Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Teodosic je jedan od najboljih dodavaca u istoriji kosarke. Po cistom plejmejkingu, organizovanju napada i dodavanjima boji igrac od Caca, Diamantidisa, Sarunasa. To sto on radi napadacki ne moze da se izmeri statistikom. U prajmu imao 17&8? Pomnozi to sa 2. Prosle sezone 10&6? I to pomnozi sa 2. Uticaj koji on ima napadacki moze da se vidi samo golim okom. Svaka ekipa u kojoj je bio je imala neuporedivo bolji ritam u napadu kad je on na terenu, neuporedivo bolji protok lopte. 

Da, rupetina je u odbrani ali je i dalje plus igrac generalno. Pritom nije Evroliga NBA da na svakoj poziciji imas nekog ko ce ti staviti 15 poena kao od sale. Razumem zasto se nekima ne svidja ovo pojacanje u smislu koncepcije tima, ali Teo kao Teo nije problem. Samo ga treba dozirati i zato se nadam da nije predvidjen za 25 minuta po mecu.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

terali su se ovde i lorenzo brown i jordan loyd.

ali da, suština je da igrača, koji su vrlo dobri u oba smera, ili makar vrlo dobri u jednom a okej u drugom, nema baš puno u el.

nema ih previše ni u nba, koji je 5 x klasa iznad evrolige

 

ali kao što rekoh, treba zaraditi platu i na sklapanju dobrog i smislenog rostera, nisu samo igrači ti koji imaju neku odgovornost u klubu.

ja očekujem 2x ozbiljna igrača u smislu reputacije ali još važnije, očekujem i cca 3x igrača koja nisu ziceri kojima fljusneš lovu i ne brigaš, već neka ne toliko zvučna imena, koja imaju smisla u kompoziciji tima i isporučiće potencijalno više od očekivanog. simonović bi mogao biti jedan takav, verovatno ne baš od prve utakmice.

 

edit @Brat od Korneta

To sto ti ocekujes je normalno u normalnom klubu gde postoji neka skauting sluzba, gde sportski direktor jeste to sto mu ime kaze. 

20 minutes ago, Čočo said:

Ja sam siguran samo jedno. Neka bombica mora da se dovede. Arenu mora na neku foru da napuni. Siguran sam da ne očekuje sa Teodosićem to. E sad koja će to bombica da bude videćemo. Sve mi se čini da mi ovde uzalud razbijamo glave, kad će nam doći neko koga ni jednom niko, nije spomenuo. 

Za Arenu je potrebna dobra ekipa, ali i rezultati. Ako ih ne bude, nece biti ni Arena puna. KKP je ove godine i pored losijeg pocetka imao pune tribine jer su apsitinrali godinama. Na kraju su dosli poprilicno visoko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Ko bi mogao onda? 


ako se uzme u obzir nasa scouting sluzba koja se oslanja samo na EL slobodne igrace, izbor je jeziv. 
 

Grent iz Turk Telekoma npr (nisam video da je zvanicno u Panati) 
Hanga takodje. 

Za pocetak nadam se da u klubu razmisljaju na taj nacin, jer smo prosle godine imali ukupno dva igraca na koja mozes da se oslonis u oba pravca.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bosMan_jr said:

@Kankkunen šalji mejl u klub za Harrisona i Dotsona da pogledaju, nije tamo niko čuo za njih.

 

ili još bolje odštampaj podatke o njima i nosi na Kalemegdan, ko zna da li imaju neta

Probao sam jednom prilikom, čovek blizak klubu ... al :smiley13:  mislim da je bio Dyshawn Pierre u pitanju, dok je igrao za Sasari.

Nisam ja 50. goduna u košarci, fali mi malo ... :classic_biggrin:

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Admiral said:


ako se uzme u obzir nasa scouting sluzba koja se oslanja samo na EL slobodne igrace, izbor je jeziv. 
 

Grent iz Turk Telekoma npr (nisam video da je zvanicno u Panati) 
Hanga takodje. 

Za pocetak nadam se da u klubu razmisljaju na taj nacin, jer smo prosle godine imali ukupno dva igraca na koja mozes da se oslonis u oba pravca.

 

Zvanično je Grent od juče.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Upravo ovo sam hteo da napišem u narednom postu. Provlači se ovde teza da nam Teodosić donosi 10+6 statistiku, jer je to imao prethodne sezone. Kao da ima 32 godine, pa će igrati opet na sličnom nivou, a ne da je jedan od najstarijih igrača u EL, čija statistika i kvalitet mogu da idu samo nizbrdo, a kao što kažeš, ta degradacija može da se desi bukvalno u par meseci.

Pošto podrazumevamo da će igrati kao u Virtusu...i imati sličnu sezonu ovde, šta ga onda sprečava da iznova ima 10+6 sezone do 45. godine... 

 

Bold 1: da te pitam, onako ljudski... na osnovu čega ti ovo tvrdiš? Gledao u pasulj, kuglu, kontaktirao baba Vangu? Nije Teodosić Wbrook kome fizikalije idu na dole sa godinama, ako postoji plej koji ne zavisi od toga, to je on.


Bold 2: pošto ste podrazumevali da bi Campazzo ili Clyburn ponoviili svoje poslednje sezone... a šta podrazumevati, bukvalno samo za to postoje podaci?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se ne obradujem Teodosicu, jebiga.

 

Sto se malog Topa tice, potpisace ugovor s nama, ali nece igrati za nas sledece sezone. Ideja kluba je FMP, ali ideja Milenka je Mega, tako da mislim da ce u Megu. 

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 19
Link to comment
Share on other sites

Vratiti Pefija iz pemzije, osposobiti Radulju, oteti Kalinu Barsi, dovesti Bdželiku i imamo petorku reprezentacije iz 2014-te, kad smo žarili i palili... Teo, Pefi, Kalina, Bjelica, Radulja... i može Štime da maše peškirima... ima sve da ih pobedimo... :smiley2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle, Čović je za sad sastavio ekipu nedostojnu Evrokupa i koja ne bi mogla FMP arenu da napuni. Bukvalno, ako ne dovede 3,4 ozbiljna i zvučna imena ( a neće), ne mora ni da pušta sezonske u prodaju. Neka pusti samo ove što već imaju da obnove, jer ovaj potencijalni cirkus niko neće gledati. Živela je nada kod mene do poslednjeg trenutka da dunster Teo neće doći i jbg, na silu ću uzeti sezonsku opet.

Duško mi je ubedljivo najveće razočarenje, jer je dozvolio da mu dovedu ovog...

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Kampaco ima ponudu od nas, 6 miliona za dve godine. Ima i ponudu Reala, ali za manje para. Jos uvek nista nije done deal, u igri smo. Kampaco hoce tamo, ali Real nesto zateze i jede govna, nisu se bas nesto ocigledno u ljubavi razisli, pa neki ljudi tamo bas i nece da ga vide u klubu. Nadam se da to moze da nam bude karta da ga privolimo da ostane.

 

Ponudjeno je i Miroticu, identicno, 6 miliona za dve godine. On jos uvek nista nece da sece i odlucuje, hoce da odmori prvo. Mene je vrlo iznenadilo sto nece u Oli, video sam ga vec tamo. Ima ponudu i Partizana, identicnu kao i nasu. 

  • Like 17
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

Ne mogu da se ne obradujem Teodosicu, jebiga.

 

Sto se malog Topa tice, potpisace ugovor s nama, ali nece igrati za nas sledece sezone. Ideja kluba je FMP, ali ideja Milenka je Mega, tako da mislim da ce u Megu. 

Pakao šta radimo. Sve pogubili dabogda

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Позиција плеја: Имамо супер младог талента који ће бити залог за будућност, имамо можда најбољег плејмејкера којег је ова земља имала и који и у 36 година може доста допринети јер та асистенција коју има са тим се рађа плус изврсан шут. Шта фали? Па фали први плеј пре свега са доста бољим дефанзивним карактеристикама и да има пристојне проценте ако то убодемо ја се не секирам за следећу сезону. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Juliet said:

Dakle, Čović je za sad sastavio ekipu nedostojnu Evrokupa i koja ne bi mogla FMP arenu da napuni.

 

E sad ga pretera baš. Baš FMP arenu da ne bi mogla da napuni... Jebiga, ne mora baš ovoliko mračno da bude. Mi iz našeg ugla upoređujemo svoju selekciju sa, logično je, selekcijom naših komšija koji su, složili smo se već, mnogo bolje iskoristili dostupan novac u minuloj sezoni. Iz tog ugla ovo za sada jeste traljavo, ali bukvalno ništa nije još gotovo a prostora ima podosta da se napravi jak tim. Duduše, sad kako Markoss piše imamo velike rupe na 1, 3 i 4. Tako da nama treba još minimum 4 i to ozbiljna igrača da bismo imali neke realne šanse za plejof. Ali da se vratim na poentu, pretera ga baš.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...