Jump to content

Evroliga prelazni rok 2023/24


Brat od Korneta
Message added by uvrnuto,

 Počeo je Early Bird za ELTV i uz promo code ELBIRD možete ostvariti 20% popusta na godišnju pretplatu, pa umesto 32 evra, za godinu platite 25,6 evra. ELTV važi i za EL i EK.
Striming direktno na tv-u: Available on Android TV, Apple TV and Samsung TV.

Za one koji su vešti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nešto jače od 10 evra. U vezi sa tim pišite @MrTwister.

Recommended Posts

Ovako vidim najizrazenije odnosno najkvalitetnije popunjene pozicije u Evroligi za sada gde ima bar dva igraca visokog kvaliteta i gde su solidne i trece opcije:

 

PG:

Monako (Walker, Dzejms)

Barselona (Satoransky, Laprovittola, Jokubaitis)

Zvezda (Napier, Teodosic, Dos Santos)

Efes (Thompson, Beaubois)

Panatinaikos (Sloukas, Vildoza, Grant)

Mozda jos:

Armani (Pangos, Lo, Tonut) (dobro ovo je granicna sa dva igraca visokog kvaliteta)

Real (Campazzo, Rodriguez) (mada tesko da ce Caca i naredne sezone biti visokog kvaliteta na nivou cele sezone)

Olimpijakos (Walkup, Goss)

Fenerbahce (Wilbekin, Calathes, Madar) (Mada Kalates bi trebalo da ide)

 

SG:

Monako (Loyd, Okobo)

Fenerahbce (Guduric, Dorsey)

Efes (Larkin, Beaubois-morao sam ga na obe jer i igra obe pozicije a tu im krpi i Brajant)

 

SF:

Real (Deck, Hezonja)

Barselona (Kalinic, Abrines)

Partizan (Ponitka, Nunnally)

Efes (Clyburn, Bryant)

 

PF:

Armani (Mirotic, Melli, Voigtmann)

Panatinaikos (Hernangomez, Mitoglou)

Ako treba da istaknem jos neku mozda Virtus sa Sengelijom i Polonarom, Monako sa Braunom i Kornelijem. Mada tu bek ap opcije trenutno nisu visokog kvaliteta, ali mogli bi imati dobru sezonu.

 

C :

Real (Tavares, Poirier)

Olimpijakos (Milutinov,  Fall)

Monako (Hall, Jaiteh, Motijeunas)

Barselona (Hernangomez, Vesely)

Fenerbahce (Papagiannis, Motley, Sanli)

Efes (Zizic, Pleiss, Jones)

Armani (Poythress, Kamagate, Hines)

Edited by Brat od Korneta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stanko1997 said:

Raulzinjo Neto zvanično u Fenerbahčeu. Kalatesu se ispisnica sama piše.

 

To je odavno jasno, ja sam se nadao da ce u komsiluk, ali juce procitah na vise mesta da ide u Milano. Kao to je gotova stvar, valjda su neki pouzdani Italijani preneli.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stanko1997 said:

Raulzinjo Neto zvanično u Fenerbahčeu. Kalatesu se ispisnica sama piše.

Znaci Fener ima Madara, Neta, Wilbekina, Dorseya, Guduru, Mahmatoglua i onog Hazera. Ne znam jel im i onaj nesrecnik Akpinar ostao🤦‍♂️

Calathes ima sjajnog managera, kakve lik zabada timove pa to je nevjera a uzasan igrac.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

 

Rekao bih da su svi igraci iznad bolji od Giedraitisa a i od Hange.

 

Dok ne dovedemo tog beka ja racunam Hangu na 2 kod nas.

 

Ja ne bih rekao. Izdvajaju se Clyburn, Kalina i Deck koji u suštini i nisu klasične trojke. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dracarys said:

Samo što će Vilbekin da pojede milion minuta na pleju.

 

Neto je doveden da bude back up. Madar će da cepa tursku ligu.

 

Do dolaska Neta je bio ok potez što je Madar otišao u Fener.

 

Wilbekin maltene uopšte nije igrao na PG prošle sezone. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sector said:

Ja ne bih rekao.

 

Od koga ti je Rokas bolji tu? Od koga Hanga? I zasto? Mogu da odgovore i drugi sto se iscudjavaju ili smeju. Zanima me misljenje.

 

Jedino eto sto bi uzeo Rokasa pre Nanelija jer mladji i karijera mu ide uzvodno a ovom nizvodno a kostaju verovatno isto ili dosta slicno i osim sto je sposoban da isporuci isti broj poena, rekao bih da je znacajno bolji defanzivno trenutno. 

 

I eto nek bude i Abrinesa. Mada Abrines se isprofilisao u brutalnog sutera neuporedivo bolje je sutirao ove sezone od Rokasa.

 

Ponitka je imao izvrsnu sezonu indvidualno i bio najkorisniji igrac Panatinaikosa koji je imao dosta proverenih El igraca nekih manje nekih vise u vidu Papajanisa, Grigonisa, Bejkona,Vilijamsa, Gudaitisa, Voltersa, Lija... To sto su timski bili losi to je drugo.

 

Recimo Zenit je bio timski dobar i igrali su top8 a Ponitka je bio najkorisniji igrac posle Pengosa a iza njega su bili takodje odlicni El igraci u vidu Berona, Pojtresa, Vil Tomasa, Gudaitisa, Holinsa...

 

Sad ce neko opet ovaj o statistici... Ali indeks korisnosti, sama rec kaze. Moze za defanzivne specijalce da se ne vidi indeks korisnosti ali za sveukupno igraca se jednostavno vidi. Evo najkorisnini igraci u El ove sezone su bili:

Vezenkov, Lesor, Klajburn, Tavares, Boldvin, Micic, Tompson, Mirotic, Dzejms, Lorenco, Motli, Musa, Dek, De Kolo, Panter...

 

Dakle i eye testom bez da se ikad pogleda na brojke i PIR ko prati El manje vise bi izneo istih ili gotovo istih 15 igraca da su bili najbolji indvidualno ove sezone kada se sve sabere.

 

8 hours ago, Sector said:

Izdvajaju se Clyburn, Kalina i Deck koji u suštini i nisu klasične trojke. 

 

Ali su ipak trojke jer godinama vec 90%+ utakmica u sezoni odigraju na 3.

 

Nikada nisam krio da mi je Kalinic  medju najomiljenijim igracima ikada ali jednostavno ako i naredne sezone recimo Hezonja i Ponitka budu korisniji od njega da ne kazem i znacajno, dosta je diskutabilno da li je on u ovom trenutku i za koliko bolji igrac od njih. To sto ga mi volimo to je jedno, ali je drugo ako neki igrac dve sezone za redom je znacajno korisniji od drugog sa iste pozicije, ne znam na osnovu cega moze da se tvrdi da je prvi igrac bolji od drugog individualno trenutno, narocito ako igraju slican broj minuta.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sector said:

Tako što ne možeš porediti statistiku nekoga ko igra u Barci ili Realu i onakvom Panatinaikosu. 

 

Rokas i Hanga su otprilke nivo dijela igrača koje si nabrojao, izuzev onih koje sam izdvojio. 

 

Ali u stvari mogu, objasnicu ti sa sijaset argumenata zasto mogu.

 

Lepo si rekao dela igraca. Nisam napisao da nisu taj nivo, vec da su mi oni ostali bolji izuzev dvojice koje sam nabrojao. Kapiram da si se i ti slozio sa mnom jer nisi nabrojao od koliko njih su ti bolji. Jednostavno detalji prave razliku ko je bolji od nekog drugog, jasno je da su isti ili slican nivo.

 

Ponitka je isti indeks korisnosti imao i u takvom Panatinaikosu i u Zenitu 20/21 sezone koji je igrao top8 Evrolige. Ta prica ne pije vodu. Takve brojke ce sada imati i u Partizanu koji ima najvece moguce ambicije, samo gledaj. Hoces da te podsetim da te kvoutujem kroz par meseci ako mi ne verujes ili se slazes sa ovim?

 

Nedovic je svoj prosek poena isporucivao i u Panatinaikosu koji je igrao dosta neorganizovanu kosarku, neuporedivo neozbiljnu u odnosu na Duskovu Zvezdu koja je bila na 2 pobede od top8, ako racunamo i Barselonu za koju je priznata greska od strane El onda cak i na jednu pobedu od top8 doduse neformalno.

 

Bejkovone brojke su iste i u tom Panataniakosu i sezonu pre u Monaku koji je igrao top8 i imao mec loptu od f4.

 

Eto ti primer za cak 3 igraca iz tog Panatinaikosa iz poslednje 2 sezone i sa istim ulogama u ozbiljnijim timovima od njih.

 

Sa druge strane Volters je igrao 2ipo minuta manje prosecno nego u Zvezdi pa je imao i nesto slabije brojke. Paris Lee je imao vise minuta nego u Monaku, otuda i vece brojke. Dakle sve se svodi na minutazu i ulogu.

 

Bili Beron je imao identicne brojke u Zvezdi i u Armaniju sada koji ima znacajno jaci tim nego taj Zvezdin. Postoji jos gomila igraca koje mogu da ti nabrojim koji imaju iste ucinke u klubovima manjih i vecih ambicija, pod uslovom da imaju istu ili veoma slicnu minutazu.

 

Hanga i Tobi iz Reala i Barselone imace verovatno bolji ucinak kod nas jer ce imati i vecu minutazu, logicno. Ali kada bi imali istu minutazu kao i tamo imali bi isti ili veoma slican ucinak i kod nas, koji smo podosta slabiji tim od Reala.

 

Kampaco ce imati isti ucinak i ulogu i u Zvezdi i u Realu. Eto ti jos jedan primer a razlika u dva budzeta neuporedivo veca kao i u ambicijama takodje.

 

Veseli je imao isti ucinak i u toj Barseloni kad je vec akcenat na Realu i Barseloni, i u Feneru kada su zavrsili 12. na tabeli kada je ostalo 15 timova. 

 

Dakle njih dvojica iste uloge=isti ucinak i u par najboljih timova u ligi i ovim iz donje polovine tabele.

 

Da ponovim jos jednom da ce i Ponitka imati isti ucinak u Partizanu timu najvisih ambicija kao sto je imao i u raspad Panatinaikosu dok ce Tobi i Hanga, narocito Tobi imati znacajno bolji ucinak zbog vece uloge. Recimo imace ucinak kao i u Valensiji najverovatnije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...