Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 minutes ago, suptil said:

Једино ако он живи подно Црног врха пошто је ово Црнче тамо негде.

 

Kolega navlačite me na ban. :classic_tongue: Zabranjeno je otkrivanje mesta stanovanja forumaša. 

Link to comment
Share on other sites

[mention=189]Mile1[/mention] [mention=18]Markoss[/mention] Je l ima neke naznake ko će sa Duškom biti deo stručnog štaba? Pored svih ovih dobrih pojačanja još jedna bitna puzla za savršen roster. [emoji4]
I ako imate neke novije info u vezi igrača :) Hvala :)

Послато са M2006C3LVG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Мџе said:

Ah konačno, pozdrav svima! Samo da vam se javim da sam se registrovao zbog ove teme i da nastavite sa odličnim upisima i diskusijom.

 

Živeli forumaši! 🍻

Zastavnik Džemo
Čelična krila naše armije

 

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Nije da stvaram pritisak ali ako ovo nije petorka za F4 ja evo ne znam. 😄 Ovi momci, plus jaka klupa, plus puna Arena kad zagrmi, ju, ju, ju. 🤩

 

Dokaz da u košarci i dalje možeš sa nekih 15 miliona budžeta da napraviš ozbiljnu ekipu. Ne favorita za osvajanje ali konkurenta za F4. I to uprkos očiglednom rastu potraživanja igrača.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Dokaz da u košarci i dalje možeš sa nekih 15 miliona budžeta da napraviš ozbiljnu ekipu. Ne favorita za osvajanje ali konkurenta za F4. I to uprkos očiglednom rastu potraživanja igrača.

Koliki bi bio ukupni budžet ako je 60% plafon za igrački kadar ... hm.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uini said:

point-dzoint, tako smo ga zvali kad smo bili teens.

To se taman uzimalo zbog papira za dzoint jer sama cigara nije ni toliko vrijedjela 😄 

36 minutes ago, Wake in Fright said:

Ja pamtim te cigare dok sam išao u osnovnu. Otac me stalno slao na trafiku da mu kupim. Ali baš su bili džabaluk, zamisli 35 centi kutija. Za euro kupiš tri. 

Mislim da gora cigara nikad napravljena nije, kad sam bio klinac dali su mi tako jednom da probam i to je prelomilo da nikad u zivotu mi ne padne na pamet da zapalim istu 😄 

29 minutes ago, BojanaCZV said:

Videla sam danas cifre koje su izbacili.

 

Bukvalno da ti bude zao tih ljudi koji ce u to poverovati, dok neko planski vrsi manipulaciju sa njima.

 

Bas tuzno. Nije ni za sprdnju.

Sve se svodi na kraju u sta ces da vjerujes i koje informacije se najbolje uklapaju u nesto sto je tebi unaprijed predodredjeno i zacrtano. Dzabe je nekom da ti kaze da je to drugacije i cisto sumnjam da ce neko promjeniti misljenje ako ja kazem jednu cifru a neko drugi drugu, izabrace se da se vjeruje u onu koja je bliza nekom tvom poimanju situacije. Da je neki kkcz insajder izbacio neke slicne cifre za vase igrace ko sto je obicno slucaj bio prethodnih sezona, sigurno bi i ovi preko puta imali nesto reci povodom toga. Sto se ove gore situacije konkretno tice, nemam zaista iluzije da postoji neka medijska urota vs KKCZ i da Ostoja Mijailovic nekako kontrolise vodece kosarkaske medijske outlete 😄 

 

Imali smo situaciju kad je cini mi se Simonovic potpisao i ispade na kraju da momak dolazi da igra za 40 hiljada mjesecno i nekako svima to bilo normalno. Sa druge strane igrac iz podruma EL dolazi u tim preko puta i ljudi ocekuju milionski ugovor da je potpisao jer zasto bi iko dosao u taj mrzni klub bez ako ga nijesu preplatili i vice versa situacije kojih ima svake sezone 😄 Ja neki dan pitam agenta igraca koji ima ukupno 0 iskustva u Evropi, nije ni starter u G ligi nit ima neku statistiku, koliko bi nas kostalo to zadovoljstvo, tip kaze da ispod 30k mjesecno se ne razmatraju ponude, slicna situacija sa nekim momkom sto je imao solidnu ruki sezonu u Evropi, nothing to write home about, kapirao da nesto pomognem Mornarima veli tip ne interesuje nas Evropa, odbili smo Bajern, moj klijent je fokusiran iskljucivo na NBA, a za to ima sanse koliko i mi odje na topicu. Sustina je da niko ne igra iz ljubavi za nekoga koliko god se plasirale price vec je samo pitanje na kakvu se cijenu pristane i pod kojim uslovima. Desi se u pregovorima da agent ili igrac zatraze neke nerealne pare u nadi da ce neko da izadje i to plati, ako ne dodje do neke tacke onda se opet sjedne za sto i udje u neke pregovore dokle je neko spreman da se pruzi ili pristane da igra. 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, MrTwister said:

nemam zaista iluzije da postoji neka medijska urota vs KKCZ i da Ostoja Mijailovic nekako kontrolise vodece kosarkaske medijske outlete 😄 

 

Nije to nikakva urota, samo medijski uticaj.

 

Najupadljiviji primer je skorašnja vest da "klubovi, među kojima je i Partizan traže izbacivanje Zvezde iz ABA lige" - koja zvuči kao da svi klubovi ili makar većina traže izbacivanje, da bi se na kraju ispostavilo da su svi ti silni klubovi "među kojima je i Partizan" ustvari Budućnost - i Partizan.

 

Čist primer medijske manipulacije, koju su preneli svi domaći mediji + basket news, sa sve senzacionalističkim spinom kako bi "Zvezda mogla da bude izbačena iz ABA", što je samo po sebi laž jer u najgorem slučaju može da izgubi udeo u vlasništvu, što nema veze s izbacivanjem iz takmičenja. 

 

 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Nije reč samo o tome što su izvesni medijski radnici nepatvoreni lažovi u službi onih što im bacaju ćevape i burek kao što gazda baca kosku keru, nego su pride i glupani kojima nije jasno da ligu sa tri četvrtine ukupnih sredstava finansiraju Telekom i još poneka srpska kompanija, pa kad bi bio izbačen srpski klub sa najviše navijača, otišli bi i srpski finansijeri zbog nečega što se zove nepoštovanje ugovora, a i zbog gubitka interesa.

 

A kad bi Telekom napustio Aba ligu, Ostoja i Bokan bi i dalje igrali, ali ne regionalnu košarkašku ligu nego regionalno gluvo glamočko kolo.  

 

Tako da je jedno kad je neko lažov, ali kad je uz to glupan i budala, slobodno može da se prijavi za rad u tim opskurnim redakcijama. Bolja kvalifikacija nije potrebna, što se jasno vidi u predmetnom slučaju i izveštavanju sa sastanka abaligaša sa agendom po kojoj će neko da izbaci Crvenu zvezdu.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VukVule1988 said:

Produzio je ugovor.

E jebiga, ja sam siguran da su Covicu nudili Ntilikinu i Mamukelashvilija krajem juna i da je on pokusavao da objasni Ivanovicu ko su ustvari oni i da je na kraju popizdeo jer nije znao da izgovori imena i rekao vracaj Davidovca

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

 

Nije to nikakva urota, samo medijski uticaj.

 

Najupadljiviji primer je skorašnja vest da "klubovi, među kojima je i Partizan traže izbacivanje Zvezde iz ABA lige" - koja zvuči kao da svi klubovi ili makar većina traže izbacivanje, da bi se na kraju ispostavilo da su svi ti silni klubovi "među kojima je i Partizan" ustvari Budućnost - i Partizan.

 

Čist primer medijske manipulacije, koju su preneli svi domaći mediji + basket news, sa sve senzacionalističkim spinom kako bi "Zvezda mogla da bude izbačena iz ABA", što je samo po sebi laž jer u najgorem slučaju može da izgubi udeo u vlasništvu, što nema veze s izbacivanjem iz takmičenja. 

 

 

Ostoja ima od koga da uči 🤔

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, suptil said:

Ako hocemo dve A licence za srpske klubove u ribrendiranoj EL onda je ovo put. Svidjalo se to nekom ili ne iz milion razloga.

 

A sta ako necemo, odnosno ako mislimo da je dve licence za projekte iz Beograda umobolna ideja?

 

Mislim, ovaj fazon je kao onaj iz Alan Forda "Bolje zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi". Srbija nije nista bogatija zemlja nego bilo koja u okruzenju, a ovo poturanje kladionica je smesno. Kao da samo u Srbiji postoje kladionice, toga u Hrvatskoj, Sloveniji, CG, Makedoniji, BiH uopste nema.

 

Ako je EL odlucila da u njoj igraju samo klubovi sa A licencama onda u njoj nema mesta ni za koga iz regiona. Ako se raspadne ovaj sistem, e tek onda mozemo pricati o mogucnosti da i jedan i drugi projekat zavrse u EL, samo sto ce to malo teze ici bez diktatorovog ludjenja i megalomanije.

 

Covece, ispada da od svega sto smo imali u SFRJ sada imamo samo Crvenu zvezdu i Partizan da nas drze u iluziji da smo nesto kao mnogo bitni, da to sto se zbijamo u jedan grad znaci da je taj grad jedan od najvecih i najbogatijih u Evropi, da ekonomski nikad bolje ne stojimo. Meni cak ni ne smeta da jedan klub poleti, zaduzi se, pokusa da osvoji EL i onda sledece sezone propadne kroz dno zbog dugova. To je glupa filozofija, ali ako neko zeli tako da se igra, onda neka se igra. Ovde se radi o tome da KKCZ i KKP zapravo prirodno pripadaju EL, da su to tolike velicine od klubova da je drzava u obavezi da baca milione jer se, inace, vrsi teror nad ovim klubovima i uskracuje im se ono sto im pripada. Pa videli smo kako to sve izgleda kada KKP nije bio projekat nego malo losija verzija sadasnje Cedevite. 

 

Ne znam kako drugacije da kazem - klubovi iz Srbije nemaju sta da traze u drustvu kosarkaskih sekcija mocnih fudbalskih klubova ili igracaka milijaredera (ili sutra u drustvu BC Dubai i BC London Lions, ako snovi EL krenu da se pretvaraju u javu). Svi ti klubovi su mnogo blizi Buducnosti, pa i Ciboni i Zadru nego nekom Realu, Fenerbahceu, Panathinaikosu ili Monacu. Nastavak ove price je samo nastavak laganja da su eto KKP i KKCZ neki organski klubovi kojima prirodno stoje ovakvi rosteri (zapravo, pile i sise se namecu kao analogija ovde), a stvar je potpuno ista kao kada bi Sapic osnovao KK Beograd ili KK Srbija, SNS upumpao 15 miliona eva i doveo 12 igraca od kojih bar 10 nema nikakve veze sa tim klubom nego su kupljeni drzavnim novcem.

 

Zato i kazem, dosta laganja, dosta propagande, dosta iskrivljavanja realnosti, dosta megalomanskih projekata i dosta vecitog derbija u Evroligi.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...