Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

Па било је, али мало у односу на ове наше. Тренере не треба делити на домаће и стране већ на оне који имају нешто иза себе и оне који немају. 

 

У нашем фудбалу је тешко радити јер систем не постоји. Организација 0, корупција огромна, политика се меша у све гране па и у спорт, а нарочито у фудбал где је убедљиво највише пара. Фудбал у Србији је прљав нешто попут естраде. Много сумњивих ликова жели да се овајди од њега. 

 

Навијачи се овде константно жале како игра нема главу и реп? Када је Звездина игра имала главу и реп? Ево ја за својих 30 година никада нисам видео ни Звезду ни било који наш клуб да се зна тачно шта ко игра, да се виде неки елементи фудбалске игре који се понављају да можеш да кажеш аха ок ово се види да је утицај система, организације и рада тренера. 

 

Звезда све ове успехе које је имала радила је на неку импровизацију. Код нас се фудбал тако игра. Плод је импровизације а не дугогодишњег система јер је немогуће исти успоставити у оваквој средини која такав начин размишљања не прихвата. 

 

У Србији је фудбал врло прост. Ако си много бољи од противника по индивидуалном квалитету у том тренутку добићеш га, а ко ниси или ако си ту негде са противником изгубићеш. Нема ту тактика нека да игра неку битнију улогу. Или евентуално када буде и мало среће на терену па погура ствари.

 

И увек ће се теже играти против клубова који долазе из средина где је организација на једном вишем нивоу, чије саме државе гаје систем у циљу да те државе што боље функционишу. Као што су Аустрија, Швајцарска, Немачка, Данска, Холандија, Белгија... и наравно ове остале топ 4 лиге. Лакше ће бити играти против неких румунских, чешких, словачких, пољских клубова јер се и у тим срединама фудбал више ослања на импровизацију него на неки квалитетни системски рад. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mađistar od Arizone je oličenje "nove normalne" zvezdine publike koja se prima na sns šibicarske najave, "bajernizaciju", sitna potcenjivanja i podjebavanja svih klubova koji su do juče bili kolor TV za Zvezdu. Šibicarski se i ponaša jer bi bacila pod voz potencijalno najboljeg trenera ovih prostora na dugi rok, koji je dokazano potkovan, vredan i ambiciozan. Đe vam teralica za glavnog odgovornog i celu galeriju secikesa sa dna kace, koji se kriju od Vladana do Bahara? Dokle će treneri biti krivi za sve? Toliko ste plitki ili malo više i pokvareni? 

 

Što kaže pokojni Bard, kupite im bre 50 kuća i 50 džipova, jedite paštetu i koru 'leba al' nemojte da naknadno kenjate kad od cele priče ostane Brigel na beku i Kadu na pleju. A hoće, jer somovina uvek radi na isto bućkalo i dobije do krajnika. Bude li brzo žrtvovan uz oduševljenja i novom turom cedulja trenera, zaslužujemo sve najgore. 

 

Edited by Molina23
  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mendez said:

Pa napisao si iznad da je Miloje kriv za najveće poraze a da je Liverpul dobio Pavkov. Pa ja tako skont'o. U suštini, kod mene je naglasak na neslaganju sa tom logikom, nebitno koje ime/imena su u pitanju. Nisam za to da se Miloje vrati.

Problem jesu najteži porazi, ali još veći je problem kad se odmah skinu gaće. Kao što neko reče podrška Baharu pa kad dobije ekipu koju on želi onda skidajmo glave. Zna se ko je glava u Zvezdi.

E da ostao sam dužan za onu Milojevu izjavu, Marin kaže da su odradili trenerov plan u I poluvremenu

 

Link to comment
Share on other sites

Neka ga  Bahar tu i dao bog da bude sve kako treba. A ako uprska, a eventualno neosvajanje titule sa ovakvim timom jeste epski neuspeh, oni koji su tupili da su znali da ce ovako biti bi valjalo da ne likuju. Ali, i oni koji ga sada bezuslovno podrzavaju ce valjda da se mategnu i priznaju da su se zajebali. 

Mnogo toga Bahar treba da uradi sa dostigne sta je Miloje uradiio sa onim timom i u onim vremenima. Skidao gaće protiv onakvih klubova... Valjalo bi ovaj tim videti protiv onih azdaja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, berti said:

Neka ga  Bahar tu i dao bog da bude sve kako treba. A ako uprska, a eventualno neosvajanje titule sa ovakvim timom jeste epski neuspeh, oni koji su tupili da su znali da ce ovako biti bi valjalo da ne likuju. Ali, i oni koji ga sada bezuslovno podrzavaju ce valjda da se mategnu i priznaju da su se zajebali. 

Mnogo toga Bahar treba da uradi sa dostigne sta je Miloje uradiio sa onim timom i u onim vremenima. Skidao gaće protiv onakvih klubova... Valjalo bi ovaj tim videti protiv onih azdaja. 

Neko ce da likuje, neko ce da prizna gresku, neko ce da dobije otkaz, samo ce oni koji nisu u stanju vec 5 godina da dovedu krstenog beka i spica da ostanu u klubu i nastave sa svojim postenim i predanim radom, njih nece niko ni taknuti.

Edited by СтелаРоса
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Neko ce da likuje, neko ce da prizna gresku, neko ce da dobije otkaz, samo ce oni koji nisu u stanju vec 5 godina da dovedu krstenog beka i spica da ostanu u klubu i nastave sa svojim postenim i predanim radom, njih nece niko ni taknuti.

Dovedoše onomad cirkuzanta Žandera...

Sever se ne buni, lepo im je. Zato ce Terzinjo i kompanija biti tu dok sami ne pozele da odu..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2023 at 8:37 PM, Markoss said:

Porodili smo pobedu, ali nema nekih naznaka da ce ovo biti bolje. Mislim da je Bahar izvisio kod svlacionice i da se taj nedostatak hijerarhije vidi i na terenu.

 

On 10/8/2023 at 10:16 PM, Perkos2 said:

Ako je tako onda ćemo nastaviti da budemo šibicarski klub

 

Samo da mi je znati koji deo svlačionice je on to izgubio. Ovaj deo sa strancima koje je sam doveo? Pre če biti da je problematičan ostatak onog starog jezgra, čije kompanjone je rasterao čim je stigao u klub. I napravio kardinalnu grešku što nije oterao sve komplet

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

Samo da mi je znati koji deo svlačionice je on to izgubio. Ovaj deo sa strancima koje je sam doveo? Pre če biti da je problematičan ostatak onog starog jezgra, čije kompanjone je rasterao čim je stigao u klub. I napravio kardinalnu grešku što nije oterao sve komplet

Ostali su oni sto trebaju da ostanu

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Venger said:

Ma tako je, nek otera i Kataija,Ivanica i Kangu. Slucajno da ne ostane neko ko zna fudbala. Samo Micko i vojnici.

 

Ne oterati njih trojicu, več svakoga ko ne poštuje hierarhiju i umišlja da je gm. Jer ako se nezna red i ko radi koji posao, nadati se bilo čemu je uzaludno.

 

20 minutes ago, fradler said:

Evo prenose portali da je Bahar bio na ribanju kod Mrkele i Terze, dobio zuti karton i prijateljske sugestije sta bi trebalo promeniti u nacinu igre i startnih 11 :default_coffee:

 

😂

 

Da, ovo zvuči kao dobra ideja. Da Mrkela nacrta rešenje na tablu haha

 

16 minutes ago, CuaTheTime said:

Ostali su oni sto trebaju da ostanu

 

Trebaju ili moraju?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa fudbalske strane čistka ima smisla, zapravo korekcija uloge nekadašnjim nosiocima + čistka suvišnih ima smisla, ali je u praksi uglavnom jako teška. Kanga, Milunović, Degenek, Katai, možda sam nekoga zaboravio, su prethodnih 5, 6, 7 godina bili nosioci i sigurno u nekoj hijerarhiji svlačionice bitni karakteri, odjednom dolaze novi igrači, gde čak i neki od njih gube mesto u 11, a čak i kad ne gube, igraju u različitim sistemima, jedne nedelje igraju bunker (opravdan) protiv Sitija, jedne nedelje pritiskaju na 60 metara... Pritom, sa njima se verovatno priča o nekakvim očekivanjima, zadacima, ne verujem da su svi olako pristali na "ima dosta utakmica, biće prilika" ili slično.

 

Uglavnom, ako je to bio plan, siguran sam da ga je Barak podelio ljudima koji su zaduženi da igračima raskidaju ugovore, prodaju u druge klubove i slično, tako da realno 95% svih kritika moraju biti usmereni tamo. Barak se malo pogubio sa postavama i sistemom igre, ali i to bi lakše prošlo da su mu svlačionicu očistili ili makar nisu doveli 10 novih igrača da naslede iste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbg, taknuto-maknuto. Doveli ste ga, dali mu odresene ruke da otera kog hoce, da dovede koga hoce, uzimajuci u obzir finansije. Onda mu se  usrali  u posao prodajom Eraka.

Sada ili ga trpite i ostavite da radi ili napolje zajedno sa njim.

Edited by berti
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ova pauza nam došla u najboljem trenutku. Da se saberemo i krenemo da radimo kako treba. Za razliku od prošle pauze kada smo do poslednjeg dana pauze čekali nove igrače, sada će biti tu bar nekoliko dana. Da Bahar sedne i stavi prst na čelo šta želi u buduće. Da ima tim od sigurnih 11 i one koji će ulaziti sa klupe. Da se igra jedna formacija a ne od utakmice do utakmice da menja. I formaciju i sastav. Pogubili se svi. Niko ne zna šta igra, koja mu je uloga i gde igra. Da krene od toga. 

Link to comment
Share on other sites

Kako nam je dobro došla kad imamo tipa 15 igrača (uglavnom bitnih) koji neće biti sa ekipom maltene 10 dana?

 

Tu i da hoćeš da uigravaš nešto, ne možeš.


Msm da od bitnih igrača jedino Dragović i Ivanić ne igraju za selekcije sad.

Link to comment
Share on other sites

Mi imamo jos 15 dana do duelasa Lajpcigom. Cistka iz mog ugla je pojam koji se odnosi na svrseni prelazni rok, dakle pocisceno je ono sto je moglo da se pocisti. Igracki kadar koji je ostao je ono sto imamo. Fokus publike je na one koji ne igraju koji su skrajnuti vise i cesce u odnosu na one koji su na terenu. Da li je nasih najboljih tj. startnih 11 i najboljih 11. Jang Bojsi su pokazali da Micko apsolutno nema sta da trazi na poziciji desnog beka. Em je zbog njega primljen prvi gol, nije pokrio igraca koji se prosetao pored njega usao u sesnesterac a kasnije Djigu lopta pogadja u ruku.... O levom beku i da ne govorim. Stefan Mitrovic je iz mog ugla zavrsio medeni mesec sa Baharom. Dakle minimalno 3 pozicije u timu tj. kadrovska resenja ne odgovaraju onome sto mi zelimo i cemu tezimo. Ka se na to doda kontraerza zvana Enfiaje tj. Kraso dolazimo u situaciju da 1/3 prve postave je diskutabilna. U takvoj atmosferi tesko da moze u kontinuitetu da se gradi leprsava igra i da se dolazi do rezultata.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam posle prodaje Erakovica predvidjao ovakah krah i desio se. 

 

Ne mozes da uigras na priprema nesto i da poslednjih par dana prelaznog roka prodas jednog od najvaznijih igraca. 

 

Mi smo na pripremala davali svima po 3-4 komada  a i ovde i u javnosti se kukalo kako nam treba NAPADAČ. 

P sta ce nam, da dajemo po 8 komada ste ocekivali??

 

I onda dolazimo do toga da nam stoper zamena za  jednog od najboljih igraca bude nedokazani lik iz Bazela i Degenek u polupenziji koji igraju skroz drugacije od Erakovica. 

 

Transferi u Erak u Rusiju a Ndiaje bese iz Turske? 

 

Savrsen poligon za pranje para. 

 

Ne moze i jare i da se pokradu pare.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Ja sam posle prodaje Erakovica predvidjao ovakah krah i desio se. 

 

Ne mozes da uigras na priprema nesto i da poslednjih par dana prelaznog roka prodas jednog od najvaznijih igraca. 

 

Mi smo na pripremala davali svima po 3-4 komada  a i ovde i u javnosti se kukalo kako nam treba NAPADAČ. 

P sta ce nam, da dajemo po 8 komada ste ocekivali??

 

I onda dolazimo do toga da nam stoper zamena za  jednog od najboljih igraca bude nedokazani lik iz Bazela i Degenek u polupenziji koji igraju skroz drugacije od Erakovica. 

 

Transferi u Erak u Rusiju a Ndiaje bese iz Turske? 

 

Savrsen poligon za pranje para. 

 

Ne moze i jare i da se pokradu pare.

Kakav krah? Nisam u toku. Jel smo to izgubili titulu? Nismo prošli kao treći u LE? 10. oktobar...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...