Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Tobi je fino pojačanje, malo će to biti mekušno na centru u standardnom smislu te reči, no očigledno nemate ništa od likova koji skaču do plafona i imaju triceps obima obe moje ruke. Sačekala bih radije Duškovu koncepciju.

 

Nego, podseti me @NMX ovom fotkom Tea na visinskim pripremama na nešto. Na nekom od prvih Bogdanovih kampova za klince pre X godina gost je bio Teo. I sad igrali su jedan protiv drugog sa klincima, a Miloš je od dečaka u svom timu napravio centra za manje od 10 minuta igre. Pored njega će i Radulja da se resetuje na verziju iz 2016. godine, a kamoli da Tobi proigra.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Tobi je bolje rešenje od Hasana 10x, koliko je i ova centarska linija jača od prošlogodišnje verovatno. Sve te mitske zveri kod nas budu minus, očigledno nismo plodno podneblje. Ne zna se ko je bio besmisleniji - Teri, Gist ili Martin. Jedino nekog u prajmu, ali pitanje je ima li se i može li se. Standardno kamioni i avioni, a pojačanja na nivou proseka.
Da ali Tobi nema spolja pitbull Kampaca nego Tea i mačju guzu.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, necke said:

Osecam mucninu u zelucu od (ne)zadovoljstva internet navijaca.

 

Dovesce Partizan Mirotica pa eto navijajte za njih malo.

Meni se jebe za Mirotica, nek ide kod njih, mislim da im od mega igraca najmanje treba i odgovara.

 

Ali trazim malo smisla u nasoj selekciji.

 

Plus nisam internet navijac jer sam redovan na utakmicama. Najcesci internet navijaci su oni koji prozivaju internet navijace :))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gospodo, koju ste ocenu imali iz fizickog vaspitanja kad vam je Tobi mlitav? Godinama nismo imali boljeg igraca na centru. Odlican suter i skakac(u ofanzivnim skokovima je krem de la krem u EL), zna sve sto jedan centar treba, idealan bi bio u paru s nekom mackom, recimo Martin, ali iz Future.

 

Sve u svemu, dobar potpis.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, necke said:

Osecam mucninu u zelucu od (ne)zadovoljstva internet navijaca.

 

Dovesce Partizan Mirotica pa eto navijajte za njih malo.

 

Možda ovdje na forumu, po društvenim mrežama je drugačije raspoloženje. 

 

Ima najviše do toga što ljudi koji ne prate forume (99% navijača) ne znaju bajke o 7 miliona koliko smo ponudili Miroti i Fakundu pa su samim tim i očekivanja realnija. 

 

Mada je se ne bih iznenadio da pored Shabaza dođu još 2 teškaša. 

Edited by Sector
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Ali trazim malo smisla u nasoj selekciji.

Postujem sto dosta vas ne vidi smisao u selekciji, ali nije nam trener Vlada Jo nego iskusni strucnjak i moje poverenje za sada ima. A takodje, i prelazni rok samo sto je poceo i zato mi idu na zivce revoltirane reakcije da je sve otislo dodjavola i da se raspadamo.

Link to comment
Share on other sites

Dobar potpis, naravno, ali ce imati puni smisao dovodjenjem neke atleticne cetvorke. Takodje, posle ovoga ocekujem da trojka koja dodje bude vise 3/4 nego 3/2. Uz to Shabazz, jos jedan igrac na 1 ili 2 i trebalo bi da je roster zatvoren. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, necke said:

Postujem sto dosta vas ne vidi smisao u selekciji, ali nije nam trener Vlada Jo nego iskusni strucnjak i moje poverenje za sada ima. A takodje, i prelazni rok samo sto je poceo i zato mi idu na zivce revoltirane reakcije da je sve otislo dodjavola i da se raspadamo.

 

Kada bi se selekcija tima vršila u idealnim uslovima onda bismo mogli sve da svedemo na umešnost sportskog menadžmenta kluba (ne prvog trenera, ne stručnog štaba već namerno celokupnog menadžmenta). Pošto to nije slučaj svaka selekcija ima svoje nedostatke, većina ljudi samo sagledava te nedostatke. I to je krajnje logično analizitati.

Link to comment
Share on other sites

Odlican suter i skakac(u ofanzivnim skokovima je krem de la krem u EL),
 

Podaleko je Tobi i od prosečnog ofanzivnog skakača sa 1,5 skoka po tekmi.
Nažalost i Simke i Luka to što uhvate bude u napadu.
Tobi sa tako visokim težištem se veoma retko nalazi na mestu gde pada lopta.

Ko će da sprečava ekipe sa slabijim šuterima da nam ne uzimaju po 4-5 poseda u jednom napadu dok nam ga ne udenu nekako.

Link to comment
Share on other sites

Skrinovao sam preko 50 komentara i sve cu staviti u jednu sliku kada ljudi za par meseci vide kakav je centar Majk Tobi.

Neverovatno je koliko gluposti, floskula, hiperbolisanja i krindza moze covek da procita ovde. Pominjete neke "mitske zveri", nijedan centar takvog tipa se u Zvezdi u zadnjih par sezona nije snasao. Tobi je fenomenalan suter, odlican skakac, neko ko ima poene u rukama, ko moze da odigra ledjima, izadje na pop. Bice odlican u tandemu sa Sabazom ako potpise. Uz neku atleticnu cetvorku bi svaki argument koji je ovde napisan bio pokopan. Citam sta ljudi pisu i prosto ne verujem, prepisuju jedni od drugih, pominje se odbrana i dolazi se do upisa da Frenk Nilikina ne bi bio dobar. Frenk je trenutno i za NBA ligu fenomenalan defanzivac, problem je sto NBA trazi nesto sto on nema, sut, poene, zabavu.

Mi da dovedemo Tajbula, Karusa, Smarta, ljudi ovde bi pisali ne valja, ciglasi jer su videli da je tako napisao neki kvazi insajder pa ponavljaju kao papagaji. Ocekujem da se Hanga debelo popljuje posle prve lose suterske utakmice i da postane "ispusena lula" koja je dosla da uzme pare a ne "bitan igrac ekipe koja je osvojila Evroligu.

Manite se i prekinite da kukate, pustite ljude iz kluba da rade, prelazni rok za sada ne da je odlican, nego je fenomenalan. Treba sacekati jos tih par igraca pa mozemo da pricamo.

Edited by Mirage93
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Carl Johnson said:

Gospodo, koju ste ocenu imali iz fizickog vaspitanja kad vam je Tobi mlitav? Godinama nismo imali boljeg igraca na centru. Odlican suter i skakac(u ofanzivnim skokovima je krem de la krem u EL), zna sve sto jedan centar treba, idealan bi bio u paru s nekom mackom, recimo Martin, ali iz Future.

 

Sve u svemu, dobar potpis.



Tobi je dobar igrac, za Mitrovica i Simonovica vrhunski, ali je i isti tip igraca. Ovo odlican skakac je takva glupost, a tek ovo krem de la krem u ofanzivnom skoku da na pricam. Covek ima 4 skoka po utakmici celu karijeru, od toga manje od 1.5 ofanzivnog, ako gledamo samo proslu sezonu zbirno acb i el nesto preko tri skoka, a od toga jedan ofanzivan. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Naša posla 2.1 said:

Shabazzz dogovoren, čeka se potvrda by @mozzartsport

Ako se čeka potvrda (čija već) onda dogovoren nije.

 

Što se Tobey tiče, on ide ili na 4 ili će biti drugi centar. Ovo mi vise znači da mirotic neće kod nas nego da će Tobey biti naš prvi centar.

Link to comment
Share on other sites

Da samo ne bude zabune, pošto vidim da se svašta priča/piše o čoveku koji svakako ima kvalitet - Naša "domaća osnova" je problem, ne sam on kao takav. 

 

Šta će se dovoditi narednih dana ne znam, ali baš nam fali " snage"

 

Ima ovde ljudi koji to mnogo detaljnije prate,  nije na odmet i pročitati, ne samo pljuvati po igraču jer nema 120kg mišića. 

 

Link to comment
Share on other sites

Rebić, Mitrović, Lazić, Blažič, Simonović, Marjanović, Radenović, Katić, Tejić, Nelson , Dženkins i Dragićević doveli su preko 24.000 navijača Crvene zvezde u Beogradsku Arenu, a koliko će navijača Crvene zvezde gledati aktuelnu selekciju?

 

Neka se to zapita svako ko ubuduće okrivi navijače za svaki neuspeh doktora robotike iz Železnika...

 

Jer, tada navijači nisu znali sa kim imaju posla, niti su mogli da očekuju da će se evropske sezone KKCZ i doktora robotike pretvarati u sprdnju. Ali sad znaju s kim imaju posla, znaju i da se njihov klub neometano primiče dugu zbog kojeg je prethodno otišao u UPPR, te koliko je njihov klub relevantan o okvirima u kojima relevantnost nešto znači, pa ne treba da nas čudi ako i prvi prsten u Areni ostane nepopunjen.

 

Pa ne, najbolje da će navijači KKCZ da pune Arenu dok doktor robotike završava kombinacije zbog kojih Zvezdu godinama taslači u EL ko stigne, a odskora i stanoviti čačanski autolimar koloritnog nadimka - Sekač.

 

I ako smo nekada mogli da upiremo prst u mali budžet, te za premnogo poraza krivili to što nemamo direktne avionske linije, što nam je fond igrača nedovoljan za tri utakmice nedeljno i što sunce izlazi na istoku, a zalazi na zapadu, šta će nam sada biti krivac što ćemo se boriti za Top 14 u EL?

 

Navijači, jel da?

 

Pa dajte više apgrejdujte se, unesite malo originalnosti i neke nove ideje u te splačine i spinove o krivici drugih, a ne doktora robotike, jer to bulažnjenje o krivici navijača i slične konstrukcije tipa - nije gazda kriv, mi smo govna - ne bi više popušila ni najveća budala. 

 

I ako nekome stvarno nije jasno zašto Zvezdu iz godine u godinu sa tribina prati sve manje i manje navijača, internet forumi mu ne mogu pomoći....

 

Jer za manjak spoznaje te vrste - leka nema.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, drakon1 said:

Ako se čeka potvrda (čija već) onda dogovoren nije.

 

Što se Tobey tiče, on ide ili na 4 ili će biti drugi centar. Ovo mi vise znači da mirotic neće kod nas nego da će Tobey biti naš prvi centar.


Sve dogovoreno za Shabazza by @mozzartsport čeka se zvanična objava 

 

Vreme objave na portalu 18.35

Link to comment
Share on other sites

Uopste ne bih iskljucio da ce doci jos jedna petica.

 

Sve vise naslucujem na to da ce Simonovic da ima ulogu cetvorke i to kao bek ap opcija, da cemo dovesti startnu cetvorku i jos jednu peticu.

 

Za sad se vidi ideja da na visokim imamo bolji sut i bolji skok. Bicemo i visi generalno a jos vise cemo pojaciti skok ako pojacanje na 3 bude Kalinic/Giedratis. Defanzivni skok je vazniji od bilo kog drugog defanzivnog segmenta ako pricamo od 3-5.

 

Izgleda da cemo imati 2 amerikanca maksimalno. Dusko na braniku evropske kosarke.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...