugare mogli da dobijemo na svakoj drugoj ABA utakmici puna kapa. Da ne pričam o tome da će valjda neko od ovih koji tada dobijaju šansu iskoristiti to da upadne u rotaciju i za važne mečeve.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Nabrojao si skoro sve utakmice. :classic_biggrin:

 

Jasno je da ova utakmica nije pokazatelj da će ovako moći protiv svakog. Opet, 110 poena uz minimalnu potrošnju nosilaca i isprobano sve i svašta nije za bacanje. Ako bismo takav odmor za Pantera i drugare mogli da dobijemo na svakoj drugoj ABA utakmici puna kapa. Da ne pričam o tome da će valjda neko od ovih koji tada dobijaju šansu iskoristiti to da upadne u rotaciju i za važne mečeve.

 

Pa kad pogledaš Panter, Ledej i Lesor su svi imali preko 20 min prosek u ABA. Kada im skloniš recimo 5-6 tekmi sa najmanjom minutažom, dobiješ verovatno  prosek oko 27-28 minuta, što je strašno puno, sa obzirom da su u EL konstantno bili na 25-35. 

 

Ta situacija se ne sme ponoviti ove godine, iako mi ono na superkupu nije ukazivalo na to.

Link to comment
Share on other sites

Arel Ginsber
 

Quote

 

Очекује се да ће звезда Макабија из Тел Авива Вејд Болдвин бити одсутан на дужи период!

Према првим проценама очекује се да ће Болдвин пропустити прве недеље сезоне,

жути се спремају да потпишу замену за бека. *Шансе да се врати пре новембра су изузетно мале.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SteveFrancis#3 said:

ali hajde da ne odlazimo sad u neki tezak esid trip sa pricama kako nam je on pojacanje za ovu sezonu.

 

To se kaže 'vako:

 

QqVJVN.gif

 

LM, Mornar nije neki reper ali fino je izgledalo to sinoć. Sve rezerve igrale i doprinele. Definitivno izgledamo mnogo ozbiljnije i uigranije neko s početka prošle sezone što nije čudno imajući u vidu da je okosnica ostala. Ovo mi liči na onu igru iz sredine prošle sezone kad nismo još dostigli pik ali smo ubadali one neke pobede na domaćem terenu i gubli regularno u gostima. Vidi se definitivno da fali još jedan igrač dole. Pročitao sam da se prati par igrača iz NBA među kojima je jedan koga je Željko odavno pikirao tako da je to verovatno razlog zašto se ne dovodi bilo ko. VIdećemo koliko će nas to čekanje koštati.

 

Što se tiče Nanelija - lik je rekao da se fizički oseća bolje nego ikad u svojoj karijeri. Preko leta je ozbiljno radio. Vodi računa o ishrani. Očekujem da ima bolju sezonu nego prethodnu u smislu konstantnosti i prisutnosti i na ovim manjim tekmama.

 

Inače, niko nije spomenuo posetu -  13.653 duša. Ozbiljna brojka za nebitan ABA meč. Bilo je bojazni da će posle ovog ludila sa sezonskim karta biti poluprazno na ABA tekmana ali očigledno su se ljudi uželeli.

 

Od drugih, ne tako lepih, vesti, na netu su se pojavile fotke duplih sezonskih tj. izdavane su različitim ljudima za ista mesta karte. Očigledno je neko nešto sjebao. Klub se oglasio i pozvao da se prijave problemi. Videćemo kako će se rešiti.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Gde si našao da ne igra? Ovde nema: https://www.rotowire.com/euro/daily-lineups.php

 

Rotowire je inace pouzdan ali ocigledni nisu jos uvek ucitali sve povrede i ko je upitan.

 

Vidis da nema kod nas GTD za Bjelicu, Hangu, Nejpira i Davidovca koji nisu igrali Aba ligu zbog povreda. Takodje bi trebalo i za Tavaresa da stave da je gtd jer nije igrao ACB. Boldvinu treba da stoji OUT a Nibu GTD.

 

Sigurno ima jos primera nego mi samo znamo za ove. 

 

34 minutes ago, Ne sam Safete said:

koliko se sjecam taj isti Baldwin je bio nas najbolji igrac na posljednjoj tekmi u Izraelu pa smo svejedno izgubili

 

Boldvin je bio najbolja dvojka u Evroligi prosle sezone (s obzirom da je veliku vecinu minuta provodio kao dvojka a pleja je igrao samo u Lorencovom odsustvu par utakmica iako je ranije bio plej al sad je jednostavno postao dvojka kao sto je Avramovic postao plej u Partizanu). 

 

Njemu i kad nije dan, odbrana se koncetrise na njega i on ce igrati svejedno jer Makabi puno drugih opcija i nema. Lorenco, Boldvin, Kolson, Nibo to je ta ista osovina kao i prosle sezone a Boldvin je najkorisniji igrac u tom timu i ima najveci usage%.

 

Sada kada ga nema ovo je ogroman plus za Partizan i rekao bih zicer. Pritom je i Nibo upitan i procitao sam da nije trenirao danas zbog neke povrede stopala.

 

Boldvin je skorer kao i Panter, daju skoro isto poena za isto minuta. S tim da je Panter puno bolji suter a Boldvin u prodoru, s tim da Boldvin ume i da pogodi teske suteve preko ruke ili iz driblinga a Panter ne ide u prodor gotovo nikad. Boldvin je dosta bolji kreator za druge, bolji defanzivac i podjednako dobro moze igrati 1 i 2 za razliku od Pantera koji je cist sg, moze eventualno da prenese loptu ali ne i organizuje pozicioni napad sa sigurnoscu.

 

IMG-20231003-104952.jpg

 

Ovo kacim da se vidi da je Boldvin najznacajniji igrac za Makabi i znacajniji nego Panter za Partizan. 17 poena + 5 asistencija (koje mu dodju jos 10-15 poena za svoj tim) to je 27-32 poena za svoj tim prosecno sto je vise od jedne trecine poena za Makabi prosle sezone koji je postizao 83 poena prosecno. Dakle Boldvin mu dodje 35-40% igre Makabija.

 

Partizanu kad bi izostao Panter ima Avramovica, Douzera (dobro on je upitan za sad), Andjusica, Ponitku, Nanelija, Ledeja, Kaminskog i Smajlagica. Ovo su sve igraci koji su sposobni da daju 15ak poena u Evroligi, dokazano vise puta prosle sezone izuzev Kaminskog i Douzera koji ce ne sumnjam dokazati, narocito Kaminski.

 

Makabi nema tu sirinu u napadu ni blizu izostankom Boldvina. Douzer/Avramovic ako dobro sacuvaju Lorenca to je pola posla ako ne i tri cetvrtine posla. Jos ako Nibo ne bude igrao, Partizan je izraziti favorit u tom slucaju. U svakom slucaju nece biti lako kao sto i nije nigde u El na gostovanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pendulum said:

Od drugih, ne tako lepih, vesti, na netu su se pojavile fotke duplih sezonskih tj. izdavane su različitim ljudima za ista mesta karte. Očigledno je neko nešto sjebao. Klub se oglasio i pozvao da se prijave problemi. Videćemo kako će se rešiti.

 

Na par mesta od nas ljudi imaju duple karte za isto mesto, sa (poprilčno) različitim cenama. :classic_blink:

 

Jbg, mislite da je lako napraviti karte i sve oko toga?

 

An-fakin-blvibl.

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...