Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 hour ago, fillam said:

Mislim da zbog nekih opravdanih nezadovoljstava funkcionisanjem kluba ipak neki umete da preterujete sa pljuvačinom po treneru i igračima, pa sad i avansno po Teu.

Ove sezone je u EL igrao nepunih 20 minuta u proseku i imao nešto jače od 10 poena (uz pristojne procente) i 6 asistencija po meču. Povećao mu se broj izgubljenih lopti u odnosu na karijerni prosek, ali neki padovi u kvalitetu su s godinama očekivani. Svakako sjajno barata loptom, te i dalje ima šta da ponudi kao sasvim dobar plejmejker (naravno, ne kao udarna igla).

 

Što se njegove defanzive tiče, tu je bio problematičan i u svom prajmu i takvog igrača mora da sakriva ekipa, a to je već na Dušku, stručnom štabu i ostatku selekcije koja tek treba da se napravi.

 

Ovde se maltene prežalila dobra odbrana Radonjinim odlaskom, a upravo ste na taj način odneli neke velike pobede prošle sezone, pored svih odbeglih 'krvavo-kolenaša' i pridošlih 'bezmudaša'. Zvezda je sezonu završila kao četvrta ekipa po defanzivnom ratingu u EL, što nije zanemarljiv podatak, a napad je bio ispodprosečan.

 

U svakom slučaju, dosta negative je usmereno ka Dušku i nekim igračima, a oni su odradili sasvim respektabilan posao, a nije vas uopšte puno delilo od uspešne i zadovoljavajuće sezone.

 

Mislim da negativa prvenstveno dolazi od straha od sportskog radnika koji je 50 godina u kosarci (i onog njegovog klempavog sisoja glasnogovornika), koji vicu DOMACABAZADOMACABAZADOMACABAZA!!! 

 

Prosto, ljudi se boje da je bitno potpisati sve domace igrace koji umeju da hodaju, a onda se dopuniti Bentilima. Na sve to, glavni konkurent vrsi jako ozbiljne poteze vec u ovom delu godine, sto je nesto na sta navijac KKCZ nije navikao. Ocigledno ce imati nepromenjen dobar deo tima, iskusniji za jednu sezonu, i verovatno pojacan.

 

Ja licno nemam nista protiv da Teo ima 15-ak minuta po utakmici, nadam da nema ni on. Ali cuo si da se juri i Bjelica, produzavaju se igraci koji navodno sluze za rotaciju, a onda budu prve opcije u dobrom delu sezone. Puno puta smo gledali istu pricu, a nadali smo se da ce Dusko Ivanovic da udari veto na takve poteze. Pretpostavljam da 99% forumasa smatra da ne postoji bolje resenje za trenera kkcz, samo smo se uzdali da ce malo da obuzda ovog mentola.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, quentin said:

Mogao bih da se kladim da ćemo u sezonu ući sa Teom kao prvim plejom. Biće nekih nemuštih opravdanja kako, eto, na tržištu nije bilo šta nama treba itd. Onda će kasnije da dreši kesa za doselekciju kad Teo lipše igrajući 30 minuta u EL.

Ovo sto ti i Berti predvidjate je scenario za koji smem bubreg da zalozim. Famozna "doselekcija"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Poseidon said:

Dobro, da ne idemo u krajnosti 👍

Avramovic na igrici ne moze da podeli Teodosiceve paseve, a ni da sutira kao on. 

Valjda ce doci jos jedan plej  i bek šutet

 

 

Godina proizvodnje + naplata za neodržavanje tela, cigarete...

 

Teodosić ima košarku u malom prstu, apsolutno, ali da li njegovo telo može da isprati ono što mozak zamisli? 

 

Sa druge strane malo malo pa zaradi neko isključenje, upada u frke sa protivničkim navijačima, svađa se...sve je to posledica što više ne može da igra kao ranije. 

Ne može na žalost da bude više prva violina a bio je to godinama.

 

I sad će doći u Zvezdu kao kralj, sa kraljevskim ovlašćenjima a ljudi ga stavljaju na 2. pleja, lagano. Koja je argumentacija da će Teo grejati klupu bilo kome pa i Kampacu? 

 

Poređenja sa Ćaćom, Ljuljom, naročito Ljuljom čovekom koji diše Real Madrid...dok je Teo Zvezdu odjavio lagano pre 3 godine. 

Edited by Holivud
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Holivud said:

 

 

Godina proizvodnje + naplata za neodržavanje tela, cigarete...

 

Teodosić ima košarku u malom prstu, apsolutno, ali da li njegovo telo može da isprati ono što mozak zamisli? 

 

Sa druge strane malo malo pa zaradi neko isključenje, upada u frke sa protivničkim navijačima, svađa se...sve je to posledica što više ne može da igra kao ranije. 

Ne može na žalost da bude više prva violina a bio je to godinama.

 

I sad će doći u Zvezdu kao kralj, sa kraljevskim ovlašćenjima a ljudi ga stavljaju na 2. pleja, lagano. Koja je argumentacija da će Teo grejati klupu bilo kome pa i Kampacu? 

Koja je argumentacija da će Teo biti prvi plej? 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Holivud said:

 

Avramović je trenutno 3x bolji igrač od Teodosića. I sa maskom okrenutom naopako 😄

 

Pretera ga... Aleksa je meni jedan od najdražih domaćih igrača jer uvek gine na terenu i daje 100% energije, ali budimo realni, nema Teov pregled igre. Čak ni dok ovaj gazi 37. godinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

Teo je u PO sa Armanijem, šutirao za tri:
G2... 6-1,
G4...6-0 ( nula poena - dva asista)
G-5...4-0.
U zadnje tri tekme je podelio 5 asista ukupno.

 

Pa to je to, nema snage, kad dođu PO utakmice on će već biti isceđena krpa. 

 

Nego ljudi samo Teo, Teo, i zamišljaju Teodosića iz 2013. godine...Jeste bio veliki igrač, bio je i CRonaldo pa više ni Arabljane ne može da dribla...svemu dođe kraj. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Koja je argumentacija da će Teo biti prvi plej? 

 

Jer će biti ubedljivo najjače ime u rosteru, jer mu je ego veličine Hindukuša, jer se sigurno nije vratio u Srbiju da bi grejao klupu kome god nego da ključevi ekipe budu kod njega. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Holivud said:

 

Jer će biti ubedljivo najjače ime u rosteru, jer mu je ego veličine Hindukuša, jer se sigurno nije vratio u Srbiju da bi grejao klupu kome god nego da ključevi ekipe budu kod njega. 

 

 

To nije argument nego nagađanje. 

Niko ne zna da li će biti prvi, drugi ili treći plej dok se ne sastavi kompletan roster. Kada se sastavi i vidimo koji će biti i ako bude prvi pridružiću ti se u mračenju i negativizmu koji širiš poslednjih nekoliko sati na temi. Do tada, zamolio bih te da pritisneš malo kočnicu.

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

 

Pretera ga... Aleksa je meni jedan od najdražih domaćih igrača jer uvek gine na terenu i daje 100% energije, ali budimo realni, nema Teov pregled igre. Čak ni dok ovaj gazi 37. godinu.

 

Poslednje 3 utakmice u plejofu vs Armanija: 

 

asistencije: 1, 2, 2. 

 

šut za 3 poena: 3 od 19. 

 

 

Strašan pregled igre a šut za 3 šlag na torti. 

Edited by Holivud
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Teo ne verujem da će da ima manju platu od Nedovića. Ako toliko plaćamo back up PGa onda sve u pizdu materinu. 

 

Ne moramo uopšte da idemo daleko da bismo videli kako se sastavlja konkurentan i FIZIČKI MOĆAN tim, KKP je najbolji primer. Njihov uspeh je i došao kao posledica odlične fizike i atletike u timu dok mi radimo sve suprotno. Pa i pod Radonjićem smo bili dobri jer smo pre svega bili fizički na nivou iako je tu falilo talenta.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Teo ne verujem da će da ima manju platu od Nedovića. Ako toliko plaćamo back up PGa onda sve u pizdu materinu. 

 

Ne moramo uopšte da idemo daleko da bismo videli kako se sastavlja konkurentan i FIZIČKI MOĆAN tim, KKP je najbolji primer. Njihov uspeh je i došao kao posledica odlične fizike i atletike u timu dok mi radimo sve suprotno. Pa i pod Radonjićem smo bili dobri jer smo pre svega bili fizički na nivou iako je tu falilo talenta.

 

Pa da, išle su ovde priče "ima da pocrkaju, Žoc vrti samo 7-8 igrača". 

Jeste ali fizički spremni igrači, izneli sezonu bez problema a kad najviše treba (u top8) leteli po terenu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Wingwalker said:

Teo je u PO sa Armanijem, šutirao za tri:
G2... 6-1,
G4...6-0 ( nula poena - dva asista)
G-5...4-0.
U zadnje tri tekme je podelio 5 asista ukupno.

Reci mi da nisi gledao utakmice a da mi kazes da ih nisi gledao

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Holivud said:

Pa da, išle su ovde priče "ima da pocrkaju, Žoc vrti samo 7-8 igrača". 

Jeste ali fizički spremni igrači, izneli sezonu bez problema a kad najviše treba (u top8) leteli po terenu. 

 

Sklopili su takav tim jer su ga sklapali kompetentni ljudi. Željko je na dolasku rekao da niko ne sme da mu se meša u posao, imao je viziju igre koju želi, skauti su odradili posao i to je to.

 

Mene Duško nervira, ali svejedno mislim da je dobar trener. I da treba da imate kontinuitet u tom smislu. Ali samo u slučaju da on ima "odrešene ruke" da prema svojoj zamisli traži igrače, zajedno sa kompetentnim saradnicima.

 

Meni ovo što se trenutno dešava ne izgleda tako, međutim, Teo je najmanji problem u ovakvoj selekciji. Naravno, ovo važi ako se dovodi za drugog pleja, ako treba da bude startni plejmejker onda to jeste zeznuto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da je maticna tema zatvorena pa cu oftopic ovde. Kupio borovnice u Idei, i po navici, posto sam i sam proizvodjac voca uzmem da gledam ko je dobavljac, i pise PG Branko Lazic. Ja u fazonu, haha, Branko zvao Tripkovica da ga pita gde da ulozi pare, kadonomedjutim, adresa poljoprivrednog gazdinstva Novi Beograd, bas gde Lazic stvarno zivi, tako da ocekujem za nekoliko godina umesto kosarkaskih kampova, Milicic, Tripkovic, Perovic, Lazic, organizuju radionice gde sportisti da uloze novac nakon zavrsetka karijere, prednosti i mane razlicitih poljoprivrednih kultura i slicno, bolje to, nego samo da ulazu u zgradurine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...