Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

15 minutes ago, Stanko1997 said:

To što je Nedović kačio na story "meni trofej stvarno ne treba da te volim ja". To je navijačka pesma, a ljudi se hvataju za to kao da je ne znam šta.

 

To što je nju okačio nakon poraza u finalu je otprilike ko da sahrani pustiš Veseli se srpski rode

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Wingwalker said:

Sad ide onaj film kad admini vade Kevina Kostnera sa robie jer zato što im treba odma al nie im svejedno uopšte.

"Criminal", bio juče na televiziji. 😁

1 minute ago, Laki21 said:

 

To što je nju okačio nakon poraza u finalu je otprilike ko da sahrani pustiš Veseli se srpski rode

Nije okačio pesmu nego je sumirao u jednom storiju celu sezonu, i na kraju stavio samo taj citat. Big deal. 🤷

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, lukag said:

Sanse da Dusko pocne sezonu sa Filipom,Markom i Lukom na 5 su ravne nuli.Dovesce se neki crnac od 215 i 120kg evo glavu mogu dati 

 

 

Petrusev i Simonovic mogu i na 4 (ako se Petrusev uopste vrati).

 

Ja se nadam da je Raznatovic malo porazgovarao sa Ivanovicem i upravom KKCZ i da ovima nece padati napamet da se zezaju sa 5 igraca na 4 i 5 + Davidovac.

 

@Redstar0356 Petorka Jovic - Jenkins - Lazic - Simonovic - Kuzmic poezija, kako su samo disali zajedno. Jos bez Jovica trecinu EL i opet zamalo u TOP8. I onda dodje leto i saopsti nam se da je nemoguce povecati primanja tim igracima i svi odose. Ne zaboravimo da se tada F4 igrao u BG, jedinstvena prilika da jedna od najeftinijih evroligaskih ekipa sa Radonjicem proba da se plasira na zavrsni turnir i tamo bude domacin.

 

Sustina tog sistema je bilo veliko poverenje trenera u te igrace i njihov sjajan medjusobni odnos. Jovic je bio nosilac na svojoj poziciji, Jenkins uzimao dosta minuta, Simonovic imao svu slobodu i mnogo minuta, Kuzmic bio prvi centar i igrao sezonu zivota.

Edited by goldberg
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Kalinic je otisao kada je otisao i Radonjic, tako da se on najverovatnije nece vracati.

 

 

Pa to sam rekao 100 puta. Dosao je zbog Radonje a i zbog ludackog pojacavanja Ec ekipe Partizana. 

 

Proradio inat u njemu. 

 

Sta sad da mu proradi? Zasto da dodje u preskupu a pretuzno selektovanu ekipu sa trenerom  koji ceo zivot igra leprsavu kosarku ala Cedevite, bez briga za trofeje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Simonović -Mitrović

Petrušev? - Davidovac 

 

Za balet ok, za basket teško... Ovde fale dva ozbiljna igrača, odnosno, zavisi od toga kako se zamišlja sezona/njeni ciljevi. 

 

Ko je ovo sklapao ne znam, ali ovo je za COL i slične ekipe ok

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Snjofko said:

Kako rimprotektuje Simon?

 

U G-League 0.4 blokade za 28.3 minuta, oko koša dozvoljavao protivnicima skoro 70% iz igre i 1.38 poena po šutu, ranking: poor (gori od 97% igrača u G-League).

 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Guru said:

 

U G-League 0.4 blokade za 28.3 minuta, oko koša dozvoljavao protivnicima skoro 70% iz igre i 1.38 poena po šutu, ranking: poor (gori od 97% igrača u G-League).

 

U prevodu- "Dobrodošli, ponašajte se kao u svojoj kući" 😡 

 

Petrušev je svakako bolja opcija  i produženjem sa Mitrovićem ne vidim mesta za obojicu, sem ako Davidovac nije planiran za trojku, što otvara neku drugu diskusiju.. 

Edited by Poseidon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Ima duplo brzi izbacaj od Petruseva. Osim iz pop-a i spot up-a sutira i ove quick jumper-e.

 

Vidim pravi se paralela sa Smajlagicem, ubedjen sam da ce imati bolju sezonu nego Smajlagic sto je imao ovu. Ima veci arsenal u napadu, bolji je na skoku, lupi koju rampu, bolji je u switch-u od Smajlagica  a narocito na strani pomoci manje kasni. Sto se tice odbrane na niskom postu ni Smajlagic tu ne briljira. Naravno bice sve teze preneti u Evroligu ali nije bas neki Amerikanac koji prvi put dolazi u Evropu, jos ako ostane i Petrusev to ce biti instant njegovo prilagodjavanje. Imao je znacajno bolje brojke nego Smajlagic u G ligi, doduse Smajlagic je igrao G ligu sa 20  a ovaj sa 22 godine, ali bicemo zadovoljni ako bude imao neki ucinak kao Smajlagic ove sezone, a siguran sam da ce biti i bolji.

 

Dobrosao Simonoooonovicu.

 

Već je u top 30 centara EL 😄

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

U G-League 0.4 blokade za 28.3 minuta, oko koša dozvoljavao protivnicima skoro 70% iz igre i 1.38 poena po šutu, ranking: poor (gori od 97% igrača u G-League).

 

 

A to sto je imao 11.8 defanzivnih skokova na 100 poseda to nista?

 

Po tim parametrima kako se racuna % u odnosu na ostatak lige Petrusev je krao 0.5 lopti, lupao 0.7 blokadi, imao 3.8 defanzivnih skokova, sto mu je davalo 111 ukupan defanzivni rejting a sto ga je po tim parametrima odredilo da je bolji od 93% igraca Evrolige defanzivno. 

 

spacer.png

 

Svi koji gledaju Evroligu a ne samo Zvezdu znaju da Petrusev u zivotu nije bolji od 93% evroligaskih igraca defanzivno. Pitanje dal je i u 60%. Statisticki parametri koji se ne racunaju a vazni su poput strane pomoci, dizanje ruke pri sutu, cvrstina kontakta na niskom postu itd.

 

Neki Holins kao bek nije u prilici tolikoj da lupa blokade i kupi toliko defanzivnih skokova eno za njega stoji da je losiji defanzivac od 55% od igraca Evrolige. 😃😃😃

a covek klasa na svojoj poziciji kao defanzivac za razliku od Petruseva.

 

Marko Simonovic je bolji defanzivac sveukupno od Petruseva i mnogo vise rilja u odbrani, jedino eto lupa manje blokadi... Pregledao sam sinoc svaki skauting riport na internetu sto se tice njega i za gotovo sve defanzivno mu daju pozitivnije ocene od Petruseva.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Zasto, zato sto insistira na ultraskupim igracima?

 

Zato što ne želi da mu Čović uvaljuje igrače.

 

9 hours ago, goldberg said:

KKCZ to mora da plati jer je svima dala do znanja da se milioni evra slevaju na njen racun, da kralj Faruk samo namigne i eto novog sponzora, da planiraju da dovode igrace od nekoliko miliona evra godisnje. Pa naravno da ce Mitrovic i Davidovac takav klub gledati da istresu do poslednjeg evra i ja ih podrzavam. Neka traze sto vise, posle ce biti dugova, ali nemoj da je neko plakao kad se zbog tih dugova klub bude gasio.

 

Pa ovo je klasična SNS priča :lol_2: Znači okej ti je da u KKCZ klub "istresu do gaća" domaći igrači, a ne stranci. E pa isto tako funkcioniše i ova država, na pozicijama su nesposobni mediokriteti kojima je jedina podobnost članska karta vladajuće stranke. Do you see a pattern here? :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...