Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

41 minutes ago, božija noga said:

Pravio sam za svoj groš transfere u Evroligi za sezonu 2023/24. Čisto da se vidi ko je došao, otišao ili produžio ugovor. Može i da se dopunjuje. Moj mali doprinos diskusiji.

EL transferi 2023 2024.docx 21.88 kB · 23 downloads

Ništa samo sam ga zakačio prvo kao deo odgovora na nečiju objavu a ne ovako kao zasebni status

Koji si ti kralj!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Mislim da bi bilo i za Filipa ali i za Zvezdu da jos godinu dana nastave saradnju i da decko napravi taj iskorak. Ima tu materijala ali rano je za NBA, nije spreman

Ne. Na godinu ne. Dosta vise toga. Minimalno dve ili vise.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drakon1 said:

Ne. Na godinu ne. Dosta vise toga. Minimalno dve ili vise.

 

Apsolutno se slažem, postoji i interes kluba ne samo Miškov interes. Jebeš ti to. Dakle, trogodišnji ugovor, pošteno plaćen, sa izlaznom klauzulom za NBA ligu i otkupom od 300k evra nakon prve i 150k evra nakon druge godine, pa da pričamo. Nema zaista smisla da lečimo dečije bolesti nekog igrača i ne dobijemo ništa za to.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, božija noga said:

Pravio sam za svoj groš transfere u Evroligi za sezonu 2023/24. Čisto da se vidi ko je došao, otišao ili produžio ugovor. Može i da se dopunjuje. Moj mali doprinos diskusiji.

EL transferi 2023 2024.docx 21.88 kB · 26 downloads

Ništa samo sam ga zakačio prvo kao deo odgovora na nečiju objavu a ne ovako kao zasebni status

 

 

Bar smo najvise najurili. 

Da se zna čiji su kriterijumi najviši  😄

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da imamo jedinstven način slaganja rostera u svetu košarke. Prvo potpisujemo sporedne igrače (tzv domaća osnova) pa onda na osnovu njih potpisujemo kapitalce (a pošto su sporedni jelte, štošta im fali, pa kapitalci moraju da su 2-way ubice), umesto da je obrnuto. 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Zvezda je verovatno jedinstvena u svetu i po načinu funkcionisanja kluba, jer ni u seoskim ligama nema da se 1 čovek ama bas za sve pita, a ostale pozicije u klubu postoje čisto radi reda, zato što verovatno moraju da postoje

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mislim da imamo jedinstven način slaganja rostera u svetu košarke. Prvo potpisujemo sporedne igrače (tzv domaća osnova) pa onda na osnovu njih potpisujemo kapitalce (a pošto su sporedni jelte, štošta im fali, pa kapitalci moraju da su 2-way ubice), umesto da je obrnuto. 

A ni kapitalci nisu baš raspoloženi da, bez obzira na pare, potrče u tim koji se tako selektira.

Edited by TB Told
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

petrusev ima jock landale model za uspeh u nba. jedino sto nisam siguran da je toliko raznovrstan igrac ali ko zna, mladji je dosta.

 

Lendejl je odbrambeno za Petruševa Hakim lično.

 

Petrušev će ispušiti NBA zbog nemogućnosti da odbrani stolicu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, božija noga said:

Pravio sam za svoj groš transfere u Evroligi za sezonu 2023/24. Čisto da se vidi ko je došao, otišao ili produžio ugovor. Može i da se dopunjuje. Moj mali doprinos diskusiji.

EL transferi 2023 2024.docx 21.88 kB · 40 downloads

Ništa samo sam ga zakačio prvo kao deo odgovora na nečiju objavu a ne ovako kao zasebni status

 

Koliko sam malo preleteo, Isaiah Canaan je produzio ugovor sa Olimpijakosom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mislim da imamo jedinstven način slaganja rostera u svetu košarke. Prvo potpisujemo sporedne igrače (tzv domaća osnova) pa onda na osnovu njih potpisujemo kapitalce (a pošto su sporedni jelte, štošta im fali, pa kapitalci moraju da su 2-way ubice), umesto da je obrnuto. 

Zato ja i verujem u pricu da Dusku nije bilo pravo ni dovodjenje Dede

Bar njega mozes potpisati kad god

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

 

Lendejl je odbrambeno za Petruševa Hakim lično.

 

Petrušev će ispušiti NBA zbog nemogućnosti da odbrani stolicu.

Sa njim mora da se maksimalno radi na njegovoj odbrani, jer ono sto smo preko njega primali je bilo poprilicno odlucujuce u ovoj sezoni. Radonjic bi njemu dobro legao. Za Duska nisam siguran koliko volje i vremena ima da se bavi s Filipovom odbranom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mislim da imamo jedinstven način slaganja rostera u svetu košarke. Prvo potpisujemo sporedne igrače (tzv domaća osnova) pa onda na osnovu njih potpisujemo kapitalce (a pošto su sporedni jelte, štošta im fali, pa kapitalci moraju da su 2-way ubice), umesto da je obrnuto. 

A zapravo, među navijačima provejava strah (opravdan) da bi bar neki od tih sporednih igrača mogli zapravo biti nosioci, jer situacija na tržištu... i jer nećemo da dovodimo igrače tek tako... i jer mi smo njega čekali, ali... i jer nismo krava muzara...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, СтелаРоса said:

Zato bi bilo lepo da dovedemo i krilo koje moze na 4. Tako bi u sustini poziciju 4 pokrili sa igracem koji je 3/4, Davidovcem i Petrusevim 4/5. Sto je po meni skroz dobro.

 

Jedino ako to budu Kalinić ili Clyburn. Treću opciju ne vidim a ti procijeni koliko je realno da dovedemo pomenute.

 

Ni Davidovac nema smisla da bude treća opcija za 400-500k godišnje. Zato je trebalo da se sačeka rasplet sa Petruševim, pa da se u skladu sa tim povuku dalji potezi na toj poziciji. Ali ne, Čović je poletio da pokupi prvog domaćeg mediokriteta koji se pojavio na tržištu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Virtus nece Tea za milion po sezoni, ni priblizno... ali eto u nasem rosteru ga neko racuna kao igraca "od preko milion". 

600k po sezoni i da bude 2. plej i uci Topica kao treceg pleja. 1+1 sezona i da mi imamo opciju a ne on... i da se dovede plej tipa Lorenco Braun. 

 

Inace nema smisla Teo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, božija noga said:

Pravio sam za svoj groš transfere u Evroligi za sezonu 2023/24. Čisto da se vidi ko je došao, otišao ili produžio ugovor. Može i da se dopunjuje. Moj mali doprinos diskusiji.

EL transferi 2023 2024.docx 21.88 kB · 50 downloads

Ništa samo sam ga zakačio prvo kao deo odgovora na nečiju objavu a ne ovako kao zasebni status

 

1 hour ago, Kosjan Willavić said:

Svaka cast na trudu 🙂

 

46 minutes ago, TheVojkanBencic said:

Koji si ti kralj!

 

23 minutes ago, nunilo said:

 

Koliko sam malo preleteo, Isaiah Canaan je produzio ugovor sa Olimpijakosom.

 

8 minutes ago, božija noga said:

Da i Kajl Hajns sa Armanijem. Ne stižem sve da ubacim

 

6 minutes ago, John Terry said:

 

Napravi spreadsheet na google docs, pa šeruj sa nama. Ne zezam se. Ovako će se oteliš.


Postoje ljudi koji su verovatno plaćeni da rade tako nešto, pa ne morate trošiti svoje vreme:

https://www.eurohoops.net/en/trademarks/1503663/euroleague-rosters-and-transfers-index-2023/

 

https://basketnews.com/news-190141-euroleague-transfer-market-2023-signings-and-rumors-updated-daily.html

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...