Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

21 minutes ago, suptil said:

@Brat od KornetaJa Davidovca i Mitrovica kao i Lazica sa dugorocnim ugovorima dozivljavam kao Borjana, Srnica i Gobija posle produzetka tj, obnove ugovora (visegodisnjih) posle isteka prethodnih ugovora.  Prosli su zenit  i sada su zaboli ugovore karijere. Tacno je i to da jedan Kampaco za 4 meseca zaradi kao Mitar za tri sezone ali bez obzira kao navijac zasicen sam konzumacijom jednih istih prosecnih i ispodprosecnih igraca za Zvezdine potrebe i ambicije koju moraju da budu top8.

 

U tom slucaju adresa za zalbu su ti Covic i KK FMP jer vec godinama nema novih Dobrica, Lazica, Mitrovica, Davidovaca, Lazarevica.

 

Ne znam, mozda bi ti zeleo 11 stranaca - super, onda ti treba skaut sluzba koja ce da uzima igrace za koje skoro niko ne zna ili da ta sluzba gadja EC i granicne EL igrace koje ce u narednoj sezoni da zablistaju.

Link to comment
Share on other sites

@goldberg Ti igraci su presli zenit, dobri su momci. Sigurno da mogu u odredjenom delu sezone da dostignu zadovoljavajuci pik forme. Sa druge strane navijaci zele tim za top 8. Realno Mitar ima kvalitet za 3. centra lazic za trecu opciju na svojoj poziciji. Tek u takvoj konfiguraciji ekipe bi se stvorile pretpostavke da ozbiljno jurimo top 8. Naravno da negde mora da se napravi kompromis  ali ova selekcija ima previse kompromisa budzetskih, koncepcijskih kvalitativnih da te glava zaboli od svega toga.  Na kraju krajeva navijaci su tu da se nadaju.Zivimo u vremenu Covicevog fantasy prajma to je konstanta koja je Zvezdi za 10 godina donela jedan top 8. Po verovatnoci ostacemo na tom jednom top 8 plasmanu.

Link to comment
Share on other sites

@uini

 

Pa evo, da li si cuo za Johannesa Voigtmanna dok nije presao u Baskoniu?

 

Mozda nisi (ako ne pratis toliko evropsku kosarku), mozda jesi (neki su svakako culi), ali mali je broj ljudi koji bi mogli da preuzmu na sebe odgovornost i stanu iza odluke da mu daju sansu u EL.

 

Uzmi prosli prelazni rok, imas:

 

Partizan - doveli Exuma, Andjusica, Papapetroua i Nunnallia. Skauting samo takav, cetvorica igraca iz EL klubova.

Crvena zvezda - doveli Petruseva, Bentila, Martina, Adamsa, Nedovica, Hollanda, Raduljicu i Ilica. Od ovih igraca trojica su promasaji, cetvorica su poznata imena iz EL klubova i samo jedan otpada na skauting. Pogadjas sta se desilo - sutnut je nakon jednog meseca. Nakon toga dovedena dva vrhunska skupa beka iz Argentine, skauting i po.

Buducnost - doveli Bell Haynesa, Bootha, Reynoldsa, Kabu, kasnije je stigao White, uz Lazica, Kamenjasa, Ilica. Od ovih igraca dvojica su iz filijale, dvojica iz ABA lige, ovu cetvoricu je doveo Raznatovic iz svojih klubova.

 

Tu uopste nema sistema, nema dovodjenja igraca koji ce da zablistaju. Samo se ukupan budzet za plate razlikuje - da je obrnuto, Kaba bi bio u KKCZ, a Bentil i Martin u Buducnosti.

 

@suptil Super, Dobric odlazi, Lazic, Lazarevic i Mitrovic nemaju kvalitet, Davidovac ne znam? To znaci da imas samo Nedovica ne samo kao domaceg nego kao evropskog igraca u prvoj i drugoj petorci. Pokusaj da sastavis prvu petorku i njihove rezerve a da to ne bude Real/Barca prica sa Miroticem, Kalinicem, Sloukasom ili Pangosom (znaci bez ove cetvorice igraca i bez igraca koji su sada u Barci).

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

da li uopste danas postoje igraci koje skoro niko ne zna? mislim na fanove i bericjete interneta, od gledanja tekmi pa do pregleda svih zivih metrika.

 

skauti ipak to rade za platu.

Mislio je kao sto smo mi doveli Berona, Fajea, Lorenca itd. Pre nas su bili anonimusi..Ima takvih jos koji bi mogli pomoci a nijedna EL ekipa ih ne uzima u obzir, retko ko hoce da rizikuje. Svi traze proveren kvalitet

 

Sta ja znam tipa: Colbey Ross, Frank Bartley, Eugene German, Rasheed Sulaimon itd

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Alexandar said:

Mitrović u Zvezdi za sledeće tri godine 1.650.000 a Avramović će u Partizanu za  sledeće dve  dobiti 900.000!?

 

Pa to znaci da ce imati isti novac naredne sezone obojica po 450k. ili je avramovic potpisao rastuci 400+500k. Dakle eventulano ce Mitrovic imati vise 50k ako je ovaj na 400k.

 

Mitrovic je potpisao 2+1 znaci dve godine su garantovane kao i Avramovicu, za te 2 godine ce zaraditi skoro isti novac kao i Avramovic, zapravo sa 50 ili 100k razlike.

 

Mitrovic se etablirao u top 20 evroligaskih centara, nek bude i top25, Avramovic nije u zivotu u toliko plejmejkera.

 

Eto koliko su skocile cene kad Avramovic sa 6.3 poena i 1.6 asistencijom i prosecnim procentima za 3, dobija toliko para u Partizanu. Ljudi nista ne prate i onda se odjednom sokiraju. Ovi sokovi na plate kao da citam da je neko bio 15 godina u samici i sad izasao i sokirao se kad je video tac skrin telefone.

 

33 minutes ago, Alexandar said:

A Mitrović prošle sezone imao 250.000 a Avramović  450.000?

 

Da jer je dosao iz Buducnosti kao cak i 3. centar i tu je bio preplacen kod nas na osnovu reputacije ala Luka kapiten. Avramovic je vredeo taj novac 350k koja mu je nudila Zvezda jer je dosao kao 2. strelac Acb lige, u Partizanu je morao da dobije vise je igrao Evrokup. Cak sam gledao neki isecak gde Tegeltija indirektno potvrdjuje tu pricu gde objasnjava da za Evrokup mora da se preplate kvalitetni igraci sto je i logicno ukoliko imaju evroligaske ponude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, grati said:

Mislio je kao sto smo mi doveli Berona, Fajea, Lorenca itd. Pre nas su bili anonimusi..Ima takvih jos koji bi mogli pomoci a nijedna EL ekipa ih ne uzima u obzir, retko ko hoce da rizikuje. Svi traze proveren kvalitet

 

Sta ja znam tipa: Colbey Ross, Frank Bartley, Eugene German, Rasheed Sulaimon itd

 

ujedno i @goldberg, pa to i kazem:

ako ovde na forumu medju nevelikih 150ak ljudi, imas 5 ili 15 generalno ljubitelja kosarke, koji iz svoje pasije znaju i takve likove, gledali su ih i sl, sta tacno sprecava profesionalca, koji za taj rad prima novce od evroligaskog kluba, da precizno prilozi scouting report za 50 takvih?

 

zivimo u prilicno dostupnom svetu na temu.

 

pri cemu zvezda nije imala lose zabode na temu: lorenzo brown, jordan loyd, baron, to samo u aktuelnih cca 5 sezona tj manje.

 

plus ima i tih nba igraca koje svi znaju, frapirao sam se danas kada sam procitao da frank jackson ide u asvel, sto znaci da nam je dostupan novcano tri puta. za njega ti ni skaut ne treba, samo gugl.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

ujedno i @goldberg, pa to i kazem:

ako ovde na forumu medju nevelikih 150ak ljudi, imas 5 ili 15 generalno ljubitelja kosarke, koji iz svoje pasije znaju i takve likove, gledali su ih i sl, sta tacno sprecava profesionalca, koji za taj rad prima novce od evroligaskog kluba, da precizno prilozi scouting report za 50 takvih?

 

zivimo u prilicno dostupnom svetu na temu.

 

pri cemu zvezda nije imala lose zabode na temu: lorenzo brown, jordan loyd, baron, to samo u aktuelnih cca 5 sezona tj manje.

 

plus ima i tih nba igraca koje svi znaju, frapirao sam se danas kada sam procitao da frank jackson ide u asvel, sto znaci da nam je dostupan novcano tri puta. za njega ti ni skaut ne treba, samo gugl.

Koliko se ja sećam a to neko od vas bolje zna. Milan Tomić naš bivši trener koristio je program Synergy ako se ne varam, ukrštao parametre i tako dovodio pojačanja. Tada je čini mi se bio jedan od brže urađenih prelaznih rokova.

Link to comment
Share on other sites

Sve je teze citati ovo. 

Argument "mitrovic se etablirao u top 25 centara" je mozda i vehunac rasprave cigana ovih dana. 

Sad ocekujem da mi odgovori "ajde mi nabroji onda 25 boljih od njega" i da pocupam kablovi iz modema za internet. 

  • Like 3
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Igor_ said:

Sve je teze citati ovo. 

Argument "mitrovic se etablirao u top 25 centara" je mozda i vehunac rasprave cigana ovih dana. 

Sad ocekujem da mi odgovori "ajde mi nabroji onda 25 boljih od njega" i da pocupam kablovi iz modema za internet. 

Pa ne mozes nabrojati kad ih nema 25 boljih.

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da cemo spolja imati 3 stranca, jer ostaju Topic i Nedovic. Mozda neka kombinacija sa Pangosom, Voldenom kao 2/1 i Hilijardom npr na 2/3. Ja bih voleo da na 3 vidim Kalinica a na 4 Mirotica al i sa jednim potpisom da se sutiramo u dupe. Realnije je da ne dodje ni jedan ni drugi i da se onda dovede jedan stranac na 3 (Pontika moze) i jedan centar odgovarajuceg kvaliteta i karakteristika uz Petruseva, Davidovca, Simonovica i Mitrovica. Kako bi to izgledalo, ne znam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Шеф стручног штаба said:

Едит: Ево интегрисана листа свих слободних и потенцијално слободних играча, баскет њуз https://m.basketnews.com/news-191508-best-remaining-euroleague-free-agents-updated-daily.html?utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1688736940


koliko je tanka ponuda na pozicijama 1 i 2… jeza me prodje kada pomislim da trazimo minimum dva igrača na tim pozicijama. 
tj nadam se dva a realno tri. 
 

dole i moze da se probere, recimo Sikma, Hommes, Rivero…
 

Ali ako Simonovic dodje , nama na ovu osnovu pase Danston kao dupe na nosu. 

Edited by Admiral
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Clash said:

Pa ne mozes nabrojati kad ih nema 25 boljih.

 

Tavares

Poirier

Vesely

SanL

Tobey

Fall

Bolomboy

Black

Motiejunas

Hall

Lessort

Motley

Jekiri

Booker

Nebo

Poythress

Hayes

Dunston

Pleiss

Žižić

Papagiannis

Kavvadas :classic_wink: 

Davies

Voigtmann

Hunter

Dubljević

Mickey

Jaiteh

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Admiral said:


koliko je tanka ponuda na pozicijama 1 i 2… jeza me prodje kada pomislim da trazimo minimum dva igrača na tim pozicijama. 
tj nadam se dva a realno tri. 
 

dole i moze da se probere, recimo Sikma, Hommes, Rivero…
 

Ali ako Simonovic dodje , nama na ovu osnovu pase Danston kao dupe na nosu. 

Danston kao penzos bi nam legao ali bex sale na ovu "mladuriju"

Nadam se da ce se traziti neki skorer preko bare bas je tanka ponuda u Evropi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Admiral said:


koliko je tanka ponuda na pozicijama 1 i 2… jeza me prodje kada pomislim da trazimo minimum dva igrača na tim pozicijama. 
tj nadam se dva a realno tri. 
 

dole i moze da se probere, recimo Sikma, Hommes, Rivero…
 

Pregovara sa Barsom...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam Papajanisa prizeljkivao u toku sezone. Podseca me malo na Kuzmica iz prajma, te pomalo drvene lateralne kretnje, ali ima neupitnu cvrstinu i visinu koja nam fali na toj poziciji. Ako bi se uklopio u Duskov sistem mogao bi da odigra vrhunsku sezonu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

ujedno i @goldberg, pa to i kazem:

ako ovde na forumu medju nevelikih 150ak ljudi, imas 5 ili 15 generalno ljubitelja kosarke, koji iz svoje pasije znaju i takve likove, gledali su ih i sl, sta tacno sprecava profesionalca, koji za taj rad prima novce od evroligaskog kluba, da precizno prilozi scouting report za 50 takvih?

 

zivimo u prilicno dostupnom svetu na temu.

 

pri cemu zvezda nije imala lose zabode na temu: lorenzo brown, jordan loyd, baron, to samo u aktuelnih cca 5 sezona tj manje.

 

Jordan Loyd nije zabod, on je trpao u dresu Valencie u EL. Ne mozes da racunas igrace koji su vec imali bar jednu dobru evroligasku sezonu iza sebe kao "zabod"

 

Sto se tice svega ostalog sto si napisao - nije problem naci igrace, problem je stati iza odluke da se bas taj igrac angazuje (a ne neki poznat).

 

Recimo, ni Thomas Walkup ni Steve Vasturia nisu bili poznati siroj javnosti. Prvi je odigrao odlicno, drugi je imao jednu sezonu u EL i nestao sa radara.

Link to comment
Share on other sites

Pregovara sa Barsom...

Koliko sam procitao na eurohoopsu, on ce biti opcija za barsu ako ne potpise Juancho, a posto je on vec izvesno dogovoren mislim da bi Sikma bio ideslno resenje trenutno.
Em jak, em iq1000 igrac, iskusan i motivisan bi bio i sa 34 jer mi izgleda kao takva glava, nesto poput Stratosa.

Pored ove omladine on bi bio idealan ali sve pod uslovom da ne dodje Mirotic jer bi onda vec bila preosbiljna guzva.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

 

Jordan Loyd nije zabod, on je trpao u dresu Valencie u EL. Ne mozes da racunas igrace koji su vec imali bar jednu dobru evroligasku sezonu iza sebe kao "zabod"

 

Sto se tice svega ostalog sto si napisao - nije problem naci igrace, problem je stati iza odluke da se bas taj igrac angazuje (a ne neki poznat).

 

Recimo, ni Thomas Walkup ni Steve Vasturia nisu bili poznati siroj javnosti. Prvi je odigrao odlicno, drugi je imao jednu sezonu u EL i nestao sa radara.

 

dada, u trentku sam potpuno izbrisao da on nije taj slucaj, zapravo je bio totalna sigurica, zvezda zvezdinog prelaznog roka, my bad. ali kapiras sta sam htela

 

a to oko odgovornosti, jebiga, isto ide pod umece posla.

jedan od zadataka skautinga (verovatno vazniji od skilla i brojki koji svi vide), je informisati se o stvarima koje se ne vide na terenu: kakav mindset ima xy igrac, karakter, aspiracije i kako se ponasa u kolektivu.

 

ne znam, nije kao da zvezda i partizan nemaju prostora za gresku, pogotovo ovih sezona.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...