Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

29 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Od nece doci sigurno do doci ce ko Pero Antic je kratak put...

 

Da metne trojku nekom Realu u poslednjoj sekundi, da se pamti to decenijama, i meni dosta.

 

 

 

 

Veruj mi ja bih radije pamtio neku konstatnu igru i trofeje nego neki trenutak inspiracije.

 

Sta je Zvezda imala od te trojke? Neki TOP 8?Neki trofej?

 

Ili je imala igraca koji je odbijao da igra u drugom delu sezone i samarao se sa svima?

 

Ne kazem da ce Luka biti takav...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Don Dusko said:

Veruj mi ja bih radije pamtio neku konstatnu igru i trofeje nego neki trenutak inspiracije.

 

 

Svako bi.

 

Nego sam napisao sto se tice Pere Antica u fazonu od koga je dosta je.

 

31 minutes ago, Don Dusko said:

Sta je Zvezda imala od te trojke? Neki TOP 8?Neki trofej?

 

Imali smo veliku pobedu koja ce se pamtiti kao jedna od najvecih u istoriji kluba, nista manje i nista vise od toga.

 

31 minutes ago, Don Dusko said:

Ili je imala igraca koji je odbijao da igra u drugom delu sezone i samarao se sa svima?

 

Nije se samarao sa svima, pricao je Alimpijevic detaljno o Peri Anticu skoro u podkastu kod Jao Mileta.

 

31 minutes ago, Don Dusko said:

Ne kazem da ce Luka biti takav...

 

Zasto bi bio? Mislim mozda bude-mozda ne bude, kako mi to mozemo da znamo?

 

Kako samo olako ljudi pisu nesto sa sigurnoscu kao da proricu sudbinu. Prvo napisa covek da nece doci sigurno a onda nakon okacene izjave napisa da ce doci u stilu Pere Antica, te ga promena price u 15 minuta iskljucuje za bilo kakve tvrdnje dalje, barem kod mene, a sto se mene tice moze da tvrdi sta hoce i ima pravo na to.

 

Sledeci komentar je bio u fazonu kao da on zna sigurno da bi Doncic dosao nespreman apropo price o kondiciji.

 

Evo uzmimo primer Tea, on je sa 36 godina i dalje doktor za Evroligu. Nije vise u 10ak najboljih plejmejkera svakako ali jeste u 20ak, bar sudeci po sezoni za nama. Videcemo mu ulogu kod nas i kako ce ga sluziti zdravlje.

 

Vodeci se primerom Tea i uporedjujuci Doncica, Doncic je jednostavno ipak level iznad Tea i to Tea iz prajma ako ne i 2 levela iznad, s obzirom da je jedan od najboljih Nba plejmejkera odnosno na svetu dok Teo to nije bio nikad ni blizu a u Nba je bio prosek. Zna se da gotivim Tea bas al sad moramo objektivno.

 

Kapiram da bi i Doncic bio doktor sa 36 godina za Evroligu i pruzio i dosta vise nego sto je Teo u Virtusu, a kamoli Pero Antic kod nas.

 

Sto se tice Donciceve kondicije i kilaze ne vidim sta mu je smetalo da bude drugi najbolji skorer u Nba ligi niti vidim da je nespreman sad kad sam gledao Sloveniju. Te mi nije najjasnije o cemu pisu i na osnovu cega tvrde da bi Doncic dosao jedino u stilu Pere Antica.

 

Edited by Brat od Korneta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Ispravan nacin je da ne sumnjamo u Duska zato sto su mu sve ekipe godinama unazad igrale odbranu, za pocetak.

 

Uglavnom cemo imati 2 dobra defanzivca u petorci, kako je oduvek Dusko i igrao gledajuci mu ekipe, cak i u Zvezdi koju nije selektirao, te 2 dobra defanzivca u petorci su balans odbrane i napada. Retko kojoj El ekipi mozes da nadjes 4 dobra defanzivca u petorci. Obicno je broj 2-3. Gde pritom ostala 3 igraca u petorci nece biti cak ni dvojica tipa Teo-Nedovic kombinacija nego uglavnom su ostali zadovoljavajuci defanzivci.

 

Mi i sad ovaj tim kad bi racunao 14 igraca imamo balans odbrane i napada:

 

Sabaz, Teo, Jago

Nedovic, Hanga

Giedraitis, Lazarevic, Lazic

Simonovic, Davidovac

Tobi, Bolomboj, Mitrovic, Kuzmic

 

Trecina rostera su ti manje ili vise dobri defanzivci, samo dvojica u rosteru su bas minus igraci u odbrani.

 

Ako dodju jos pojacanja i istisnu iz rostera Lazica i Lazarevica doci ce dobri defanzivci kao pojacanja to je sigurno s tim da ce ta dvojka biti sigurno i znacajno bolji napadac kao i cetvorka.

 

Partizan ima Douzera, Avramovica i Ponitku kao dobre defanzivce i eto i Trifunovica koji ce imati minimalnu ulogu. Mi cemo imati vise kvalitetnijih defanzivaca, zapravo vec sad ih imamo. Kod njih niko ne pise o balansu odbrane i napada i niko ne sumnja u Zeljka cija je ekipa pritom bila krs defanzivno, ali mi cemo da sumnjamo u Duska da pravi nekoncepcijski roster gde se nece igrati odbrana...

Verujem ja Dusku, bio sam za njegov ostanak, ali ne zelim bas ni slepo da mu verujem. Covek je prosle sezone kao na traci gubio prednosti od 10-15 razlike u roku od 5 minuta, dosta takvih utakmica i izgubio. To je vec jedna ozbiljna stvar zbog koje ne mogu tek tako da se opustim i budem u fazonu zna Dusko sta radi. Okej, uradio je i brdo pozitivvnih stvari, zato i jesam za njegov ostanak i da selektira ekipu po svom ukusu.

 

Nisam nigde ni napisao da se plasim da mi defanzivno ili ofanzivno necemo biti na nivou. Mene najvise plasi ogroman broj igraca i potencijalno narusavanje atmosfere u timu zbog toga. Nije lak zadatak objasniti i iskontrolisati igrace poput Lazica i Mitrovica koji su godinama sinonim Zvezdinog uspeha da ce sad trebati da budu van 12. Isto tako i neke mladje igrace ces da zakines za minute bez obzira kako se pokazu, jer ce ispred njih uvek imati neki skuplji igrac koji "mora" da igra. I na sve to jos ces imati zakucane igrace poput Lazarevica, Ilica i Kuzmica pored klupe. Naravno, ovo sve pricam u slucaju da zaista dovedemo jos dva igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne želim da verujem da će klub Dalibora zadržati u rosteru ali sa druge strane evo kreću pripreme. Koju će on sada motivaciju imati na treninzima kada ga očekuje još manja minutaža. Ako je rezon, neka ga tu jer je jedina genuine četvorka, onda Čoki ne zna gde bije jer Duško je već jasno pokazao koliko mu veruje: odigrao je 7 EL tekmi sa prosekom ispod 10 minuta. U zadnje 4 ABA tekme igrao je 5mpg. Ta skrajnutost će mu i psihički naneti štetu jer em nije došao za masan ugovor. Pitanje je i koliko je puta javio ortacima i rodbini da je večeras u rotaciji a opet ne udje u igru ili ga Duško izvuče sa terena nakon 5 minuta jer je obojici jasno da tu fajde nema.
Kuz je odigrao 21-u EL tekmu.
Dok dlanom o dlan, odoše mu dve CZ sezone u ulozi statiste sa zadatkom na treninzima.












Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Wingwalker said:

Ne želim da verujem da će klub Dalibora zadržati u rosteru a sa druge strane evo kreću pripreme uskoro. Koju će on sada motivaciju imati na treninzima kada ga očekuje još manja minutaža. Ako je rezon, neka ga tu jer je jedina genuine četvorka, onda Čoki ne zna gde bije jer Duško je već jasno pokazao koliko mu veruje: odigrao je 7 EL tekmi sa prosekom ispod 10 minuta. U zadnje 4 ABA tekme igrao je 5mpg.
Kuz je odigrao 21-u el tekmu.


 

 

On je tu kao i Kuzmic. Da brojnoscu i guzvom "opravda" nedolazak igraca koji bi popunili rupe na dva i cetiri. Bas onako kako je na tviteru najavio onaj bot.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je l' gleda neko Brazilce i Italijane, igra li Jago? Vidim da ima prenos na rts2. 

 

Edit. Počeo u petorci drugo poluvreme, izgleda da su mu to prvi minuti. Strajnić ga prekrstio u Jagoš.

Edited by fradler
  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

 
On je tu kao i Kuzmic. Da brojnoscu i guzvom "opravda" nedolazak igraca koji bi popunili rupe na dva i cetiri. Bas onako kako je na tviteru najavio onaj bot.
Ne brinem ja za Čokija...meni Dalibor i njegov menadžer nisu jasni. Sa statsima iz Zvezde nakon ove sezone neće moći ni u EC tim za veće novce. Provede dve sezone na klupi u EL timu i onda nazad na ABA level sa samopouzdanjem i formom u kanalu.
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, fradler said:

Je l' gleda neko Brazilce i Italijane, igra li Jago? Vidim da ima prenos na rts2. 

 

Edit. Počeo u petorci drugo poluvreme, izgleda da su mu to prvi minuti. Strajnić ga prekrstio u Jagoš.

Čekaj, ne prenosi valjda stvarno Strajnić košarku? Čovek je i za fudbal nepismen, a kamoli za drugi sport.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stanko1997 said:

Čekaj, ne prenosi valjda stvarno Strajnić košarku? Čovek je i za fudbal nepismen, a kamoli za drugi sport.

 

Nažalost, prenosi. Ostaje nada da će do početka svetskog makar ovladati pravilima, za sad je na nekih 60%.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...