Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

56 minutes ago, StiviKivi said:

Brt. Nemoj mi zameriš al kad neko napiše Bjelica je zvezdino dete, Nedović je zvezdino dete i tako dalje.. i sa tim krene post ja automatski prestanem da čitam na dalje... boli me briga ko je čije dete. Hoću najbolje moguće za moj tim. Bjelica nema gde da igra. Teo nema gde da igra. Nedović skoro da nema gde da igra... ( pričam što se tiče EL timova) a njihovi ugovori neće biti i nisu mali sigurno. Nama trebaju ili provereni ili mlađi talentovani igrači. Iskakanja možemo da napravimo kao sa Hangom koji kao dečkić od 21 god izgleda na terenu. Nemojte da se sprdamo , grdne pare spucasmo a nikakakav balans u timu nemamo.

 

Nadovezaću se na ovaj upis, bez ikakve pretpostavke da će Stivi da se složi. Čisto me je nateralo na to da napišem da me ovakvi izlivi emocija o Zvezdinoj deci vređaju na ličnom nivou. Ispada da mi koji se protivimo ovakvim potezima kluba mrzimo Zvezdinu decu. Napomenuću da uopšte ne mislim da je neko imao lošu nameru ili da vređa ali jebiga, uvredljivo je.

 

Naše emocije prema klubu nemaju nikakve veze sa logikom sastavljanja rostera. Ovo jedno je iracionalno, ovo drugo skroz racionalno. Teo nije došao dokle god su ga drugi hteli. Šta, nije imao novca pa je morao u Virtus? A evo ga sad, već povređen, već odsustvuje.

 

Koliko Zvezda ima "dece"? Stotine aktivnih i desetine hiljada penzionisanih. Pa šta? Zavređuju li svi da igraju u Zvezdi? Naravno ne. Ja sam bio protiv i Teodosića, ali mi osim njega na kecu imamo jednog Šabaza i otkrovenje prošle sezone i svetskog prvenstva, Yaga, pa to onda i nije neki problem. A kako stojimo na četvorci? Mnogo mnogo slabije.

 

I drugo, meni dolasci te Zvezdine dece imaju logiku jedino ukoliko bismo, ne daj bože, bili u teškoj finansijskoj buli, pa kao nema ko da igra, ajde daj par veterana da budu glue guys, da se izgura sezona. Primer Roka Leni Ukića i Splita. Čovek došao da pomogne svom klubu besplatno jer je klub bio pred ponovnim gašenjem. 

 

A u Zvezdi nije takva situacija. Štaviše mi imamo najveći budžet ikada. Logike bez.

Edited by John Terry
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatno na ovom mestu ne postoji niko ko ne bi voleo da Teodosić i Bjelica dožive renesansu u našem dresu i umesto labudove pesme udare pečat kraju svoje karijere sa osvojenim trofejima u Crvenoj zvezdi.

 

Ali šta ako ne bude tako i kakav će biti ukus tog specijaliteta, u kome se angažuju ocvali povratnici koji su najbolji deo sebe ostavili na nekim drugim mestima i sad dolaze jer nemaju gde, ako se ispostavi da je sve bilo promašaj?

 

Šta će ljudi misliti o nekome ko se svesno nakačio na klupsku kasu u trenutku kada možda i sam zna da ne može da doprinese boljitku, već je tu samo da bi uzeo još neki ozbiljan novac dok još može?

 

Šta ako se desi baš to, prema čemu je Balada o Raduljici pesmičica koja se ubrzo zaboravi i nikada zapravo ne postane pravi hit? Jer, ako se ispostavi da Teo i Bjelica samo rapću pare i zauzvrat nude malo do ništa u odnosu na ono što su nudili drugima, to će biti evergrin, jer taktove i melodiju te zablude o Zvezdinoj deci nikada nećemo zaboraviti.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sokmeniki said:

Real je imao 17 seniora od cega 4 je redom imalo 16, 16, 16 i 18 godina - znaci juniori. Jedno je imati 13 seniora + 4 juniora, a drugo ovo sto mi radimo - nama na klupi pored terena sjede igraci od30+ godina, a ne juniori. 

To je sustinska razlika jer svi ovi igraci ce imati barem 100k platu a terena nece vidjeti

 

Nije ni blizu 13.  Real je imao 16 seniora, pardon.

 

Goss, Rudi, Ljulj, Rodrigez, Alocen, Kozer, Hanga, Abalde, Musa, Hezonja, Dek, Jabusele, Kornelije, Rendolf, Tavares, Poarje.

 

Alocen je 2000. godiste i on nije bio junior vise proslog leta. On je sezonu pre prosle imao cak solidnu ulogu u Realu nego prethodne nije igrao zbog povrede a svakako je bio planiran i veliki je talenat.

 

Ndiaj je junior, nisam pogledao koje je godiste a racunao sam ga jer je imao neku ulogu u timu i odigrao 15 El utakmica gde je imao cak ulogu i na f4. Po meni igraci koji ima ulogu seniorskom timu nije vise junior. Pa sam zbog njega napisao 17, ali ok posteno je reci 16. Ne znam odakle ti 13.

 

Ali ako vec zelis da gledamo samo knjigovodstveno, juniori su igraci do 20 godina. Juniorska reprezentacija je u20 uzrast. 21 godina nije junior.

 

Svakako Real 16 igraca, nacrtano, idi pa proveri. Fener je imao 18 i to si zanemario a i oni su igrali top8 i bili blizu f4. Dakle nidje s vezom da napises da je nemoguce raditi s tolikim brojem igraca, jer su dva tima igrala top8. Sa druge strane mi smo imali toliko, Virtus je imao 16, ali osnovni problemi nas i Virtusa su bile povrede a ne broj igraca odnosno nedostatak kvalitetnijih igraca poput Reala ili Fenera ali tu onda dolazimo do price o budzetima. Da smo imali jos manje igraca imali bi jos losiji skor. Sada da smo imali 13 seniora igrali bi ovaj turnir sad sa 6 igraca pa bi morali jos 3 Karapandzica da aktiviramo. Nidje  veze da trosimo igrace u ovoj fazi priprema 35min po tekmi jer ne bi imali zamene. Dakle jos jedan dokaz zasto imamo ovoliko igraca. Pripreme ne da nisu nevazne nego su bukvalno najvaznije jer tu najvise treniras a kada pocne sezone ne mozes da spojis 2 ozbiljna treninga. Ne mogu da skapiram da li deo ljudi ovde bas nista ne znaju o kosarci i nisu je nikada trenirali i ne znaju koliko su vazne pripreme i u mladjim kategorijama gde imas jednu utakmicu nedeljno i prostora za treninge, ili jednostavno teraju neku kontru i inat po svaku cenu, neki mozda iz dosade a neki i jer ubede sebe u svoje teorije koje zasnivaju na strepnji (koja je meni razumljiva) i sumnji, ali sa jako malo realnih argumenata. Narocito iz perspektive da sezona pocinje tek za 20 dana je vecina komentara bukvalno iluzorno. Sve i da budu u pravu, sto nije iskljuceno niti poricem, nerealno je da ista znaju unapred ni kako ce koji igraci uci u sezonu a tek kako ce izgledati ceo tim.

 

Da se vratim na broj igraca, kada bi racunali i juniore imao si nekoliko ekipa sa 18, 19 igraca a ti juniori su tu takodje na treningu i rade s timom posto kazes da je nemoguce raditi s tolikim brojem igraca i takodje sede pored klupe, ko da je bitno jel junior ili Raduljica, jedino s finansijskog aspekta bi ustedeo 200k recimo. Mada mislim da je minimalac za El sada oko 100k.

 

Za uspeh je nebitan broj igraca sto je nacrtano iznad, a iz nase perspektive je da moramo da imamo 15+ seniora (juniori su bukvalno proslost u El to je valjda svima jasno ko je i malo gledao El prosle sezone tek nekoliko igraca mladjih od 20 godina je dobilo po neki minut u ligi koji je igralo 300+ igraca) zbog broja veterana i nekoliko igraca koji imaju rizik da se povredjuju svake sezone logicno je da imamo 15+ igraca, logicno u najmanju ruku. Da li se nekom to svidja ili ne, to je drugo. I ja bi voleo da imamo 14 seniora i kvalitetniji tim, ali sada kada je ovakvo stanje ne vidim svrhu da vrtimo iste komentare u nedogled na nesto sto ne mozemo promeniti. Mozemo da pruzimo podrsku ili da mracimo, nema izmedju. Svakako arena ce biti puna protiv Asvela i pruziti podrsku u to sam apsolutno siguran, ovo pricam za ovaj deo ovde koji je ogromna manjina u realnom zivotu, a ovde deluje kao vecina jer je dosta takvih na jednom mestu.

 

U nekoj drugacijoj konstalaciji rostera apsolutno bi bilo nepotrebno da imamo 15-16 igraca ali u ovakvoj bi bila ludost da imamo 13 seniora. Uostalom svega 2 tima ce imati 13 seniora na startu a i to je veliko pitanje jer sezona pocinje tek za 20 dana pa tek onda mozemo o tome.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih nešto jadikovao oko dolaska Bjelice, meni to deluje kao Ok stvar, u ovom trenutku i ovim okolnostima.

A okolnosti su takve da mi odavno tražimo startnu četvorku i ne uspevamo da nađemo to što želimo. Ostalo je da sačekamo last cut u NBA i to je to.

Nemanja dolazi na pripreme, da i on i mi vidimo da li i koliko može. Sigurno nije čovek koji će da orobi Zvezdu za kintu i sezonu presedi pored d-đe Čović (poput Raduljice). Otuda i priča o otvorenom ugovoru, ako se zajednički zaključi da ne ide - verujem da Nemanja neće da sedi i smeta.

Imamo tih oko mesec dana da vidimo ima li smisla dalje. Mnogi ovde uveliko znaju da je promašaj, ok, ja i dalje ne bih garantovao da je tako. 

A ako Beli ne bude mogao - eto nam neke priželjkivane micke zveri posle last cut-a, kao što bi bilo da ne postoji priča sa Profesorom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto (pojedine) toliko vređa,ili zvuči uvredljivo, to što sam spomenuo Zvezdinu decu?

Pričamo o potpisu Nemanje Bjelice(za oko 400k) na otvoreni ugovor, koji se može raskinuti ukoliko on ne bi zadovoljio. Ogradio sam se odmah, ukoliko je info tačan.

Nisam pričao, pobogu, o potpisu Milutina Aleksića ili Iva Petovića, već aktivnog proslavljenog košarkaša(koji izlazi iz povrede) na zalasku karijere, doduše.

Svima koji su se uvredili ili im je smešno/tužno veliko izvinjenje:classic_wink:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Koja je fora sa Brazdeikisom, zašto želi da ode iz Žalgirisa?

 

Logicno mi se namece misljelje da je posle Mundobasketa u nesuglasici sa Maksvitisom.

Brazdeikis nije klasican litvanac, odrastao je u Kanadi i malo drugacijeg je mindseta, ako se pita da bi dosao kod nas, ne znam gde bi smo ga.

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

 

 

Znaci Nemandza Bjelica dolazi?

 

Jbg bio je dobar igrac ali ne verujem da moze nesto da pruzi posle godinu dana pauze(to sto je odigra par tekmi za Fener ne racunam kao nesto ozbiljno) a ima kilometraze.

Nece biti kao Radule al opet ce pokvariti sliku koju ima kod vecine Zvezdasa a to bas ne bih voleo.

Pa rece lepo Covic dovesce se pojacanja ako Dusko bude zeleo 

d4NxS98.gif 

Link to comment
Share on other sites

Odigrao je Bjelica u dresu reprezentacije protiv Belgije u Nisu vrlo skromno kada su ga pretrcali i nadskakali lagani centri poput Bakoa, poskidali mu sve lopte na skoku i poentirali preko njega bez problema. I sam je tad izjavio da nema vise sta da ponudi reprezentaciji. Bjelica je po atletskim sposobnostima petica, bas ono sto je i igrao u poslednjoj nba sezoni. Spor je, trom u ovaj fazi karijere I moguce je da će nekom naneti stetu iz piken popa kao Pero svojevremeno. Znacilo bi da je nekim ubitacnim radom posle povrede uspeo da dovede kilazu I brzinu na minimalni nivo zahteva za potrebe el ali tu je strucni stab i medicinski staf da to proceni i analizira njegovo stanje i performanse.

Edited by Mikel
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stanko1997 said:

Jel može neko da napiše ceo raspored za Minhen, sa kim i kad igramo? Ako se zna.

"MagentaSport Cup 2023":

Saturday, September 16th:

5:00 PM: Alba Berlin vs. Red Star Belgrade

8:00 PM: FCBB vs. Virtus Bologna

Sunday, September 17th:

3:00 PM: Third-place game

6:00 PM: Final

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Izgleda odlicno Bjelica na slikama sa individualnog treninga. Nema viska kg i bas utegnut. Moze to biti vrhunski ubod. 

Daj slike 😁

9 minutes ago, Čočo said:

"MagentaSport Cup 2023":

Saturday, September 16th:

5:00 PM: Alba Berlin vs. Red Star Belgrade

8:00 PM: FCBB vs. Virtus Bologna

Sunday, September 17th:

3:00 PM: Third-place game

6:00 PM: Final

Zna li se nesto za prenos? hoce li Arena ili SK?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Урош19 said:

Ja sam na ovo naleteo

Kol'ka guzičetina. Ćevapi i mantije se krkalo. 😄

39 minutes ago, Stefi88 said:

Daj slike 😁

Zna li se nesto za prenos? hoce li Arena ili SK?

Verujem Arena. 

Edited by Čočo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...