Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Mozda je nepopularno ovo sto cu napisati ali meni vise ima smisla Lazarevic nego Davidovac. Lazarevic kao def specijalac se moze iskoristiti po potrebi a cinjenica je da je pojeo neke vrhunske cetvorke ove sezone tipa Mirotica,Vezenkova... 

Sa druge strane stvarno ne vidim sta to Davidovac moze donjeti  ovom timu?! Mislim da me neko pogresno ne razume meni je Deki jako drag al stavrno ne mogu pronaci bilo koji njegov kvalitet koji ovaj tim treba.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Efes je bio 2. po ofanzivnom rejtingu, a Baskonija 4. i ni jedni ni drugi nisu ušli u top 8.

 

Tacno. Kao i ono moje. Dakle treba bolji balans odbrane i napada ili elitan napad poput Partizanovog pa moze i najgora odbrana (sto su oni bili tacnije 2. otpozadi po def rejtingu), uz elitnu odbranu i najgori napad ne moze. Moze uz elitnu odbranu i solidan napad. Kao Zalgiris da budes 15 napad po poenima prosecno o cemu si pisao (mada su bili 10. po ukupno datih poena i 5. po dozvoljenim poenima prosecno) ali caka je u tome sto su imali sveukupno znacajno bolje procente nego mi 16/17 sezone i za 2 i za 3 i sa linije penala, to je nama falilo onomad kad smo bili najgori u 3%, kao i vecinu sezona uglavnom. Maskvitis igra veoma slican stil kosarke kao i Radonja. Odlican trener.

 

1 hour ago, Guru said:

A mi smo sa najgorim half court napadom u EL imali 16 pobeda i 14 poraza, što nam je i dalje najbolja sezona od uvođenja novog sistema takmičenja.

 

 

Tacno.

 

1 hour ago, Guru said:

Igrali smo nestvarnu odbranu, ali ne i najbolju - Oly i PAO su igrali još bolju... I imali 19-11 skor, zauzeli 3. i 4. mesto.

 

Verovatno gledas po posedu, ja sam gledao po points allowed i to za regular season. Vidim da je Olimpijakos te sezone primio vise ukupno poena od nas u regular season 25 vise a Pao 9 manje. Po tim kriterijumima jedino je Pao imao nesto bolju odbranu. Po posedu je verovatno tako kako si napisao, to ne mogu da vidim.

 

1 hour ago, Guru said:

Uopšte ne moraš da imaš odličan napad ako igraš elitnu odbranu.

 

Nisam to napisao. Ali moras da imas solidan napad ili ppg prosecno ili po procentima iz igre. Pod uslovom da igramo elitnu odbranu da smo u recimo top3 odbrane a i sad smo bili blizu toga ali u napadu smo bili 16. po procentima za 3, 11. po procentima sa linije penala i 10. po procentima za 2. Dakle falila nam je odbrana iz top3 odnosno elitna a cak bi i sa takvom odbranom kakvom smo imali a s boljim procentima usli u top8. Rekao bih oba po malo.

 

1 hour ago, Guru said:

Partizan je defanzivno bio kriminalan na početku sezone, kako je sezona odmicala i rotacija im se koliko-toliko proširila povratkom Smailagića i Avramovića, tako im se i odbrana značajno popravila. Ako uzmemo period od pobeda protiv Efesa i Fenera pa do kraja regularne sezone, defanzivni rejting im je bio 11. u EL, što je uz istorijski napad bilo dovoljno za skor 16-5 (ako sam dobro izbrojao). Da su i tada igrali najgoru odbranu, sigurno ne bi ostvarili taj broj pobeda.

 

 

Da ali sve ukupno su i dalje imali drugi najgori defanzivni rejting u El, iza Valensije. Dakle popravili su se toliko da su od ubedljivo najgorih postali su 4. otpozadi po dozvoljenih poena po mecu a po defanzivnom rejtingu su bili 2. otpozadi. U svakom slucaju jedna od najgorih odbrana u El kad se podvuce crta. Usli su u top8 ako gledamo statisticki jer su bili 2. po datim poenima prosecno, 1. po ofanzivnom rejtingu, 2. po procentima za 3. Elitan napad sveukupno.

 

Da mene pitas ja bi radije usao u top8 sa elitnim odbranom i zadovoljavajucim napadom nego kao sto je Partizan usao, odnosno koncepcija tima, ali ipak je ocigledno da su oni bili u par najlosijih odbrana i u par najboljih napada i da su tako usli u top8 i da je to moguce. Monako je isto tako usao u sezoni 21/22 tako sto su davali najvise poena prosecno i primali najmanje poena prosecno. Dva puta dokazano u poslednje 2 sezone. Zeljko se vodio primerom Monaka, sastavio maksimalno ofanzivnu ekipu gde je dovodio vecinu igraca sa oko 40% za 3 i tako su dosli do toga da igraju top8.

 

1 hour ago, Guru said:

Žalgiris je imao 15. napad prošle sezone, završili su 7. sa skorom 19-15. Armani je pretprošle sezone imao 16. napad, završili su 3. sa skorom 19-9. Bajern je u sezoni 2020/21 imao 12. napad, završili su 5. sa skorom 21-13. 

 

 

Za Zalgiris sam ti napisao i procente. Armani je te sezone sa 16. napadom igrao najbolju odbranu odnosno primali su najmanje poena prosecno i ono sto je razlika u odnosu na nas onomad imali su bolje procente iz igre u napadu. U tom grmu lezi zec. Bajern je koliko vidim te sezone bio 10. po datim poenima prosecno, 6. po datim poenima ukupno i 6. po primljenim poenima prosecno. Bili su 8. po procentima za 3 8. po slobodnim bacanjima 5. defanzivnom skoku 6. po ofanzivnom skoku 10. po asistencijama sveukupno gledajuci imali su dobar napad dal 7. 8. 9. ili 10. nije ni vazno jer su imali 6. odbranu. Dakle top8.

 

 

Ono sto je sustina je da nama treba dobar balans napada i odbrane. Sa pojacanjem na 4 i bekom, videcemo koliki je to balans. Vec sam ti pisao da cemo imati barem 5 dobrih defanzivaca u rosteru i imacemo ih. Sa 5 dobrih defanzivaca imas taj balans napada i odbrane i uvek mozes da igras sa 2, 3 dobra defanzivca u petorci sto je balans i kako je Dusko oduvek igrao. Duskove ekipe nikada nisu bile medju gorim po defanzivi nema razloga da ni sad sumnjamo da ce biti tako a zapravo su Duskove ekipe evo mogu da vidim poslednje 3 njegove sezone, 2 puta sa Baskonijom i ova Zvezda koju nije selektirao, sva 3 puta u 5 najboljih defanzivnih ekipa. Moracu ovo da napisem i u kracem upisu posto ljudi ne citaju duze i valjda ce prestati da sumnjaju u Duska sto se tice defanzive.

 

Ono sto je evidentno je da se ide na bolji sut za 3 poena, takvi se igraci dovode u odnosu na ono sto nam je otislo. To je podosta vaznije u Evroligi nego da li visoki mogu da nam preuzimaju niske na primer. Takodje i defanzivni skok. I u tom segmentu smo se znatno pojacali. I defanzivni skok je vazniji od toga da li visoki mogu da nam preuzimaju niske. To jeste vazno ali je manje vaznije od procenta suta za 3 poena i defanzivnog skoka.

 

I ako si procitao sve, daj analize i napredne statse za Sabaza, Tea, Tobija, Simonovica i Davidovca. 🙏 kao sto si za Gedraitisa i Bolomboja. Uzivanje je citati. 👌

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Borky said:

Sa druge strane stvarno ne vidim sta to Davidovac moze donjeti  ovom timu?! Mislim da me neko pogresno ne razume meni je Deki jako drag al stavrno ne mogu pronaci bilo koji njegov kvalitet koji ovaj tim treba.

 

-Verovatno opet neke vazne poene protiv Partizana, pre svega.

-Donosi odlican spot up sut. Cak 46% za 3 je tamo sutirao.

-Poceo je ozbiljno da katuje u napadu dal sa 45 ili uz ceonu i da hvata stranu pomoci na spavanju, nadavao se takvih poena u Cska. To sto mu su mu dodavali u Cska, Teo moze to jos mnogo bolje da vidi.

-U Zvezdi ga je Radonjic povremeno koristio da razigra sa niskog posta kad ga udvoje blizu ceone.

-Njegove defanzivne mane se znaju ali je bio solidan u odbrani niskog posta kod nas i generalno je pametan defanzivac i dobro cita igru. U Zvezdi u El prosle sezone je krao 0.8 lopti po mecu a Cska sad 1 loptu po mecu. To je jer je pametan defanzivac i jer dobro cita igru pa zna gde ce lopta da ide a ne jer atleta ili ima prebrze ruke.

 

Za Davidovca ocekujem rolu od 10ak minuta kao bek ap na 3. Prednost da koristimo Davidovca na 3 u odbrani u odnosu na 4 je ta sto se p&r igra sa peticama ili cetvorkama a ako Davidovac igra 4 i brani cetvorke bice u cescoj situaciji da preuzima bekove u cemu je los, ovako kapiram da ima solidan broj trojki u Evroligi koje moze da brani. To sigurno nisu najbolji napadaci sa te pozicije ali u gomili timova imas bek ap opcije na 3 za koje sam siguran da Davidovac moze da brani.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Borky said:

Mozda je nepopularno ovo sto cu napisati ali meni vise ima smisla Lazarevic nego Davidovac. Lazarevic kao def specijalac se moze iskoristiti po potrebi a cinjenica je da je pojeo neke vrhunske cetvorke ove sezone tipa Mirotica,Vezenkova... 

Sa druge strane stvarno ne vidim sta to Davidovac moze donjeti  ovom timu?! Mislim da me neko pogresno ne razume meni je Deki jako drag al stavrno ne mogu pronaci bilo koji njegov kvalitet koji ovaj tim treba.

Taj sto pojede lideja svaki derbi a tri puta je jeftiniji

Cista matematika 😂

Link to comment
Share on other sites

Zasto nekome smeta produzavanje ugovora Stefana Lazarevica.Momak nije neki talenat vrhunski,to svi znamo,ali igra dobru odbranu,jak je kao bik. Mora neko da ostane i iz prosle sezone,jos srpski igrac.

U Evroligi inace ima 35 posto za 3 poena,56 posto za 2 i 83 posto sa slobodnih.

I ja se furam na pojacanja ali jbg,nismo mi sad bas Real da nam je Lazarevic kao 12-ti igrac neki problem.

Plus sto je imao par bas dobrih utakmica u Evroligi

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jelencom said:

Zasto nekome smeta produzavanje ugovora Stefana Lazarevica.Momak nije neki talenat vrhunski,to svi znamo,ali igra dobru odbranu,jak je kao bik. Mora neko da ostane i iz prosle sezone,jos srpski igrac.

U Evroligi inace ima 35 posto za 3 poena,56 posto za 2 i 83 posto sa slobodnih.

I ja se furam na pojacanja ali jbg,nismo mi sad bas Real da nam je Lazarevic kao 12-ti igrac neki problem.

Plus sto je imao par bas dobrih utakmica u Evroligi

 

 

On jeste odigrao dobru odbranu na nekim utakmicama prošle sezone, ali u većini njih i nije igrao ništa specijalno dobru odbranu da može da se kaže da je u potpunisti zaustavio nekog, a u napadu je sa Lazarevićem duplo teže  postići poene praktično igras 4 na 5, plus odbrana pomaže sa njega  teško je kad imas samog igrača a znaš da on ne može da pogodi otvoren šut 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Jelencom said:

Zasto nekome smeta produzavanje ugovora Stefana Lazarevica.Momak nije neki talenat vrhunski,to svi znamo,ali igra dobru odbranu,jak je kao bik. Mora neko da ostane i iz prosle sezone,jos srpski igrac.

U Evroligi inace ima 35 posto za 3 poena,56 posto za 2 i 83 posto sa slobodnih.

I ja se furam na pojacanja ali jbg,nismo mi sad bas Real da nam je Lazarevic kao 12-ti igrac neki problem.

Plus sto je imao par bas dobrih utakmica u Evroligi

 

Jeste problem. Jer u 12 neće ni biti.

Link to comment
Share on other sites

Ако се за ван 12 планирају Лазић, Лазаревић и Илић, да ускачу повремено у АБУ и КЛС, онда ОК, али зашто три године, рођаци, јесмо ли нормални?

 

Немојте одговарати, реторичко је питање.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bas zanima kako izgleda to davanje para kapo i sapom. Dodje Nebojsa i:

-Kol'ko vam treba para, da ne preterujete?

-Pa ne znam tacno, ja hocu da bude sve transparentno.

-Ajd ne seri. Koliko treba, jel dosta 10.

- Moze li malo više, bar 12. 

- Napolje.

......

- Zovi mi Ostoju.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...