Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 hour ago, Brat od Korneta said:

 

Po minutazi je 95% sezone igrao na 4 a kod Paskvala verovatno 100% na 4. Sto se tice karakteristika nisam siguran da Paskval ne zna kosarke pa je doveo Mikija da mu igra na 4, cak naprotiv mislim da je najbolji trener u Evropi, mada ovo je subjektivno misljenje. Skariolo takodje jedan od najboljih.

 

Svakako je Miki legit opcija na 5, zbog suta mozda ga ima i vise smisla koristiti na 5, ali on poslednje 3 sezone minimum 90%+ utakmica je igrao na 4.

 

I nema sumnje da bi bio bolje resenje na 4 da moras da biras Mikija sa 25% za 3 ili Davidovca koji je imao elitne procente bukvalno ili Simonovica koji dolazi sa 35%. Jasno je i da trazimo nekog ko je cvrsci i moze da zida pa smo tako hteli Sengeliju pre Polonare kog izgleda da sad na leto nismo ni hteli uopste koji je bolji suter ali losiji defanzivno i ne zida kao ovaj.

 

 


Zanim me, samo kako si izracunao procente, koliko je igrao na 4 a koliko na 5? 😀

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je pojačanje na dvojci pitanje uspjeha sezone. Partizan ima Puntera i Doziera,a tu je i Anđušić, ne može na njih Nedović sam. Četvorku još i ima tko da krpi,ali sa jednim bekom sklonim povredama,a i van forme trenutno neće biti dobro. Treba sve pare dati za opakog beka preko bare.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Na basketnews-u ga nema u rosteru Virtusa.

 

https://m.basketnews.com/news-190141-euroleague-transfer-market-2023-signings-and-rumors-updated-daily.html

 

E sad ga ima na sajtu Evrolige, mada sajt El bi je bukvalno diskutabilniji sto se tice azurnosti. Za solidan broj igraca su fejlovali sa pozicijama gde su ih stavili. Bukvalno amaterski sajt.

Пратим ја Виртусов форум 🙂 Остаје Мики тамо. А баскет њуз ростери су сачувај Боже, ажурнија је Ел.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Admiral said:


Zanim me, samo kako si izracunao procente, koliko je igrao na 4 a koliko na 5? 😀

 

Pa gledao sam Zenit a ako bas moramo da racunamo, onda broj meceva i minutaze koji su igrali centri sa jasnom podelom uloga. Isti je slucaj sa Virtusom odnosno Zaiteom i Bakoom jer su odigrali sve odnosno gotovo sve meceve u Evroligi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Mozemo Mikija koji je i dalje slobodan, od njega znas sta da ocekujes. Dobra defanziva, solidan skok, ume po nesto i u napadu, jedino sto ima sut bas los. Odigrao je 32 utakmice po 22 minuta, sto znaci da je sigurnije resenje od Rubita koji je imao ozbiljnu povredu. Rubit je dosta talentovaniji napadacki odnosno ima siri arsenal u napadu ali 34. godine plus je propustio pola utakmica prosle sezone u El. 

 

Pod uslovom da Simonovic na pripremama pokaze naznaku da moze biti i 3/4 Petruseva, ne bih se previse bunio da dovedemo Mikija, a cak ni Rubita. Ipak nadam se necemo boljem iz Nba. Baci cu oko sta je jos ostalo sve.

Ma ostaje Miki tamo najverovatnije, a i svakako mislim da se koncepcijski ne uklapa, odgovorili su ljudi vec.

Rubit je bas ispusena mustikla, njega je trebalo dovesti pre 4 sezone kada je igrao za 200k, sad je gotovo.

Moze on jos i nakon ove povrede ali sumnjam da ga iko ozbiljan razmatra za dodelu ozbiljnije uloge.

 

Duskovi kriterijumi su za ovu poziciju prilicno ostri i da se neko iz Evrope u to uklopio kapiram da bi bio nas jos tokom onog talasa pojacanja.

Najrealnija varijanta je da se ceka i gleda ponuda preko bare, ima tu dosta igraca koji cekaju ugovore i ponude tamo, da prodje sp itd.

Verujem da imamo favorite i da cemo cetvorku dovesti pre pocetka sezone.

 

Mislim da Dusko ne polaze velike nade u zemljaka.

Dobice Simonovic sansu svakako, ali da ce ga kouc gledati onako kao sto je Filipa lani - nece sigurno.

Jednostavno, okolnosti su drugacije, Petrusevu su konkurencija bili pogubljeni Ben i Lazarevic, dakle, bio je jedini iz koga mozes izvuci nesto.

Sada ce konkurencija i koncepcija biti mnogo ozbiljnija, a iz onoga sto se po rosteru nazire, deluje da je Simonovic nametnuto ili polu-nametnuto resenje, zajedno sa Dekijem i(ili) Mitrovicem.

U toj koncepciji ja Simonovica vidim znojavog u hali, sa glavoboljom od zahteva koje nije cuo u zivotu i ulogom bekapa tom pojacanju na 4.

Budu li kliknuli on i trener moze da bude svasta, narocito sa pozicije 5, ne bude li tako pojesce ga Mitar i Deki samo tako, na iskustvo i sposobnost brze adaptacije.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoki_dd said:

Mislim da je pojačanje na dvojci pitanje uspjeha sezone. Partizan ima Puntera i Doziera,a tu je i Anđušić, ne može na njih Nedović sam. Četvorku još i ima tko da krpi,ali sa jednim bekom sklonim povredama,a i van forme trenutno neće biti dobro. Treba sve pare dati za opakog beka preko bare.

Mi na dva imamo Nedovića, Tea i Hangu. Dovoljno. Četvorka je must

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Firga said:

Nisam ispratio. Rokas nije u reprezentaciji jer ima boljih ili?

Otkazao, kao i par njih.

Ne igraju ni Sabonis, Grigonis, Lekavičijus i Ulanovas, što zbog povrede što zbog otkaza.

Ali od njega oni nemaju boljeg na toj poziciji.

Edited by Bruda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Sta kazu jos Virtusovi, jel zale za Teom ili su jedva cekali da se rastanu sa njim i naglasavaju da je penzioner-da mu je proslo vreme-da je cunj u odbrani? 🙂

Пар њих је масакрирано на форуму због стидљиво изречене тврдње да ипак има бољих играча у Европи од Теа (за паре које је примао). 🙂

  • Like 1
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

Ja sam očekivanja da:
Teo najiskrenije želi da karijeru kruniše sa par sezona u svetom dresu, da će biti i jači frajer nego u Virtusu a po tim džepovima zasigurno ima još magije.

Brazilac se sigurno ne loži ovako iz kurtoazije i očigledno je živa vatra...biće miljenik navijača.

Gidra i Hanga su prekaljene kuke, ostvareni i dokazani u ovom rangu i veoma stabilni temperamenti.

Najveći napredak očekujem od Bolomboja upravo jer je dugo u bekgraundu a ubedljivo je najjači atleta u ovom rosteru i jedini igra iznad obruča. Teško će imati jasnu poziciju ali cenim da će nešto minuta morati na PF ako ne dovodimo četvorku, jer Tobi, nikad teži i sporiji biće sa Lukom zakucan na petici. U Barsi kada je Mirota bio povredjen menjao ga je Kalina.

Za Dedu će uvek biti posla i specijalnih zadataka.

Simketu će biti najteže da se ovde snadje...debituje u EL, imaće veliku konkurenciju medj kombo visokim igračima pa zato i malo šansi za grešku.
Šabazu i Nedari ako mogu samo jedno da poželim, to je da ne fasuju ni kijavicu u našem dresu.













  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Bolomboj je u poslednja dva kluba bio treci centar u rotaciji, igrao u skracenim minutama kada im treba odbrana i cvrstina. U napadu igra iznad obruca kad mu nabace.
 

Milutinov i Eric… a u OLY-u Fall i Black su bili noseci, on je dopunjavao.

 

Ja ga u takvoj ulozi vidim i kod nas.
Tobi, Luka + Bolomboj.  Da pokrpi njih dvojcu. Tu je savrsen… sve preko toga, klimavo.

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Admiral said:

Bolomboj je u poslednja dva kluba bio treci centar u rotaciji, igrao u skracenim minutama kada im treba odbrana i cvrstina. U napadu igra iznad obruca kad mu nabace.
 

Milutinov i Eric… a u OLY-u Fall i Black su bili noseci, on je dopunjavao.

 

Ja ga u takvoj ulozi vidim i kod nas.
Tobi, Luka + Bolomboj.  Da pokrpi njih dvojcu. Tu je savrsen… sve preko toga, klimavo.

Nije ti faktografija bas na mestu, a i rezon nije najbolji.

 

Bolomboj je u Oly prosecno igrao minut vise od Bleka, a deset manje od Fala (22mpg), dakle po minutazi je bio drugi centar, a cinjenicno je delio bekapa sa Blekom na 35 utakmica.

Dakle 11mpg u ekipi koja je po mnogima trebala da osvoji i igrala najbolju kosarku, ucesnik F4.

 

U CSKA je igrao 15mpg u jos jacoj konkurenciji: Milutinov, Toko, Fojtman, ima malo da je minutaza povecana zbog povreda ali ipak 15 minuta u ovoj konkurenciji nikako nije malo.

Te sezone Rusi su izgubili u polufinalu.

Dakle, jos jednom solidna uloga u vrhunskoj ekipi.

 

Ako je redovnim ucesnicima F4 i lovcima na trofej bio dobar za 11-15 minuta po utakmici na nivou sezone (a bio je i clan ekipe koja je osvojila 2019te), bice dobar i nama kao granicnoj plejof ekipi za 15-20.

Cisto sumnjam da je sa 29 godina dosao da krpi Mitra, imace Bolomboj i minutaze i zadataka, a ima i ko da mu nabaci loptu oko obruca.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...