Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Pre svega da kazem da je tacno sve sto je Markos napisao, medjutim ja sam nacuo da je sve reseno sa Duskom i da je razgovarao sa Teom i dogovorio se oko svega. Takodje sam cuo da ce igrati za neku sasvim korektnu platu tako da deluje da je na kraju sve ispalo kako treba.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Dusko nece Tea, ali mislim da se ne pita puno, kao sto se nijedan trener nije pitao oko domacih igraca. U ratu za i protiv Tea, sigurno ne moze da pobedi, jer ima tu dosta stvari koje nisu usko vezane sa kosarkom. No, dolazak Tea bi mogao da nam poveca budzet. 🙂

 

 

I ako je tačno, zavisi koliko nam poveća budžet. Ako je to 300k više, ne znam šta bismo dobili time kad već moraš Teodosiću da daš bar 700k, a za taj kusur ne možeš da platiš ni Raduljicu.

 

Druga opcija je da ne dovedeš Teodosića, pa imaš tih 600-700k za mlađeg igrača i nekoga ko bi više odgovarao balansu tima. I eto...ispadne da je i manji budžet bolji, ako umeš da ga iskoristiš.

 

Ako je milion više, onda je ipak drugačija situacija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Glava me vise boli od toga da svake sezone moze svasta nesto da se iskombinuje od par poluigraca. Moze da se iskombinujemo, da na Bolombojevo telo nakacimo Mitrovicevu glavu i sutersku ruku  mu zamenimo sa Dubljevicevom. 

 

Al nazolost ljudski izninjering nije toliko napredovao i u u tom slucaju ne moze da se iskombinuje nista. 

  • Like 4
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Dubljević, Bolomboy, Mitrović bi bila sasvim ok centarska linija. Bolomboy sigurno ne bi bio starter, čovek u napadu zna samo da zakuca, ali je dobar defanzivac i atleta pa tu može svašta da se kombinuje. 

Dubljević-Mitrović je takav defanzivna kraterčina, bolje reći apsolutno nepostojeća i igrači manje u istoj, u defanzivi (i u timskoj, i u 1 na 1 i na strani pomoći i rotacijama, znači u apsolutnoj svakoj vrsti i načinu iste), građenju koša i defanizvnom (pogotovu, ali u ovom sledećem isto) i ofanzivnom skoku da je to bukvalno nedopustivo i neviđeno, EC/FIBA LŠ nivo, bez ikakvog preterivanja. Njihovo bukvalno nepostojanje i igrači manje u odbrani je bukvalno u potpunosti nenadoknadivo i nerešivo, a onda i neviđena i nedopustiva ogromna i epska šteta i katastrofa za tim uopšteno i odbranu, ali i napad naravno.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Dubljević, Bolomboy, Mitrović bi bila sasvim ok centarska linija. Bolomboy sigurno ne bi bio starter, čovek u napadu zna samo da zakuca, ali je dobar defanzivac i atleta pa tu može svašta da se kombinuje. 
Kasno nan je za obojicu...Kuz se već zapljunuo.
Prvo domaće...bem ih u pamet kratku
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ljudima ne valja igrac koji je u CSKA i OLY bio 2-3 opcija na svojoj poziciji. Pa nije bio 2 opcija u Borac Cacak vec u timovima koji su imali najvise ciljeve u evroligi.

Mnogo smo poleteli visoko sa ocekivanjima, pa samo izgleda Embid i Tavares dolaze u obzir...

 

Edited by Dzonii
  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites


Martin i Kuz su večita lekcija koju Čoki samo preskoči kada stigne preslišavanje pred novu sezonu.

Nie do Luke ni sad...on će svoj ugovor uvek odraditi momački ali ako mu ulogu promeniš već za par meseci ..onda bude Luka nejak, Lesor ga uništava, Tavares skida lopte sa glave.



Link to comment
Share on other sites

Izbaciš Kampaca (za čiji potpis nas je pošteno usralo) i naš prošlogodišnji roster je isti kao i svake godine, par ok EL igrača i ostali samo kod nas mogu igrati EL tako da ne očekujem ništa bolje od toga ni ove sezone.

 

Edited by Урош19
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dzonii said:

Ljudima ne valja igrac koji je u CSKA i OLY bio 2-3 opcija na svojoj poziciji. Pa nije bio 2 opcija u Borac Cacak vec u timovima koji su imali najvise ciljeve u evroligi.

Mnogo smo poleteli visoko sa ocekivanjima, pa samo izgleda Embid i Tavares dolaze u obzir...

 

Ni menjaj tezu i ne izvrći, ljudi su napisali da je dobar ALI samo i isključivo za BEKAP ulogu, i to svako ko iole prati i razume se u košarku i EL zna i vidi.

 

Drugo ti klubovi u kojima je igrao je bio bekap/3. opcija i što je samo još jedan jasan pokazatelj da lik nema kvalitet i ozbiljnost (ne može i ne ume) za više od toga, prosto i jednostavno.

 

I treće, ali ne i manje važno već podjednako/(mnogo) više važno, pa valjda i mi treba i mora da imamo ozbiljne ambicije u EL apsolutno svake sezobe, tako rade i imaju apsolutno svaka iole ozbiljna i kvalitetna EL ekipa, znači ne samo ove vrhunske (Real, Barsa, Fener, Oli itd.), nego apsolutno svaka. Nećemo valjda aman za aman?! kao Čović - "mi se ne ložimo na top 8", i da se vodimo i razmišljamo/radimo kao on boli me uvo za EL i apsolutno me ne zanima uopšte ista, a kamoli neki ozbiljan rezultat u istoj, već samo i jedino njegova domaća blata - ABA i ostala domaća blata, a u EL ću da tavorim i samo puko učestvujem (jer mi je tolko dovoljno i tolko me zadovoljava i zanima) apsolutno svake sezone kao i prethodnih , maltene u kontinuitetu, već 10 jbt?!

Edited by Шутер из блока
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam da li je Teo dogovoren, za koji platu i sa kojom ulogom. Ako dodje, bilo bi lepo da to bude uz nekakav Duskov blagoslov, mada je tuzno ko nam bira igrace umesto njega.

 

Ali moram reci da je uzasno kolike i kakve bljuvotine su se ovde pisale o Teu. Pominjala se i Jelisaveta, navodno je izasla iz mode pa ce povratkom Tea da dobija uloge. Jebote to je Teodosic, esencija i poezija kosarke, lepo ti je da ga gledas gde god, a posebno u klubu za koji navijamo svi, ukljucujuci i njega.  Ovde ispade kao da nam dolazi Srdjan Djokovic u najmanju ruku.

 

Teo ima specifican karakter, ali nije bas da je mogao da lelemuda i glumi ludilo kod Dude, Skariola, Mesine, Barcokasa i ostalih koji su ga trenirali. Da, nije vise u prajmu, ali ne bi ni dosao da nije tako. Uz sve gore navedeno u vezi njegovog (eventualnog) dolaska u klub, meni ce biti drago da ga gledam. 

 

Edit: nadam se da se juri Holins, povratnik koga bih najradije voleo da vidim kod nas

Edited by pantelia
  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čvarkov said:

 

Čović napravio sprdnju od kluba i treba svi da nam se smeju... Zaslužio je odavno šut u dupe.

 

Ovo se @Markoss ne odnosi na tebe. Zar nam nije kolega koji je teatralno napustio forum objašnjavao da Dalibor trenira po Radonjinom programu pre završetka prošle sezone?

Tom kolegi je Radonjic vrv kriv i za neostvarena ocekivanja prosle sezone

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Benito said:

Pre svega da kazem da je tacno sve sto je Markos napisao, medjutim ja sam nacuo da je sve reseno sa Duskom i da je razgovarao sa Teom i dogovorio se oko svega. Takodje sam cuo da ce igrati za neku sasvim korektnu platu tako da deluje da je na kraju sve ispalo kako treba.

Kolko te placa Covic? 😂

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dzonii said:

Ljudima ne valja igrac koji je u CSKA i OLY bio 2-3 opcija na svojoj poziciji. Pa nije bio 2 opcija u Borac Cacak vec u timovima koji su imali najvise ciljeve u evroligi.

Mnogo smo poleteli visoko sa ocekivanjima, pa samo izgleda Embid i Tavares dolaze u obzir...

 

Pa ne, al bolji je Dejvis iz Valensije npr. 

 

Ako ga je uzeo Ec tim mogli smo i mi. 

 

A da, nemamo pare, treba platiti Kuzmica i Raduljicu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pantelia said:

Ali moram reci da je uzasno kolike i kakve bljuvotine su se ovde pisale o Teu. Pominjala se i Jelisaveta, navodno je izasla iz mode pa ce povratkom Tea da dobija uloge.

 

E bravo, ovo nismo prokomentarisali. Očigledno su i neupućeni da otkako Teo nastupa za Virtus, Jelisaveta je na relaciji Italija-Srbija i i te kako je imala uloge u pozorištu. Ali bitno je da se lupi i opljune.

Edited by DameTime
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pantelia said:

Ja ne znam da li je Teo dogovoren, za koji platu i sa kojom ulogom. Ako dodje, bilo bi lepo da to bude uz nekakav Duskov blagoslov, mada je tuzno ko nam bira igrace umesto njega.

 

Ali moram reci da je uzasno kolike i kakve bljuvotine su se ovde pisale o Teu. Pominjala se i Jelisaveta, navodno je izasla iz mode pa ce povratkom Tea da dobija uloge. Jebote to je Teodosic, esencija i poezija kosarke, lepo ti je da ga gledas gde god, a posebno u klubu za koji navijamo svi, ukljucujuci i njega.  Ovde ispade kao da nam dolazi Srdjan Djokovic u najmanju ruku.

 

Teo ima specifican karakter, ali nije bas da je mogao da lelemuda i glumi ludilo kod Dude, Skariola, Mesine, Barcokasa i ostalih koji su ga trenirali. Da, nije vise u prajmu, ali ne bi ni dosao da nije tako. Uz sve gore navedeno u vezi njegovog (eventualnog) dolaska u klub, meni ce biti drago da ga gledam. 

Što se zadnjeg pasusa tiče - itekako je mogo da lelemuda i glumi mafiju kod tih trenea, ne naravno toliko kao u zadnje nekoliko sezone ali itekako i tada i tamo, nemojmo se praviti naivni i slepi/gluvi, a pogotovu kod Skariola i u zadnje nekoliko sezone.
 

I što je stariji i bliži penziji (iako je već uveliko penzos u košarkaškom pogledu i fizičkom i kondicionom košarkaškom stanju) sve se više bahati, glumi ludilo i "mafija" u i oko kluba, i svlačionici, hemiji, odnosima unutar ekipa i između saigrača, i njega i trenera, i saigrača i trenera, prema navijačima i uopšte odnosima sa javnošću itd.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dusku su na 4 uglavnom igrali ili mladi talenti koji su postali veliki igraci ili vec gotovi proizvodi, odnosno elita na svojoj poziciji.

Dakle: Teletovic, Sengelija, Fucka, Skola, Kolo... (hvala fb stranici koja je izvukla ova imena da ne moram ja).

Uzimajuci u obzir talenat (visinu) ovih igraca, kao i sklonost Duska da igru gura dobrim delom preko 4, jasno zasto je bas Petrusev najvise dobio njegovim dolaskom. Logicno je da je upravo taj Petrusev prioritet kao "pojacanje" za narednu sezonu.

Bez obzira na to hoce li on ostati ili ne, igraci kao sto je Bolomboj sigurno nece voditi nasu igru sledece seozne, to ljudima treba da bude jasno.

Vise mi smisla ima da se pojuri izranjavani Sengelija nego Bolomboj ili njemu slicni, ali kao sto sam rekao, verujem da ce prioritet biti na Filipu i da ce se tu cekati razvoj situacije.

Ako je neko pratio Simona juniora u Amerikama mogao bi da napise par redova na tu temu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dzonii said:

Ljudima ne valja igrac koji je u CSKA i OLY bio 2-3 opcija na svojoj poziciji. Pa nije bio 2 opcija u Borac Cacak vec u timovima koji su imali najvise ciljeve u evroligi.

Mnogo smo poleteli visoko sa ocekivanjima, pa samo izgleda Embid i Tavares dolaze u obzir...

 

I koje to kvalitete ima za prvog centra EK ekipe? Nije naodmet da se napiše. On je u oba ta tima bio ono što može da bude, igrač za odbranu i skok. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Шутер из блока said:

Dubljević-Mitrović je takav defanzivna kraterčina, bolje reći apsolutno nepostojeća i igrači manje u istoj, u defanzivi (i u timskoj, i u 1 na 1 i na strani pomoći i rotacijama, znači u apsolutnoj svakoj vrsti i načinu iste), građenju koša i defanizvnom (pogotovu, ali u ovom sledećem isto) i ofanzivnom skoku da je to bukvalno nedopustivo i neviđeno, EC/FIBA LŠ nivo, bez ikakvog preterivanja. Njihovo bukvalno nepostojanje i igrači manje u odbrani je bukvalno u potpunosti nenadoknadivo i nerešivo, a onda i neviđena i nedopustiva ogromna i epska šteta i katastrofa za tim uopšteno i odbranu, ali i napad naravno.

 

Pa zato bi tu bio Bolomboy da donese balans. Dubljević je još uvek veoma dobar napadač na nivou EL, kako na postu tako i jer ima preko 40% u šutu za 3. Nije idealno ali je realno shodno platežnim mogućnostima. Nisam video da si ti napisao neki sastav koji bi tebe zadovoljio al imaj u vidu da je ovo Zvezda a ne Real i da budžetski limiti itekako postoje, daj neki konstruktivan post umesto što samo verglaš jedno te isto. Ako možemo boljeg od Dubljevića super. Pada mi na pamet i Tobey, mislim da bi bio vrlo zanimljiv igrač za nas a da je platežno dostupan.

 

U svakom slučaju očekujem upgrade u odnosu na Martin Mitrović Kuzmić ili prethodno Kuzmić Mitrović Zirbes rotaciju.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Шутер из блока said:

Gerijatrija i socijalna ustanova everytime all the way, što da ne, jer smo tako u mogućnosti. 

A zasto ne spamujes Covicev mejl ili insta profil KK-a sa svojim nezadovoljstvom umesto sto ovde siris defetizam?

 

Nismo ni mi ostali zadovoljni svime sto se radi, al ne pisemo po 15 postova na dan o tome.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...